Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Belom Municija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Belom Municija
Hunterr RS
 Kod nas se dosta koristi municija ovog proizvodjaca!Nasi lovci koriste ovu municiju prvenstveno zbog niske cijene,kakva su vasa iskustva sa ovom municijom , kako vam se pokazala u praksi i kakva su pojedinacna zrna tj. kugle ?
 
zoranp
 ..ja je nepucam... Confused
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
270
 Municija slabijeg kvaliteta, čak i u tom cenovnom razredu ima bolje municije!
 
arnotije
 Koliko para toliko i muzike;),ja sam jednom uzeo da ne bude da nisam probao,pusku jedva ocistis,strasno.Vise ne uzimam,ako si vec za domacu varijantu onda bolje Krusik,to je neko moje iskustvo.Pozz
 
Podunavac
 Probao sam je u garnulaciji 3,5 mm. Imao sam sa njom odstrele zeca i fazana. Ne mogu da se požalim na efikasnost, ali začadi cev da se jedva očisti, strašno. Ne bi je više koristio da mi je daju džaba.
 
AcaNik
 od Beloma samo trap i podkalibarna municija. ostalo vise ne pipam.
mada i ova podkalibarna vise necu kad mi stignu 50 komada koje sam narucioGrin
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
vlada lovac
 Ne koristim Belomovu municuju već duže vreme, koristio sam je prvih par godina u početku njihove proizvodnje, uglavno 3mm i 3,5mm i mogu reći da sam bio baš zadovoljan, kako pravilnim i ravnomernim posipom, tako i učinkom na divljači. Jedinačno zrno punjeno Gualadni kuglom, takodje iz tog perioda je bilo izuzetne preciznosti i probojnosti, držalo je odličnu grupu na meti na 50m pa i na 70m, verujem da bi se odlično pokazalo i na DS ali na žalost nisam tad imao prilike pucati na nju, a onda se posle par godina čini mi se nešto promenilo, nekako su počeli zečevi da beže, da ustaju posle pogotka, tako da već duže vreme ne koristim tu municiju.
 
Ghost Hunter
 Pozdrav!

Dali je neko koristio belomov PP,kakv mu je posip?
 
Zex
 Pre godinu dana sam kupio par cetvorki i neka hvala dovidjenja.FrownSad
Tri prstaHarmonikaiveli
 
SUMO
 Belomom trap je odlican.
Municija za prepelice takodje.
Interesantna su zapazanja pojedinaca - ne valja.
Koliko ljudi pucate i divljaci odstrelite kad kazete da nesto ne valja?
Meni dodje grupa turista, puca 2, 3, 4.000 metaka....
to je merodavno.
Vrlo kvalitetan i brz metak, zameram mu ,,granicne`` daljine - preko 35 m, tu je prilicno inferioran.
 
mirko knezevic
 Drugar koji ide samnom u lov koristi iskljucivo Belom patrone 12/76 za lov,granulacija sacme 10 i 8... Po njegovim recima a i ucinku vidim da je dobar metak dobar posip ima a nikad slagao nije. Meni se desavalo da od 20 patrona B&P 10 nece da opale...Confused A to se drugaru sa Belomom nikad nije desilo. Po meni dobar metak,mozda samo malo vise prlja cev ali dobro sta da se radi puska se ocisti i to je to...
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
aleksa
 Od Beloma sam koristio standardnu verziju od 32 grama sacme i granulacije 10,8 i 4.Slazem se da prlja cev ali nije los metak,po mom iskustvu znatno bolji od Krusika.Jedino mi se ne dopada njegova cena koja je u rangu neke kvalitetnije strane municije i to me odbija da ga i dalje koristim.
Njihov trap metak rado koristim jer moja poluautomatska najbolje radi sa njim i znatno su kvalitetnije komponente od lovnog metka.
 
