Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: IZ12


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
IZ12
Cvele
 Sta mislite o ovoj bokerici iz doba SSSR-a Smile
Cvele priložio:
1_37.jpg

srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Cvele
 Nije valjda da niko ne poseduje ovu pusku, ili bar ima neka iskustva s' njom, ili zna nesto vise o njoj....Hmmm Confused
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
vlada lovac
 Dosta mojih poznanika ima taj model, što u cal.12, što u cal.16, uglavno kupljene kao polovne stare verovatno oko 40 god, iz nekih od njih sam pucao i čini mi se da su dosta jako čokirane, čvrste puške još uvek dobro utegnute bez obzira na starost, zgodne i dobro leže u ramenu, mehanizam mislim da je odlična kopija Browning, za pušku iz tog perioda čista desetkaB)
 
Zex
 Bile su nove da se kupe 1997-8 u bivsoj prodavnici Lovac na Zelenom Vencu u BG-u u cal 16.
 
HANTER
 Ja sam pre 5 dana pazario jednu takvu u Zastavi za 13000 dinara, oni ih prodaju vec 2 godine, uzeli su valjda od SUP-a oduzeto oruzije. Moj brat je pre godinu uzeo u kalibru 16 i nije joj bilo potrebno nikakvo sredjivanje, a ja sam jedva nasao ovu, jer su sve ostali krsevi. Puska je u kalibru 12 i laksa je dosta u odnosu na iz 27 i elegantnija je, sad je na sredjivanju - kundak, hromiranje glave i bruniranje cevi. Sto se tice cokovo, standardno gornja pun cok donja polu cok i cevi su tvrdo hromirane, lako za odrzavanje.
MIHAJLO
 
roedeer
 

HANTER kaže:
Ja sam pre 5 dana pazario jednu takvu u Zastavi za 13000 dinara, oni ih prodaju vec 2 godine, uzeli su valjda od SUP-a oduzeto oruzije. Moj brat je pre godinu uzeo u kalibru 16 i nije joj bilo potrebno nikakvo sredjivanje, a ja sam jedva nasao ovu, jer su sve ostali krsevi. Puska je u kalibru 12 i laksa je dosta u odnosu na iz 27 i elegantnija je, sad je na sredjivanju - kundak, hromiranje glave i bruniranje cevi. Sto se tice cokovo, standardno gornja pun cok donja polu cok i cevi su tvrdo hromirane, lako za odrzavanje.

Kolega,
ako sam te dobro shvatio, u Zastavi prodaju oduzeto lovačko oružje? Imaš li neki kontakt telefon?
Theory is nice to think about; facts determine the truth.
 
HANTER
 Probaj na 988 i trazi broj namenske fabrike u kragujevcu ili zastavinog servisa za oruzije, ali mislim da su oni na kolektivnom godisnjem odmoru do 24. januara,ali probaj. Da u pitanju je polovno oruzije najverovatnije oduzeto i bilo je lepih primeraka IZ, TOZ I BRNO, ali sada tesko moze nesto kvalitetno da se nadje, uglavnom je sve probrano.Pozovi na 381-465 rade do cetvrtka ali nisam siguran to je prodavnica
MIHAJLO
 
patak78
 Identičnom puškom koju i ti poseduješ lovim od svog punoletstva, tj već nekih 14 godina. Nasledio sam je od strica koji je kupio novu nekih 70. godina prošlog veka. To je puška iz poznatog Iževskog zavoda. Kalibar je pomalo zapostavljen i polako ga istiskuje neprikosnoveni 12 i sve popularniji 20. Cevi su joj tvrdo hromirane i čokirane u kombinaciji donja cev 1/2 choke (polu čok), gornja cev 1 choke (pun čok). Brava joj je na bazi Browning-ove puške b-52, sa donjom dvozubom pločom. Za informaciju koliko je brava sigurna, video sam jedan primerak koji je bio prerađen sa kombinovanim cevima u kalibru donja cev 7.62*54R i 16. Ne bi se zadržavao na tehničkim podacima, pošto to možeš i sam da izmeriš. Jedna od pušaka za koje važi izreka da je možeš posle lova čistiti ispod mlaza vode, što ne preporučujem ni jednom ozbiljnom lovcu. Malo više pažnje treba obratiti na negu kundaka. Viđao sam puške kojima je kundak pukao po dužina a takođe i potkundak. Ali to se vrlo lako moglo sprečiti nauljivanjem kundaka i redovnim brisanjem posle kišnih lovova. Prestala je da se proizvodi, zamenila je još jedan izuzetna puška iz porodice IŽ, IŽ-27 u svojim raznim varijantama. Izuzetna puška u odnosu cena-kvalitet. Uz pravilno održavanje sigurno će se i tvoji unuci imati čime da love. Dobar pogled!
 
vlada lovac
 

patak78 kaže:
... Brava joj je na bazi Browning-ove puške b-52, sa donjom dvozubom pločom. ...

