Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Zabrana lova


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Zabrana lova
Lala
 Bilo bi dobro, da na ovoj temi pišemo o tome gde je, a naročito, ZBOG ČEGA, nekom LU, ili lovačkom društvu, ili lovačkoj sekciji, zabranjen lov.
Razlozi za zabranu lova mogu biti razni: prvo oni, da kažem, prirodni razlozi: pojava zaraznih bolesti u lovištu, besnilo, prirodne katastrofe (poplave, požari). Tu je stvar jasna.
Mene više zanimaju oni razlozi, nazovimo ih 'veštački', koji nastanu kršenjem propisa koji regulišu oblast lova. Naročito sada, kada je počela primena novih propisa. Pisanjem o razlozima za zabranu lova, ostali lovci, i rukovodioci LU, LD, ili LS, mogu da nauče štošta, i da izbegnu da ih zadesi kazna, bilo novčana ili zabran lova.
U okviru ovoga, možemo pisati i o izrečenim novčanim kaznama, koje su takve i tolike, da u praksi često mogu da znače de facto zabranu lova (LU ne plati kaznu, jer nema toliko para).
Ne znam da li je informacija tačna: čuo sam da je nedavno u 9 LU izrečena zabrana lova! Da li znate nešto o tome? Koji su bili razlozi kažnjavanja?

Ova tema bi trebala da bude prvenstveno edukativnog karaktera, a ne mesto za kuknjavu na inspektore ovakve-onakve. Ja sam mišljenja da lovni inspektori samo rade svoj posao - sprovode propise koje je neko drugi napisao.
Za ovakve neprimerene propise (počev od zakona o divljači i lovstvu, pa nadalje) krivi su oni koji su ih predložili i izglasali.
Daj Bože, da ova tema ima što manje upisa, vezanih za kažnjavanje i zabranu lova!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
sumadinac
 U mom udruzenju je prenedelju dana dolazio lovni inspektor stavio je zabranu lova,zato sto upravnik lovista nije uradio planska dokumenta to jest brojanje divljaci nije uskladio kako treba. Zato vodite racuna oko toga.srbijalov
STOLE
 
petar
 Confused
Just like old times!
 
Sniper Hunter
 Pocelo je poceloFrown
 
petar
 Ma samo opusteno...B)
Just like old times!
 
darkon
 E Sumadinac,mogu da zamislim kako vam je.Sad
 
dr NM
 U slučaju pojave besnila i drugih zaraznih bolesti kao jedna od mera za njihovo iskorenjivanje preporučuje se upravo odstrel potencijalnih prenosilaca!
Problem je u tome što niko ne konsultuje struku, već idu linijom manjeg otpora i zabrane lov.
 
sumadinac
 Posto smo dobili zabranu lova na zeca,pusta se samo lov na fazana pet nedelja sutra bih trebalo ici na odstrel stetocina posto se pustaju popodne a lovimo ih nedelju, mada u tom delu ima samo pasa lutalica od stetocina svraka i gavrana i malo je zajebano ako neko odstreli neku lutalicu bice problema.FrownPravilo$aAa
STOLE
 
Limun
 Lalo ovaj Šumadinac neki moj sapatnik?Cry
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Lala
 Da li ima ovde nekog ko je član LU Zemun? Šta se tamo dešava, čujem da su i oni dobili zabranu lova?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
karea
 Da 29.10 zatvoren je lov,uopste u udruzenju HAOS.Politika cini svoje,opstina nekim povratnicima placa clanarinu zarad glasa u S.O.SURCIN.Isti ti povratnici su tuzakali L.U. prethodne 3 god pa nismo ni 2007 lovili.Konkretno u mojoj sekciji je problem najveci,pretucen je Teh.sekretar pre 2 nedelje na sastanku izasao da uzme neke papire iz kola a vratio se okrvavljene glave/10 kopci/ naravno u mraku bez svedoka.17.10 dogodio se KRIVOLOV od strane pojedinih povratika koji obavestavaju policiju da ce oni ici u lov iako nisu ispunili sve obaveze prema L.U.Naravno policija je bila ujutro pre lova popisala lovce ispravne i ove povratnike i prisustvovala kad je predsedik sekcije upozorio ih da nemogu ici u lov.Otisli su u rezervat i lovili iako je tu Ind.zona i naselje za njih zakon ne vazi/200 m od naselja/.Pozvana je policija koja naravno nije izasla na teren.JA licno sam SMS obavestio gos.DROBC-a lov.inspektora,posto nije hteo da se javi tel.24.10 isti gospodin dolazi u kontrolu L.U. i sekcije.29.10 donosi resenje o zabrani zbog narusenih medjuljdskim odosima i podele lov.karata povratnicima bez njihovih zahteva i dokaza o polozenom lov.ispitu.Zbog jednog politicara vladajuce stranke,jednog tajkuna/pileceg ima klanicu/ I 5-6 marioneta ISPASTA 700 clanova L.U. Pozdrav kolegama
 
AcaNik
 nisam razumeo ko su povratnici?
 
