Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Pištolji


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Pištolji
BojanKG
 hvala druze,videcu imam emgejca pa bi hteo neki ovakav Confused
srbijalov markafazan
 
nenadx
 Evo slucajno naidjoh na jedan primerak sa licitacije.Pocetna,ili dogurao,nema veze,20.000eu.A ornamentika ubija$aAa
i51.tinypic.com/2l8u5hh.jpg
Dobar pogodak
 
vojkan
 Bojane koja te konkretno replika interesuje,ako hoces Beretu 92 F mogu da ti ponudim meni stoji bezveze a nije ispalila 50 metaka?
Ja sam Lovac s juga cevka mi je duga!
 
BojanKG
 vojkan,pa hteo bi beretu ili revolver,koliko je cena?
srbijalov markafazan
 
Zlocko
 Cao svima...Izvinjava se sto se ubacujem ovako,ali imam nekolino pitanja u vezi modela M57...Ustvari me zanima misljenje iskusnih lica o ovom modelu pistolja....Svidja mi se njegov izgled,al neznam kakav se pokazao u praksi...Razmisljam o nabavci,pa pomozite mi ako nesto znate...Unapred hvalaSmile
traktor
 
Zlocko
 Mislio san na model i ovakav izgled pistolja....
Zlocko priložio:
79824_157352594_zastavam70a.jpg

traktor
 
Jank
 Čim sam se zaposlio i počeo da zarađujem neke pare odmah sam kupio kratku cev, onako da se nađe.....
......................VOLIM DA IMAM......
moja lepša polovina me pita "Šta će ti bre to.....bolje da si te pare potrošio na neko lepo putovanje ili tako nešto".....a ja...

šta ću......VOOOOLIM žene volim sve - i vatreno oružje.....ha ha ha
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Nex357
 

marko m kaže:
Cao svima...Izvinjava se sto se ubacujem ovako,ali imam nekolino pitanja u vezi modela M57...Ustvari me zanima misljenje iskusnih lica o ovom modelu pistolja....Svidja mi se njegov izgled,al neznam kakav se pokazao u praksi...Razmisljam o nabavci,pa pomozite mi ako nesto znate...Unapred hvalaSmile

Pozdrav Marko :-)

Igrom slucaja imam M 57, ostao mi je od pokojnog oca policajca koji ga je imao tokom cele sluzbe i na kraju ga dobio kao poklon prilikom penzonisanja .. mogu da ti prenesem njegove utiske i moje sa streljane ...

Hm gde da pocnem :-)

Meni licno se ne svidja ni model ni kalibar ... radi se o pistolju koji eventualno moze da se kupi ako si kolekcionar iz nekoliko razloga .. ali ako te interesuje prakticno streljastvo ili kucna i licna samoodbrana on je vrlo los izbor .. evo i zasto

M 57 je zastareli pistolj kako u mehanici tako i dizajnu ...
nisani su mu vrlo sitni i nepregledni , i sto je jos gore fiksni !!! i prednji i zadnji tako korigovanje nisanske tacke moras da radis napamet prilikom gadjanja ako zanosi ( a skoro svaki to radi) i to pomeranjem nisanske tacke na kontra od zanosenja, sto je moras priznati komplikovano i na strelistu a kamoli u realnoj stresnoj situaciji ...

Dalje egronomija pistolja je vrlo lose resena , i uz jaku municiju koja uzrokuje jak trzaj vrlo je tesko vracanje u nisansku liniju nakog prvog pucnja , isto tako oce vrlo cesto da ustine prilikom pucanja sto bar meni nimalo nije prijatno ( kako vidim na onom modelu sa slike su probali da rese problem nekim kombat gumenim koricama mada ne znam kako je snjima u praksi)
Okviri su jednoredni 9 metaka i to je to nema vise .. samo lud covek u TT u nosi metak u cevi,jer on nema bukvalno nikakve manuelne kocnice ili bilo kakve druge bezbednosne sisteme osim mogucnosti blokiranja petlica u poluzapeti polozaj a i tu je dovoljan jaci udar po njemu da dodje do opaljivanja ...
Okidac i sam mehanizam za okidanje je veoma los i prvi pucanj me uvek iznenadi a ako probas da kustomizujes tj malo da poboljsas okidanje poliranjem dela okidaca koji regulise okidanje vrlo lako prelazi u jednom momentu na rafalnu paljbu sto se desilo jednom mom prijatelju :-(
Sam kvalitet oruzja je otprilike na nivou socijalistickih standarda 60 ih godina, znaci osrednji do los , otac je morao da menja cev iako je ispalio mozda 100 do 150 metaka iz njega tokom sluzbe ...

