Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Oficijelne novine LSS


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Oficijelne novine LSS
draza
 Placam clanarinu u 2 LD anedobijam ni jene novine .
 
charuga
 to postari uzimaju da potpaljuju vatru,i nisu za nista drugo..
..............
 
Jank
 

charuga kaže:
to postari uzimaju da potpaljuju vatru,i nisu za nista drugo..


Baš dobro dođu za podmetanje ispod izuvenih cipela u zimskom periodu...(Mislim kada su vlažne cipele).....B)
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Limun
 

Jank kaže:

charuga kaže:
to postari uzimaju da potpaljuju vatru,i nisu za nista drugo..


Baš dobro dođu za podmetanje ispod izuvenih cipela u zimskom periodu...(Mislim kada su vlažne cipele).....B)
Jeste Jank dobar su izolator!!!!Smeko
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Vucko Jagodinac
 Slazem se sa vama kolege. Mi ga placamo a LSS ga uredjuje kako hoce. Sveo se na neke minorne teme. Kasni sa dostavom, ne dobijamo ga redovno.
Nista mi se ne svidja.
 
boro
 Kada bi nas novine koje izdaje savez i koje svi placamo, pravovremeno i objektivno informisale, ne bi bilo potrebe za ovolikim pisanjem na forumima. Odnosno pisali bi o lovackim temama a ne bi morali da se bavimo lovnom politikom i da se brinemo za nasu lovacku buducnost.
 
temudjin
 

boro kaže:
Kada bi nas novine koje izdaje savez i koje svi placamo, pravovremeno i objektivno informisale, ne bi bilo potrebe za ovolikim pisanjem na forumima. Odnosno pisali bi o lovackim temama a ne bi morali da se bavimo lovnom politikom i da se brinemo za nasu lovacku buducnost.


Kada se otvore novine, druga strana, moze sa procitati sledece:
Predsednik uredjivackog odbora,
Clanovi uredjivackog odbora,
...
Urednik,
Distibucija i sl.
Postoji civilizovan nacin komunikacije u kojem se napise pismo i posalje recimo predsedniku uredjivackog odbora. U pesmu se napise:
Postovani, casopis lovac je po mom misljenju lose koncipiran, vise sluzi dezinformaciji nego informaciji, velicaju se premudra rukovodstva udruzenja i saveza....
Smatram da u lovstvu Srbije ne tece med i mleko jer krave su u strajku a pcele su daleko...
 
Lala
 Temudjin, a što ti, ako si to što si napisao da jesi (lovočuvar i posmatrač ptica), nisi napisao takvo pismo uredništvu, ako smatraš da smo sa ovim pisanjem na forumu u pravu? Ili možda ipak nisi samo lovočuvar i posmatrač ptica? Zar misliš da bi urednik zarezivao mišljenje nekog tamo levog pojedinca, kada pare za plate i štampanje dobija od onih o kojima isključivo afirmativno piše. Ili bi sudbina nekog takvog pisma uredništvu bila u kanti za smeće. Ili, ako imaš kontakt sa g.sekretarom LSS, ukaži njemu na problem, pa neka u okviru svojih nadležnosti, izvrši uvid u pisanje Lovca - ali on ga svakako dobija, i službenim putem, a i kao lovac. Pošto se nije oglasio g.sekretar po ovom pitanju, a nije se oglasio ni g.predsednik, meni je logično da pomislim, da se sa ovakvim pisanjem i uredjivačkom politikom 'Lovca' slažu, pošto ne menjaju ništa.
I drugo, da li smatraš da pisanje na forumu nije civilizovan način komunikacije? Da internet forumi nisu civilizacijsko dostignuće, uz sve svoje mane? Da li misliš, da pisanje članova foruma nema nikakvu težinu, pa se može ignorisati od strane odgovornih u savezu? Logika 'pas laje, vetar nosi'? Da nije to kratkovida logika, koja ume da se vrati kao bumerang?
Zašto ja kao običan lovac i član LU/LSS, samim učlanjenjem MORAM da budem pretplaćen na časopis koji po sadržaju ne vredi ni koliko hartija na kojoj je odštampan, po mom mišljenju? Hajde da uvedemo pravilo da svaki lovac, član LU, ubuduće MORA da čita forum Srbijalov portala? Ne bi bilo loše, šta misliš? Samo što je nerealno. Koliko časopisa na tržištu Srbije, bi bilo presrećno da ima tiraž od 80 hiljada primeraka, koji su plaćeni? Remitende nema. Pa ljudi, jedan NIN, ili Vreme, ozbiljni časopisi, nemaju tiraž veći od 35-40 hiljada, koliko ja znam! I prodaju se, pa ima i remitende (neprodatih primeraka), i procenta koji uzimaju distributeri... A ovaj mučenički Lovac sve ima na tacni! I logistiku, i plate, i honorare, i distribuciju preko LU, i obezbedjen 100% plasman! Lezi 'lebe, da te jedem. Pa što bi onda vodili računa o sadržaju, i gurali se, kad je ovakva pozicija 'debela 'ladovina'?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
boro
 Nije u direktnoj vezi sa novinama, ali pogledajte molim vas sait LSS.
Na naslovnoj strani, najvaznije vesti iz 2010 godine su u 90% slucajeva, lovacki susreti, druzenja i jubileji.
Informisanje, nema sta.
 
