Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Pištolji


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Pištolji
nenadx
 SlavkoB)ipak je to neka legenda.
Petre ja ti preporucujem desert eagle,eventualno grizlijaGrinSalim se naravno,nisam u toku sa cenama i trzistem pa....Inace i pored besparice isl,to su realno smesne cifre,pa sta god da uzmes...
Dobar pogodak
 
petar
 Nadam se da ima neko da me posavetuje...Confused
Just like old times!
 
slavko75
 pozdrav petre za te pare tesko se moze nesto bolje inaci ja sam ljubitelj starijih pistolja (trofeja) oni su prilicno skupi, u svakom slucaju to tije dobar pistolj
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
petar
 Hvala slavko75. B)

Voleo bih da cujem misljenje Nex357, cini mi se da covek zna dosta o tome, ako procita ovaj moj post, molio bih ga da mi pomogne...

Hvala unapred...
Just like old times!
 
Zlocko
 Cao,opet ja...Zanima me dali neko ima ikakva iskustva sa pistoljem Sig Sauer P226 9mm,i zanima me njegova cena na trzistu... 
traktor
 
Zlocko
 Zanima me dali neko zna za revolver ili pistolj kal 22lr koji je dobar,model i marka,i pristojne cene.
traktor
 
Nex357
 

marko m kaže:
Cao,opet ja...Zanima me dali neko ima ikakva iskustva sa pistoljem Sig Sauer P226 9mm,i zanima me njegova cena na trzistu...


Pozdrav Marko ...
Malo sam zazuzet ovih dana , ali da ti odgovorim i za cz i za sig 226 zato sto je tema i tako povezana ... zasto ?

jednostavno cz99 je kopija siga 226 :-) sa odredjenim ustupcima oni ih zovu poboljsanja a za mene pokusaj da ne bude bas 1 na 1 iskopiran ...

mada na neki nacin i jesu poboljsanja, recimo kod cz-a , je celicni deo od jednog komada frezovanog celika dok je kod siga od presovanog celicnog lima ... zavrsna obrada je svajcarska znaci odlicna , a preciznost za jedan vojno / policijski pistolj u samom vrhu , mehanika je odlicna , bez suvisnih delova koji mogu da se pokvare ili da smetaju, sa vecito lepim dizajnom ... jednostavno lep i skladan pistolj , sa pouzdanom mehanikom i odlicnom zavrsnom obradom , sto je bas ocigledno kad drzite jedan pored drugog , cz&sig226( tad je bas ocigledna razlika u zavrsnoj obradi ) ali vizuelna razlika je inace skoro pa neprimetna , recimo sig je uzi od cz samo 3 mm (nepotrebnih ali verovatno uslovljenih od siga da bi izbacili mogucnost koriscenja delova od cz za sig i obratno )

Inace cifra u Svici mu je oko 1300 svajcarca za osnovni brunirani , pa navise ... imaa ih i od 5000 ali toliko kustomizovani da ne lice na sebe :-)

Inace sve sto sam napricao (nahvalio) za sig226 projektuje se automatski na cz 99 (u smislu koliko odlicna kopija moze da pridje orginalu) narocito na one iz americke serije gde je i zavrsna obrada i kontrola bila na visokom nivou :-)

Tako da ako se uzme u obzir nabavna cena , pogodnosti domaceg modela u smislu odrzavanja,servisiranja i mogucnosti nabavke rezervnih delova , pa na kraju i neki lokal patriotizam blagu prednost ima cz99 i jos ako nagazis nekog nekoriscenog iz americke serije:-) taj gu radost nigde nema ... iskreno :-)

Ali realno ako pare nisu problem Sig je Sig ... sve sto moze cz , on moze odavno :-)

Big pozdrav
 
Nex357
 

marko m kaže:
Zanima me dali neko zna za revolver ili pistolj kal 22lr koji je dobar,model i marka,i pristojne cene.


Tu mogu da ti preporucim pistolj koji me je odusevio na strelistu kako preciznoscu , tako i dizajnom , na zalost pucao sam samo dva puta nekoliko serija iz njega na strelistu al sam se toliko odusevio da mi ga je vlasnik jedva uzeo iz ruku Cry

Da ne duzim RUGER MARK lll je odgovor na sve sto bi teo ili mogo da trazis od pistolja u kalibru 22lr ... vizuelno se naslanja na legendarni luger P08 ( Za mene jedan od najlepsih uopste) s tim sto su uradjena neka poboljsanja , kao sto je izbacivanje kolenastog zatvaraca koji prilikom repetiranja zaklanja tj pomera ti zadnji nisan iz vidnog polja i zahteva bukvalno posle svakog pucnja dovodjenje tri nisanske tacke na metu sto ne mora da bude problem na strelistu ali u lovu (tamo gde je dozvoljen) je vec izgubljena mogucnost za brzi drugi hitac ...
Inace fenomenalna egronomija lugera i ugao drske ti daju utisak da pucas kaziprstom (osnova instiktivnog pucanja) tip na strelistu je imao hunter verziju (jedna od najskupljih verzija sa mikrometarskim zadnjim , sa crvenom cevcicom na prednjem , od nerdjajuceg celika ( ne hromiran) sa prelepim drvenim koricama i nafrezovanim sinama (verovatno za bolje hladjenje cevi) na cevi ...

