Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Srpski gonič


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Srpski gonič
sg-bog26
 Uvijek je lijepo slušati jedan uigran tandem, pogotovu dok su još mladi kao tvoji, a prilika za odstrel će biti, sezona je tek počela...
Kada već steknu iskustva, vjeruj da će ti nekada biti žao da nešto pred njima zaustaviš, jer sva čar traje dok traje gon...Namigivanje

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
nidzamotocross
 Razumemo se druže. Sutra nam je start sezone, ali evo, vetar ubija. Nešto najgore za goniča... Besan
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
sg-bog26
 I kod nas je ista stvar s vjetrom. Sutra ne mogu u lov, jer me (i čitavu moju grupu) kolega zove na slavu, tako da mi je svakako prvi izlazak propaoSad
Zeca slabo imamo i nemam namjeru da ga lovim, radije ću lisicom da ostrvim mladog kerića... Biće valjda boljih danaConfused

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
nidzamotocross
 Uprkos vetru, lep lovni dan, desetak podignutih zečeva, ekipa od 12 pasa. Moji psi nisu navikli na tu gužvu i slabije radili, ali Leo je pokazao da je među najboljima pa sam i pored velike koncentracije lovaca na terenu, koji su trčali pred tuđim kerovima da odstrele, uspeo sam da odstrelim zeca pred svojim psom. Uskoro i snimak odstrela i dolazak psa na divljač. Odobreno

www.dodaj.rs/f/1W/rc/3obWHCHB/905913942884709099666220.jpg
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
givan
 Alal vera nidzo,kod nas i danas mrsavo!
 
Tomash
 Bravo 2

A tih sto trce pred tudje kerove.....uvek ce biti, nije satisfakcija samo pucati, takvi kerovi su blago, cuvaj ih.

Bravo majstore jos jednom!

leo Medalja
 
sg-bog26
 Odlično Nidžo, čestitke za odstrel i odličan rad psa! Odobreno
Sto zečeva pred tuđim psom ne vrijede koliko jedan pred svojim! Pa nek trče...
PS. Prelijepa slika!

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
nidzamotocross
 Hvala drugari. iveli
U našoj grupi smo na terenu imali kao što sam rekao 12 pasa, od nas trojice, eventualno još neko mlado štene koje je više smetalo nego što je pomagalo ali je to sastavni deo odgajanja goniča. Ostale grupe imaju po par pasa, ali imaju ih SVI, međutim večito se trči da se otpuca pred našim psima. I to naravno rade oni koji nisu sa nama u grupi. Ajde i to nije problem, problem je što se ni hvala ne kaže, a kamo li da se ponudi divljač vlasniku pasa. Danas je moj brat slučajno bio tu kada je ptičar od kolege iz druge grupe podigao fazana i posle par promašaja fazan nastavio ka njemu i on ga odstrelio. Fazana je dao kolegi čiji je pas i to je dečku ovo tek prva sezona. Ljudi su bezobrazni, otpucaju, ne daju čak ni psima da omirišu divljač koju su gonili već u ranac i beži niz put, pa se posle prave ludi. Kultura nam je užas... Ali eto, lepo je bar naslušati se pesme ako ništa drugo, psi se malo istrče, osete divljač, mi se malo družimo, zbijamo šale i prođe dan.Confused

Evo linka za snimak:

https://www.youtu...d7UPdJnBNU



Odobreno
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
nidzamotocross
 Psi su juče kopali zeca iz zemlje, ali su strelci zakazali. Drugaru koji se našao u centru gona, u isto vreme pukla oba izvlakača na IŽ27, ostali se ispromašivali. Na kraju jedan fazan kao kolateralna šteta gona zeca kroz bagremar, ali nije bio za slikanje jer to ne izgleda lepo kada gonič aportira. Grin
Leo na visini zadatka, Atina je pauzirala ovaj izlazak jer je taj teren pun kerokradica, a gužva prevelika.

www.dodaj.rs/f/w/UN/11SxiuIc/img0491p.jpg

www.dodaj.rs/f/21/6l/2aKEpZrR/img0490.jpg
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
nidzamotocross
 Odgovor na pitanje nekih što me pitaju zašto sam uzeo baš to štene... A ne znaju da sam lovio sa svim ovim psima sa slika.

www.dodaj.rs/f/20/GR/4WsAKjOU/loza.jpg
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
givan
 Nidzo,odlicni psi,a Atinu cuvaj!
Stvarno izgleda odlicno!
 
nidzamotocross
 Hvala druže iveli
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
sg-bog26
 Tako se to radi! Treba poznavati što više predaka i lično se uvjeriti u njihove radne kvalitete, pa donijeti odluku o uzimanju njihovog potomka!Namigivanje

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
nidzamotocross
 Zdenko, evo jednog snimka od danas. Ovde je pas SG Barni od kolege Vekoslava pokazao da zečar treba da ima iskustvo da bi dobio epitet dobrog podizača. Ovo je teren gde on trenira svoje pse i taj pas petogodišnjak bukvalno zna svaku logu. Vreme je bilo užasno za pse, Ovi moji pronađoše trag i krenuše da javljaju, tako dvadesetak minuta u pretrazi i dolazi pomenuti pas, javlja par puta tu gde su oni i pretrčava na drugu stranu brda i podiže ga. Ostali se pridružuju i prave lep krug, ali moj brat ga promašuje.

https://youtu.be/...

