Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Pištolji


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Pištolji
dexy_cg88
 Zdravo svima ja nigde nisam mogao da nadjem neku temu koja je vezanja za pistolje osim onu za revolvere pa sam otvorio ovu temu.Ovde bi mogao svako da pretstavi svoj pistolj,a i da postavi pitanje u vezi pistolja i td.
Ja evo imam odmah jedno pitanje. Zanima me da li moze pistolj da se koristi kao pomocno oruzije u lovu? Ako moze zanima me kako to ide sa papirima u supu za nosenje u loviste,posto mi svi imamo dozvole samo za drzanje pistolja.Po nekoj logici ja mislim da bi to trebali da odobre,ali zakon nam je njesra pa me ne bi iznenadili da ni to ne dopustaju...
 
Golija NP
 

dexy_cg88 kaže:
Zdravo svima ja nigde nisam mogao da nadjem neku temu koja je vezanja za pistolje osim onu za revolvere pa sam otvorio ovu temu.Ovde bi mogao svako da pretstavi svoj pistolj,a i da postavi pitanje u vezi pistolja i td.
Ja evo imam odmah jedno pitanje. Zanima me da li moze pistolj da se koristi kao pomocno oruzije u lovu? Ako moze zanima me kako to ide sa papirima u supu za nosenje u loviste,posto mi svi imamo dozvole samo za drzanje pistolja.Po nekoj logici ja mislim da bi to trebali da odobre,ali zakon nam je njesra pa me ne bi iznenadili da ni to ne dopustaju...



U lovu ne može da se nose pištolji kao što ti kažeš "kao pomoćno oružje". Bez obzira da li je lov ili nije svako nedozvoljeno nošenje pištolja predstavlja krivično delo. Džaba druže, takav nam je zakon
Pozz
 
nenad_franc
 civilnim licima je dozvoljeno posedovanje ali ne i nosenje pistolja! pravo na nosenje imaju samo sluzbena lica,ciji posao to zahteva! ja mislim da dozvolu za nosenje pistolja mogu da dobiju i vozaci autobusa i taksija,ali nisam siguran!
 
dexy_cg88
 

nenad_franc kaže:
civilnim licima je dozvoljeno posedovanje ali ne i nosenje pistolja! pravo na nosenje imaju samo sluzbena lica,ciji posao to zahteva! ja mislim da dozvolu za nosenje pistolja mogu da dobiju i vozaci autobusa i taksija,ali nisam siguran!


ne mogu ni oni moj cale vozi bus preko 15 god i nema nista od toga.Pre,davno je imao dozvolu za nosenje kada su je imali svi,i onda mu je stiglo da mora da je zameni za ovu novu u kojoj pise da nesme da se nosi i to je to.Jbga bas nam je glup zakon.Ne kazem ja da treba da se dobije dozvola za nosenje u kaficu,gradu... ali za loviste bre ljudi!pa ako hocu nekog da ubijem ubicu ga puskom,sta ce mi pistolj bas za to.Pusku daju pistolj ne daju.Moj drug u americi ima pistolj i posto zivi malo dalje od grada to je kao neko naselje i ima da prodje kroz jednu "sumicu" a tamo cesto dolaze kojoti on je kupio malokalibarski pistolj i ima dozvolu da ga nosi zbog svoje bezbednosti.A ja sa moim pistoljem ne mogu ni u VC da idem jer mozda me vidi komsija pa me prijavi i ono da dodju i da mi ga uzmu.Isto tako moram da ga cuvam rasklopljenog i zakljucanog odvojenog od municije koja takodje mora biti zakljucanja.I ako nedaj boze dodje mi lopov u kucu,ja bolje da uzmem onu kutiju u kojoj ga cuvam i da ga bijem sa njom jer dok ga ja otkljucam pa sklopim,pa dok otkljucam metkove pa dok ga napunim ovaj me prebio deset puta.Tako da sto cvrsca kutija pa u glavu Smeko e takav je nas zakon jbga sta da se radi? A U slucaju da je provalnik retardiran i da nema noge,pa da mi se posreci da sklopim pistolj i napunim ga,ja nesmem da pucam niti da mu pretim njime jer ce da me tuzi i robija mi ne gine.Katastrofa,najbolje je da ga pozoves na kafu,das mu torbe da sve lepo spakuje,pozoves mu taksi i ispratis ga napolje,da olaksas coveku malo posao....ma sto vec jednom ne zabrane da ljudi kupuju pistolje,ja mislim da svako ko kupi pistolj treba ga streljati za svaki slucaj da ne napravi neko sranje...uvek smo bili a i bicemo najgori sto se zakona tice
 