slavaplana
 Istorija se nezaboravlja a pogotovo ova sto je pisu isti igraci godinama!!!
Mnoge stvari ce izaci na povsinu vrlo brzo!!!
Setite se clanaka u "Glasu javnosti "o lovstvu u Srbiji!!!
Pa sta se sve pominjalo i za sta sve postoje dokazi to je da covek ne poveruje !!!Nesunjam da Bora iznosi istinu vezanu za desavanja u savezu jer je kako sam kaze to vreme proslo!!Posledice se tek sada osecaju nazalost i bice jos gore za sve nas jer se isti koji jos uvek sede u savezu neosecaju ni malo krivim za ovakvu situaciju vec su krivci ONI koji vise nisu u savezu ???????O MAJ GADDDDD!!!Sto bi rekao SOIC!!!!!!
 
Sremac75
 Da li znate da i dalje postoje "Lovačke novine" (one koje smo dobijali pre "Lovca" ), da se iste i dalje distribuiraju nekim LD, i da u njihovom impresumu stoji da su to "novine Lovačkog saveza Srbije"?

Koje su onda oficijelne novine LSS?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
boro
 

temudjin kaže:

boro kaže:
Kada bi nas novine koje izdaje savez i koje svi placamo, pravovremeno i objektivno informisale, ne bi bilo potrebe za ovolikim pisanjem na forumima. Odnosno pisali bi o lovackim temama a ne bi morali da se bavimo lovnom politikom i da se brinemo za nasu lovacku buducnost.


Kada se otvore novine, druga strana, moze sa procitati sledece:
Predsednik uredjivackog odbora,
Clanovi uredjivackog odbora,
...
Urednik,
Distibucija i sl.
Postoji civilizovan nacin komunikacije u kojem se napise pismo i posalje recimo predsedniku uredjivackog odbora. U pesmu se napise:
Postovani, casopis lovac je po mom misljenju lose koncipiran, vise sluzi dezinformaciji nego informaciji, velicaju se premudra rukovodstva udruzenja i saveza....
Smatram da u lovstvu Srbije ne tece med i mleko jer krave su u strajku a pcele su daleko...


Mi smo kanda zajedno bili na onoj cuvenoj sednici skupstine LSS u Kragujevcu. Jedan od nas dvojice je delio onaj letak delegatima a drugi je izlazio tri puta za govornicu a sve u pokusaju da spasemo sednicu da se ne prekine i da nas clanove skupstine ne prevare i pokradu na glasanju.
Posle smo zapisnik sa skupstine zajednicki autorizovali jer su i kroz zapisnik hteli da provuku ono sto im je trebalo. Nadam se da se secas tog vremena.
I sada posle svega mislis da bih trebao da se pismom obratim predsedniku uredjivackog odbora Lovca, i iznesem svoje primedbe na sadrzaj novina. Da te podsetim to je isti covek koji je predsedavao sednicom skupstine u Kragujevcu.
Ne znam ni zasto mislis da ovo nije civilizovan nacin?
Pisanje na internet forumu je prilicno uobicajen nacin komunikacije koji obezbedjuje veliku transparentnost i naravno podrazumeva veliku odgovornost za izreceno, odnosno napisano.
Ja licno imam pozitivan stav prema ovoj vrsti razmene informacija, i oglasavanje na forumu smatram veoma korisnim po svestrano i objektivno sagledavanje situacije u nasem lovstvu.
Naravno ponovo podvlacim odgovornost za napisano.
 
mihailo
 Boro naravno da je ovo civilizovan način barem na ovom forumu,nerazumen kolegu temudjina sta je hteo da kaže.............mada je dao lepu ideju da se obrati uredniku ili napiše par tekstova o problemima oko kojih diskutujemo ovde na forumu pa ako budu hteli da objave da na taj način pokušamo pokrenuti lovačku javnost.
 
