Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Srpski gonič


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Srpski gonič
sg-bog26
 Lijep je ovaj tekst Baneta Živkovića, istinit i dušom ispisan, a naš zadatak je da poštujemo sve to što je ispisano, a posebno ono u poslednjoj rečenici.
Drago mi je pročitati da se planiraju nova parenja, jer to za sobom povlači nove izazove oko sklapanja kombinacija i selekcije štenadi, a isto tako stiču se i nova iskustva. Samo naprijed i s Božijom pomoći!;)

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
nidzamotocross
 Hvala druže na lepim rečima! I ja kažem samo da smo živi i zdravi!
Moraću uskoro, da potražim neku dobru liniju, za osveženje krvi. Jako je teško naći bilo šta u šta možeš da budeš siguran. A iskreno, hteo bih da ta linija u sebi ima i svinjarske krvi, pario bih takvu jednu kuju pod Leom, ako bih se dogovorio sa vlasnikom. Što je sve jako teško iskombinovati.

Pokušao sam preko Picuge da kontaktiram neke ljude, ali taj sajt je postao svratište svakakvih budala i provokatora. A i sam sam odlučio da tamo okrenem na oštro pisanje, više su mi preko glave...

Tako da... Videćemo...
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
sg-bog26
 Jeste teško naći pravu liniju, tj. prave pse svinjare sa jakom genetikom.
A mnogi lovci svašta nazivaju svinjarem. Uopšteno, da bi lovac imao jake pse svinjare, mora imati jako lovište sa svinjama, ili mogućnost da redovno posjećuje takva lovišta. Mora imati dosta novca i znanja za nabavku i držanje pasa..., kao npr, Uzelac i Boško Brkljač, koji zajedno odgajaju i treniraju pse, koji usput imaju i prilično jak eksterijer. Kod mene nema takvih uslova, svinje nema baš mnogo, love se u 2-3 izlaska po sezoni. Osim toga blizu je i granica sa federacijom, te psi mogu lako preći na drugu stranu što otežava njihovo praćenje, a postoji i opasnost zbog miniranih površina. Zbog ovih okolnosti sam odustao od takvog lova, pa svoju draž lova sa goničima upotpunjavam kroz lov lisice i zeca, a nekako mi je zanimljivije, jer gonič je u takvom lovu dok goni stalno u pokretu (nema lajanja u mjestu). U lovu na svinje mnogi lovci samo razmišljaju o mesu, pa nije rijetkost poslije odstrela vepra čuti pitanje: ''Koliko je težak''?, a većina ih i ne zna da su trofejno najjači veprovi imali 110-130kg, a kad lovim sa takvim lovcima, zaista ne uživam, jer ne vidim pravog lovca u njima.
...odoh predaleko. Ako saznam da neko ima kvalitetnu kuju svinjarku javiću ti...

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
nidzamotocross
 Sve stoji što si napisao druže, ali nekada kad se sastanemo sa drugarima pa pričamo o nekadašnjim psima, kad se setim Garija, Maksa, Cige, Cucka... Sve izvrsni svinjari... Neka nostalgija za njima me obuzme i jedan deo mene priželjkuje da još koji put proživi još koji trenutak u lovu sa takvim svinjarima, da osetim taj adrenalin i uzbuđenje... Iako mi je lov na sitnu divljač na prvom mestu i pravi merak..

Imam i tu sreću da imam dobru ekipu, tako da nemamo problema oko toga što si naveo i što je potpuno tačno...

U oko su mi upali psi od Bate iz Knjaževca, ali je veliki problem što nijednog od njih nisam gledao uživo na terenu, a to je uslov za bilo kakve dalje radnje. Možda će kolega Predator o tim psima znati nešto više...
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
sg-bog26
 Mislim da Bata drži nešto slično onome što ima i Uzelac i čini mi se da je bilo čak i neke razmjene ''krvi'' između njih, ali svakako podržavam stav da se treba lično uvjeriti u rad psa, prije nego se donesu bilo kakve odluke...