Lala
 Samo jedan podatak, za razmišljanje: od ukupnog broja krivičnih dela, načinjenih uz korišćenje oružja (pištolja ili revolvera), čak 92% korišćenog oružja u tim delima je bilo nelegalno! Ovo je zvanični podatak!
Pod korišćenjem oružja u ovim delima se misli na i na pretnju, a ne samo na pucanje.
A niko ne pominje plaćanje poreza na ovo oružje... Porez za 6-7 godina iznosi koliko i vrednost jednog osrednjeg pištolja. 
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
rk
 Jos kad bi se pogledala struktura kriicnih dela gde je korisceno legalno videli bi da bi tih 8% bilo izvrseno sve i da nema legalnog oruzja
 
dexy_cg88
 ma zakon nam je bezveze uvek bio i ostace takav...kad trazis dozvolu za drzanje kao da trazis dozvolu da kupis tenk,a kad trazis dozvolu za nosenje kao da trazis dozvolu da ubijes nekog...ma sve je bezveze odradjeno ali sta mi tu mozemo?
 
Golija NP
 Dozvolu za nošenje mogu da dobiju lica koja se bave poslovima kojima imaju ili dobijaju realne pretnje po ličnu bezbednost (tužioci, sudije...). Inače procedura za dobijanje dozvole za nošenje je specifična jer tu dozvolu daje i potpisuje jedino Ministar unutrašnjih poslova. A naravno da je procedura provere navoda o eventualnoj ugroženosti lične bezbednosti specifična i radi se drugačije nego dozvola za držanje oružja. Do 2005. god je tih dozvola izdato oko 200 (to sam pročitao u jednom novinskom članku).
A što se tiče važećeg Zakona, poslednjim promenama je pooštrena kazna zatvora za nedozvoljeno nošenje oružja.
 
rk
 Samo nisu izmene u okvru ZOM vec u okviru Krivicnog zakonika.

Dobijnje dozvole nazalost po trenutnim zakonskim resenjima je potpuno zasnovano na diskrecionom pravu tako da tacno utvrdjeni kriterijumi ne postoje.Danas ima znatno vise od tih 200 dozvola ,ali broj nije prevelik.

Namera je bila da se smanji broj krivicnoh dela time sto ce se zabraniti nosenja oruzja.

Naravno to nije imalo nikakvog efekta,onaj ko se sprema da izvrsi neko krivicno delo sa oruzjem sigurno nece pre toga traziti dozvolu od policijie da nosi pistolj.

Nosenje pistolja/revolver u lov nije dozvoljeno i ukoliko bi neko bio uhvacen u lovu (na putu, ka ili iz lovista) oprostio bi se od bilo kakvog oruzja.
 
nenadx
 Iskreno zakon nepoznajem jer sam preturio preko glave vise njih pa ga i necitam,tacnij neanaliziram.Ova vasa razmisljanja su ispravna i potrebna.90.tih se revolver i pistolj dobijao bez vecih problema i bez rekao bih glupe odrednice nosenje i drzanje.Krivicna dela su pravili isti tip ljudi koji ga i sada prave,pa bih rekao da ta vrsta problema nije u oruzju vec socioloske prirode i ko zna koje jos.Druga je tema sta ce primernom gradjaninu kratko oruzje i dali drzava treba da ogranicava pravo....pa ako hocete i na odbranu.Ali ovo je forum za lovce,pa se ogranicimo za koriscenje istih u te svrhe.U nekim zemljama se lovi,doduse revolverima,kod nas je teza za koriscenje kao samilosni ili eventualno odbrambeni hitac.Naravno sve to pada u vodu,kada se nemoze nositi.I naravno to nam nezabranjuje da pricamo,a zakon ispostujemo.Za samilosni ili odbrambeni,po sadasnjem zakonu,a u slucaju da vam je nestala municija u pusci, koriste se prirucna sredstva i poznavanje borilackih vestina.Zakon bi trebao da predvidi..pa da nam i preporuci sta raditi u takvim situacijama a da se nezamerimo zastitarima nekim brutalnim aktom nasilja.Naravno da je ovo saljivo,ali ko zna????
Dobar pogodak
 
Golija NP
 Onda ćemo da pišemo Skupštini neki zahtev za izmenu Zakona koja se odnosi na lov i lovce Smile. Šalim se naravno, ali ima mesta za razmišljanje za ovo što je prethodno rečeno. Bye
Dobar pogled i mirna ruka
 
rk
 Nazalost ljudi koji pisu zakone o lovu ,oruzju,municiji najcesce nemaju puno veze sa tim oblastima,povrh svega posao odrade vlo povrsno bez uporednopravne analize propisa.

