Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Švedska


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Švedska
AcaNik
 Баш због тога сам и гледао да узмем неки прслук да буде лакше уочљив. Да ли ће се прслук откачити са њега ако запне у некој врзини?
Са бретоном ловите тетреба?
 
Finnskogen
 

AcaNik kaže:
Баш због тога сам и гледао да узмем неки прслук да буде лакше уочљив. Да ли ће се прслук откачити са њега ако запне у некој врзини?
Са бретоном ловите тетреба?


mozda sada malo odosmo od teme ali ....

Sada naravno ima razno raznih oblika i fazona pa i sam kvalitet izrade naravno varira tako da je to prilicno relativna stvar.
Ja licno koristim markere firme Jægernes model Joker koje su izvrsnog kvaliteta
http://www.jegero...guloransje
Veste su cvrste i zakopcavaju se solidnim rajfeslusom preko ledja psa.
Vesta mi traje neke 2- 3 godine sto i nije tako lose, ako uzmemo u obzir to da ja ne obracam previse paznje na odrzavanje i da mi je blago receno broj lovnih dana u godini nesto iznad proseka.
Drugim recima vesta bi verovatno trebala da izdrzi i koju godinu vise.

Kod istog prodavca ima i jedna druga stvarcica koju bih od sveg srca preporucio svim lovcima koji koriste pse u zimskom periodu, pogotovo ako je pas vlazan
http://www.jegero...hvileposer
 
Finnskogen
 

AcaNik kaže:

Са бретоном ловите тетреба?


Iako sam o ovome vec pisao na temu " Lov na velikog tetreba " kratko cu vam odgovoriti a vi eventualno mozete nesto vise o tome procitati na navedenoj temi.

Da. Koristim bretona za lov na kako malog tako i velikog tetreba i veoma sam zadovoljan rezultatima.

Da ne bude "svaki cigo svoga konja hvali" prilozicu sliku iz prvog lova sa psom ( Astor ) koji je tada imao 14 meseci
Finnskogen priložio:
10270806_10152378378346337_6199018347416594265_n.jpg
 
AcaNik
 Хвала. Мора да ми је промакла та тема кад је нисам регистровао уопште. Баш ћу да је потражим. Зато су и добри овакви форуми да можемо видети како и други лову и са чиме.
Колико сада има?
 
Finnskogen
 skoro pa pet, sad radi ko sat Smile
 
canis aureus
 

Finnskogen kaže:
JEDAN DAN IZ LOVA

Svedska i lov na snezne koke.

Put do vrha planine je dug i iscrpljujuc, tim pre sto svu opremu i hranu za 7 dana boravka nosimo na ledjima jer zadnjih desetak petnaest kilometara nema puteva.
Uzana vijugava stazica sa vremena na vreme u potpunosti nestane pod gustim tepihom mahovine brusnica i borovnica.
Tamo negde na planini ceka nas stara drvena hytta (vikendica). Same ( Laponci ) su zimi sneznim skuterom dovukli nesto drva tako da se u svakom slucaju necemo smrzavati, jer iako je jesen gore na planini nocu temperatura pada ispod nule.
Do cvlja stizemo tacno u sumrak, vikendica je otkljucana jer ovde i onako nema nikoga.
Palimo svece i vatru jer ovde nema struje. Pdgrijavamo neki gulas koji smo poneli sa sobom, hranimo pse te iscrpljeni putem i opijeni svezim zrakom ulazimo u vrece za spavanje. Niko nista ne govori svi su pre umorni za razgovor. Jedini zvuk je lagano pucketanje vatre. Gledam u drveni zid vikendice na kojemu se razleva svetlost vatre starog kamanog ognjista.Lagano tonemo u san mastajuci o sutrasnjem danu.

Ujutro me budi tisina.
Nema buke automobila, mobilnih telefona, ljudi ..... samo tisina. Cujem kako mi srce kuca. Imam osecaj da mogu da cujem kako rdja grize gvozdje. Lezim jos neko vreme i uzivam u tome. Tu i tamo cujem nekog od pasa kako leno zevne.

Vreme je za ustajanje.
Odlazim do ognjista i reazgrcem pepeo jucerasnje vatre. Jos uvek se zari. Uzimam lonac za vodu i krecem ka vratima.