Samo da se osvrnem i na kalibar koji je i mozda doveo do tih nekih urbanih legendi pa na kraju i do toga da kao postane omiljeno oruzje nasih nazovi opasnih momaka fuj .. Izuzetno jak metak , sa malim kalibrom i strahovito probojan ( sto se i dokazalo na strelistu ) ali upravo zato nepogodan za samoodbranu jer on prodje kroz coveka samo tako al ga ne zaustavlja osim pogodka u vitalnu tacku , plus ako se ne daj boze koristi u guzvi moze da nanize 3 do 4 (neduznih) postoji urbana legenda da on probija policijski pancir i po onome sto sam vido na strelistu vrlo moguce ali mislim ko kupuje pistolj kome je jedino dobro sto moze da probije pol.pancir ..

ja licno mislim da je on stekao popularnost na ulici zato sto ga je u jednom momentu bilo strasno puno (kad su menjali sluzbeni policijski pistolj ) i sto su ih delili sakom i kapom bivsim policajcima i sto je bilo bas lako doci do njega a i jeftino ...

Sve u svemu da nisam emotivno vezan za njega zbog oca , nikad ne bi bio moj izbor a ne mogu ni da ga preporucim bilo kome :-(

Ako hoces pristojan pistolj uzmi CZ 99, kako vidim na forumu ,posto sam ne znam da te ne lazem,ima ih vec za 150 eura ( jos ako nagazis neki od prvih modela koji su radjeni za americko trziste sa tricijumima extra) i bog da te vidi a i sacuva , jer ko se cuva i bog cuva :-)

Nadam se da sam ti pomogao , a ako sam nesto ispustio pitaj ,ako znam gledacu da odgovorim ...

Big pozdrav
 
Zlocko
 Hvala na informacijama...Meni je taj model pistolja licno jako interesantan...Njega sam mislio da nabavim kao trofejno oruzije,cisto zbog njegove popularnosi,samo da mogu da se pohvalim da ga imam,a neki drugi mogel za samoodbranu...Takodje sam razmisljao o nabavci CZ99 ili beretu M92F,kao oistolj za samoodbranu...E takodje me zanima kakvi su modeli CZ99 i bereta M92F...;) Pozz i hvalaSmile


Ovakav ko na slici mi se svidjaSmile
Zlocko priložio:
11526.jpg

traktor
 
nenadx
 Dodao bih da je tt ipak legenda.Karakteristican po mnogo cemu,kao sto je i prevazidjen u mnogo cemu.Zrna protivpan... zavrsavaju posao,pa je popularan kod americkih...a i za zenu i svaleraGrinNaravno vremena se menjaju,pa i shvatanja,pa je zaustavna moc vazna.Ko zna sta ce se traziti u buducnosti....I tacno je,nije mu vrednost velika,zbog ogromne brojnosti,ali mi se cini da ko skuplja,,,,nije mu upotpunjena kolekcija bez njega.NexB)
Dobar pogodak
 
Nex357
 Pozdrav Marko ..

Pa za samoodbranu su odlicni i jedan i drugi ... oba su uglavnom u 9 mm dugi (navodno donja granica za samoodbranu ) oba su vojno policijski , sto znaci da su gabaritni i teski , imaju zadovoljavajuci fabricki kapacitet od 15 metaka , jos ako su hromirani nema glava da te boli ... e sad ti verovatno zelis neka licna zapazanja , da ne nabrajam tehnicke karakteristike koje mozes i sam da nadjes na netu :-)

Za cz 99 mogu samo da ti kazem da sam prezadovoljan , dok sam se aktivno bavio pucanjem , mislim bavim se i sad ali mnoggoo manje (stisle godine , a i pomerio mi se prioritet od prakticnog pucanja prema kolekcionarstvu :-)) terao sam mu kroz cev od 500 do 1000 metaka godisnje (zavisno od finansija) i nikad me nije izneverio(jednom samo ali moja greska bila napisacu kako), osim nekoliko metaka koji su slagali i desava mu se ponekad da ne ostane u zadnjem polozaju posle ispaljenog poslednjeg metka ( mada istini za volju to se desava samo kad ima duplu povratnu oprugu koju sam stavio bas zbog puno pucanja sa orginalnom fabrickom se to ne desava :-)) moram da naglasim da je tkz amerikanac znaci cz 99 iz prvih serija koje su bile namenjene americkom trzistu i ti modeli imaju odlicne karakteristike i bas su dugotrajni ... na strelistu imaju isti model i taj radi ko sat mada ga arce i kurta i murta :-)

