Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Pitanje za iskusne lovce


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Pitanje za iskusne lovce
chaki
 ajd ljudi ne dramite pa vise problema ima u saobracaju nego u lovovima samo stos e prekrsaj u lovu jedva ceka od strane raznoraznih organizacija i novinara koji jedva cekaju da imaju BUM vest.
Po tome i noz trebada se kupuje sa dozvolom jer u poslednje vreme je nozem najvise ubistava napravljeno. Budala i ludih ima svuda i ja bih to pre uveo za odgovorne funkcije , mislim na taj pregled, nego za bilo sta drugo.

Ne dodajte materijala ovima sto nam o glavi rade.
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
Podunavac
 U Hrvatskoj je lekarski pregled obavezan, i svakih 5 godina mora da se vadi novi. Međutim i dalje se dešavaju svakakvi problemi sa oružjem, a na lekarskom pregledu (koji sadrži i psiho test) prolaze i ljudi koji imaju potvrdu od lekara da nisu normalni (i čak primaju penziju kao psihički invalidi koji boluju od PTSP-a).
Tri prsta 2Kolce
 
Zlocko
 Ljidi mene nesto muci,u ovom mozete svi da mi pomognete...Hteo bi da postanem podmlatkar,ali nisam punoletan,pali to moze i bez punoletstva? I drugo,ako moze,sta mi treba od papira,i kome da se obratim?
 
nenad_franc
 marko imas temu o podmaltkarima
http://www.srbijalov.com/forum/viewth...ead_id=154
 
Zlocko
 E hvala,posto nisam mogao da nadjem,a na ovo sam naleteo Smile
 
duk@
 Da li je neko koristio dvogled CARL ZEISS DIALYT 8x30 B. Interesuju me vasa iskustva sa terena ako ih neko ima. Hvala
Sve mi diraj ali lov NE!
 
Cvele
 Trazih temu "Redenici" ili tako nesto i ne naidjoh ni na jednu, pa sam mislio da je ovde najbolje da postavim pitanje. Imam stari kozni redenik koji je od stajanja verovatno onako izbledeo, verovatno ne bi smeo da se opere, pa me interesuje cime mogu kozi da vratim, bar do nekle, stari sjaj? Hvala u napred na pomoci iveli 3
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
gavra bakos
 

Cvele kaže:
Trazih temu "Redenici" ili tako nesto i ne naidjoh ni na jednu, pa sam mislio da je ovde najbolje da postavim pitanje. Imam stari kozni redenik koji je od stajanja verovatno onako izbledeo, verovatno ne bi smeo da se opere, pa me interesuje cime mogu kozi da vratim, bar do nekle, stari sjaj? Hvala u napred na pomoci iveli 3


Bezbojna krema za planinarske cipele! Možeš i u boji koja ti odgovara.
gavra bakoš
 
Cvele
 Hvala druze!
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
maksin
 Neznam jel sam stavio na dobru temu, pitao bi sledeće da li neko ima neki recept za impregnaciju tekstila? Pokušao bi neke delove lovačke odeće da impregniram da ne propuštaju vodu.
 
ssekir75
 у извиђачима смо то радили буровом водом.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Aca Kamenica
 

maksin kaže:

Neznam jel sam stavio na dobru temu, pitao bi sledeće da li neko ima neki recept za impregnaciju tekstila? Pokušao bi neke delove lovačke odeće da impregniram da ne propuštaju vodu.
Kolega nemam nikakav recept , za impregnaciju koristim sprej za impregnaciju tekstila i kože, može se naći u trgovinama tipa Maxi, Lidl, dm drogerijama i verovatno nekim drugim, takođe ima u Military Shop-u pored ostalih proizvođača i Ballistol sprej. Za neke sprejeve proizvođači tvrde da ne gube svojstva čak do trideset pranja u veš mašinama, neka bude i duplo manje pranja biće dobro, mislim da nema smisla mučiti se kod kuće pokušavajući napraviti sredstvo za impregnaciju.
 
tomo vrbas
 Једино средство за приручну импрегнацију је парафин.
Имам негде спреј за импрегнацију давно ми један ловац дао кад смо ишли у лов и киша нас ухватила. По сувој одећи се испрскаш и оно држи лепо да не прокисне одело на теби.
 
