Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Zabrana lova


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Zabrana lova
Lala
 

Sremac75 kaže:
Lalo jel da te branim ili da i ja mećem???HaHaHa


Ček' samo da skoknem po vazelin!Iznenadjen
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
chaki
 Au Lalo ovaj Sremac75 ide clan po clan onako pravnicki pa dok rasclani sve hehehehehehe
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
Lala
 Ma to je provokator, samo sedi i igra igrice na INTERNATU!!!! Grin

Eee, otišli smo skroz off topic...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
chaki
 nije ni lose malo da se oladi hehehe ja cekao sremca da on malo dosoli ali se izvuko ko ........ iz gaca heheheheh
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
Indjijanac
 drago mi je da nismo džabe krečili
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
arsa
 

Lala kaže:
Nešto kontam, malko sam odremao... Jel vi to mene sad kao ložite ovde na temi, svaki drugi upis moj odgovor na nečiji upis... Čini mi se da sam upao u mašinu.
Kakav zez! Jaooo


Ma jok Lalo nego vidimo da ti je ostalo jos tridesetak upisa do 7000 pa k'o velimo da to popunis do jutra!!!Grin
lovac Joca i Luka srbijalov
 
Lala
 

Indjijanac kaže:
drago mi je da nismo džabe krečili


[movie=youtube]Xfqr9j-fGYk[/movie]
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
punisher
 Lalo kralju. Za ovaj "Dan bezbednosti" imaš od mene Zlatni orden zajebanta prvog reda, samo dok se vidimo, a Ministarstvo bi moglo isto da te nagradi. Samo , pošto im malo malo napraviš pometnju, pazi da ne završiš ko Krcun u onoj poslovici sa Titom: "Druže Stari pogibe Krcun. U majku ti božiju, jel već dvanaest" ROFLROFL
 
Lala
 Možda mi dodele besplatnu lovnu kartu?!? Smeko
A savez mi oprosti članarinu?Nervozan
Sam Bog zna koliki račun za telefon će da mi stigne...Iznenadjen
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
chaki
 sakri racun od zene ako mislis jos nesto da uradis korisno hehheheeh inace nahebo si ko lovci sa uredbom neces J..ati nista dok traje vanredna situacija
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
DakiNS
 Jbg Chaki to kao da sakriva račun i od sebe . Ista je kasaGrin A što se ostalog tiče barem će malo da odahne. Mi u tim godinama moramo misliti i na zdravljeStari
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
tomo vrbas
 Sta bi jeli iko dobio dozvolu za lov predatora niko nista nejavlja,kako je izasla izmena instukcije tema zamrla totalno kod mene u LU i dalje tupe istu stvar kako je zabrana i dalje na snazi i da nema dozvola do daljnjega!
 
Sremac75
 U Bačkoj Palanci isto - nema dozvola!!!Sad
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
chaki
 Zbog loseg zakona moze da tumaci kako ko hoce sto se iz prilozenog da i primetiti. Uostalom zato je i tako napravljen lose da moze svako da ga tumaci na svoj nacin.

Uostalom pravinici ga i zato prave sa puno rupa da bi mogli da naprave sebi prostor za razne manipulacije. CIST LEGALIZAM NA SCENI
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
Sremac75
 Hmmm .....moguće!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
mirko knezevic
 Suska se nesto da ce vanredna situacija biti prekinuta u petak. Zbog skolskih ustanova i svega ostalog.... 
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
aleksa
 Planirao sam da sutra odem na cekanje lisice,prognoza je povoljna,nece biti padavina ai temperatura ce se malo podici.Po mojoj proceni,to su idealni uslovi za lov predatora,mislim da ce jos intenzivnije krenuti u potragu za hranom.
Pozvao sam LU i razgovarao sa Predsednikom koji mi je rekao da nema lova do daljnjeg,svestan i sam da je odluka nelogicna po pitanju bas predatora.Tako da taj vid pomoci divljaci necu sprovesti ali cu makar kukuruz izneti.Bolje ista nego nista.
 
Lala
 Koliko sam ja uspeo da saznam, doduše nezvanično, tumačenje inspekcijskih službi je da postupe isključivio po čl.76 ZODL, a da ne uzimaju u obzir čl.69, iako Instrukcija uzima oba ova člana u obzir.
Dakle, rizik izlaska u lov na predatore, sada, se sastoji u tome, da bi inspekcija po svojim ovlašćenjima podnela prijavu protiv lovca koga bi zatekla u lovu na predatore, a verovatno i protiv onog koji bi dao izdao dozvolu za lov; po prijavi oružje bi bilo oduzeto lovu do okončanja postupka, koji može da potraje. Mišljenja sam da bi takva prijava bila oborena (odbačena) na sudu, ali za vreme trajanja postupka lovac i onaj koji bi mu dao dozvolu ne bi mogao da lovi, što znači sigurno jednu sezonu bez lova.
Eto, tu je problem, oko lova na predatore, u ovom periodu! Savezi, Ministarstvo (Uprava za šume), LU i lovci pojedinci misle i tumače Instrukciju na jedan način, dok inspekcija ima drugo tumačenje!
Zato niko ne želi da rizikuje i da izlaskom sebe dovede u ovu situaciju, dok dokažete da niste u prekršaju, prodje puno vremena, kidanja živaca i troškova.

Nije mi jasno kako dva odelenja u istom ministarstvu mogu na različit način da tumače jedan isti zakon. Zar nisu mogli da usaglase stavove, a ne da nas ovako ... zbunjuju?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
savo bp
 Kada nam u državi posao obavljaju STRANAČKI ljudi a ne ljudi od struke onda nam se dešava da nam se zabrani lov predatora a ujedno omogućava krivolov.Nije mi jasno kako je neko mogao da zabranu obrazloži"uznemiravanjem" divljači kada se lisica i šakal, a to nas najviše interesuje, nikada nisu lovili pogonom, osim u organizovanim akcijama celo lovačko društvo. Kako u STRANAČKOJ SKUPŠTINI REPUBLIKE SRBIJE / nije narodna jer ih narod nije birao poimence/ onda nije ni čudo što su nam takvi zakoni o lovstvu i sve ostralo što se lova tiče.
Danas sam bio kod sekretara L U Bačka Palanka da vidim zašto se ne omogući lov predatora. Odgovor je bio da lovnik ne može da izdaje dozvole bez odobrenja lovnog inspektora, koga sam ja posle toga ceo dan tražio i na mobilni i na telefon na radnom mestu i nikako ga nisam našao. Opet se dešava da nam sve zavisi od volje jednog čoveka.Ne razumem
 
Lala
 Pa eto, na terenu i dalje ima nedoumica, i zaista nisam čuo da je neko dobio dozvolu za lov predatora, u bilo kom LU.
Ali zato dobijam popriličan broj informacija da se prilikom iznošenja hrane u lovište nailazi na velik broj ostataka pojedene divljači! I fazana, i zeca... Samo čekam da dobijem info o pojedenim srnama!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Beogradski sajam lova, ribolova i nautike LOVAČKI SAJMOVI 88 07.04.2024. 21:21
Umetnost na temu lova, slike i ostalo. GALERIJA TROFEJA I UMETNIČKIH DELA 102 26.04.2019. 17:04
Smešni video na temu lova SVAŠTARA 314 24.02.2018. 01:43
Umetničke slike na temu lova SVAŠTARA 47 09.08.2017. 22:40
Metode i načini lova kod drugih... METODE LOVA 45 24.12.2016. 20:26
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,274,428 posete www.srbijalov.com