Skripa starih drvenih vrata razbija tisinu. Vrata se lagano otvaraju a u vikendicu ulazi svetlost jutarnjeg sunca. Vani je predivan suncani dan, na svetlo plavom nebu niti oblacka.
Fantasticno ..... samo neka se tako i zadrzi pa ptice nemora niti da bude pomislih.

Odlazim do potoka. Umivam se i sipam vodu u lonac.
Kada sam se vratio unutra svi su vec ustali..... kuvamo kafu na zari jucerasnje vatre, pecemo jaja i slaninu. u dva trena dorucak je na stolu.

Adrenalin i iscekivanja svakim trenom rastu, ubrzo ne znamo ko je nestrpljiviji mi ili psi.
Oblacimo se sklapamo oruzje, pakujemo ruksake, oblacimo reflekse na nas i pse.
Tako sada smo spremni. Izlazimo napolje.

Loviste pocinje onoga trena kada iskoracimo iz vikendice i proteze se koliko nam oko vidi. Nigde nikog samo mi.
Krajolik je kao iz bajke. Jesen u svom najlepsem odelu. Akvarel crvene, smedje,zute i zelene boje u kontrastu sa plavim nebom koje se kupa u planinskim jezerima.
Kakav pogled!!!

Lov je poceo. Ptice ima. Doduse cesto se dizu van puskometa. Godina je bila hladna pa su ptice u ovo doba vec pocele dobijati snezno perje te se ranije dizu racunajuci da im kamuflaza i nije najbolja opcija, ali jata su fina i velika. Idemo za njima te tu i tamo psi pronadju pokoju pticu koja nije htela da poleti i sledi ostatak jata. Prvi dan lovimo sa svim psima, kasnije ce mo ih pustati jednog po jednog da ih stedimo od umora. Vetar cesto menja smer a mi pokusavamo da ga pratimo koliko nam to konfiguracija terena dozvoljava.
Podne je proslo vetar duva malo jace. Ptice se sakrivaju u zavetrinu. Citav plato je prepun malih uvala u kojima je temperatura i po desetak stepeni visa nego na vetrometini. Znamo za to i trazimo upravo takva mesta.
Adrenalin nas vuce napred tako da trenutno na umor niti ne pomisljamo.
Pokusavamo da idemo u krug tako da ne odlutamo previse od vikendice. Jato za jatom, situacija za situacijom, lovac i lovina, ko ce koga nadmudriti.
I tako citav dan. Nazad se vracamo kasno po podne. Sunce je jos uvek na nebu ali sada uzurbano tone iza horizonta. Gledam nebo koje je sada preslo iz plave u crvenu boju.

Dolazimo do vikendice i kacimo ulov i skidamo opremu sa sebe. Dajemo psima da jedu. Uzimam noz i vadim prsa frisko ulovljenih kokica. One ce na tavu zajedno sa slaninim. Przimo luk i gljive te uz prilog tome frisko ubrane brusnice i flasa dobrog crvenog vina. Sve to naravno uz svetlost svece ali naravno ne zbog romantike vec zbog toga sto nam je to jedini izvor svetlosti.

Posle vecere lozimo vatru. Vani je vec uveliko mrak. Sedimo oko kamina pijuckamo konjak, pravimo planove za sutra, prepricavamo stare i nove dozivljaje dok nam se tela polako opustaju.

Psi su od umora pospali a ni mi necemo dugo jer nas vec sutra ceka novi dan, a posle njega jos jedan i jos jedan......
Ima li sta lepse ? Dobro drustvo, dobar lov i dobra hrana.... osecam kako me groznica vec hvata a do jeseni je jos dugo ....

ali se za tako nesto isplati cekati i odbrojavati dane Smile


Bravo 2Odobreno
... i pictures su predivne!!
Zavidim ti na uživanju u tak'om krajoliku i prelepoj prirodi Stidljiv
iveli 3
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Finnskogen
 

canis aureus kaže:

Finnskogen kaže:
JEDAN DAN IZ LOVA

Svedska i lov na snezne koke.

