Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: IZ12


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
IZ12
PEZ
 Seki u pravu si druze ne da je preskupa nego i da mi je poklanja ja je ne bih uzeo, upravo zbog tih reducira.

ivanfox , reduciri koji se prodaju na zapadu su namenjeni kombinovanim puskama koje su i konstrukcijski prilagodjene vecim radnim pritiscima, staviti u klasicnu sacmaricu reducir po meni je bzvz sem ako necemo da od puske pravimo Klackalica ne znam mozda ja gresim, voleo bih da cujem misljenje Canisa i Podunavca
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
sheytan
 [xhide]Alooo, droogari, pritisak koji se u ležištu qrabeenskom nekog MALOG QLIBRA razvija je totalno nebitan! I odakle prihvatiste taj termiT "reducir"??? To je "semper" cev, ili tome slichno, i uopšte nije problem za većinu pušaka da je koriste, pogotovu u nekim slabijim qlibrima.
Vrag zna šta ovaj pobro prodava, ali puška, sama po sjebi, mi ne deluje previše očuvaTa, i takva(bez "opreme") ne vredi više od 150e...

ZZvele, IZ12 nije krntija(voleo bih imati jednu u perfektnom stanju), ali i JESTE, u odnosu na puške u koje ponosni vlasnici Krieghof semper cevki umeću iste! Odobreno[/xhide]
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Cvele
 Pa rek'o sam i ja da ne moze da se meri s' tim puskama... srbijalov
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lovac Stari
 Za divno cudo pred novu godinu dobih jednu IZ 12 12/70 na poklon.
Dedina zaostavstina, malo zapustena ali u perfektnom stanju!
Posle ciscenja kao nova.
Dobar pogled.
 
veljko__
 Pa jel bi mogla slika.;)
Tri prsta 2 Kolce srbijalov
 
Podunavac
 Sama reč reducir me asocira na nešta drugo. Metalnu cev dužine (i promera) standardnog patrona ili malo dužu, koja ima izbušenu ekscentričnu rupu za prijem municije sa ivičnim paljenjem kalibra 22 LR ili 22 WMR. Sva ostale cevi su cevni ulošci koji se rade u malo ozbiljnijim kalibrima, kao što su 22 Hornet, 5,6x50R Magnum ili 222 Rem. Premda se ovakvi cevni umetci mogu naći i u kalibrima 243 Win; 7x57R, 8x57 IRS, čak i 9,3x74R. Smatram da su u sačmaricama sa klasičnim nišanima loša zamena za karabin i da im je upotrebljivost veoma ograničena. Najbolja primena bi im bila iz drilinga ili kombinovanih pušaka koje imaju mehaničke ili optičke nišane.
Tri prsta 2Kolce
 
PEZ
 Kolega Podunavac, ajde za ove manje kalibre (mada ne znam koliki pritisak prave i oni), ali sta sa ovim srednjim kalibrima koji imaju jaci pritisak od sacmenog patrona, kako to opterecenje podnose kljucevi itd.. ne postoji li opasnost prilikom njihove upotrebe?
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
rk
 Mislim da je to previsoka cena za pusku, koja ne izgleda da je u nekom sjajnom stanju inace slozio bi se sa sejtanom mislim da je ok oko 150 e.
RK
 
Podunavac
 

pez kaže:
Kolega Podunavac, ajde za ove manje kalibre (mada ne znam koliki pritisak prave i oni), ali sta sa ovim srednjim kalibrima koji imaju jaci pritisak od sacmenog patrona, kako to opterecenje podnose kljucevi itd.. ne postoji li opasnost prilikom njihove upotrebe?



Lično smatram da uloške u ovakvim kalibrima nije baš pametno stavljati u starije puške sa slabijim bravama. Ali recimo u puške tipa Merkel sa bravljenjem u četiri tačke (Kersten ili dvostruki Greener) slobodno mogu da idu. Brava može da izdrži opterećenje, a sam uložak cevi ima dovoljnu čvrstoću da ne pravi nikakav pritisak na vanjsku sačmenu cev.
Tri prsta 2Kolce
 
PEZ
 Odobreno
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
mirko knezevic
 Pre neki dan sam citajuci upise na forumu kako se odredjuje starost pusaka IZ 12 razvalio moju da vidim jel mogu naci te brojeve. I stvarno pise 0571. Ja ne mogu da verujem da je ova puska stara 42god...Smile
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
patak78
 

aleksa kaže:
Evo jedne u ponudi za pristojnu cenu. Uz to ima i dobrih prinadležnosti tipa kožni redenik i pribor za čišćenje. Čini mi se da je puškom intenzivno lovljeno što se da primetiti po "ožiljcima" na kundaku i potkundaku i ne tako očuvanoj spoljašnjosti cevi ali se pravi utisak može steći tek uživo.
Evo i link:
http://www.kupuje...id=5792840


Pošto posedujem ovu pušku zainteresovao sam se za ove umetnute cevi. Upravo sam pričao sa vlasnikom, tj prodavcem puške. U pitanju su umetnute cevi kupljene u Nemačkoj, dužine su 70mm odnosno koliko i ležište metka. Vlasnik pošto se ne razume u oružje nije znao da mi kaže od kog materijala su pravljene i za koji su kalibar. Pretpostavljam da se tu radi o umetcima u kalibru 22. LR za kalibar 16. Viđao sam te umetke, koji inače služe za samilosni hitac u visokim lovovima, a naši lovci su ih koristili u "svinjokolju".
 