Možda se misli na b 25
I ja sam do pre pola sata bio ubedjen da je ceo mehanizam kopija Browning, jer sam čini mi se negde to pročitao, a i u razgovoru sa vlasnicima IZ 12 od mnogih čuo kako su čak Rusi kod izrade tih prvih serija koristili komplet glavu od b 25, ali nijeitanje
 
vlada lovac
 Jednom mom prijatelju je posle neke prepreke donja cev pukla, pa mu je neko od puškara umesto nje stavio cev u cal.8x57(R), na šini ugradio druge nišane, a gornju skratio za desetak cm, nije baš najbolje u saosnosti sa gornjom, ali njemu služi godinama, a i lepo izgleda
 
patak78
 U pravu si Vlado mislio sam na bravu Browning b-25
Voleo bi da se i ja uverim kao i ti da to nije kopija brave b-25, da prosto ne živimo u zabludi Smile
Potkrepi nam tvoje uverenje!
 
vlada lovac
 Na jednom drugom forumu je pokrenuta ista tema u kojoj je gosp.Toza (čuveni puškar) lepo objasnio, pa nije na odmet malo prelistati, jer ja kažem onako kako čujem, a ovo je već mišljenje jednog vrsnog stručnjaka
http://www.lorist...opic=502.0
 
Cvele
 vlada lovac, na ovom forumu, kojem si postavio link, je jedan clan, ovaj krilasgoran, nas stari drug, njemu smo brzo vid'li ovde ledja, ali izgleda da taj forum nije dorastao ovome, naime za njega nije lovac onaj koji ne nosi unikatnu pusku, koji nije obucen u svilenu kosulju i lakovane cizme, i td, i td. Ti tada nisi bio na forumu, ali ja jesam, i boga mi kada sam vid'o ove komentare njegove, smucilo mi se... pozdrav!
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
mirko knezevic
 Pozdrav kolege,da se nadovezem na temu. Istu pusku sam kupio pre desetak dana u kalibru 16. Hteo sam ili da crknem ili da je kupim i nadjem je u zajecaru odrzavana skockana,stara puska ali radi bez problema utegnuta kao da je nova. Puska je kopija browinga b 25,ali rus kao rus je u izradi ove koristio celik koji sam po sebi govori koliko je cvrst i jak, i posle tolikih godina i ko zna koliko ispaljenih patrona radi... Komsija ima istu nasledio od oca,ispalila je sigurno za pun sleper patrona,radi i dalje kao sat. Jednom recju puska koja se ostavlja praunucima i ko god je ima nebi trebao nikad da je proda,jer ovo se vise nikad nece napraviti...Smile
 
sheytan
 Cvele, nije baš Krilaš takav kakvim ga ti predstavljaš. I na drugim forumima su ga banovali, što ne znači da je loš čovek, zlonameran i sl. Ja bih pre rekao NESHVAĆEN... Ima on svojih mana, kao i svako od nas, ali nije toliko loš, kao što ga na forumima često predstavljaju... iveli
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
vlada lovac
 Cvele, ne poznajem čoveka, kao ni jednog od vas, tako da ne mogu ništa loše reći o bilo kome, svako od nas greši pa kaže ili uradi nešto ne promišljeno, ljudski je praštati Podrka
 
duk@
 Ne znam kakva iskustva imali ostali clanovi koji poseduju ovako oruzje ali ja sam kupio iz12-76 novu pre tri godine, ispalio ko zna koliko municije od trapa pa do brenera u svim velicinama punjenja i gramazi do cak 50 grama i radi kao sat. Nikakvih problema nisam imao.Kisnula je 100 puta i sta da vam kazem vise. Istina je da je celik malo losiji nego kod starijih pusaka i da je malo teza u odnosu na elitnije puske ali za moje potrene i uslove u kojima ja lovim ne bih je menjao ni za kakvu .
Ovo je jednostavno radna a ne paradna puska.
B)Bravo 2Pozdrav
Sve mi diraj ali lov NE!
 
Podunavac
 Duk@ i ja imam novu IŽ pušku 12/76 mag. kao i ti. I ja sam sa mojom zadovoljan, ali to je model 27. Ovde je tema IŽ 12 koja se pravila pre 27-ice.
Tri prsta 2Kolce
 
duk@
 Da sada sam skontao kada sam video ponovo sta sam napisao.Ne znam zasto sam mislio da je o 27 rec ali desava se da covek pogresi. Izvinjavam se .
Sve mi diraj ali lov NE!
 
Podunavac
 Nemaš na čemu da se izvinjavaš. Nisam te ni obavesti o greški sa nekom lošom namerom, nego čisto informativno da si promašio temu. IŽ 27 je dve teme niže.
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,564 posete www.srbijalov.com