kelt
 postovane kolege ja nisam neki lovac koji ispali godisnje nekoliko hiljada metaka, ali moram da kazem da belom metak me nije nikad slagao i da mi se uvek dobro ponasao mada najvise volim moje homemade i kad mi jos dodje presa za zvezdu iz amer. drzte se zecevi i fazanisrbijalovStari
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Sniper Hunter
 

mirko knezevic kaže:
Drugar koji ide samnom u lov koristi iskljucivo Belom patrone 12/76 za lov,granulacija sacme 10 i 8... Po njegovim recima a i ucinku vidim da je dobar metak dobar posip ima a nikad slagao nije. Meni se desavalo da od 20 patrona B&P 10 nece da opale...Confused A to se drugaru sa Belomom nikad nije desilo. Po meni dobar metak,mozda samo malo vise prlja cev ali dobro sta da se radi puska se ocisti i to je to...


kako mirko da ne opale10 od 20?????ShockShockShock pregledaj pusku to sa iglama nesto nije u redu !!!
 
mirko knezevic
 U globalu Sniper. Ni ja nisam verovao al eto desilo se,iako se sam kleo u B&P i bio spreman da se tvrdo posvadjam sa nekim ko ga kudi,eti izdade me B&P... I to se desavalo na patronima druge vrste B&P TRICOLOR F2 CLASIC M92F MAGNUM LONG RANGE...Frown Confused Od ove godine ga vise ne koristim uopste sad uglavnom uzimam RC i Krusik, RC sam i pre koristio dosta i nikad me znaci nijedan nije slagao a ni Krusik... Gledao i igle Sniper sve u redu...
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
vlada lovac
 Ne mogu da verujem to za B&P, koristio sam sve koje si naveo, neke i dalje koristim i što reče ti mogu da se zakunem u B&P. U čitavoj lovačkoj karijeri (još malo pa 20 god), pored toliko različitih proizvodjača municije, punjene municije, sećam se samo da jedan metak nije hteo da opali i posle tri-četiri pokušaja, to je bio Peloponez, sve ostalo bez greške. Moguće da ta municija koja nije htela da opali nije adekvatno čuvana, ovlažena kapisla ili je opet do puške, a možda bude i neki falš B&P ko zna gde punjen.
 
Sniper Hunter
 Mirko bas te poterao maler ja do sad da ne preteram ali nisam to doziveo mozda 2-3 puta a evo jos malo pa 25god kako sam lovacConfused jedino ako je neadekvatno skladistenje sto rece kolega vlada lovacConfused
 
mirko knezevic
 Ljudi ne mozete da verujete ja sam prvo mislio puska ne valja 100%,em turska pricaju svi da los kvalitet,fazan mi polece sa marke prvi metak u cevi Tricolor ja vucem okidac,skljoc... Brzinski repetiram drugi metak mi LONG RANGE,opet skljoc... Posle toga nekoliko patrona radi,sledece nedelje ponesem ovaj M92F opet slicno neki radi neki ne,jedne nedelje uzmem lepo sve RC reko ako i ti neces bacam pusku kupujem drugu,da kucnem u drvo nikad me nijedan dosad nije slagao... Mozda je to bila ta jedna serija neke lose skladistene ili kapisle nesto nisu valjale,uglavnom ja ga vise ne kupujem...
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
SUMO
 Gde si kupio tu municiju?
 
mirko knezevic
 Uglavnom sam je kupovao po Ks posto je to neki ritual,skupimo se nas nekoliko i idemo pred pocetak sezone da kupimo miniciju za lov tako vec nekoliko godina obidjemo sve radnje pa vidimo sta je najbolje. B&P sigurno vise necu kupovati....Smile
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 213 12.06.2024. 20:37
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Municija kalibra 30-06 MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 115 15.11.2022. 22:30
Cheddite Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 18 09.10.2022. 23:40
Krušik municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 840 30.09.2022. 21:38
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 22
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,065 posete www.srbijalov.com