Put do vrha planine je dug i iscrpljujuc, tim pre sto svu opremu i hranu za 7 dana boravka nosimo na ledjima jer zadnjih desetak petnaest kilometara nema puteva.
Uzana vijugava stazica sa vremena na vreme u potpunosti nestane pod gustim tepihom mahovine brusnica i borovnica.
Tamo negde na planini ceka nas stara drvena hytta (vikendica). Same ( Laponci ) su zimi sneznim skuterom dovukli nesto drva tako da se u svakom slucaju necemo smrzavati, jer iako je jesen gore na planini nocu temperatura pada ispod nule.
Do cvlja stizemo tacno u sumrak, vikendica je otkljucana jer ovde i onako nema nikoga.
Palimo svece i vatru jer ovde nema struje. Pdgrijavamo neki gulas koji smo poneli sa sobom, hranimo pse te iscrpljeni putem i opijeni svezim zrakom ulazimo u vrece za spavanje. Niko nista ne govori svi su pre umorni za razgovor. Jedini zvuk je lagano pucketanje vatre. Gledam u drveni zid vikendice na kojemu se razleva svetlost vatre starog kamanog ognjista.Lagano tonemo u san mastajuci o sutrasnjem danu.

Ujutro me budi tisina.
Nema buke automobila, mobilnih telefona, ljudi ..... samo tisina. Cujem kako mi srce kuca. Imam osecaj da mogu da cujem kako rdja grize gvozdje. Lezim jos neko vreme i uzivam u tome. Tu i tamo cujem nekog od pasa kako leno zevne.

Vreme je za ustajanje.
Odlazim do ognjista i reazgrcem pepeo jucerasnje vatre. Jos uvek se zari. Uzimam lonac za vodu i krecem ka vratima.

Skripa starih drvenih vrata razbija tisinu. Vrata se lagano otvaraju a u vikendicu ulazi svetlost jutarnjeg sunca. Vani je predivan suncani dan, na svetlo plavom nebu niti oblacka.
Fantasticno ..... samo neka se tako i zadrzi pa ptice nemora niti da bude pomislih.

Odlazim do potoka. Umivam se i sipam vodu u lonac.
Kada sam se vratio unutra svi su vec ustali..... kuvamo kafu na zari jucerasnje vatre, pecemo jaja i slaninu. u dva trena dorucak je na stolu.

Adrenalin i iscekivanja svakim trenom rastu, ubrzo ne znamo ko je nestrpljiviji mi ili psi.
Oblacimo se sklapamo oruzje, pakujemo ruksake, oblacimo reflekse na nas i pse.
Tako sada smo spremni. Izlazimo napolje.

Loviste pocinje onoga trena kada iskoracimo iz vikendice i proteze se koliko nam oko vidi. Nigde nikog samo mi.
Krajolik je kao iz bajke. Jesen u svom najlepsem odelu. Akvarel crvene, smedje,zute i zelene boje u kontrastu sa plavim nebom koje se kupa u planinskim jezerima.
Kakav pogled!!!

Lov je poceo. Ptice ima. Doduse cesto se dizu van puskometa. Godina je bila hladna pa su ptice u ovo doba vec pocele dobijati snezno perje te se ranije dizu racunajuci da im kamuflaza i nije najbolja opcija, ali jata su fina i velika. Idemo za njima te tu i tamo psi pronadju pokoju pticu koja nije htela da poleti i sledi ostatak jata. Prvi dan lovimo sa svim psima, kasnije ce mo ih pustati jednog po jednog da ih stedimo od umora. Vetar cesto menja smer a mi pokusavamo da ga pratimo koliko nam to konfiguracija terena dozvoljava.
Podne je proslo vetar duva malo jace. Ptice se sakrivaju u zavetrinu. Citav plato je prepun malih uvala u kojima je temperatura i po desetak stepeni visa nego na vetrometini. Znamo za to i trazimo upravo takva mesta.
Adrenalin nas vuce napred tako da trenutno na umor niti ne pomisljamo.
Pokusavamo da idemo u krug tako da ne odlutamo previse od vikendice. Jato za jatom, situacija za situacijom, lovac i lovina, ko ce koga nadmudriti.
I tako citav dan. Nazad se vracamo kasno po podne. Sunce je jos uvek na nebu ali sada uzurbano tone iza horizonta. Gledam nebo koje je sada preslo iz plave u crvenu boju.

