Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: IZ12


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
IZ12
matakata
 I kod mene je dosta potrosena gravura, od ruku kada se nosi, ali samo neka sluzi iveli 4. Kakav je kvalitet ima da sluzi za jos tri generacije, a oni posle nek se snalaze Grin
 
igorst
 Jas poseduvam IZ12k16/70,tatkomi ja kupul 1973 i seuste e kako nova,odlicna puska.Cokovite se polovina cok i poln voobicaeno za puski so fiksni cokovi,malce se jaki za fazan,erebica ili podpoloska no ne e strasno gi pustas malce podaleku inemas gajle.Vo sekoj slucaj odlicna dolgotrajna puska. p.s Se izvinuvam za Makedonskiot jazik na Srpski ako pisuvam moze da lupnam nekoja glupost (napravam greska)
igorstElmer
 
Predator
 Može li neko od poznavalaca ove puške navesti koje su osnovne razlike između IŽ-12 i IŽ-27? Da li se IŽ-12 proizvodila i 1989 godine? Hvala unaprijed!

Sasvim prirodno
 
sheytan
 Vako, koliko ja znam:

IZ12 se proizvodila do sredine 70-ih, a zamenila ju je IZ27.

IZ12 se pravila samo "gola", tj. bez ejektora i samo sa dva obaracha, i sa manuelnom kochnicom(neautomatskom). Imala je "punu" shinu. Ima ih u cal. 12 i 16, za 20 - ne znam pojma.

IZ27 je u pochetq imala punu shinu, kasnije "ventilirajutju". Kada su se pojavile verzije sa ejektorima i jednim obarachem - ne znam, ali su postojale barem vetj sredinom 80-ih, ako ne i ranije.

Obe imaju modifikovano Browning B25 bravljene, a koje su razlike - nisam struchan...


IZ12 - prosta, kvalitetna, pouzdana, itd... Nema veka, nachelno! Kao i IZ27, u "goloj" izvedbi! Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
canis aureus
 IŽ12 se proizvodila od 1962 do 1974 a od 1972god do današnjih dana IŽ27
Osnovni model IŽ27 i nema mnogo razlika u odnosu na IŽ12 dok ostali "podmodeli" IŽ27(E,1C, E1C, EM, M1C, EM1C) su modifikovaniji (ejektori, jedna obarača, magnum)...
IŽ12 je rađena u 12/70 i 16/70 dok IŽ27 12/70(76), 16/70, 20/70(76), 28, 32, .410
Dužina cevi kod IŽ12 u 12/70 je 73cm, 16/70 72cm a kod IŽ27 u cal12 67,5cm 72,5 i 75cm u cal16 72,5cm u cal20, 28, 32 i .410 67,5cm
Iž12 fiksni 1/2 i 1/1 čok a IŽ27 pored fiksnih radi se i sa promenljivim čokovima
Bravljenje kod obe isto "BrowningB25"
...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 ... "podmodeli" IŽ27 koje sam naveo(E,1C, E1C, EM, M1C, EM1C) su nastali već 1976god kada je tim konstruktora(A.A.Klimov, G.J.Protopopov, V.P.Votjakov, E.M.Gubin) uvodio modifikacije ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sasa doncic
 pa zigovima i oznakama na cevi mislim da je moja iz 12 u kalibru 12/70 proizvedena 1977,cevi su 72,5 polu i pun cokB),,nije neka lepotica al je izuzetna radna puska,kocnica poluautomatska ,nema ejektore,moje misljenje je da je steta sto se nepravi viseOdobreno
 
igorst
 I Iz12 ima avtomatska kocnica.Odlicna cvrsta puska,spored priracnikot cevkite se testirani( termentirani) so polnenja koj razvivaat pritisoci 850kg/cm2 za 12 i 900kg/cm2 za 16.Vo tekstot ponatamu veli deka se testirani i so polnenja koj razvivaat 900 i 950kg/cm2.
igorstElmer
 
canis aureus
 

sasa doncic kaže:
pa zigovima i oznakama na cevi mislim da je moja iz 12 u kalibru 12/70 proizvedena 1977,cevi su 72,5 polu i pun cokB),,nije neka lepotica al je izuzetna radna puska,kocnica poluautomatska ,nema ejektore,moje misljenje je da je steta sto se nepravi viseOdobreno


jeste šteta jer se odlično pokazala i dokazala u svim vremenskim uslovima pa i kod nemarnih vlasnika ...
Po kojim žigovima si ustanovio da je iz 1977.god??
U IŽovskom zavodu kažu da se proizvodila od '62 do '74te godine
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sasa doncic
 nisam ja neki strucnjak za oruzje ali sam na nekom lovackom forumu procitao i video sliku cevi iz 12,kod kljuca,tu je lik objasnio i pokazao slikom neki broj sa njegove puske po kom on tvrdi da mu je puska iz tamo neke godine,kod mene je taj broj 0577 pa sam ja zakljucio da je iz 77 godine,inace ja moju pusku cistim posle svakog lova pa bila ona i iz 12,ovde sam da bih naucio nesto od poznavaoca naoruzanja,pozdrav Veselo 2
 
