Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Češka kombinacija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Češka kombinacija
DJELE
 Drage kolege nasao sam polovnu kombinaciju zh304 sa cevima 12/7x57 i rezervnim 12/12. napravljen joj je novi kundak i hromirana glava. Cevi su joj solidno ocuvane. Zanimaju me prednosti i mane ove puske i ako neko zna kolika bi joj bila realna cena..???




UNAPRED HVALA!!!
lovac
 
Igor
 Mogu ti reci da sam ja prezadovoljan sa brno kom. stim sto ja imam brno super 12/7x65r i kod mene je karabinska cev dole i mora se voditi racuna kad pucas jer prvi okidac je karabin, sto kod ove tvoje je sasvim drugacije i po meni bolje jer je karabinska gore. jedina mana koju sam ja nasao kod tih pusaka je tezina ostalo sve naj.
Mislim da tvoja izgleda ovako:
Igor priložio:
2903390_4c650b4524206.jpg

Budi svoj, samo svoj........
 
Igor
 Ova kombinacija sa optikom i rezernim cevima 16/16 je pre mesec dana prodata za 320 evrica ali na zalost nije kod nas vec u Nemackoj.
Evo i linka na kom se prodavala.

http://www.egun.de/market/item.php?id...ESSID=138c
Budi svoj, samo svoj........
 
DJELE
 Da tako izgleda samo sto je hromirana glava i uradjen novi kundak...
lovac
 
darkon
 Ova za 320E je bas povoljna.
Ja sam gledao pre par meseci jednu ZH,ne znam tacno koji model,a kalibar 16/7x65R,a rezervne nisam siguran koji su kalibar bile,posto su me manje i zanimale.Optika je bila jena 4x32.
Cena "samo" 1000E,a puska je bila u ne tako dobrom stanju.Posle sam gledao jos par komada,ali cena od oko 500E bez rezervnih cevi,a sa rezervnim od 600 pa na gore.
Nigde ne mogu da naletim na Super Brno,jer je ona ipak najbolja,sto se tice ceskih kombinacija,cak sam negde citao da spada i u najbolje u svetu.
 
darkon
 DJELE,ajde kazi cenu,ako nije problem,za tu za koju si ti zainteresovan.
 
DJELE
 Cena je 1200km nekih 600 evrica.. ali je bas ocuvana i skroz sredjena..za novi kundak koji je perfektno odradjen u Hrvatskoj i hromiranje glave je dao oko 200 evra. Taj lik sto mi je prodaje je sredjivao za sebe ali je sad dobio ponudu da kupi super brno i meni je ponudio ovu posto zna da trazim kombinaciju.. I meni odgovara samo me zanima da li trazi puno za nju ili je ipak to neka realna cena..Confused
lovac
 
slavko75
 img251.imageshack.us/img251/2257/dsc00621dv.jpg

Uploaded with ImageShack.us
Evo nesto iz mog arsenala a cehinja mije najdraza jedina mana im je tezina malo su poteske a ostalo je perfekcija moj kolega je kupio pre godinu dana oko 600 Eura bez rezernih cevi a one kostaju oko 500 Eura ja mislim ali nisam 100 posto siguran
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
patak78
 Slavko koja je ovo puška treća sa leva na desno, liči na FN FAL?
A i ovo u sredini izgleda interesantno
 
slavko75
 POZDRAV PATAK78 DA TO JE FAL 308CAL. A TA U SREDINI JE RUSKI NAGANT 7.62X54R
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
Sniper Hunter
 i54.tinypic.com/1z2gml4.jpg

Sin i ja smo ih platili po 600e sa rezervnim cevima pre 2 god i smatram da je ta cena realna njegova je samo cal7x57r i 12 a moja 7x5716 i na mojoj je radeno bruniranje i hromiranje ana njegovoj nista i njegova je u boljem stanju nego moja srbijalov
 
patak78
 Izuzetne puške, dokazale su se u raznim oružanim sukobima, Mada za moj ukus malo žešće oružje za lov!
 