Jedino sto mi se desilo jednom pre 5 - 6 godina kad smo s drustvom isli u planinarski dom za vikend , slab sneg ali hladno mislim da je bilo oko 10 ispod nule a dali smo mu po kuvanoj rakiji i kiselom kupusu i reko ajde neka ga u autu od prijatelja Lada niva bila, a on u zaljucanom u metalnom kofercicu, a vukojebina ko ce da ga dira , mislim bolje tamo nego medj pijane ... i da ne duzim ujutru krenem s ortakom u setnju da razbistrimo glave u povratku da ga uzmem iz auta i uzmem ga ja u tom momentu na boru pored auta sleti svraka ko orao , reko ma cek da joj objasnim nesto .. repetiram ja ,nanisanim ,klik nista , ja opet klik nista reko bem ti metak gde bas sad a uvek gledam da mi novija municija bude bar u prvih pet a svraka ni da mrdne .. ja nanerviran repetiram izbacim metak za koji sam mislio da je slago (mada se to ne radi nego se oruzje odlozi i saceka se minimum 15 sekundi i onda se uradi ponovno okidanje , cisto da znas kako bi trebalo :-)) kad oces klik,klik,klik nece ni drugi.. kaze ortak (inace strazar u zatvoru i isto ljubitelj oruzja ) znam ja sta mu je , uzme ga rasklopi i upaljacem zagreje onaj deo gde mu je leteca udrana igla , sklopi ga i ovaj izvrsi opaljivanje(na zalost svraka otisla) i onda mi je objasnio da kad se radi podmazivanje klasicno ulje za podmazivanje oce da se slije kod udarne igle i kad je bas hladno ulje se stegne i skoro pa blokira udarnu iglu i onemogucava ispaljivanje .. posle smo ga kod njega tretirali sprejom za odmascivanje kocnica (vise puta :-)) i na kraju wd 40 ulje :-) posle sam ga testiro par puta u slicnim situacijama i radio je kao sat i na ako se dobro secam jednom i na -18 bez ikakvih problema :-)

Sta sam hteo da kazem :-) dobar pistolj je dobar sa dobrim odrzavanjem ..

Berettu 92FS imam i pucam s njom ali u salonskim uslovima kuca -streljana , streljana -kuca ... milina precizan , lep i skuuup (ja sam ga platio 1500 Sfr) zasticena titanom i nju mogu samo da preporucim ...

Eto Marko za bilo koji od ova dva da se odlucis neces pogresiti pod uslovom da ti finansije dozvoljavaju Berettu :-)

Big poz.
 
Nex357
 

nenadx kaže:
Dodao bih da je tt ipak legenda.Karakteristican po mnogo cemu,kao sto je i prevazidjen u mnogo cemu.Zrna protivpan... zavrsavaju posao,pa je popularan kod americkih...a i za zenu i svaleraGrinNaravno vremena se menjaju,pa i shvatanja,pa je zaustavna moc vazna.Ko zna sta ce se traziti u buducnosti....I tacno je,nije mu vrednost velika,zbog ogromne brojnosti,ali mi se cini da ko skuplja,,,,nije mu upotpunjena kolekcija bez njega.NexB)


Hahahahaha ime svidja mi se za zenu i svalera , u pravu si jednim metkom dve muve .. oskudacija,skupa municija Grin ...
A za kolekciju si u pravu mada bi ipak vise voleo da imam orginalni tokarev TT pa makar s jednim metkom manje , jesi znao ime da tokarev prima samo 8 komada ?!?

Veliki pozdrav ime :-)
 
nenadx
 Pravo da ti kazem zaboravio sam(zadnji put sam ih drzao u ruke pre vise od 10 god)7 plus 1?I opaljuje bez sarzera.U pravu si najbolje izvorni
Dobar pogodak
 
Zlocko
 Nex357 Hvala ti donekle si mi pomogao....Od ova dva sigurno ce biti jedan,a mozda i obaGrinSve zavisi od finansiskih mogucnosti....
traktor
 
Nex357
 

nenadx kaže:
Pravo da ti kazem zaboravio sam(zadnji put sam ih drzao u ruke pre vise od 10 god)7 plus 1?I opaljuje bez sarzera.U pravu si najbolje izvorni


Ne bre ime, 8 u magacin , ne verujem da su i Rusi tolko ludi da se setkaju sa TT om koji ima metak u cev Grin maaada Rusi su to Confused
 
nenadx
 Izvini...obaveze,pa kasnim.Ma ludi ime vise od nas..baz metka u cevku nigde
Dobar pogodak
 
slavko75
 pozdrav drustvo da predstavim i moj pistolj ,posedujem walter P38 ,proizveden 1942 pravi hitlerovac 
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
nenadx
 Super je,kako te sluzi
Dobar pogodak
 
petar
 E, ja sam juce bio na polaganju i uspesno sam polozio za pistolj/revolver. Grin

Planiram da pazarim nesto dogodine, najverovatnije cz99, moj cale je radio deset godina u policiji, nosio ga je uvek na duznosti, preporucuje mi njega, negde je oko 150 evrica, moze da se nadje.

Sta vi mozete da mi preporucite koji ste dublje u toj prici, sta jos moze da se nabavi za iste pare kao cz99?

A stvarno se jako slabo razumem u pistolje, cak i prvi put da sam ga drzao u ruci je bilo juce na polaganju, tako da bi mi vasa pomoc dobro dosla, da znam sta da trazim kad budem kupovao...

Hvala unapred...
Just like old times!
 
slavko75
 odlicno posedujem ga od 1994 i do sad nisam imao nikakvih problema 
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
PIŠTOLJI PRODAJEM 9 27.03.2023. 17:34
PIŠTOLJI KUPUJEM 6 05.03.2019. 12:19
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,284,021 posete www.srbijalov.com