Indjijanac
 izašao iz štampe novi lovac,može se pogledati klikom na link
http://www.lovack...05_low.pdf
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Indjijanac
 lepo od saveza što su se setili ko im je poslao telegrame podrške pa su u znak zahvalnosti postavili slike pošiljaoca uz prigodan tekstFoto u svom glasiluBravo 2
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Lala
 Još lepša vest iz najnovijeg 'Lovca':
lovci-članovi LSS su ove sezone osigurani kod DDOR Novi Sad, filijala Zrenjanin, gde je rukovodilac bio Milan Pažin, predsednik LSV!

Biznis je biznis! Principi su principi, a pare su pare!

Pa ja se sad, evo, debelo pitam da li su sukobi na relaciji LSS-LSV stvarni, ili fingirani? Pa još kad se setim da je LSV lane uplatio 450.000 dinara kao DONACIJU za Poljoprivredni fakultet u Zemunu, za onaj simpozijum o lovstvu koji organizju Popović i Beuković, onda mi cela priča dobija potpuno nove dimenzije.

Pa još kad se setim da je LSV odbio da obezbedi polaganje lovačkih ispita za LSCS iz meni potpuno nejasnih razloga, pa još kad se setim nekih drugih poteza i priča...

Svaka čast majstori! Samo tako, nepokolebljivo i principijelno, otvoreno i pošteno!

Da li je i u ovom slučaju oko ovogodišnjeg osiguranja bilo priče oko donacije za LSS od strane osiguravajuće kuće, kao onomad na UO LSS, kada su odlučivali o jednoj drugoj osiguravajućoj firmi, za jednu od prethodnih godina?
Mada, mogu samo da kažem da je ovo još i dobro, moglo je da im padne na pamet da to osiguravanje lovaca provuku preko 'Vojvodjanskog lovca', pa bi veselje bilo kompletno! (sad sam im dao ideju!)
Uostalom, pogledajte šta vam donosi novi broj 'Lovca' na strani 39, članak pod naslovom 'Članovi Lovačkog saveza Srbije osigurani'. Kao autor teksta je potpisan DDOR Novi Sad, filijala Zrenjanin!

http://www.lovacki-savez-srbije.com/n...05_low.pdf
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 

Indjijanac kaže:
lepo od saveza što su se setili ko im je poslao telegrame podrške pa su u znak zahvalnosti postavili slike pošiljaoca uz prigodan tekstFoto u svom glasiluBravo 2


U članku posvećenom godišnjoj skupštini CIC (strane 12-14) je postavljena i slika na kojoj je Sanja Momčilović-Bognič, i Tamaš Lastovič, oboje iz LU Bečej, a takodje i oboje članovi novoformiranog Damskog lovačkog kluba koji je na toj skupštini bio primljen u CIC - koliko ja znam (a znam), oni su tamo bili kao predstavnici Damskog kluba (Sanja kao predsednik, Tamaš kao zamenik predsednika Damskog kluba), a nikako kao predstavnici LSS. Uostalom, i LSV je član CIC - istom logikom može sutra u 'Vojvodjanskom lovačkom glasniku' da osvane slika sa tekstom da su oni išli kao predstavnici LSV?!? Da podsetim: lovci LU Bečej su odlučili da budu članovi u oba saveza, i u LSS i u LSV! A predsednik LU Bečej Tamaš Lastovič je član UO i u LSS i u LSV!
Ispod slike je, nečijom voljom, postavljen tekst da su oni predstavnici LSS. Medjutim, u samom članku piše nešto sasvim drugo: da je predstavnik LSS na Skupštini CIC bio Zoran Mitrić, član UO LSS iz Loznice, koji je održao govor prilikom uručivanja plakete LSS Češkom lovačkom savezu. Potpuno kontradiktorne informacije u jednom istom članku!

Ne želim da advokatišem Sanji i Tamašu, oni nerazjašnjeni 'telegrami podrške' su i meni debelo zasmetali, ali ovaj put je očito da nešto ne štima, sa ovim tekstom ispod slike.