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
Predator
 Koliko je meni poznato, a znam o Bati samo iz priče, riječ je o lovcu koji uglavnom preferira lov divlje svinje. Ima prilično visoke kriterijume što se rada tiče, ali vodi računa i o eksterijeru. Nije mu problem da izdvoji i malo veću sumu da bi kupio dobrog psa ili kuju, ali isto tako zna da proda kvalitetnu jedinku ako mu se ponude dobre pare. Ne znam koliko je jaka i stabilna njegova "linija", ali znam da je kupovao kvalitetne pse od poznatijih balkandžija (Badže iz Dragova, Milana iz Trnave, Žuleta iz Slatine, Ivice iz Blata na Cetini, Bogdana iz Smedereva, ...). Šta sad trenutno ima, nije mi poznato, ali sam skoro 100% siguran da u sezoni uspješno lovi DS balkancima iz svoga dvorišta. Nađe se tu i pokoji brak, ali balkanci su mu omiljena rasa. Iz svega što sam čuo izvukao sam zaključak, koji može biti i pogrešan, da Bata nema mnogo pasa koji su se oštenili kod njega, nego pravi kombinacije od pasa provjerenih vlasnika, kupuje stariju štenad ili već formirane pse. Bata je iskusan lovac, zna šta je dobar pas i kod njega se jedinka lošijeg kvaliteta neće dugo zadržati.

Sasvim prirodno
 
nidzamotocross
 Ono što i znam o tim psima jeste iz priče i sa fotografija, ali sam imao prilike da vidim neke pse uživo i na terenu, koji imaju veze sa njegovim psima. Eksterijer mi je u svemu tome daleko iza rada, ali po onome što sam video, psi izgledaju fino. Nije mi daleko, pa ću za neke nove generacije da se bolje raspitam. Za sada mi ostaje da ispoštujem Atinu do kraja sa obukom. Kao što sam rekao, planiram i njeno parenje pod Leom. Planirao sam je upariti pod Leovim ujakom, jer nisu u nikakvom srodstvu, ali imao sam tu nesreću da je taj pas nastradao skoro od vukova, a bio je strašan radnik. Žao mi je što nisam ni fotografisao tog psa, da vidite kako izgleda, po meni tiCenzurisanoni predstavnik izvornog Srpskog goniča. Ali eto, pridružio se svojoj sestri Luni u nekim večnim lovištima... Frown
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
nidzamotocross
 Prvomajska šetnja i Atinin prvi rođendan. Pas
Pokazuju da će biti strašan tandem.

scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/11010303_855359584518846_8469600363830427491_o.jpg
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Neca92
 OdobrenoBravo 2
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
sg-bog26
 

nidzamotocross kaže:
Prvomajska šetnja i Atinin prvi rođendan. Pas
Pokazuju da će biti strašan tandem.

scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/11010303_855359584518846_8469600363830427491_o.jpg


Pravi par, nema šta...
Baš izgledaju kao jedna cjelina. Samo uživaj sa njima. Jest da se mora sačekati par mjeseci da bi se počelo sa jačim treninzima, ali vjerujem da će se čekanje isplatiti.Pas

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
nidzamotocross
 Hvala drugari!
Dosta se uklapaju u terenu, baš onako kako sam to zamišljao, Leo je strašno uporan na tragu, ali u gonu ume da se nešto ređe javlja po tragu, Atina je još uvek mlada pa je i neistrajna u gonu još uvek, ali zato goni punim gonom i vrlo jakim glasom, skoro kao Leo, što mi se dopada... Još da iščisti te butine i da se uklope kako treba. Smile
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
sg-bog26
 Drugovi moji, juče sam pronašao kerušicu, nakon 4 mjeseca iveli. Pisaću opširnije i postaviću slike, samo da dođem do slobodnog vremena...

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
nidzamotocross
 Odlična vest druže! Presrean
Čim budeš imao vremena piši, da čujemo šta se desilo sa malom, avanturističkog duha. Odobreno
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
BOJK
 Kolega nek ti je sa srecom, iskreno sam se obradovao. Veliki pozdrav Odobreno
 