Podunavac
 

patak78 kaže:
Pošto posedujem ovu pušku zainteresovao sam se za ove umetnute cevi. Upravo sam pričao sa vlasnikom, tj prodavcem puške. U pitanju su umetnute cevi kupljene u Nemačkoj, dužine su 70mm odnosno koliko i ležište metka. Vlasnik pošto se ne razume u oružje nije znao da mi kaže od kog materijala su pravljene i za koji su kalibar. Pretpostavljam da se tu radi o umetcima u kalibru 22. LR za kalibar 16. Viđao sam te umetke, koji inače služe za samilosni hitac u visokim lovovima, a naši lovci su ih koristili u "svinjokolju".



Nikako se kolega nebi složio sa konstatacijom da cevni umetci služe za samilosni hitac. Služe za odstrel divljači koja ne sme da se lovi glatkim cevima ili za trening i razonodu (22 LR), tamo gde je to dozvoljeno.
Tri prsta 2Kolce
 
Joe the hunter
 Pre nego se razvije prica o ULOSCIMA (i to onim sa krilcima ) upucujem neobavestene da konsultuju ZAKON O ORUZJU I MUNICIJI. tamo sve lepo pise pa neznam sto raspredate o necemu zbog cega ako posedujete (a da pri tome nemate oruzni list za isto) mozete imati glavobolju a i ostati bez ostalog oruzja.


Evo malo ULOZAKA ozbiljih rade se u kalibrima 22 hornet, 222,223,5,6x50......
 
Joe the hunter
 [quote]Joe the hunter kaže:
Pre nego se razvije prica o ULOSCIMA (i to onim sa krilcima ) upucujem neobavestene da konsultuju ZAKON O ORUZJU I MUNICIJI. tamo sve lepo pise pa neznam sto raspredate o necemu zbog cega ako posedujete (a da pri tome nemate oruzni list za isto) mozete imati glavobolju a i ostati bez ostalog oruzja.


Evo malo ULOZAKA ozbiljih rade se u kalibrima 22 hornet, 222,223,5,6x50......
Joe the hunter priložio:
drillingeinstecklauf-von-hinten.jpg
 
Joe the hunter
 

Joe the hunter kaže:
[quote]Joe the hunter kaže:
Pre nego se razvije prica o ULOSCIMA (i to onim sa krilcima ) upucujem neobavestene da konsultuju ZAKON O ORUZJU I MUNICIJI. tamo sve lepo pise pa neznam sto raspredate o necemu zbog cega ako posedujete (a da pri tome nemate oruzni list za isto) mozete imati glavobolju a i ostati bez ostalog oruzja.


Evo malo ULOZAKA ozbiljih rade se u kalibrima 22 hornet, 222,223,5,6x50......



ALI ZA TO TREBA DOZVOLA
 
Joe the hunter
 

Joe the hunter kaže:
Pre nego se razvije prica o ULOSCIMA (i to onim sa krilcima ) upucujem neobavestene da konsultuju ZAKON O ORUZJU I MUNICIJI. tamo sve lepo pise pa neznam sto raspredate o necemu zbog cega ako posedujete (a da pri tome nemate oruzni list za isto) mozete imati glavobolju a i ostati bez ostalog oruzja.


Evo malo ULOZAKA ozbiljih rade se u kalibrima 22 hornet, 222,223,5,6x50......
 
rk
 

Joe the hunter kaže:
Pre nego se razvije prica o ULOSCIMA (i to onim sa krilcima ) upucujem neobavestene da konsultuju ZAKON O ORUZJU I MUNICIJI. tamo sve lepo pise pa neznam sto raspredate o necemu zbog cega ako posedujete (a da pri tome nemate oruzni list za isto) mozete imati glavobolju a i ostati bez ostalog oruzja.


Evo malo ULOZAKA ozbiljih rade se u kalibrima 22 hornet, 222,223,5,6x50......

Bravo 2
Nemojte se igrati sa stvarima kao sto su ti ulosci, inace, poorede toga sto je zabranjeno da u lovu oristite .22 LR imali biste ozbiljnih problema, obzirom da nemate odobrenje za te uloske, nakon toga padate po udar Krivicniog zakona gde kazne u opaste nisu naivne.
RK
 
Podunavac
 Ovo sam mislio pod reducir.
i46.tinypic.com/1h2paf.jpg

A ovo su cevni umetci.
i46.tinypic.com/1hxvg3.jpg

A evo i izbora kalibara.
i49.tinypic.com/doqwky.jpg
Tri prsta 2Kolce
 
ssekir75
 

Lovac Stari kaže:
Za divno cudo pred novu godinu dobih jednu IZ 12 12/70 na poklon.
Dedina zaostavstina, malo zapustena ali u perfektnom stanju!
Posle ciscenja kao nova.


lep poklon za novu godinu Smile sto li se mene neko tako ne seti Smile da mi prekrati razmisljanje Smeko
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,102 posete www.srbijalov.com