Setio sam se i one fabrikovane informacije sa konferencije za štampu sa Asocijacijom za oružje, kada je tadašnjem sekretaru LSS Ćeraniću nečijom voljom bila pripisana jedna vrlo nezgodna izjava/govor, pa je na intervenciju menjan sadržaj vesti, a ta izjava uklonjena. Da nije i sada to u pitanju?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 

Lala kaže:
Još lepša vest iz najnovijeg 'Lovca':
lovci-članovi LSS su ove sezone osigurani kod DDOR Novi Sad, filijala Zrenjanin, gde je rukovodilac bio Milan Pažin, predsednik LSV!

Biznis je biznis! Principi su principi, a pare su pare!

Pa ja se sad, evo, debelo pitam da li su sukobi na relaciji LSS-LSV stvarni, ili fingirani? Pa još kad se setim da je LSV lane uplatio 450.000 dinara kao DONACIJU za Poljoprivredni fakultet u Zemunu, za onaj simpozijum o lovstvu koji organizju Popović i Beuković, onda mi cela priča dobija potpuno nove dimenzije.

Pa još kad se setim da je LSV odbio da obezbedi polaganje lovačkih ispita za LSCS iz meni potpuno nejasnih razloga, pa još kad se setim nekih drugih poteza i priča...

Svaka čast majstori! Samo tako, nepokolebljivo i principijelno, otvoreno i pošteno!

Da li je i u ovom slučaju oko ovogodišnjeg osiguranja bilo priče oko donacije za LSS od strane osiguravajuće kuće, kao onomad na UO LSS, kada su odlučivali o jednoj drugoj osiguravajućoj firmi, za jednu od prethodnih godina?
Mada, mogu samo da kažem da je ovo još i dobro, moglo je da im padne na pamet da to provuku preko 'Vojvodjanskog lovca', pa bi veselje bilo kompletno! (sad sam im dao ideju!)
Uostalom, pogledajte šta vam donosi novi broj 'Lovca' na strani 39, članak pod naslovom 'Članovi Lovačkog saveza Srbije osigurani'. Kao autor teksta je potpisan DDOR Novi Sad, filijala Zrenjanin!

http://www.lovacki-savez-srbije.com/n...05_low.pdf



A i ti baš svašta primetiš!!!
Sad ti je valda jasno da su svi oni na lovačkom valovu.....

A koliko ja dugo trubim da svim savezima odgovara ovakvo neuređeno stanje...da ne kažem anarhija!
Koliko dugo pričam da su svi vajni rukovodioci na zajedničkom zadatku pod šifrovanim nazivom "bajka od života"!
Pa čak sam imao i čast da mi se nadaleko čuveni Miloš Veliki pravda kako on ne želi razjedinjavanje lovaca Srbije!

A država ćuti...da možda i njoj ne odgovara nejedinstvo 80.000 lovaca...pa da nije tako već bi neko nešto preduzeo!!!!!!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Sad mi još pala na pamet ona priča o lanjskoj 'Tajnoj večeri' u Beški u jednom restoranu, gde su navodno bila prisutna tri vrlo visoko kotirana lovna radnika: Popović, Pažin, i nešto kasnije Beuković.
Nikada nije ni potvrdjeno ni demantovano da se taj susret desio, niti o čemu su razgovarali - a priča ima raznih!

Kaže mi danas jedan kolega lovac, koji nije član foruma: 'brate, kad sam pročitao ovaj broj Lovca, zaključio sam da je najbolje pustiti ove iz saveza (mislio je i na LSV i LSS) da sami pišu, oni se sami najbolje otkriju!'.
Ima dosta istine u toj rečenici.

Inače, izgleda da je onaj pompezno najavljivan sajt elektronskog Lovca (e-lovac) ugašen! Koliko se sećam, taj 'projekat' informisanja lovaca je finansiran i iz para Fonda za razvoj lovstva, ako ne grešim? Kako god bilo - sajta e-lovca više izgleda nema!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 sve mi je jasno samo neznam šta će biti ako iz nekog udruženja koje otprilike uplaćuje članarine LSS,a počelo je tako i kod LSV, ako se desi da iz takvog udruženja recimo 22 člana zadobiju neku povredu i zatraže osiguranje,a ispostavi se da prema uplćenim članarinama u tom LU ima 20 članova,koga da tuže oštećeni,savez ili LU?

a što se tiče koleginice Momćilovć-Bognić i gosn.Lastovća mislim da ukoliko nije bilo tako javnosti duguju demanti i imaju pravo da tuže redakciju ovog lista ipak je to objavljeno u javnom glasilu,mogli bi lepe novce uzeti za odštetu
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lovačka Literatura (novine,magazini i knjige) ! LOVAČKE NOVINE 78 17.03.2021. 21:55
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 37
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,364 posete www.srbijalov.com