slavko75
 DA DOBRA JE ZA LOV NA DIVLJE SVINJE I TAD JE OTPRILIKE NAJVISE I KORISTIM MADA OPET CEHINJU NEKAKO NAJVISE PREFERIRAM
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
Jank
 Dobre poške, čini mi se da sam pucao iz predposlednje kada sam zadnji put bio gost Slavkovog LU na otvaranju lovne sezone 2010.....srbijalov
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
DJELE
 cuo sam da prednji okidac (tj. za karabin) treba da ima neko olaksanje ili kako se to zove.. Pa ako bi neko mogao to malo da mi pojasni..
lovac
 
Cadara
 Ja posedujem takođe češku kombinaciju ZH i to sa dva para cevi 12/12 i 12/7X57R kao i komplet sačmaricu 16/16 (ZH324).
Dobre strane (moje mišljenje): Dobra puška za lov divljih svinja gde se obično puca od 10-60m najčešće, bilo čekanjem ili pogonom sa ili bez pasa, dobra za lov Vuka, Šakala ili ostalih predatora jer pored karabinskog imamo i sačmeni metak.
Kratka i spretna puška, sasvim solidan kalibar za svu krupnu divljač našeg podneblja. Zbog malo veće težine trzaj puške vrlo mali, ugodna za pucanje.
Mane bar kod ZH: malo tvrde obarače, naročito za pucanje karabinskog zrna, (kod drugih modela Brno prva obarača ima ubrzicu, povlačenjem obarače napred aktivira se ubrzica),
sistem bravljenja Holek-a je manje pouzdan od Brno Uherski brod (Tatra) ili Brna super, zna se rasklimati kada se nestručno koristi i sa baby magnum municijom, mana je što unutrašnjost cevi nije tvrdo hromirana (međutim to je mana kod svih modela Brno).
Uprkos svim ovim manama nije loša puškica ali ako se nađe za pristojnu cenu, ja sam moju kupio u perfektnom stanju sa optikom i dva para cevi pre 6 godina za 500e, tražio je 600e ali mu je hitno bilo. Realna cena im je oko 600 -700 eura sa dva para cevi, ali da je tip top.
Po meni najbolje od Čeških kombinacija ako se uzme odnos klvalitet-cena je Brno 584 Uherski brod poznatija kao Tatra. One se kod nas najčešće mogu naći u kalibru 7X65R/12 ili 16, mogu se naći samo kombinacije za oko 500-600 e i vrede svaku ama baš svaku paru. Za klasu su bolje od serije ZH.
Ja sam za sada zadovoljan sa mojom ZH ali mi je plan naći očuvanu Tatru.
Da i lovci koji su navikli na kočnicu na vratu puške malo će se mučiti i navikavati na kočnicu kod Zh koja je na braniku obarača, čak i dan danas iako imam dve sačmare Zh desi mi se na brzinu da guram palcem kočnicu na vratu puške kad ono gle nema kočnice a Fazan ode...
 
DJELE
 E ta ubrzica me je zanimala.. Jel je ima zh 304 i da li se ona moze naknadno ugraditi..??? I da li 304 sa jednim obaracem moze da ispali oba metka. . ??
lovac
 
Boban
 Slavko,dobar arsenal B)
 
DarkoZH
 Takodje sam vlasnik ove puske,prva ceska koju sam imao je bila 16/16,nju sam prodao za 200e,pa sam kupio 12/12 i 12/7x57r za 800e,kod mene su se zaista dobro pokazale samo je najveca mana sto udarne igle i cekici stradaju,ali to je problem koji majstor sredi za 15 min,nista strasno.
 
nemeza
 Kolega DJELE, puška u stanju u kom si je opisao vredi 600 evrića bez razmišljanja, mrzi me da kucam pa postavljam članak iz Kalibra

i53.tinypic.com/2djz4ig.jpg
i55.tinypic.com/1z52b21.jpg
i56.tinypic.com/2z4g495.jpg
i53.tinypic.com/25qf2ac.jpg
i53.tinypic.com/el1q8x.jpg
i53.tinypic.com/4vpwyg.jpg

Klikni na sliku za povećanje iste. Pozdrav. Bye
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Brno kombinacija KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 29 02.11.2017. 18:27
Češka zbrojovka-optika OPTIKE I MONTAŽE 6 25.04.2015. 21:25
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 29
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,446
Najnoviji član: Haunted

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,651,875 posete www.srbijalov.com