Kasnije moji opet nalaze trag i javljaju, traže ga i kolega ga podiže pred njima u bagremaru, što je šteta za mladu Atinu koja je krenula u tom pravcu i bilo bi skakanje pred nosem. Promašuje ga i oni ga gone kratko po ulasku u šumu.

Kasnije čoporativno podizanje još dva zeca jednog brat opet promašuje, jedan nam beži bez pucanja i ostadosmo bez ulova. Na kraju je opet stradao jedan fazan kao kolateralna šteta gona kroz obrasle njive, ali ne vrednujem takav odstrel tako da opet nema fotke. Sve u svemu lep lov, zahvaljujući samo i samo ovim psima... Pas
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
sg-bog26
 Super druže, najljepši su lovovi kada ima dobre akcije, kada se psi trude, a odstrela će biti - dovoljno da psi budu zadovoljni. Džek je juče imao krštenje, dolijala je prva lisica pred njim. Goneći je napravio par manjih krugova, pošto je gusta vegetacija u tom dijelu šume, ali nikako da je vrati tamo gdje sam ga pustio. Tako da sam odlučio da se premjestim tamo i... dočekah je!Namigivanje
www.dodaj.rs/f/1Y/hz/anqyyoF/1/img20151115170054.jpg

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
nidzamotocross
 Svaka čast, čestitke! Bravo 2
Kod nas psi nisu podigli za sve ovo vreme od početka sezone nijednu lisicu, a imamo dobrih i lisičara među zečarima. Opet po ko zna koji put lupam glavu, šta se dešava, ali ne mogu da skontam. Videću zimus po tragovima, sada nema ni traga ni glasa od njih... A ja volim taj lov, imam i pse za taj lov, ali šta ćeš...

Mi sledeći vikend lovimo u planini, a tamo je užasno loše za gon. Svo lišće je opalo sa drveća, a nije bilo ni kapi kiše da se to nalegne. Čovek da legne negde u šumi, neće da se vidi od lišća. Po putevima prašina kao da je Avgust mesec. Vidim kod tebe je donekle vlažno lišće, što je dobro za pse.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
sg-bog26
 Hvala druže!
Kod nas lisice ima i previše, ali zato zeca skoro da nemamo. Prateći stanje populacije zeca i lisice od sredine 90-ih, pa nadalje uviđao sam da se brojnost lisice uvijek par godina (3-4 godine) povećavala i kad dostigne kritičnu tačku onda bi skoro potpuno nestala, vjerovatno zbog pojave bjesnila, šuge..., poslije čega bi se stanje ponovo narednih par godina popravljalo, sve do nove pojave bolesti.
Tih godina, kada lisice nestanu imali smo dosta zeca i obrnuto.
Međutim zadnjih godina, zbog vakcinacije lisica mamcima iz aviona imamo svake godine veliki broj lisica u lovištu (i pored toga što se dosta izlovi), a zeca je baš malo.Sad
Ovu vakcinaciju su izglasali neki nazovi ''prirodnjaci'', a sve to ide po receptu zapada i tu se sva priča zaustavlja, niko od njih se više ne pita da li je normalno da imamo prekomjeran broj lisica, a da zeca skoro nemamo.
I kod mene je sušno zadnjih mjesec dana, list suv, a ovaj dio šume je sjeveru okrenut, tako da je ostalo malo vlage.

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
nidzamotocross
 Nešto nam se desilo sa sajtom Dodaj.rs. Ne postoji više, a i fotki više nema nigde. Confused

Evo jednog snimka od juče. Njoj je ovo prva prava sezona i opravdava očekivanja.

https://www.youtu...YysJ4NF_3o

Pas
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
nidzamotocross
 Dim

scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/t31.0-8/12322953_956414164413387_247171487781363746_o.jpg
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
sg-bog26
 

nidzamotocross kaže:

Evo jednog snimka od juče. Njoj je ovo prva prava sezona i opravdava očekivanja.

https://www.youtu...YysJ4NF_3o

Pas


Lijep glas i dovoljno gust šteket, odličan materijal za usavršavanjeSmile

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Obuka goniča za lov na zeca KINOLOGIJA 464 31.05.2018. 09:45
Srpski Žuti Gonič KINOLOGIJA 133 06.03.2018. 23:53
Srpski Trobojni gonič KINOLOGIJA 731 11.06.2017. 04:00
Posavski gonič KINOLOGIJA 363 25.01.2017. 15:05
Planinski gonič Alpinac KINOLOGIJA 313 13.08.2015. 20:28
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,232,050 posete www.srbijalov.com