Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Trofeji pronadjeni u lovištu


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Trofeji pronadjeni u lovištu
petar
 Trofeji pronadjeni u lovistu po mom misljenju nikada ne mogu biti trofeji, to su ostaci leseva uginulih zivotinja, o tome sam vec pisao, da se ne ponavljam.

A sta mislite o ovome, to je "trofej" pronadjen u jednom lovistu, kako ga kategorisati, kad nije odstreljen, verovatno je uginuo, mozda mnogi ni ne znaju o cemu se radi. To je lobanja smilodona, jedne vrste tigrova koji su u vreme ledenog doba naseljavali skoro celu Evropu, Aziju i Severnu Ameriku, bilo ih je i u Africi, inace su jedna od najrasprostranjenijih vrsta sabljastih macaka koje su ikad postojale, izumrli su pre oko 10000 godina. Napominjem da nije iskopina paleontologa nego bas pronadjen u lovistu.

Mozda je ovo jedan od dokaza mog razmisljanja, da ono sto nije odstreljeno, nije trofej vec ostatak lesa uginule zivotinje...
petar priložio:
59878_432894783537_268871353537_4949496_1928176_n.jpg

Just like old times!
 
darkon
 Vrlo zanimljivo,ovo kod mene jos nisam nasao,ali opet,ko zna...

U pitanju svakako jesu ostaci uginulih zivotinja,ali kako drugacije nazvati,nego trofej.
Znamo sta su trofeji odredjenih zivotinja,pa iako nisu odstreljene,to su opet trofeji.
Zasto bi ih cuvali,ako su bezvredni???
 
petar
 Ne kazem da su bezvredni, nego to nisu trofeji, to je obicna kost jednog lesa, a sve ima neku svoju vrednost.

Sta je trofej, nije to obicno rogovlje ili kljove ili lobanja, to je nesto sto te podseti na taj lov, uspomena. Svako je poseban na svoj nacin, makakve poene ili gramazu imao Meni su moji svi trofeji dragi, mnogo skartova, ali jednaki su mi, ne voilm vise ovog u zlatu nego ovog sto je skart, jednostavno su svi moji. Sluze za podsecanje na lepe dogadjaje, kad ga pogledam kao da me vrati u lov u kojem sam ga odstrelio, kao da sve ponovo vidim i osetim kao tada. Lovcu trofeji sluze i za pokazivanje lovackog umeca i vestine.
A kako da me na lep dogadjaj podseti lobanja srndaca koju sam pronasao bacenu u nekom oranju, kojeg su zaklali psi lutalice ili sakali ili ga je ranio lovokradica, to je tuzno, i nije uopste za neko prikazivanje i hvaljenje, izuzev pronadjenih odbacenih rogova koji su sami "otpali"....
Just like old times!
 
darkon
 Slazem se da je mnogo lepse to sto ti pises.
I meni je svakako drazi trofej,kog sam ja odstrelio.

Medjutim i ovi drugi mi bude neka secanja,bez obzira sto su pronadjeni i sto ne znam kako su uginuli.

Kazes da nisu bezvredni,ali isto tako da nisu za prikazivanje i hvaljenje.To mi je dosta kontradiktorno,jer opet dolazim do zakljucka da su bezvredni.Ako je nesto vredno,zasto ga ne prikazati?
 
petar
 Zato sto je zalosno gledati u ostatak zivotinje koja je nekada trcala lovistem, bila potpuno slobodna i zivela u njemu, dok joj lovokradica ili predator nisu oduzeli ono najvrednije sto ima, zivot! Takve scene bi trebalo da bude lose raspolozenje u svim pravim lovcima koji su veliki zastitnici prirode i zivotinja, tj, kako bih recimo ja uzivao da imam rogove srndaca koji se otrovao otrovom za glodare i uginuo u mukama, a ja nasao lobanju, kao pravom lovcu meni je to neshvatljivo...Ne-ne

A sve stvari imaju neku vrednost, zavisi ko ih gleda i tu vrednost procenjuje...B)
Just like old times!
 
darkon
 Ipak je zivot takav,da ne mozemo ocekivati samo ono najlepse.

Mislis da je meni drago,kad ih nalazim po lovistu?Confused
Svakako da nije!!!!!!!Angry

Medjutim ne radi se o tome,kako se ja osecam,vec kako posmatram te delove uginulih zivotinja.
Jednostavno,po meni,to spada u grupu trofeja.
E sad to sto su stradali,na nelovacki nacin,to je druga prica.
 
petar
 Svako ima svoje misljenje, ali po mom, ono sto lovac ne odstreli, nije trofej, pa makar koja zivotinja da je i makar koji deo tela da je...Ne-ne
Just like old times!
 
darkon
 OK.
Misljenja nam se razlikuju.
 
petar
 Naravno, zato je tu forum da razmenimo misljenja, kad bismo svi isto mislili ne bi bilo zanimljivo...B)

Imam svoje misljenje, ali uvek postujem tudje...B)
Just like old times!
 
