Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Mali Tetreb (Ruževac)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Mali Tetreb (Ruževac)
SUMO
 tipicna scena. Tesko dozvoljavaju prilaz dalje od 100-150 m.
 
nenadx
 Moja znanja o ovoj ptici su mnogo ispod nivoa koji bih želeo...a i to teoretski,ali mi je čudna pojava oko Cetinja(verovatno zalutali primerak....)zato bi bilo lepo da nam lovci sa određenim iskustvima napišu malo više o njoj,posebno zbog toga što je i u nasoj literaturi skromno obrađena.
Dobar pogodak
 
Vuki
 Takodje mislim da Cetinjska okolina i staniste nema uslova za ruzevca u odnosu na alpski habitat-biotop Durmitora ,Bjelasice Komova ,i Prokletija.....Momo daj jos jednom da se prisjetimo koja li je to ptica bila ...
 
duskov
 U okolini Cetinja ili bolje reći na teritoriji SO Cetinje ima nekoliko za ljude neprohodnih krajeva (dijelovi Kopitnika ili Siljevice...) šta sve tamo može biti od divljači može da se nagađa. Međutim dijelim mišljenje Vukija da se na toj teritoriji teško ili nemoguće može vidjeti Tetreb ruževac...
To je veoma rijetka ptica a pitanje je koliko je ima i na Durmitoru,. Sinjajevini ili na Bjelasici...
 
Vasojevic
 Nisam ni ja znao da ga ima,do prosle godine,kad me nije srce ocistilo,kad je zalupao krilima. Umalo ga nacepihShockTroduplo manji od velikog tetrijeba,al mu se sjecam crvenih obraza,ka sad da ih gledam.
Ne pucaj shinko dok im ne vidis beonjaceStari
 
momo
 

Vuki kaže:
Takodje mislim da Cetinjska okolina i staniste nema uslova za ruzevca u odnosu na alpski habitat-biotop Durmitora ,Bjelasice Komova ,i Prokletija.....Momo daj jos jednom da se prisjetimo koja li je to ptica bila ...


Ne shvatam Vuki, čega bih se trebao prisjetiti...
A svakako polemisati sa bilo kim, dali je bio ili ne ruževac, NEĆU.
A dali vjerujete ili ne, Vaša stvar.
Ni jelenu nije mjesto u Cetinjskom lovištu pa je viđen, nažalost i odstrijeljen. Od nelovaca svakako.
U svakom slučaju veliki pozdrav.
 
Milos88-Ivanjica
 

Milos88-Ivanjica kaže:

tetrao kaže:
Malo sam se ovih dana raspitivao o tetrebu ruževcu u Srbiji, tačnije na Goliji. Na moju žalost ta priča o prisustvu na ovoj planini je vrlo labava.




Nije bas tako kolega,licno sam bio prisutan kada je jedan mestanin Golije uhvatio zenku tetreba,zaslepeo je farovima dok je bila na grani i uhvatio je.Doneo je u Ivanjicu,posle par dana su je pustili na istom mestu,bilo je i TV ekipa koje su to snimile....Bye




Izvinjavam se kolega,u pravu si,na Goliji je tada uhvacena zenka velikog a ne tetreba ruzevca...Odobreno
LOV JE Passrbijaloviveli
 
golija
 

Milos88-Ivanjica kaže:

Milos88-Ivanjica kaže:

tetrao kaže:
Malo sam se ovih dana raspitivao o tetrebu ruževcu u Srbiji, tačnije na Goliji. Na moju žalost ta priča o prisustvu na ovoj planini je vrlo labava.




Nije bas tako kolega,licno sam bio prisutan kada je jedan mestanin Golije uhvatio zenku tetreba,zaslepeo je farovima dok je bila na grani i uhvatio je.Doneo je u Ivanjicu,posle par dana su je pustili na istom mestu,bilo je i TV ekipa koje su to snimile....Bye




Izvinjavam se kolega,u pravu si,na Goliji je tada uhvacena zenka velikog a ne tetreba ruzevca...Odobreno
.
orđe
 
golija
 Nov sam na ovom portalu i danas sam nesto citao u vezi tetreba.Narocito me zainteresovala ova tema za koku koja je uhvaćena na Goliji.Tu koku je uhvatio sumar Dragan Belčević na mestu zvanom Paljevaci(nmv ove lokacije1650m i radi se o kompleksu smrčeve šume).Imao sam tu srecu da ga slusam kako brusi prosle godine i nadjem mesto gde peva.Inace ko voli lov i prirodu treba da poseti ovu planinu ima puno toga da se vidi.Pozdrav svima!
orđe
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Šakal (mali vuk) iz Trskara LOV PREDATORA 2219 23.08.2022. 08:19
Mali minsterlender KINOLOGIJA 10 27.08.2019. 11:32
LU "Hajduk Veljko" Ćićevac LOVAČKA UDRUŽENJA 104 24.02.2015. 20:07
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,130 posete www.srbijalov.com