Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Pištolji


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Pištolji
petar
 Kolika moze biti cena polovnih cz99, voleo bih da znam ako neko moze da mi kaze onako neku prosecnu cenu...

Hvala unapred...Smile
Just like old times!
 
Kile_
 od 100 do 150e da biras
Samo 300 i 4x4
 
Nex357
 Evo kad sam ih spomenuo : Bereta 92 FS Inox 9 mm Para ...

Gornja je oblozena titanom a donja klasican Hromirani ...

Nisam radio nista spec , jedino sto sam na hromiranoj verziji skinuo polugu kocnice s desne strane (kocnica je obostrana i za desnoruke i levoruke , a posto moze da se skine a ne treba mi s te strane reko ajd :-) )
Inace meni licno su najlepsi , prodavac je bas bio uporan da mi uvali Siga 226 ili Gloka 19 ali nesto nisam u tim spec prof itd jedinicama a i bas ovaj model je naslednik colta 1911 kod americke vojske i na testovima je bio bas superioran , tako da sam birao i glavom ne samo srcem ...

Veliki pozdrav za sve lovce i ljubitelje oruzja
Nex357 priložio:
beretta2.jpg
 
AcaNik
 pa nisu se bas usrecili sa njime. jos od prvog zalivskog rata mu draze zamenu.
bio sam odusevljen kad sam je se docepao. po gradu super, prvi ozbiljan teren i odmah sam zazalio sto nisam poneo cz99 ko covek. tad sam to uzeo i nikada vise!
 
Nex357
 

AcaNik kaže:
pa nisu se bas usrecili sa njime. jos od prvog zalivskog rata mu draze zamenu.
bio sam odusevljen kad sam je se docepao. po gradu super, prvi ozbiljan teren i odmah sam zazalio sto nisam poneo cz99 ko covek. tad sam to uzeo i nikada vise!


Sta ja znam , meni su ok na strelistu , izuzeto su precizni i nisam imao ni jedan zastoj osim jednog metka koji je "slagao" a na vrlo ozbiljnim testovima za americku vojsku je ostavio iza sebe i Sig 226 i gloka i masu drugih ...

Na kraju ovo jeste vojno policijski pistolj velikih gabarita i tezine , i ne mogu niti treba da se uporedjuju sa novim combat / kompakt modelima ...

Posto nemam dozvolu za nosenje meni ne trebaju laki pistolji koji mogu prikriveno da se nose ...

P.S. Na strelistu redovno pucam glokom 19 i skidam kapu za manipulaciju , hvat (egronomija drske) i dovodjenje u liniju vatre itd itd al je ruzan do bola , i ne mogu da se nateram da ga kupim , dzaba sve :-)

P.S.S. Sreca pa imam i CZ 99 :-)
 
nenadx
 Tu je radio italijanski lobi,a najvise buke je bilo sto nije prosao koltov model.Mada to neumanjuje beretinu vrednost,licno mi je super.Sada se traze druge vrednosti,pa mislim da zbog toga najpre hoce da menjaju...A i nasi su napravili cini mi se zamenu za 99.
Dobar pogodak
 
Nex357
 Jao secam se tog coltovog modela !!!
mislim da se zvao All Amerikan , isli su na ponos nacije a ispalo na kraju da je 911 bolji i pouzdaniji od njega .. na zalost nisam imao prilike da ga vidim uzivo al su ga pocepali po svim strucnim casopisima pa i nas kalibar ga je ispljuvao daleko bilo ...

Nije da branim Berettu zato sto je imam , ali je skladan , i prelep... najlepsi pistolj danasnjice za mene , i recimo da je to bilo presudno, bar za mene prilikom kupovine ... dobro ima i ime i istoriju, za kolekcionara ima i to uticaja ... A ja sam ipak po vokaciji kolekcionar i iskreno ne mislim da idem u rat s njima :-)
 
nenadx
 Nesecam se koji model(gaverment,delta elit....),vazno da je bereta;)Sad je red na germanski.
A ovaj za kolekciju?
i54.tinypic.com/2e0k2tx.jpg
Dobar pogodak
 
Nex357
 Pozdrav ime :-)

Ne mogu da prepoznam koji je model , vuce mi po izgledu na Browning ... vidim da je vojno / policijski i da je SA (semi automatik) bas interesantan model , po okidacu vidim da je stariji model , ali drska mu je tj geometrija drske mi vuce na 80te ili 90te ...
Ajd vidi za model , bas me zivo interesuje ...