Milan J
 Pozdravljam,ako nekoga interesuje lov,druženje,l.psi,prepariranea divljač,trofeji itd moze me pronaći na facebook-u LOV Ječmenica
Milan J priložio:
125_1943.jpg

milan j
Lisica
 
ripipi
 Ni su trofei, ali mislim da su uspomeni. Moz da su i dobri i losi no su realni i osim tome su informacijne podatke za divljac i lovokradstva. Naprimer nas lovac u Bugarsku pre nekoliko godinama e nasao spleteni\sdvfjeni rogovlje iz dva srndaca u vreme parenja. Pomreli za taj slucaju, ni su mogli da se oslobode baz da rucaju i da piju vode ili ot predatora. Pozdravljam svima!
Brzo se vraćam
 
Stajke
 Pozdrav svima na forumu. Ako neko (mada cisto sumnjam,ali 'ajde da probam... )slucajno ima kod kuce neko pronadjeno rogovlje od srndaca,jelena,jelena lopatara...koje ne sluzi nicemu osim sto skuplja prasinu,primio bih ga na poklon u zamenu za nesto drugo,ili za neku novcanu nadoknadu. Mislio sam preko zime da se pozabavim izradom ukrasa,lampi,itd...za moju lovacku sobu (koja je u fazi nastanka). Hvala unapred.
"Nije mudar onaj ko mnogo zna, već onaj koji zna ono šta mu je potrebno."
 
nenadx
 .Srbijašume po cenovniku za odbačene rogove od običnog i jelena lopatara : do 1 kg 788 din,od 1 do 3 kg 1590 i preko 3 kg 2.625 dinara.Neki privatno prodaju po 1 kg-20 eu,mada verujem da ima i povoljnije...
Dobar pogodak
 
Cvele
 Juce bili u lov na zeca. Pretragom jedne malo vislje trave-skoro do kolena, jedan kolega zastade i malo zbunjeno pogleda ispred nogu, sagne se i podize iz trave ovaj prelepi trofej. Sreca na njegovom licu se ocigledno primetila, kome ne bi' bilo drago da pronadje ovako nesto Smile Sta mislite dali bi' mogao da uzme neku medalju? Smile Sumnjamo da ga je jadnoga vuk pojeo, jer pored nije pronadjena ni jedna koska, sto bi' ukazalo da je umr'o od one strasne zime koja je iza nas...
Cvele priložio:
1_108.jpg

srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Cvele
 Bravo 2
Cvele priložio:
2_74.jpg

srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Cvele
 Odobreno
Cvele priložio:
3_63.jpg

srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
DakiNS
 Veeeelika šteta!
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 

Cvele kaže:
Juce bili u lov na zeca. Pretragom jedne malo vislje trave-skoro do kolena, jedan kolega zastade i malo zbunjeno pogleda ispred nogu, sagne se i podize iz trave ovaj prelepi trofej. Sreca na njegovom licu se ocigledno primetila, kome ne bi' bilo drago da pronadje ovako nesto Smile Sta mislite dali bi' mogao da uzme neku medalju? Smile Sumnjamo da ga je jadnoga vuk pojeo, jer pored nije pronadjena ni jedna koska, sto bi' ukazalo da je umr'o od one strasne zime koja je iza nas...


Cvele, šta misliš, da li je moguće da je neko odstrelio tog srndaća, odsekao glavu, a trup (meso) odneo? Zato nema kostiju trupa! Da je vuk, ostala bi barem kičma.
Lopužama-mesarima nije stalo do trofeja!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
saja rudnik
 Sto se kaze vise bih voleo da je ovaj srndac uginuo i da ste vi slucajno naisli na njegov ostatak i to bas trofej.Nekazem da nije nemoguce,ali pre bih bio misljenja kao Lala sto ima.Mislim da je to bila cista lovokradja,sve je ocisceno do kraja,samo mi nije jasno sto su ostavili glavu i trojef.Ako su vec to radili sto su bas ostavili glavu..Da li da dokazu nekom nesto,ili da ostave to tu da bi kao bilo uginuca divljaci u toku zime..Vrlo dobra situacija za razmisljanje.Pitam se samo da li bi i Serlok Holms mogao da rasvetli ovu situaciju...KoTuKoga
Saja Rudnik
 
DakiNS
 A šta mislite da li su namerno bacili glavu jer da ih uhvate sa takvim trofejom kolika bi odšteta bila?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Sabatti kombinovane lovačke puške KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 16 07.03.2022. 23:10
Hajke, lovačke manifestacije, pozivi, obaveštenja, iskustva i utisci SVAŠTARA 1096 20.02.2020. 12:07
Cal. 20/76 iskustva i mišljenja! LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 169 15.10.2019. 19:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,446
Najnoviji član: Haunted

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,651,984 posete www.srbijalov.com