Sumnjam da ce se nesto desiti na tom polju sto ce u skorije vreme unaprediti tu oblast.
Jedino zajednickom akcijom korisnika oruzja ,a to su pre svih lovci (80 000 clanova),sportskih strelaca ali i preduzeca koja imaju korist od promena zakona (pre fabrike municije,zastava...) moze nesto da se uradi
 
dexy_cg88
 ma sve je to ok,ne trebaju ljudi da zloupotrebljavaju oruzije... ali sto je bezveze bezveze je,sta na primer u sumi ti nestane metkova u pusci a na tebe naleti divlja svinja,cim da se branim,kundakom? ;) a i ako hoce neko nekog da ubije naravno da nece da nu treba dozvola za to,neko pistolj za pojas,pa pravac a uradi ono sto je naumio,sve ce da mu treba dozvola za to...Ja bi bas voleo kad bi mogao i pistolj da se nosi u lov,sto da ne,sta mozes da uradis lose sa njime a da ne mozes sa puskom,ne razumem ih nikako...a mozda ni oni sami sebe ne razumeju...
 
Nex357
 Pozdrav svima ...
Evo da prestavim moj pistolj ...
CZ 99 kal. 9 mm para.. Amerikanac

Customizacija je radjena u Leskovcu , Nisu i Kragujevcu ...

radjen je prohrom navlake sa dubokom kucanom gravurom i srpskim kraljevskim grbom , hromiranje aluminijumskog dela , korice su rucno radjene i gravirane od orahovine , drska je narezana radi boljeg hvata i balansa , mehanizam za okidanje i svi sitni delovi kao i srafovi su pozlaceni 24k , magacini su dobili paciji kljun i lisnatu oprugu sto je dovelo do povecanja kapaciteta od 18+1 metaka , a i magacini su u prohromu , jos je promenjena povratna opruga i stavljena je dupla povratna opruga sa damferom za smanjenje trzaja ... naknadno sam ( sto se na slikama ne vidi ) brunirao nisane i ubacio nove tricijume ...

eto kad ne mogu da ga nosim bar je lep ukras :-)
pozz
 
Nex357
 

Nex357 kaže:
Pozdrav svima ...
Evo da prestavim moj pistolj ...
CZ 99 kal. 9 mm para.. Amerikanac

Customizacija je radjena u Leskovcu , Nisu i Kragujevcu ...

radjen je prohrom navlake sa dubokom kucanom gravurom i srpskim kraljevskim grbom , hromiranje aluminijumskog dela , korice su rucno radjene i gravirane od orahovine , drska je narezana radi boljeg hvata i balansa , mehanizam za okidanje i svi sitni delovi kao i srafovi su pozlaceni 24k , magacini su dobili paciji kljun i lisnatu oprugu sto je dovelo do povecanja kapaciteta od 18+1 metaka , a i magacini su u prohromu , jos je promenjena povratna opruga i stavljena je dupla povratna opruga sa damferom za smanjenje trzaja ... naknadno sam ( sto se na slikama ne vidi ) brunirao nisane i ubacio nove tricijume ...

eto kad ne mogu da ga nosim bar je lep ukras :-)
pozz
 
Nex357
 slika 2
 
Nex357
 slika 3
 
Jank
 Dobro pištoljče Nex357 , da opereš ruke pa da ga uzmeš....ha...ha..B)
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Nex357
 Ma mladost ludost , pitanje dal bi sad investiro te pare , vreme i zivce al mi bio "prvi" na dozvolu , mada i dalje preferiram lepuskaste modele , samo mirnije npr. od skora imam i berettu 92 FS inox zasticenu titan hmm oksidom valjda se tako kaze :-)
 
nenadx
 Lepo si ga sredio,a ono na kraju je sustina
Dobar pogodak
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
PIŠTOLJI PRODAJEM 9 27.03.2023. 17:34
PIŠTOLJI KUPUJEM 6 05.03.2019. 12:19
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,373 posete www.srbijalov.com