Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Šakal (mali vuk) iz Trskara


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Šakal (mali vuk) iz Trskara
Lala
 Pa ta ekipa iz Miloševca odrala šakale i prošlu hajku i sada! Koliko onda ima šakala tamo, kad u dve hajke odstrele preko 30 komada? Da li se zna koliko je bilo lovacau hajci?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 U prvoj hajci od pre dve nedelje ucestvovalo 150 lovaca.
Palo je 22 Sakala i 1 Lisica.

Juce je palo 11 Sakala i opet 1 Lisica.
Od nove godine na ovamo u istom terenu, racunajuci odstrel iz ove dve hajke palo je ukupno 57 Sakala.

Ps tek sada ce se rasiriti, posto je Morava poplavila sve Vrbake kraj svog korita!
Dobar pogled.
 
Lala
 Za prvu hajku znam koliko je bio lovaca, ne znam za ovu drugu. Pa koliko je veliko to lovište, kad ima toliko šakala, čoveče? Pored tolikog šakala, mora da je ostala lovna divljač proredjena opasno.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 

Lala kaže:
Za prvu hajku znam koliko je bio lovaca, ne znam za ovu drugu. Pa koliko je veliko to lovište, kad ima toliko šakala, čoveče? Pored tolikog šakala, mora da je ostala lovna divljač proredjena opasno.


Loviste je veliko izmedju 2500 i 3000 hektara.
Moravska ravnica i vrbaci!
Srne mozda imaju samo za pelcer 1:2!
Dobar pogled.
 
Boban
 Pa oni kao da imaju rezervat za Sakale,da ne poverujes da ih ima u tako velikom broju.
 
Lala
 Na samo 3000 ha odstreljeno, za mesec i po dana 57 šakala?!?
Da nije ovo 'Skrivena kamera'?
Užas da se toliko namnožio! Ili su tamo sve odreda vrhunski strelci Smile
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Cudno ali istinitoB)
 
bela
 nažalost šakala ima u sve većem broju svugde u okolini tako i kod nas povećan broj te gamadi međutim mi nemamo toliko sreće sa odstrelom.palo nekih 6 kom protekle sezone stim da prilikom jamarenja izvađeno 12 kom mladih iz jedne rupeVebanje
vižlan i terier
 
bogida
 Ok malo pojasnjenja.
Ja sam iz Milosevca(mada radim u Becu imam svakodnevne kontakte sa kolegama) Milosevac ima 3,700h lovne povrsine a od toga oko 1000h oko morave i deo koji je lovljen ima oko 600h to je deo sa vrbacima lozarima i njivama koje se slabo obradjuju .Do sada se lovio sakal ali zbog nekih nerazumnih zabrana tek sada se krenulo ozbiljno i rezultat je od nove godine do danas 57 komada lisica mozda 5-6 svega. To je mnogo ali ove godine za razliku od proslih bilo se sve divljaci u izobilju Zeceva je odstreljeno u 4 izlazaka oko 110 komada isto toliko i fazana za 4 izlazaka od oko 60 lovaca je veliki uspeh tako je bilo u zlatnim 80tim pa sada .Svi se slazu a je ove godine bilo divljaci kao pre 20 godina))a i sakal je tu.Sta se desilo divljac se navikla...sakali iz ostalih susednih lovista su dosli u posetu??? Ili nesto trece Pedja Traper ce reci da iz njegovog lovista ne jer oni temene redovno .
Sve u svemu lovci Milosevca su ovo organizovali po rutinskom redosledu niko se od njih nije nadao tolikom rekordnom odstrelu))Ni bilo ko d ljudi koji su dosli u goste cisto da se druze i onda bingo )))x2 ))Bilo e vesti da ima sakala dosta ali ne i ovoliko ovako sada smo smanjili pritisak na loviste pa ....videcemo sta i kako dalje inase ovako je to izgledalo
inlinethumb59.webshots.com/43066/2112779460091663093S600x600Q85.jpg

Inace Milosevac se nalazi 16km ispred Velike plane na 80tom km juzno od BG autoputem .

inlinethumb42.webshots.com/43881/2860233240091663093S600x600Q85.jpg

ovo je iz prve hajke


inlinethumb03.webshots.com/46018/2754879730091663093S600x600Q85.jpg

A ovo iz druge .
Ajd ziveli ))))

PS na ovo ovde racunajte minimum 10tak i vise ranjenih i uginulih jer mnogo je kolega prijavilo da su im odneli 4vorkui i 2jku.
 