Jednom recju ja koji i bogu nadjem manu , njemu nisam nasao Confused

Osnovna cena mu je 380 dolara pa navise ali vredi svaki dolar !!! bar subjektivno za mene ...

Ne znam koji drugi (malokalibarski)da ti preporucim jer pored Rugera svaki drugi mi je malo smesan ... da se ne lazemo cim mi zena skine embargo na sledecu kratku cev,eto njega kod mene Angry

Big pozdrav ,
nadam se da sam uspeo da ti pomognem,srecno
 
Nex357
 

petar kaže:
E, ja sam juce bio na polaganju i uspesno sam polozio za pistolj/revolver. Grin

Planiram da pazarim nesto dogodine, najverovatnije cz99, moj cale je radio deset godina u policiji, nosio ga je uvek na duznosti, preporucuje mi njega, negde je oko 150 evrica, moze da se nadje.

Sta vi mozete da mi preporucite koji ste dublje u toj prici, sta jos moze da se nabavi za iste pare kao cz99?

A stvarno se jako slabo razumem u pistolje, cak i prvi put da sam ga drzao u ruci je bilo juce na polaganju, tako da bi mi vasa pomoc dobro dosla, da znam sta da trazim kad budem kupovao...

Hvala unapred...



Petre posto sam dosta pisao o cz-u necu vise da davim ali vidis i sam da su iskustva vise nego pozitivna , tako da nema sanse da za te pare nadjes pistolj u odnosu cena i onog sto nudi kao cz99 ... Slobodno za prvi pistolj kupi cz99 i rabi, a drugi pistolj ces i onako da kupis srcem a ne glavom , xexe to kad krene ...

Big pozdrav i srecno u nabavci ...
 
Nex357
 

slavko75 kaže:
pozdrav drustvo da predstavim i moj pistolj ,posedujem walter P38 ,proizveden 1942 pravi hitlerovac




cestitam na P38 , jos jedan model koji ce kad tad da udje u moju kolekciju ... obozavam ga kao kolekcionar, ima ime , istoriju , ma sve B)
 
Lala
 99-ka je pouzdan, precizan i robustan pištolj, koji može da trpi sve i svašta. Meni se lično ne svidja rukohvat, kad ga držim u ruci, ima obim kao pivska flaša Smile
Sve ostalo je odlično.
P38 bih i ja voleo da imam, još kako, iako nisam ljubitelj pištolja (imam jedan 88 već skoro 20 godina).
Slavko75, baci neku sličicu P38, života ti! Smile
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
slavko75
 bice sledece sedmice u svici sam nemam ovde nijednu sliku
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
HANTER
 Ovo je slika parabeluma P08 ili popularnije Luger koji je u mom vlasništvu, u kalibru 9 m i proizveden je 1938 godine.
MIHAJLO
 
HANTER
 evo slike
MIHAJLO
 
HANTER
 A ovo je slika mog malokalibarskog pištolja marke Bajkal MCM - Margolin u kalibru 22lr sa okvirom od 8 metaka i podesivim i prednjim i zadnjim nisanom
MIHAJLO
 
Nex357
 

HANTER kaže:
evo slike


Uf sto je lep ,uf sto je ocuvan ufufuf i puca ??
mislim mora da puca :-)
sto da ne puca ...
haha alal vera na komad :-) bonbonce :-)
 
Sniper Hunter
 HANTER lepo oruzije !B)Bravo 2
 
Lala
 Šta sam ja zgrešio, pa da mi ne iskoči prilika da nabavim ovakvo nešto! Luger, pravi oficirski!!! B)
MK pištolj jeste lep, ali, Walter, pa Luger...$aAa
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Nex357
 Hanter kolko para mora covek da pljune za ovako dobro ocuvan P08 u Srbiji ??? Ima li tvoj cenu ??
big pozzz
 
HANTER
 Ja sam inače više ljubitelj pusaka nego pištolja. Ovaj je poklon od mog dede koji ga je dobio od vojske kad je odlazio u penziju jos 1974 godine jer je bio oficir, pa su svima koji su odlazili u penziju poklonili razne pistolje koji su ostali iz rata da ih ne bi uništavali.
Pištolj je skoro bruniran ali korice nisu ništa dirane čak i one imaju utisnute poslednje dve cifre serijskog broja kao i svi delovi manji ili veći na njemu su orginalni.
Cena ovakvih primeraka ide od 250 do 1000 eura sve zavisi od godine i očuvanosti, veća cena je onih koji su u orginalnom stanju(ništa na njima nije rađeno, moj je poklon pa nije na prodaju inače bi ga se rešio odavno.
MIHAJLO
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
PIŠTOLJI PRODAJEM 9 27.03.2023. 17:34
PIŠTOLJI KUPUJEM 6 05.03.2019. 12:19
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,286,082 posete www.srbijalov.com