Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Prepelica


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Prepelica
AcaNik
 Забрама лова сигрно неће помоћи препелицама! Једино ће помоћи оним душманима да и даље скупљају паре на конту борбе против ловаца!
Од како се они појавише, препелица све мање.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
tomo vrbas
 Али уједно ће и ти душмани имати разлог мање за своје постојање. Наредне две године неће имати разлог да блате ловце по питању лова на препелице. А ми ћемо добити поен више и то још медијски мало распирити. Ако нам они уведу забрану то ће бити трајна и зато морамо играти лукаво и ићи корак испред њих. Препелицама се знатно смањио број поготово ове године шта је разлог ми као ловци би то требали да испитано и проучимо ако већ себе сматрамо највећим заштитарима.
 
AcaNik
 Док год им се попушта, биће све горе и горе! Ма важи што неће ;) само ће стално истицати како су се они изборили да се забрани на лов пре него су ловци успели да истребе јадне птичице и да су ловци криви за све а не отрови који се користе!
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
tomo vrbas
 Јбг онда треба их ловити до истребљења, и шта нас брига вероватно ће и лов за коју годину бити забрањен па да роштиљамо док можемо.
 
AcaNik
 Него ћемо забранити лов, који није узрок томе, уместо да се забране отрови? У чему је онда разлика између тебе и тих зелених? Очигледно сте обоје за забрану.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
tomo vrbas
 Ја нисам ни река да се лов забрани већ обустави и паре које су даване зеленима усмере у откривање разлога нестајања препелице. Ако је у питању хемија треба наћи која је и забранити је. Што је теже изводљиво јер хемијске куће имају најјачи лоби на свету. Али треба бити рационалан док још имамо чиме.
 
obradovic
 Ja od kako sam lovac lov na jarebice je zabranjen i nisam primetio da se nešto promenilo na bolje, a to traje dobrih 15 godina . Samo se povećala hemija u polju, sve se prska i niko ne zna čime i šta prska. Zašto zeleni na njih ne udare, da se uvede kontrola ko šta prodaje od hemije i ko šta kupuje. Time bi se sigurno povećala brojnost svih vrsta divljači. Samo je pitanje ko i u čemu ima interes.
 
davorcalic
 Ukratko... Strnjište bez i jedne travke, tabla 21ha, poletelo 10 prepelica, nas troje, jedan ker... Pucali na tri, odstrel jedne...
Ušao mi miris supe u nos, željan sam je od prošle sezone... Biće dovoljna ta jedna za malu šerpicu supice...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
maksin
 Tužno i pretužno, videćemo kad krenu cugovi, ali ni to ništa neznači jer nemam gdi da ih tražim. Zašto je tako? Puno razloga, puno odgovora, sve je po malo uticalo
 
Scorpion Hunter
 Kod nas je lov na prepelice "mnogo popularan" pa cemo ih "istrebiti".... Nekontrolisana upotreba hemije plus spaljivanje zetvenih ostataka desetkuje sitnu divljac....
 
maksin
 Jel se zna jesu zeleni napadali ove godine, da nisu odustali?!?
 
AcaNik
 Јутрос су се тако лепо чуле Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
AcaNik
 Ево их о ови Sad Занимљиво како полиција може сатима да их служи а када су други грађани у питању онда се нема људи, времена, хитно нешто искрсло...
https://www.maglo...k6d2mBacWU
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Lala
 Otišlo sve u q....
Klima se poremetila, nema više jutarnje rose oko Gospojine....
Nema više zatravljenih strnjišta gde se prepelice odmaraju u preletu i gde se nahrane i napoje rosom. Ili je zaorano ili spaljeno strnjište ili je prskano ko zna čime....
Nema više lova koji sam obožavao i kad nisam znao da li da pre hvatam u ruke pušku ili fotoaparat da snimam rad kera - odstrel je bio u drugom planu....
Nema više ni onih sjajnih drugara koji smo lovili zajedno i kojima nam je lov na prepelicu bio prilika za sjajnu verbalnu za.je.banciju i na svoj i na tudji račun - deo drugara je odselio u inostranstvo, deo razočaran digao ruke od lova, a neki na žalost sad love u večnim lovištima, pa me tuga uhvati kad premotam upise i slke na ovoj temi od pre nekoliko godina...
Nema više a sve mi se čini da se to vreme neće vratiti.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
maksin
 Otera nas kiša jutros, sirak krenuo po strnjikama odlično, može se i na skinut kukuruz i suncoktet, a inače bilo 20tak komada
 
ssekir75
 нас двојица ишли у недељу ујутру да снимимо ситуацију. друга двојица нису могла, па од лова ништа, али јбг, вуклло нас да видимо како стоје ствари. тек тек се чује по нека, и то нема оно стално да се оглашавају, већ само по једном пућ пућ и то је то. једна овде, па за 15 минута друга на другом месту, па опет неко време па трећа... нисмо имали кера да превршљамо, већ смо стајали поред места где их обично има, јели шљиве, причали и снимали. овај викенд ће да бидне киша, тако да чисто сумњам... а тако сам жељан пуцњаве... Siroma
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Macvanski lovac
 Mi smo lovili prethodne dve nedelje sa dobrim rezultatom, prve nedelje pokisli ko misevi, skoro ceo lov padala kisa, prepe tesko i sporo letele, pa promasaja skoro da nije bilo. Druga nedelja lepse vreme, bar duplo vise podignutih prepelica i mnooogo vise promasaja, ali opet dovoljno odstreljeno da budemo zadovoljni. To je otprilike sve za ovu sezonu, saltamo se na patke sad.
Rodjen da budem lovac
 
maksin
 Jutros lepo bilo, digli 30-40 komada, ladovina, psi odlično radli.
 
maksin
 Izgleda kreću cugovi, a i prepelice debele,
 
ssekir75
 моји јуче дигли 0 (нула) комада. али зато приметно већи број јаребица него раније. раније смо имали око 50-60 птица у три јата, за сада знамо за четири са по око 30 птица. видећемо следеће недеље како стоје ствари на другом делу атара.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,869,904 posete www.srbijalov.com