Evodija
 Dobri moj MaXime, vidim da imaš velik problem. Tražiš pomoć od iskusnih lovaca, ali javljaju se samo mladi lovci, od kojih pomoći nema.
Ja sam dobro proučio tvoj problem i evo rešenja. Stari
Ti si pitanje postavio (u subotu 17.09.2022) kada ti se i desio problem, tj kada si pokisao.
Analizom toga dana utvrdio sam, da nije bio lovni dan, i da nije bilo posebnih aktivnosti SEM- šetnje po Beogradu i fenomenalnog koncerta na Tašmajdanu.
Ako si tamo pokisao, onda je bome to ozbiljna stvar, i treba ti pomoći. Neki su bili ko "pokisle kokoške", neki pak linćarali golog doopeta. HaHaHa
Druže moj, okani se ti loših saveta. Nema pomoći od parafina, burove vode, spreja za impregnaciju i drugih špecija.
Nabavi ti vazeLJin, pa dobro natrljaj gaće i nagari na tašmajdan, da opet bude groznica subotnje večeri.
PS
Povedi i savetnika. Ti si ovde ipak zalutao. Videćeš.ROFL
 
ssekir75
 код нас субота ЈЕСТЕ ловни дан (капирам зајебанцију, али ради истине).
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Planinko011
 Za 11 godina od kako sam clan ovog foruma nisam procitao ni jedan ovako bedan komentar u kome se neko licno vredja na najprimitivniji nacin. Namerno nisam jutros otpisao sve cekajuci da li ce administratori da odrade svoj posao.
A u pozadini price javlja mi se da je opsednutost Cirkom i LSS koji je verovatno bio sjajan za vrene Sormaza i onih pre njega.

Eto isrini za volju u LU Beograd je u subotu 27.09. odrzan lov na svinje docekom do 23h i lepo smo i iskisli i produvani od skoro pa orkanskog vetra.
Takodje tog dana je u Bgu bila zakletva oficira ( srecom bez kise) pa voznja Formule 1 sa Kulthardom a mislim da je bio negde i protest protiv tog koncerta gde su se neki momci dobro potukli sa policijom.
Verujem da je policije bilo bar 4 puta vise nego slusalaca koncerta a meni nisu dali u 1 nocu da prodjem pored Tasa nego sam kuci isao okolo a da su mi pogledali u gepek i videli karabin verujem da bi zavrsio u apsu do ujutru. ( verujem i da su policajci iskisnuli pa mozda i oni zeke da nesto impregniraju).
Sto se tice impregnacije mislim da bez kabanice, kamasni i gumenih cizama nema vajde ali problem je sto sve to suska pa od vepra i matore krmace nema nista.
 
Evodija
 Ee, BRĐAANINE moj.
Znači nisi za 11 godina, pročitao bedniji komentar. Pa dobro nisi!!!
Trebao si letos (u julu) čitati komentare svog pulena MaksiNa. Izlupao se "ko Maksin po diviziji". Ničim izazvan vređao i omalovažavao zamenicu Precednika LSV Sanju Momčilović. Vređa i provocira LALU.Jedan dan je skroz neobavešten, a drugi zna sve najbolje. Ili si čitao i smejuljio se. DŽavolčiču jedan.
Čoveče, pa on je dvadesetogodišnjak. On nema tri pišCenzurisanoanja u lovu.
njegov prvi Precednik saveza je Ćirko. On za druge ne zna
On će biti vraćen na fabrička podešavanja. Nisam ja Lala.
Dok ne završim sa njim ti ćeš morati lečke da sačekaš.
Onda prelazim na tebe. Tačnije na tvoje poltronske, politikantske upise.
Kad njih analitički obradimo, pazi da ti se ne desid iz lova u PKB-u ne pogodiš pravo za ljuboviju,da opet pevaš čobanicama. Kolce
Samo nemoj drečati. Okani se administratora. Sami ćemo se dogovoriti.
Nemoj ujutro kad ustaneš da piškiš u koprive.
PS
Šta ja imam sa 27 septembrom???
 
Planinko011
 Pa sad kolega Evodija hvala na lepim zeljama po pitanju Ljubovije i draze bi ja tamo ziveo i lovio da mogu sam i da prenesem posao ali ja sem rodbine i prijatelja tamo nazalost nemam nista jer se moj otac jos digao odatle jos kao skolarac i ostavio bratu svoj deo kakav je i red.

Za poltronski i politikantski upis bi morao biti neki clan partije ili uprave neke ali na moj uzas u sedmom razredu su me obavestili da nisam vise clan saveza socijalisticke omladine zbog neplacene clanarine ali mi pionirsku maramu nisu trazlili. Platio bi moj otac ali nisam ja slusao na casu kad su trazili.

U vojsci sam odradio 3-4 pozarstva zbog odbijanja politicke nastave koja je prethodila ulasku u SKJ.
I eto ise pameti (ili bez nje) do danas nisam uspeo da se uclanim ni u jednu partiju a ni da udjem u bilo kakve organe odlucivanja pa ni u ovom LU u kome imam tri sastanka pre 5-6 godina kada je zapreceno nekim merama u slucaju nedolaska.