sg-bog26
 Hvala vam kolege moje! Malu ''avanturističkog'' duha pronašao sam na oglasniku pik.ba, prepoznao je na slikama iako nisu bile reprezentativne. Tip iz sela Brusnica, oko 10 km od mene hoće da je proda za 300 KM, a u opisu artikla napisao ''ekstra dobra roba''. Pomislih: ''Nećeš majčin sine''. [xhide]Odmah sljedećeg jutra sam ga kontaktirao u svojstvu potencijalnog kupca kako bih saznao gdje se tačno nalazi i dogovorim sa njim da dođem da pogledam ''robu''. Dolazim tamo i prilazim kerušici kako bih se i uživo uvjerio da sam u pravu i čim su sumnje bile otklonjene kažem mu da je to moja kerušica, a on se opušteno smije i pokušava da me ubijedi da se varam i da ima sličnih pasa... Zatim sam počeo sa pravim argumentima da pobijam njegove tvrdnje, a on na to kaže: ''Eto u redu je, jeste tvoja, ali ja sam je hranio i nedam je džabe''. Na moje pitanje šta traži za nju, on mi hladno kaže: ''Vidjeo si cijenu u oglasu''... Iako sam dosta strpljiva osoba, već je počinjao da me baš nervira Angryi počeh razmišljati da zovem policiju, i trebao sam to možda i uraditi čim sam došao... Na kraju mi kaže: ''ajde vodi je, ne treba ništa''. Ipak sam ga na kraju, jer ne mogu da budem đubre, ponudio ako hoće da mu dam štene, a on mi kaže da ne želi goniča, ali bi uzeo terijera... Posle mi je priznao da je i muški štenac bio kod njega, ali kao ne zna gdje je nestao, a pronađen je 6-7km odatle. Možda ga je on tamo odvezao... Ima tu još mnogo detalja koji bi se mogli pomenuti, ali da vas ne davim... Jasno je samo da je namjera tog čovjeka bila brza zarada novca, ali na moju sreću nije u tome uspjeo...
[/xhide] Sada je mala opet tamo gdje je i okoćena i dobija svu pažnju kako bi se malo ''popravila'' i kako bi njena dlaka dobila stari sjaj...;)

Ćerka
www.dodaj.rs/f/3v/13e/2ZDQuhBV/img20150531140859a.jpg

i majka
www.dodaj.rs/f/2H/Q7/1g1Hbl3O/img20150531205740.jpg

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
nidzamotocross
 Super! Moglo je da se iskomplikuje još više, a sreća te je u mnogome poslužila. I tebe i nju. Na kraju je ona opet tamo gde joj je i mesto, uz majku i brata. A uskoro, ne samo da će joj se vratiti sjaj, nego će da bude kao strela. Sve se super završilo, a ti si ispao čovek...

Da je čovek kao čovek, raspitao bi se okolo da li su nekome nestala štenad, a kako ste blizu brzo bi informacija došla do tebe. Ali ljudi na pse, pogotovu goniče gledaju kroz novac, sve više... Takvi nikad goniča neće imati...
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
sg-bog26
 Da se ona našla kod pravog domaćina, koji bi preduzeo sve da se pronađe vlasnik i koji bi u slučaju da se na vrijeme ne pronađe vlasnik zelio da je zadrži za sebe kako bi je čuvao i lovio s njom ne bih je ni tražio nazad, eventualno bih se dogovorio s njim da mi nekad ostavi štene...

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
Predator
 Uh, nije mi bilo prijatno čitati prethodne upise vezane za osobu kod koje je nađena kujica. Ne znam kako bi' se suzdržavao da sam sve ovo vidio uživo. Kakvih sve govana ima, govori upravo ovaj slučaj. Najvažnije je da je kujica nađena. Sve je to bio splet srećnih okolnosti. Rijetko kad se ovako završi.

Sasvim prirodno
 
sg-bog26
 Upravo tako, apsolutno je sreća bila na mojoj strani i zahvalan sam bogu što je tako ispalo! Poražavajuće je što ima takvih kao u navedenom primjeru... Osim što je imao nečasne namjere, keruša je držana u lošim uslovima, vezana debelim lancem, u blatu, ispod omanjeg čardaka, bez zavjetrine. Na sebi je imala 15-ak krpelja, i bila je puna buva... Pretpostavljam da je bila samo hlebom hranjena... Sadzaista poražavajuće, kad se uzme u obzir kakav je tretman prije toga imala.

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
DakiNS
 Drago mi je što si je našao i što si imao dovoljno strpljenja i samokontrole.Odobreno
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Obuka goniča za lov na zeca KINOLOGIJA 464 31.05.2018. 09:45
Srpski Žuti Gonič KINOLOGIJA 133 06.03.2018. 23:53
Srpski Trobojni gonič KINOLOGIJA 731 11.06.2017. 04:00
Posavski gonič KINOLOGIJA 363 25.01.2017. 15:05
Planinski gonič Alpinac KINOLOGIJA 313 13.08.2015. 20:28
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 34
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,288,609 posete www.srbijalov.com