ivanfox
 Kolega šejtan moja IZ 12 ima automatsku kocnicu,inace to je bilo presudno kada sam je kupio pre neku godinu.Vecinu IZ 12 koje sam vidjao ranije po lovu cini mi se da nisu imale automatsku kocnicu a ovaj termin sto je upotrebio kolega doncic "poluautomatska" stvarno me pomaloHmmm zbunjuje,koja je to zapravo vrsta kocnice.
i foxterrierPas 2 je lovačka pasmina...Imhotep od Stepanskeho rybnika
 
sheytan
 ^ Viš, to nisam znao! Hvala za info! Odobreno
(dodooše, ja bih joj odmah onesposobio automatiq, jer imam i poluautomat, i pucao sam malko glinenaće, pa automatsq ne podnosim, ali ova pritča za većinu kolega nije bitna, naravno! Smile )


A za poluautomatsq se kolega izvesno zajaboonio, verovatno mislio na obitčnu, manuelnu... Confused
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
ivanfox
 Šejtan ispricaj nam tu pricu na nekoj odgovarajucoj temi ako neces ovde,predpostavljam da je nesto zanimljivo.Verojatno ta auto kocnica na mojoj IŽ 12 kvari njen retro stil ali sta cu navikao sam na tu vrstu kocnice kad sam lovio sa 27-icom.Ako ti se svidja IŽ 12(a nemas je)ajd da napravimo neku trampu ivelipa ćeš joj lako isključiti auto kocnicuZivioRodjo.
i foxterrierPas 2 je lovačka pasmina...Imhotep od Stepanskeho rybnika
 
sheytan
 hehehe Pusti trampoo, ionako sam zbog lova pred razvodom! Smeko

Inače, mislio sam da ćeš me(a i ostali) razoometi oko kočnice - npr., pucaš glinene neko vreme, svako otvaranje puške - ona OTKOČENA, kao što je i poželjno; zatim, loviš godinama s poluautomatom - on uvek otkočen, sem kad TI SAM ukočiš, itd., tako da NOVONABAVLJENA pooška sa automatskom kočnicom samo može da pravi problem u lovu... Znači, pričam isključivo o NAVICI, koju je praktično nemoguće promeniti, jer se i dalje koriste ove prethodne, "neautomatske" pooške... Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
ivanfox
 Ma kaki razvod Šejtan,snajke samo prete,blefiraju.Moras bate ONE STVARI da radis AUTOMATSKI a ne POLUAUTOMATSKI-MANUELNOSmeko!Ja ti dajem na ispomoc moju IZ 12 i kad snajka vidi kakvu penkalu si doneo u kucu ima da te zlati i lovnu 2013/14 da ti uplati!
i foxterrierPas 2 je lovačka pasmina...Imhotep od Stepanskeho rybnika
 
sheytan
 Di blefira, generacijo, qq mene, da čuješ šta peva:



POSLEDNJI REFREN ISKLJUČIVO!

Cry



Kolce
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
ivanfox
 HA,HA,HA dobra ti je ova pesma a i refren je jos zesći,ha,ha,ha pa neka vide kolege kako mogu da prodju kad se kuci vrateena sa praznim rancem a kucni badget olaksan protivglasno sa 100 jevrica!A i mi skrenusmo sa teme povazda,zato predlazem da IZ 12 prekrstimo u Lepa Lukić ili zmija okopija Grin
i foxterrierPas 2 je lovačka pasmina...Imhotep od Stepanskeho rybnika
 
igorst
 Mozda je tacno da broj na monobloku je godina proizvodnje.Proverio sam brojeve kod moje Iz12 ima dva broja,jedan je seriski broj puske,a drugi 1272 mozda zadnja dva (72)oznacavaju godinu proizvodnje.Inace u priracniku stoi da je proizvedena 21.09 1972.Cao poljubac
igorstElmer
 
matakata
 Moja IŽ 12 oduvek imala automatsku kočnicu (prelomiš-zakoči), a bereta manuelnu. Pošto sam lovio prvo sa IŽ,i zbog navike, sada kad lovim sa beretom stlano proveravam kočnicu, pa me to nekad nervira. Ali to je sve stvar nevike j... ga Confused
 
veljko__
 Matakata,gledao sam slike tvoje iz-12 na pocetku teme i mnogo mi se svidela,zanima me koliko moze da kosta nova iz-12. Pozdrav.....Bye
Tri prsta 2 Kolce srbijalov
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 23
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,285,949 posete www.srbijalov.com