Lala
 Šta reći... kad su počele glave da pucaju zbog lova, onda i bolje da se zatvori lovište i zabrani lov.
Verovatno će LU da popije i prijavu zbog te podele lovnih karata bez dokaza o položenom ispitu. A trebalo bi da proverite u policiji da li je sačinjena neka prijava po službenoj dužnosti, to kada je policija popisala podatke lovaca. Pitanje je takodje, da li su ti ljudi imali dozvolu za lov? Ako su imali dozvolu za lov, i lovne karte, onda su formalno čisti. A dozvolu za lov su mogli da dobiju, ako su članovi LU... Mislim, sve to ima nekoliko uglova gledanja, papiri govore jedno, u praksi je to često puta drugačije. Medjutim, zakon priznaje samo papire kao dokaze.
Tužno je, i sramota za lovce, da medjusobno lupaju glave letvom zbog par fazana i par zečeva... I bolje što su vam zabranili lov! Problem treba da rešite unutar svog LU, kako god znate. Ako vam treba policija i lovni inspektor da vam rešavaju probleme, onda razmislite zašto uopšte postojite kao LU.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
karea
 Povratnici, to je grupa ljudi koji su od 2006 do 2010 tuzakali L.U. i pojedine clanove a nisu uplacivali clanarinu.Statut kaze ko redovno ne izmiruje obaveze ili uopste ne uplati clanarinu,clanstvo mu prestaje u L.U.2010 Skupstina ih je vratila u clanstvo i podelila im lov.karte bez zahteva i ostalih dokumenata.
 
Lala
 Kome su tužili, sudu? Da li imaju presudu? Za čega su tužili LU?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
petar
 U Orlovatu, to je nasa opstina, sam cuo da je ove godine zabranjen lov na zeca...Confused
Just like old times!
 
Lala
 Možda su u Orlovatu poslušali preporuku iz LSV, da se smanji broj izlazaka na zeca ili da se potpuno obustavi lov, zbog vrlo loše godine za zeca i malog broja u lovištima. Ako je to razlog za zabranu lova na zeca, treba im čestitati na odluci!
Nisam čuo da je u Orlovatu bila neka administrativna zabrana lova zbog kršenja propisa i sl. Ali zato ima toga u barem 9 LU drugih, koliko ja znam, nemojte me držati za reč. Zemun je jedno od tih 9, a ujedno i najveće LU koje je popilo zabranu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
petar
 Verovatno, slaba godina...Confused
Just like old times!
 
sumadinac
 Pozdrav za Limuna iveli 
STOLE
 
marcony
 drago mi je da se neko dotakao i ove teme o zabranama lova.U mom lovačkom udruženju LU"Bačka Palanka" to jest u LD "Jelen" je bio zabranjen lov 4 meseca ove godine.Lov nam je bio zabranjen zato sto nas predsednik LD nije vratio 13 blokova dozvola ili oko 750 pojedinačnih dozvola.U kontroli nam je bio lovni inspektor koji je video te nepravilnosti i naravno čovek je radi svoj posao i zabranio lov.Ali "ljudi" koji upravljaju ovim društvom tvrde da oni nisu krivi da dozvole ne trebaju da se čuvaju da inspektor koji je zatvorio lov nije smeo da vrši kontrolu zato što je republički,naravno očekivali su nekog njihovog čoveka kao i što im svi iz LSV gledaju kroz prste kako oni kažu to su sve njihovi ljudi.Ovo je jedan mali deo nekih stvari koje se ovde dešavaju,naše rukovodstvo je vodilo dvojne odstrelne liste zec fazan pa su oni naplaćivali lovcima koliko su hteli a državi tako isto prijavljivali koliko su hteli.Sve je to nadzorni odbor video i uverio se u ono u sta je imao uvid jel nas predsednik ne da nikom finansiski izvestaj iz banke jel kaže da je to ne sme svako da vidi, a ko mu se usprotivi njegov upravni odbor izglasa kako taj lovac radi protiv društva kako oni kažu podriva LD i bude vec nekako sankcionisan.Sve to zna LSV LSS i jos neka od nasih ministarstava ali nikakve vajde od toga čak ima i krivičnih prijava koje stoje već 5 meseci u nečijoj fijoci.Nema kome se sve nismo obratili niko nije prstom pomerio velika je ovo sramota za lovstvo kad njim upravljaju "LJUDI" koji gledaju korist za sebe.Jos mnogo je ovde nepravilnosti mogao bi da pola dana samo pisem ali nevredi oni koji treba da ovo reše oni to štite verovatno znaju zašto ipak su oni njihovi "LJUDI".Sramota je ovo za LSV i LSS!!!! i za sve ovo postoje dokazi ali......
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Beogradski sajam lova, ribolova i nautike LOVAČKI SAJMOVI 88 07.04.2024. 21:21
Umetnost na temu lova, slike i ostalo. GALERIJA TROFEJA I UMETNIČKIH DELA 102 26.04.2019. 17:04
Smešni video na temu lova SVAŠTARA 314 24.02.2018. 01:43
Umetničke slike na temu lova SVAŠTARA 47 09.08.2017. 22:40
Metode i načini lova kod drugih... METODE LOVA 45 24.12.2016. 20:26
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,271,529 posete www.srbijalov.com