Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Češka kombinacija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Češka kombinacija
vojkan
 

kojot kaže:
jednom sam vec postavio slicno pitanje al nisam siguran da su odgovori tacni.
gledao sam dve brno puske zh301 i za304 i ova druga je sa belom glavom i mogu da kazem da je mnogo lepsa pa sam zato i pitao dal je to fabricki bela glava il je nesto naknadno radjeno?
meni izgleda kao da je fabricki mada neznam nesto mnogo o tim puskama.



Kolega Kojot ZH se je fabricki radila samo sa bruniranom glavom ta bela glava ili hromirana glava je radjena naknadno kod nekog puskara!
Ja sam Lovac s juga cevka mi je duga!
 
darko7x64
 Poštovane kolege imam jedno pitanje,posedujem Češku bokericu kombinirku ZH301 7x57 ,12/70 i 2x12/70 cevima,e sad interesuje me iz koje cevi 12/70 smem da ispaljujem brenere i kugle?
IN VINO VERITAS
 
Podunavac
 Kod tvoje Brno ZH je na svim sačmenim cevima pun čok. Ali to ne znači da ne smeš da koristiš kugle iz njih. Savremeni jedinačni projektili su tako projektovani da mogu da se koriste i iz punog čoka. Oni koji ne smeju treba da imaju upozorenje na kutiji. Npr. Brenneke Gold i Super Sabot. Međutim ipak treba izbegavati čestu upotrebu jedinačnih projektila punog prečnika iz punog čoka. Bolja solucija su potkalibarni projektili.
Tri prsta 2Kolce
 
darko7x64
 Kolegaiveli
IN VINO VERITAS
 
AleksandarB78
 Imam pitanje u vezi skidanja original montaže (ZH montaža sa Cajsom CF4) sa kombinovane cevi ZH304 da li se skidanjem montaže radi odlaganja cevi razdesi to što je cev upucana sa njom?
Mislim da ne bi trebalo (jer je predviđena za brzo skidanje i ima zub u koji svaki put upadne), ali kakva su vaša iskustva i preporuke?
 
darko7x64
 Kolega Aleksandre,ja imam Češku kombinaciju ZH 301 sa svojom montažom i redovno je skidam u zimskom lovu na DS jer mi nekako smeta ona optika,ali i kad je ponovo montiram ja odem do strelišta na ponovno upucavanje,svaki put kad bi je ponovo montirao i sve pritego kako treba,mehanički nišan mi malo odstupa od optike. Eto to je moje iskustvo ali ipak proveri svoju optiku posle demontaže iste. DOBAR POGLED. Pozdrav.
IN VINO VERITAS
 
AleksandarB78
 Hvala na savetu, smeta mi optika prilikom odlaganja i uvek je stavim u štitnik od neoprena dok ne nabavim se za oružje pa je zato skidam a i radi čišćenja samih cevi.
 
bracailic
 Poštovane kolege i poznavaoci ovih lovačkih pušaka.
Od prošle godine sam ponosni vlasnik češke kombinacije "Brno ZH-304" kal.12/7x57R i rezervnih cevi marka "Brno ZH 301 kal.12mm ( sve tako piše u oružanom listu). Mogu da kažem da sam prezadovoljan i do sada sam imao odlične ostrele sa kombinovanim cevima ...nisam našao ni jednu manu. Jedino mi žao što ranije nisam bio u mogućnosti da sebi priuštim ovakvu puškicu Smile
Moje pitanje je da li ima za ovaj model puške cevi da su obe karabinske??? ...... dvokuglare ako se tako pravilno kaže. Kao i to u kojim kalibrima mogu se naći cevi i da li je možda poterebna neka puškarska intervencija prilikom upasivanja tih cevi.
Možda ovde na stranicama postoji takav odgovor ali sve nemam vremena da prelistam non stop sam u nekoj žurbi ( savremen život Smile ).
U napred hvala na odgovoru koji me interesuje.
PoSpavanjezz svima.
 
ohotnik
 

bracailic kaže:
Poštovane kolege i poznavaoci ovih lovačkih pušaka.
Od prošle godine sam ponosni vlasnik češke kombinacije "Brno ZH-304" kal.12/7x57R i rezervnih cevi marka "Brno ZH 301 kal.12mm ( sve tako piše u oružanom listu). Mogu da kažem da sam prezadovoljan i do sada sam imao odlične ostrele sa kombinovanim cevima ...nisam našao ni jednu manu. Jedino mi žao što ranije nisam bio u mogućnosti da sebi priuštim ovakvu puškicu Smile
Moje pitanje je da li ima za ovaj model puške cevi da su obe karabinske??? ...... dvokuglare ako se tako pravilno kaže. Kao i to u kojim kalibrima mogu se naći cevi i da li je možda poterebna neka puškarska intervencija prilikom upasivanja tih cevi.
Možda ovde na stranicama postoji takav odgovor ali sve nemam vremena da prelistam non stop sam u nekoj žurbi ( savremen život Smile ).
U napred hvala na odgovoru koji me interesuje.
PoSpavanjezz svima.
Ima ih i najcesce su u kalibru 7x57R I najcesce je potrebna mala puskarska intervencija da bi se cevi upasovale a nekada moze i bez toga Vrlo su retke ali ih ima.
 