Elem javio sam se ne zbog kolege koji je opljuvan (ima on tastaturu pa nek sam diskutuje) vec zato sto na ovom forumu je bilo zucnih rasprava ali ne i licnih uvreda a to ce neko citati mozda i za 5-10 godina a i neki koji nisu lovci i takav ton ne bi trebalo da bude na portalu.

Za kolegu maksina nisam bas siguran da ima 20 godina a videh da pise o finansijama i kontima a mene ni sa 30 nije to zanimalo. Cuh od kolega da ima nekih koji imaju i po dva nika ali ja nisam adm da to proveravam.

Nisam citao sta je pisao za gospodju Sanju koju Lala cesto pominje a licno mislim da su zene i Damski klub Becej za ponos lovcima Srbije i da bi to valjalo i prosiriti- cak i u mom drustvu par devojaka ceka svinje.

E sad o politici imam neko misljenje ali o lovackoj i nemam bas vec vise o nekim stvarima koje se nas ticu. Pa tako kao Jovandeka Babic sam cesto antiprotivan, ne zato sto sto nekad mislim razlicito nego da bi sa prijateljima divanio ne mozes se samo slagati cak i kad mislis isto.

Stvarno me ne dotice Cirko, ucinio se posle Sormaza sjajan, ima tu nekih napisanih primedbi, imao bih i ja nesto da dodam ali ja sigurno necu glasati ni za upravu u mom LU a kamoli za nekog u LSS.

Konta i salda prepustam vama a da pozelim svima pa i Evodiji zdravlja i srece pa ako se nadjemo na lovackim temama mozemo i polemisati ali uvrede cu ignorisati.
 
Lala
 

Planinko011 kaže:
Za kolegu maksina nisam bas siguran da ima 20 godina a videh da pise o finansijama i kontima a mene ni sa 30 nije to zanimalo. Cuh od kolega da ima nekih koji imaju i po dva nika ali ja nisam adm da to proveravam.

Nisam citao sta je pisao za gospodju Sanju koju Lala cesto pominje a licno mislim da su zene i Damski klub Becej za ponos lovcima Srbije i da bi to valjalo i prosiriti- cak i u mom drustvu par devojaka ceka svinje.

Planinko da li ti stvarno misliš da je maksin sam iz svoje glave pisao o kontnom planu i knjiženjima? Pa kad mu postavim najjednostavnije podpitanje ne ume ni da bekne. On je samo neciji pritiskač dugmadi na tastaturi a ja sam dovoljno mator i predobro informisan pa da ne znam odakle vetar duva.
Što se Sanje i Damskog kluba tiče, malo osoba poznajem koje su toliko predane lovstvu i lovnoj kinologiji kao Sanja. Ne postoji ni domaće a ni svetsko priznanje koje ona nije zaslužila i dobila. Oni kojima to bode oči samo imaju ogroman višak sujete i manjak kapaciteta da dostignu Sanju. Žalosno je što je ta žena daleko cenjenija i uvaženija u inostranstvu nego u Srbiji, gde svaka šuša misli da može da joj i ime pomene u lošem kontekstu ili da nešto ružno o njoj pomisli ili izgovori. Na kraju krajeva ona je šef Nacionalne delegacije Srbije u CIC, a tamo se šalju samo najbolji.
Što se duplih nickova tiče, oduvek ih je bilo i biće ih, ima ovde mudrijaša koji misle da su mnogo pametni pa se 'kao' maskiraju. Naravno da postoji softverski admin način da se dupli nickovi počiste, ali jednostavno ne postižem. Čak i kad znam tačno koji je dupli nick ako obrišem jedan od ta dva, automatski se brišu svi upisi tog nicka i onda neka diskusija gubi smisao. Postoji i opcija da blokiram neki od dva nicka iste osobe, ali se postavlja pitanje koji. Onda lepo ostavim oba nicka jer to sve govori o osobi koja se time služi, i zabavljam se gledajući kako neko misli da je mnogo bistar.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
maksin
 Ako sam negde nekoga uvredio nije mi problem da se izvinim, ali neznam čime sam zaslužio ovo vredjanje ma ovoj temi od tog evdie. Još gore je to što nijedan administrator nije reagovo.Na svakom normalnom forumu bi ovo bilo rešeno i kažnjen onaj koji vredja. Nisam tri dana ulazio na sajt i imam šta da vidim. Ukoliko nisam dobrodošao ovde kažite u čemu je problem. Od kad sam počeo da vršim upise napadaju me a da ja meznam razlog. Molio bi administratore da mi objasne.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,275,281 posete www.srbijalov.com