Big pozdrav
 
BojanKG
 Da li neko zna,koliko kostaju replike? i dali treba neka dozvola za njiv?lovac
srbijalov markafazan
 
nenadx
 Dobro si ga snimio,imenjace ali...dobro ima vremena.SIG P 210,jedna od najsigurnijih investicija kolekcionara,mada i tu ima varijabile.U americi oko 2000dolara,a recimo spaniji preko 4000eu.Da nepisem,ima se naci na netu,ali za mnoge i dalje najprecizniji.Pucali smo sa njim par godina(secas se mikac?)iako izvanredno izbalansiran,tehnicki doteran...ugao rukohvata..,znao je ponekad onima sa debljom sakom da zasece kozu,obaracem.I to mu je jedina mana....Da bazni model je jos iz 1947.
Bojane,replika ima dosta,a dalje neznam,nisam se interesovao.ali da te pitam(vidim KG)radi li jos B:Blagojevic,ili mozda bolje da kazem NB I.N.A.T iz Kragujevca.
Dobar pogodak
 
Nex357
 uuu bre ime,bas me sramota :-) da ne prepoznam Sig :-) znam ga naravno , ima ga ovde kod kolekcionara ali malo drugaciji ... uglavnom sa drvenim koricama i sa vidljivim petlicem ... a za preciznost sam i ja cuo da je bas extra ali sa tom duzinom cevi je skoro i za ocekivati ...

Ajd i ja da pomognem za pitanje o replikama :

Imas raznih vrsta,recimo imas replike funkcionalne spredapunjece na crni barut , ili koltovi mornaricki i singlasi , mislim da ih uglavnom radi jedna italijanska firma ali vrlo verno i funkcionalno , ovde se i organizuju takmicenja u pucanju sa replikama i orginalima na crni barut e sad ne znam dal u Srbiji treba dozvola mada mogu da zamislim kad treba dozvola za vazdusni pistolj ... Cene im se krecu od 800 Sfr pa do 2 do 3 hiljade ... imas ih u Kettneru u katalogu, za njih ovde moras da imas vazecu dozvolu za kratku cev i mozes da kupih kolko komada hoces..

Dalje imas replike na gas i komprimovani vazduh , gde se koriste kuglice 5mm i nisu lose za suvo vezbanje posto su u ponudi skoro svi poznati modeli danasnjice cena od 80 Eura do 2 do 3 stotine .. imas ih skoro svugde gde se prodaje oruzje .. moras da budes punoletan :-)

i imas deko replike uglavnom spredapunjecih i bogato gravirani i rezbareni cene su im raznolike i nema nikakvih uslovljavanja za kupovinu --- imam ja par deko replika slikacu ih pa cu da ti postavim da vidis ..

To je to

u vezi zakonskih ogranicenja u Srbiji ipak moze vise da ti pomogne moj imenjak i postovani poznavalac oruzja Nenadx

Big pozz
 
BojanKG
 nenadx,ne znam stvarno,ne mogu da te lazem...
srbijalov markafazan
 
nenadx
 Hahaha imenjace,nemoj da pocnemo ono ja tebi vojvodo,ti meni serdare
Pa jeste obicno su sa drvenim,ali su meni lepse ove serije.A preciznost...neki kazu,pucac lako pogadja grudnu metu na 100m.
Dobar pogodak
 
BojanKG
 Nex357,a kakva je razlika izmedju replika i ovih startnih pistolja?
BojanKG priložio:
ad49710_35440_screen.jpg

srbijalov markafazan
 
nenadx
 Sad videh...Bojane to ti je svetska firma za dizajniranje oruzja,reklamiraju ti grad,dobro i nama zemlju.Malo sam van toka,pa zbog toga pitam.
Dobar pogodak
 
BojanKG
 ovako me nesto zanima
srbijalov markafazan
 
Nex357
 evo par mojih deko replika :-)
 
BojanKG
 znam li nesto o ovima ? Bye
srbijalov markafazan
 
Nex357
 

BojanKG kaže:
Nex357,a kakva je razlika izmedju replika i ovih startnih pistolja?


Pa prava funkcionalna replika sledi i mehanizam,kalibar i orginalni izgled i dizajn orginalnih modela ... dok startni pistolji samo lice ili ako su bas licencirani i izgledaju kao orginali ali unutra nema vise nista od pistolja eto to je glavna razlika i ah da mozda i bitnija razlika funkcionalne replike su letalna (smrtonosna) orudja , dok startni pistolji neletalni mehanizmi da, :-)

A ono sto ti hoces su schrekschuss tkz plasljivci koji se prodaju u nemackoj i sluze za samoodbranu i zastrasivanje napadaca neretko uz plasljivac municiju prodaju i municiju punjenu biber gasom koja deluje kao blazi suzavac i povecava na taj nacin efikasnost samoodbrane ... interesantno je da su Svajcarskoj zabranjeni a u Nemackoj ne ... Za Srbiju ne smem da se zakunem al su 99% takodje zabranjeni :-)

nadam se da sam ti pomogao:-)
big pozz
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
PIŠTOLJI PRODAJEM 9 27.03.2023. 17:34
PIŠTOLJI KUPUJEM 6 05.03.2019. 12:19
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,285,560 posete www.srbijalov.com