Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: IUO


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
IUO
nenad_franc
 iz cega se sastaje ovaj ispit za pticare? a nebi bilo lose i za druge vrste pasa?!
 
Lala
 Ja ću biti slobodan da odgovorim, a Huntinggirl1 ili neko drugi neka me ispravi, ako negde pogrešim:
IUO se sastoji od posmatranja rada psa na terenu i njegovih reakcija na provokaciju (zvuk, miris).
Prvo se posmatra reakcija psa na pucanj, dok je na povodcu (da li ima strah od pucnja, da li odskoči na pucanj, da li pokuša da beži od pucnja, itd.). Puca se u vazduh, dok se vodič i pas na povodcu kreću. Udaljenost pucača je desetak metara od psa.
Posle toga se ide na poligon, na kojem je postavljena divljač. Divljač (fazan) se stavlja u kavez, i kavez se prikrije na poligonu, u travi ili šiblju, udaljen 50-ak metara od početka poligona.
Pušta se jedan po jedan pas, koji pretragom terena treba da pronadje divljač u razumnom roku, bez navodjenja od strane vodiča, koji (vodič) ne sme da pridje kavezu sa divljači. Posmatra se način na koji se pas kreće po terenu, ocenjuje se reakcija psa na pronadjen miris divljači, i eventualno se gleda reakcija na komandu glasom i pokazivanje rukom pravca pretrage. Kada pas pronadje divljač, potrebno je da divljač markira, i ostane u marki, bez direktnog kontakta ili pokušaja hvatanja divljači.
Ocena na IUO može da bude samo položio/nije položio.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Svaka cast Rodjo mozes da budes dobar dreser i sudijaB)Bravo 2
 
nenad_franc
 a jel ima starosna granica do koje se mora oceniti ker ili to mozes kad hoces? a ko organizuje to? lovacko udruzenje ili...? jel mogu da se dobiju papiri za kera kome jedan od roditelja nije ocenjen?
 
Lala
 Zaboravio sam da kažem, da se u IUO, gleda zubalo psa (da li je kompletno i pravilno), a mužjacima se vizuelno pregledaju testisi.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
boskom
 

Lala kaže:
Ocena na IUO može da bude samo položio/nije položio.


U slucaju da pas ne polozi ispit iz nekog razloga, moze li opet izaci na ispit i da li se eventualni neuspeh negde belezi?
Kad pas polozi IUO, dobija neku potvrdu ili to ide u rodovnik ili kako? Kao dokaz o polozenom IUO mislim.
 
Lala
 Može izaći na ispit ponovo, do starosti od 18 meseci.
Pročitaj članak 'ŠTA JE IUO', iznad pričaonice.
Ocena o položenom IUO se upisuje u eksterijerno radnu knjižicu, sa pečatom sudije koji je ocenjivao i kinološkog društva koje je organizovalo IUO.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Neko Kinolosko drustvo daje i potvrdu u obliku vizit kartice gde je sve upisano o psu koi je polozio IUO,tako je lakse nositi karticu nego celi redovnik i knjizicu u lov.
 
Lala
 Naše LU je izdalo knjižicu, u kojoj su upisani podaci o psu i vlasniku, i koja zamenjuje svu onu papirologiju koju zakon predvidja da mora da se nosi sa sobom u lov. U knjižici su upisani podaci o psu (ime psa, datum štenjenja, JR broj rodovnika, rasa, pol, boja, broj čipa), pa ime odgajivača, ime i adresa vlasnika, datum vakcinacije, datum polaganja IUO i datum ocene u eksterijeru. Mnogo je lakše nositi ovu knjižicu koja je iste veličine kao i članska karta, nego nositi sve one papirine, uz opasnost da se papiri oštete, pocepaju, pokvase...
Evo kako izgleda ta knjižica:
Lala priložio:
dsci0064.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
lovdzij@
 Bas je super ova knjizica,a ne nositi pun dzep papira.Bravo 2
Lovicu sa gonicima,dok je veka i sveta.I tackaPas
 
Lala
 Još je bolja stvar, što ova knjižica važi na celoj teritoriji Srbije. Pa kad idem u goste, ili u komercijalu, ne moram da razmišljam.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
WILD SENSE
 Lalo ko overava podatke unete u tu knjizicu!inace mislim da je to super praktican potez ali Srbi su to....................
Svestranost
 
Lala
 Overava LU, na osnovu dokumenata koje moraš da im doneseš (rodovnik, ekst.-radna knjižica sa upisanim ocenama IUO i eksterijera, potvrda o vakcini i potvrda o čipovanju). Vlasništvo mora biti vidljivo iz dokumenata. Vidi se na slici, piše: 'Lični karton psa' a dole piše 'Lovačko udruženje Bač'
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Rogi_NS
 Da li neko moze da mi kaze kad je sledeci IUO u okolini NS-a?
Ja imam zenku engleskog koker spanijela od 10 meseci. ☺
 
AcaNik
 Имаш кокер шпанијела од ловне линије који лови?
 
Rogi_NS
 Не знам да ли је из ловне линије, зато и хоћу да је водим на ИУО. Једино што могу да видим је да се доста понаша као ловац при јурењу птица, а поготово крзнених животиња. Можда нисам довољно упућен и то није довољно, али не кошта ме ништа да је водим на тај испит, па ћемо видети, зар не? Smile
 
AcaNik
 Друже на испит иде кад је спремна за њега. Није то проба. Не знам како иде за цуњавце. Имали смо овде негде видео клип како лови кокер па погледај. Прелепо га је видети.
 
Rogi_NS
 Ја сам добио следећу информацију, не знам да ли је тачна. Када су у питању кокер шпанијели, они не морају да маркирају и само се пусте у тај простор и види се реаговање на пуцањ и наравно на фазана рецимо, није ми тај човек спомињао никакав апорт и слично, а доста је упућен. Овде горе сам прочитао да је ипак мало сложеније, зато сам ту да питам. Хвала на помоћи унапред Smile
 
AcaNik
 Они су 8 група - цуњавци. Нема маркирања. Погледај како кокер ради.
https://www.youtu...CzSRpaGaNQ
Ретко се могу видети у лову и одмах ме заинтересовало кад сам видео да питаш за испит. Волим тако да видим псе како раде без обзира на расу.
 
Tomash
 Prvo sam pomislio da je snimak ubrzan...ali nije!
Bas sam uzivao gledajuci ovog neverovatnog kerica, kao u struju ukljucen i samo sto ne progovori.
Ludo...Predobar!
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 22
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,525,786 posete www.srbijalov.com