Lala
 Bogida, odličan prikaz, sa ovim google maps.
Djavo će znati otkud tog skota šakala toliko. Svugde gde ima šakala, u celoj godini ne odstrele ni pola toliko, koliko kod vas u Miloševcu za 2 meseca. Znamo da je šakal lukava zverka, i da mu je jako teško prići, a naročito kad se zapuca, ali da u jednom danu zviznu skoro 30 komada, to je već čudo.
Niko sa kim sam pričao nema neko logično objašnjenje za toliku koncentraciju šakala, možda se okupio tu zbog parenja, ili čega već. Još je čudnije, da ste pored toliko šakala imali veoma dobru lovnu godinu na zeca i fazana! Onda je verovatno od šakala nadrljala srneća divljač...
U svakom slučaju, sve čestitke tvojim kolegama u Miloševcu!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 Poznajem odlicno deo Morave koji prolazi kroz Bogidino loviste.
Sa druge strane je moje loviste.
Moguce je da ima toliko sakala, jer i kod nas ga ima mozda i vise.
Ali to je delom krivica i lovaca i lovackih udruzenja.
Zasto?
Zato sto se prethodnih godina sakal uzimao jako olako.
Ima ga mnogo zato sto je jako prilagodljiv i velika mu reprodukcija.
Prosle godine sam imao priliku da vidim leglo(kotilo) od 6 mlada.
Dobar pogled.
 
Lala
 Pa kad gledam na mapi, tu Morava pravi jako lep meandar, pretpostavljam da ima tršćaka i drugih skloništa za divljač. Moguće da se šakal tako nakoti i kad ima dosta divljači, obilje hrane im povećava reprodukciju, tj. broj mladih koji dožive zrelost.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 

Lala kaže:
Pa kad gledam na mapi, tu Morava pravi jako lep meandar, pretpostavljam da ima tršćaka i drugih skloništa za divljač. Moguće da se šakal tako nakoti i kad ima dosta divljači, obilje hrane im povećava reprodukciju, tj. broj mladih koji dožive zrelost.


Pametno stari rezonujes, bas tako B).
Ima sve sto mu srce pozeli a i zacas se prebaci na drugu stranu.
Sa druge strane ima otvorena klanicna deponija u srcu vrbaka.
Sta drugo da ti vise pisem?
Dobar pogled.
 
Lala
 Auuuu, pa ta klanična deponija šakalima dodje kao 'švedski sto', 'fast food' 24 h otvoreno Grin
Taj detalj nisam znao! 
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Dobar ulov nema sta,milina ih je loviti u takom velikom broju.
Svaka cast kolegama na odstreluBravo 2
 
nenadx
 Odlican i lov i komentari i rezoni.Mada bi stvarno trebalo dobro ispitati kompletnu situaciju.Dobili bi se mnogi odgovori o zivotu sakala a samim tim i kako dalje sa njim.
Dobar pogodak
 
bogida
 Kako dalje )))Treba na nivou celog lovackog saveza Srbije doneti odrednice koje jasno regulisu nacin,Uslove i vreme lova zatim posto je procena da sakali prave veliku stetu tamo gde se pojavljuju treba doneti neki vid stimuilacije za ljude koji ulazu vreme i novac za odstrel istih , Kao i da im lovacki savez skine predznak mogucih lovokradica za ljude koji nerazumeju sta je lov na stetocine vec misle da je lov samo na plemenitu divljac i stoga svi koji "idu" na sakala su lovokradice))Jednom je pokrenuto pitanje o tome u LSS ali verujte ovo je sizifov posao ))))
 
brzi
 Drugari evo i ja da se priključim u priču o šakalu. Moje lovište je atar sela Krčedin, pobliže to je kod beščanskog mosta u sremu. Mi svake godine ubijemo 2-3 šakala a ove smo već sedam. Mi ga lovimo malim pogonima sa brak jazavičarima i za sada dosta uspešni u tome. Inače pre tri nedelje smo imali hajku i bilo je 60 lovaca i ubili smo 2 lisice a ni jednog šakala. Mnogo više uspeha imamo kada ide manja grupa od 8-10 lovaca. Inače kod nas je dolazio neki stručnjak sa biološkog fakulteta. On se bavi predatorima i svake godine dođe po neku lisicu za seciranje. On tvrdi da je šakal u 90% slučajeva strvinar i da retko lovi divljač. U našem lovištu ima 5-6 srna koje se pojavljuju na istom mestu ali nismo videli da je nešto šakal napravio sa srnećom divljači. U ostalom kod nas ga verovatno ima mnogo manje u odnosu na neka lovišta. Eto ove godine smo imali malo veći ulov pa ćemo videti kako dalje
 
canis aureus
 Mozda je moguce da retko lovi divljac tamo gde ga nema mnogo. Verovatno kada mu se brojno stanje poveca sve manje hrane moze da nadje na te neke nacine pa mora da se ozbiljno posveti lovu kako bi preziveo.
Pogotovo krajem proleca i pocetkom leta kad im stize podmladak su najaktivniji u lovu- i zbog prehrane i zbog lovacke obuke mladih!

Veoma opasan predator!
 
ZOKA
 Evo i naseg Titelskog sakala, "neuhranjenog,gladnog..." muzjak odstreljen prosle sezone oko 18kg.


B)
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Mali minsterlender KINOLOGIJA 10 27.08.2019. 11:32
Mali Tetreb (Ruževac) LOV NA SITNU DIVLJAČ 29 02.10.2012. 21:33
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,075 posete www.srbijalov.com