Dolazimo do vikendice i kacimo ulov i skidamo opremu sa sebe. Dajemo psima da jedu. Uzimam noz i vadim prsa frisko ulovljenih kokica. One ce na tavu zajedno sa slaninim. Przimo luk i gljive te uz prilog tome frisko ubrane brusnice i flasa dobrog crvenog vina. Sve to naravno uz svetlost svece ali naravno ne zbog romantike vec zbog toga sto nam je to jedini izvor svetlosti.

Posle vecere lozimo vatru. Vani je vec uveliko mrak. Sedimo oko kamina pijuckamo konjak, pravimo planove za sutra, prepricavamo stare i nove dozivljaje dok nam se tela polako opustaju.

Psi su od umora pospali a ni mi necemo dugo jer nas vec sutra ceka novi dan, a posle njega jos jedan i jos jedan......
Ima li sta lepse ? Dobro drustvo, dobar lov i dobra hrana.... osecam kako me groznica vec hvata a do jeseni je jos dugo ....

ali se za tako nesto isplati cekati i odbrojavati dane Smile


Bravo 2Odobreno
... i pictures su predivne!!
Zavidim ti na uživanju u tak'om krajoliku i prelepoj prirodi Stidljiv
iveli 3
Finnskogen priložio:
472.jpg
 
Finnskogen
 slika
Finnskogen priložio:
10712.jpg
 
Finnskogen
 slika
Finnskogen priložio:
360061.jpg
 
Luka 94
 Finnskogen,slike su fantasticne,krajolik jos bolji...
Napraviti si nekakvu kolibicu i ne izlaziti iz te prirode.. Odobreno
 
Finnskogen
 Ista planina samo u oktobru, nadmorska visina oko 1000 m. nepredvidiva skandinavska jesenja klima + jedan nisko plutajuci snezni oblak. Rezultat se vidi na slici
Finnskogen priložio:
11111_2.jpg
 
nenad_franc
 

Zoran Zoli kaže:
Drage kolege ja sam bio ucesnik tog lova u svedskoj , i iako je proslo dve godine impresije su jos uvek jako velike .
Bilo je jako lepo biti tamo i ucestvovati u takvom lovu . Ako
bog da i ove godine idem tamo .*


jel postoji neka sansa da se ponovo pogleda reportaza o svedskoj?
na youtube sam pronasao samo 3 isecka od po par minuta, a voleo bih ponovo na tenane da pogledam... Smile
 
Finnskogen
 Svedska je raj za lovce, takvo bogatstvi i raznovrsnost divljaci se retko gde mogu pronaci. Iskreno i od srca osecam se u ne maloj meri privilegovan sto sam u prilici da uzivam u blagodetima lova Svedske divljine.
Finnskogen priložio:
72551572_624832084714555_8844587721285435392_n.jpg
 
Planinko011
 Uh kolega ovo je bila pucacina dostojna Hogara strasnog.
Jel su svi odstreli tvoji?
Da si naslagao tako Svedjanke u meni i Maxu011 bi dobio arhineprijatelje jer bi nam sigurno proradili hemoroidi.
U svakom slucaju cestitke a za rog i hornu cemo da vezbamo za slucaj da tamo osvanemo.
 
Finnskogen
 Hvala. Ne, naravno da nisu samo moji ja sam jedan od 8 ucesnika, ovo je rezultat jednog od sedam dana lova bez vecernjeg izlaska na ceke i nocnog cekanja na svinje. Ali ruku na srce ulov je nesto iznad proseka.
A sto se tice Svedjanki one se slazu same, ali ja sam lovac na JeleneJelen
 
Finnskogen
 Nije Svedska ali nije ni daleko u svakom slucaju Skandinavija. Evo malo Norveske prirode
Finnskogen priložio/e:
206079559_10165251410125029_810627272618312817_n.jpg 70120009_10162233795600029_8317216727188373504_n.jpg 69873319_10162233953080029_3402044136327479296_n.jpg
 
Cile70
 Jucerasnji dan u Värmlandu
Lov i Formula 1
 
Finnskogen
 gde ste bili u Värmland, ja sam se juce vratio iz Lekvattnet
 
Finnskogen
 pticurine ;)
Finnskogen priložio:
70282602_2345806102336257_3253545719377690624_n.jpg
 
ssekir75
 финац, љубоморан сам Frown
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,227,111 posete www.srbijalov.com