Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Srpski gonič


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Srpski gonič
Predator
 

sg-bog26 kaže:

Juče su moji psi priredili za mene jedan zaista lijep lovački doživljaj. Dugotrajno gonjenje uz lijepu muziku urodilo je plodom.
Pozdrav za sve!

Čestitam druže! Samo neka se trese Majevica kad ima od čega! Nisam dobro ispratio, šta ti je sa mladom kujom?

Evo jedan sličan događaj koji je meni bio najdraži u protekloj sezoni:
http://www.srbijalov.com/forum/viewth...ost_195476

Sasvim prirodno
 
Dusan Stevanovic
 

sg-bog26 kaže:

Juče su moji psi priredili za mene jedan zaista lijep lovački doživljaj. Dugotrajno gonjenje uz lijepu muziku urodilo je plodom.
Pozdrav za sve!


Čestitke na odstrelu ali i na radu vernih pomoćnika! Bravo 2
Vidim da si sezonu na lije uveliko otvorio.. Nama brane lov sa goničima na lisicu sve dok se ne završi sezona lova na zeca..Angry
FIAT IUSTITIA PEREAT MUNDUS
 
sg-bog26
 Hvala vam obojici na lijepim čestitkama!Odobreno

Jovice, mladu kuju sam poklonio kolegi s posla, da je čuva i da lovi s njom i takođe imam u planu (bože zdravlja i sreće) da je u dogledno vrijeme iskoristim za reprodukciju...
Pročitao sam tvoj lovački doživljaj i zaista mi je drago da si imao tako dobru priliku da uživaš u radu svojih pasa i da sve to kruniše odstrelom - nagradom i za pse i za tebeSmile. Lov lisice sa goničima ima posebnu čar baš zbog tih momenata koje si opisao. Što je teže i neizvjesnije, to je i veće zadovoljstvo u samom ulovu.

Dule baš mi je žao i šteta je što vam brane lov sa goničima i zaista ne vidim razlog za tako nešto. Naše lovište je prilično siromašno zecom i smatram da je upravo zbog toga poželjno ranije dozvoliti lov lisice goničima, jer su mlade lisice dosta aktivne, osamostaljene, love sitnu divljač i njih jedino ima smisla loviti goničima, odnosno rijetko su u jazbinama da bi ih lovili jamarima...

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
Dusan Stevanovic
 

sg-bog26 kaže:

Dule baš mi je žao i šteta je što vam brane lov sa goničima i zaista ne vidim razlog za tako nešto. Naše lovište je prilično siromašno zecom i smatram da je upravo zbog toga poželjno ranije dozvoliti lov lisice goničima, jer su mlade lisice dosta aktivne, osamostaljene, love sitnu divljač i njih jedino ima smisla loviti goničima, odnosno rijetko su u jazbinama da bi ih lovili jamarima...


Ograničenje zakonsko ne postoji, ali jednostavno ne žele nikome daju dozvole pre decembra, a razlog je strah od eventualnog nezakonitog lova zeca. S jedne strane razumem bojazan, ali krivolov je moguć i posle decembra. A da bi bilo više divljači u lovištu, ukoliko bi nam dozvolili lov lisice sa goničima i ranije, to se apsolutno slažem sa tobom. Neću samo da ih kudim, jer ruku na srce, naši članovi uživaju mnoge privilegije. Zeca ove godine lovimo 5 nedelja, što nije slučaj u okolnim udruženjima gde je broj izlazaka limitiran na dva ili eventualno na tri izlaska na zeca.

Nego, ima li ko od vas goničlija savet kako da ukrotim mladu ženku srpskog goniča? Na terenu je odlična i vrlo je verovatno da će biti možda i najbolji pas kojeg sam imao, što se lovnih osobina tiče, ali ima jednu veliku manu. Već tri puta je pojurila koze a jednom i ovce iako to ranije nije radila. Morao sam dooobro da je disciplinujem odmah nakon tih ispada. Juče sam je vodio preventivno među domaće životinje i nije pokazala interesovanje, ali u poslednje vreme se tresem svaki put kad pusti glas ako su u bizini nečije koze.
FIAT IUSTITIA PEREAT MUNDUS
 
sg-bog26
 


Nego, ima li ko od vas goničlija savet kako da ukrotim mladu ženku srpskog goniča? Na terenu je odlična i vrlo je verovatno da će biti možda i najbolji pas kojeg sam imao, što se lovnih osobina tiče, ali ima jednu veliku manu. Već tri puta je pojurila koze a jednom i ovce iako to ranije nije radila. Morao sam dooobro da je disciplinujem odmah nakon tih ispada. Juče sam je vodio preventivno među domaće životinje i nije pokazala interesovanje, ali u poslednje vreme se tresem svaki put kad pusti glas ako su u bizini nečije koze.


Ja sam imao taj problem sa svojom kujom. Takođe zbog njenih osobina koje su ukazivale da će od nje postati dobar terenac nisam htio da je se odreknem. Nisam se mnogo bavio ''odvađanjem'' od tih navika plašeći se da bi kroćenje možda izazvalo smanjenje lovnih nagona. Jedino o čemu sam mnogo vodio računa je da je nikada u lovu ne puštam blizu takvih mjesta gdje bi mogle biti ovce, koze... Tek kada bi se dovoljno udaljio od takvih mjesta, onda bih je puštao i lovio. Uz to sam praktikovao da prilikom povratka (kada je ona umornija) prođem kraj takvog mjesta, gdje ima ovaca dok je ona vezana povocem i kada pokaže interesovanje prema ovcama onda bih je trgnuo sebi i samo nastavim putem bez zastajkivanja. Vremenom je shvatila suštinu lova...

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
veljko__
 Pa gde ste balkandzije vec dugo niko nista da napise da izbaci neku sliku.

I pored trobojca kojeg imam morao sam da nabavim i jednu balkanku, jer su mi balkanci stvarno usli u srce i zauzeli veliko mesto.

Evo da vam pokazem moju novu ljubimicu Laru koja sada ima 11 meseci. Pas

www.oldschool-samp.com/slike/images/img201cqc.jpg
www.oldschool-samp.com/slike/images/img2017042.jpg

Evo jedna sa terena
www.oldschool-samp.com/slike/images/img2017051.jpg
Tri prsta 2 Kolce srbijalov
 
Predator
 Srpski gonič u "Nemanjićima":


Sasvim prirodno
 
sg-bog26
 Red je i bio da se tu pojavi! Samo bih ga ja postavio ispred crnog psaSmile

Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
veljko__
 Balkandzije ima li vas? Smile
Tri prsta 2 Kolce srbijalov
 
sg-bog26
 Predugo se ništa ne dešava na ovoj temi. Pokušaću je malo osvježiti...
Evo jedna slika od Arčija
sg-bog26 priložio:
img_20210717_144600.jpg


Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
sg-bog26
 Arči posle uspiješnog lovaSmile
sg-bog26 priložio:
img-99d805f625eb3i946db1jcb26350dc81b3-v_optimized_1-compressed.jpg


Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali punog srca, jer se naslušao pjesme goniča! Veselo
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Obuka goniča za lov na zeca KINOLOGIJA 464 31.05.2018. 09:45
Srpski Žuti Gonič KINOLOGIJA 133 06.03.2018. 23:53
Srpski Trobojni gonič KINOLOGIJA 731 11.06.2017. 04:00
Posavski gonič KINOLOGIJA 363 25.01.2017. 15:05
Planinski gonič Alpinac KINOLOGIJA 313 13.08.2015. 20:28
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,289,599 posete www.srbijalov.com