Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Dobar nož


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Dobar nož
ficha007
 E sad moj izgleda 'vako:
ficha007 priložio/e:
9_11.jpg 8_9.jpg 6_22.jpg

ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
drugnemanja
 Hvala vam puno !!! uglavnom izbacujem svoje radove na kupujem-prodajem, pod nazivom Lovacki noz broj 1 ili lovacki noz broj 2 i tako dalje do 9
Nemanja Milojkovic
 
reggacci
 U radu
reggacci priložio:
d_9.jpg
 
Leo 3
 reggacci

Daj molim te neki raniji završen rad.
Vredi videti
 
Slob
 Jel moze neko od clanova koji proizvode ili bar u vecoj meri koriste nozeve da prokomentarise Muela Elk 14A?
Prvenstvena namena bi bila za dranje divljih svinja i uredjivanje mesa.
Lisica
 
DakiNS
 Meni je taj nož lep, samo imam loša iskustva sa Muelom , nekvalitetan čelik koji ne da gubi oštricu na kosti nego na oštrici ostaju udubljenja. Sad da li je i taj iste "kvalitete" ne znam. Malo mi je sumnjivo ono kaljenje na 61 hrc, po čeliku bih pre rekao 56 i to ako je kvalitetno kaljen. Mislim da za te novce naši nožari mogu da ti naprave lepši a pogotovo kvalitetniji nož, i to po tvom nacrtu.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ivan djordjevic
 Jedan lovacki, duzina 120mm, drska 110mm, materijal 15n20 i o2 silver u san mai konstrukciji, drska jelenski rog, Taletova futrola.
s17.postimg.org/dt1bzpvtb/DSC_0129.jpg

s17.postimg.org/6ptgk45tb/DSC_0131.jpg

s17.postimg.org/p5dxhj733/DSC_0133.jpg

s17.postimg.org/utk88fqv3/DSC_0134.jpg

s17.postimg.org/z2oyalmen/DSC_0135.jpg
 
canis aureus
 ... po mojoj zamisli, uradiJo ga majstor svaka mu čas' Presrean
sad samo da dočeka odstrel pa da dere ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
ivan djordjevic
 Hvala
 
canis aureus
 

?
Meni hvala ili ?
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Slob
 Kolege kakva su iskustva sa Columbia nozevima koji se prodaju na pijacama i kod kineza?
Lisica
 
StefanS
 Pozdrav koleze!
Nisam video da je pisano o oštrenju noževa pa htedoh da postavim pitanje kako vi oštrite svoje lovačke noževe? Da li to radite sami ili nosite nekom oštraču? Šta koristite za oštrenje i na koji način? Živeli! iveli 3
 
kolega_LOVEc
 https://youtu.be/...
Ja oštrim sam većinu noževa .
Uglavnom na način kao iz videa i to noževe za "generalnu" upotrebu koji ću ja ili neko drugi da upotrebljava/zloupotrebljava.Džepni nož oštrim isto na vodobrusnom papiru koji nakvasim al ne kao u videu na mekoj podlozi i malo drugačijom tehnikom jer volim da je taj nož "oštriji" a tako bi dobio uglavnom konveksnu oštricu nego na parčetu stakla ,ponekad ga stavim na kamen od 5000 i kožu sa pastom ali me uglavnom mrzi.
Noževe za obradu mesa oštrim na kamenju a kad zaCenzurisanom uglove jednom u dve godine otprilike odu kod profesionalaca da mašina to sredi.Meni se svidja da to radim, nekako je opuštajuća rabota a i vremenom sam video da mogu da odradim posao sa kojim sam zadovoljan. Nikad nisam oštrio nešto fensi sa onim japanskim asimetričnim brušenjem i slično niti bih znaoSmile .Jedino što nisam uspeo da naoštrim je viktorinoksov nožić što je brušen sa jedne strane kao dleto.I tako...Grin
Vim vi repellere licet
 
StefanS
 Hvala na odgovoru kolega Lovec! Smile
Možete li da objasnite tehniku kojom oštrite taj džepni nož i koje smirgle koristite, tj koje granulacije? Kako ih fiksirate za staklo? To mi je interesantno, ja isto to volim da radim sam i mogu reći da sam se uvežbao malo tako da brzo naoštrim nož na kome sam već formirao oštricu na ovaj način. U početku mi se dešavalo da nekad malo promašim ugao i zatupim nož ali sam sada zadovoljan. Ja na ravnu površinu, tj na sto stavim podlogu od miša i na njega vodenu šmirglu koju pokvasim. Krenem od granulacije 500, pa 800, pa 1000 i na kraju 1500 kada je oštrica više zatupljena ili samo 1000 pa 1500 kada ne treba puno da se oštri. Otprilike to kod mene ovako izgleda.
https://www.youtu...amp;t=642s
https://www.youtu...s&t=1s
 
kolega_LOVEc
 Pa slično, samo što koristim do 2,500 granulacije a počnem od 800. Na metalnom stolu učvrstim sve sa dva magneta i guram polako rez unapred. Kad je meka površina ispod vodobrusnog i vučeš nož onda zaokrugliš rez, ništa strašno samo ponekad volim da to bude baš kako valja i gledam sitnice.Koliko je to bitno možda zna neko drugi, al eto ja tako radim.
Vim vi repellere licet
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Dobar puškar PUŠKARSKA RADIONICA 646 15.03.2018. 10:32
Dobar pogled!!! SVAŠTARA 46 10.04.2015. 19:54
Dobar Pogled LOVAČKE NOVINE 30 28.01.2011. 08:57
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,225 posete www.srbijalov.com