canis aureus
 

bracailic kaže:
Poštovane kolege i poznavaoci ovih lovačkih pušaka.
Od prošle godine sam ponosni vlasnik češke kombinacije "Brno ZH-304" kal.12/7x57R i rezervnih cevi marka "Brno ZH 301 kal.12mm ( sve tako piše u oružanom listu). Mogu da kažem da sam prezadovoljan i do sada sam imao odlične ostrele sa kombinovanim cevima ...nisam našao ni jednu manu. Jedino mi žao što ranije nisam bio u mogućnosti da sebi priuštim ovakvu puškicu Smile
Moje pitanje je da li ima za ovaj model puške cevi da su obe karabinske??? ...... dvokuglare ako se tako pravilno kaže. Kao i to u kojim kalibrima mogu se naći cevi i da li je možda poterebna neka puškarska intervencija prilikom upasivanja tih cevi.
Možda ovde na stranicama postoji takav odgovor ali sve nemam vremena da prelistam non stop sam u nekoj žurbi ( savremen život Smile ).
U napred hvala na odgovoru koji me interesuje.
PoSpavanjezz svima.


Jeste, ima na prethodnim stranicama pisaTo ...
end jeste, ima za tvoj model cevi dvokuglarke Yes
7x57R, 7x65R i 8x57JRS Stari
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
klaja
 Malo se teze pronalaze a i potrebno je upasivanje Odobreno
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
223rem
 Sto se tice cevi kugla/kugla , dosta tesko je da se nadju.Ja trazim za moju zh u zadnjih sest meseci i nista za sada,a i najgore sto nisam ni video da neko prodaje komplet pusku sa ovim cevima,uglavnom se prodaju sa kombinovanim sacma/kugla.
 
Cvele
 Naidje po neka s' cevima kugla/kugla ali su jako skupe...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
canis aureus
 ... bijade jedna onomad po oglJasima ... dva para sačmeniK + jedan par kombinovaniK + jedan par kugla-kugla ... al se prodavaše samo u taki kompljet po visoku cenu koja možda i nije visoka za debo novčanik Stari
Men' se ne svide jer je naknadno vugla hromiraTa a i drvo s neki riblji čekering pre bi nazv'o kičering i tako to a dal ga prod'o Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Podunavac
 Ако већ морају да се издвоје велике паре за куповину, онда је Супер Брно ипак далеко боља солуција од ЗХ. Мислим да колега Немеза има једну за продају, па ко је заинтересован може да га контактира.
Tri prsta 2Kolce
 
lemi024
 http://www.czub.c...Combo.aspx

Kolege da li je neko cuo nesto za ovu pusku, kakva je , gde moze da se nadje, da li ima rezervne cevi i tako?
 
MMilos
 Probaj Trofej Beograd.
Oni su zastupnici za ČZ kod nas.
 
Podunavac
 Ovo je novi model koji će zameniti sadašnji BO 802, i ne verujem da je ima u Srbiji. Tek od sledeće godine će moći da se nabavi. Inače puška je lepo urađena i tehnički rešena, na nivou kvalitete Zbrojovke. Samo je pitanje kolika će joj biti cena, pošto ni sada već stari model BO 802 nije bio baš jeftin.
Tri prsta 2Kolce
 
MMilos
 Kolega Podunavac,
da ne znaš možda koliko košta BO 802, i da li može samo sa sačmenim cevkama da se pazari?
Fala ;)
 
Brka bez brkova
 

lemi024 kaže:
http://www.czub.c...Combo.aspx

Kolege da li je neko cuo nesto za ovu pusku, kakva je , gde moze da se nadje, da li ima rezervne cevi i tako?
Iz ovoga vidim da je ponudjena samo u 2 kalibra 308 i 30-06,ako je tako sve im dzaba,ne bih nikad kupio prelamacu u bilo kom kalibru bez R
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Brno kombinacija KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 29 02.11.2017. 18:27
Češka zbrojovka-optika OPTIKE I MONTAŽE 6 25.04.2015. 21:25
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,286,964 posete www.srbijalov.com