Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: LOVAČKE neISTINE


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
LOVAČKE neISTINE
Sremac75
 Po želji članova foruma otvaram ovu temu!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Limun
 Bilo bi dobro, da clanovi cija je zelja bila da se otvori ova tema, prvi i napisu nesto vezano za istu!Comp
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
kelt
 jedan meni poznat lazov lovac pricao je pricu kako je jednom prilikom u lovu na zeca pucao na jednog , a ono tamo bili neki grmici i on odmah ne vide dali je pao ili nije. kade ode na ono mesto kad ono krvi kao da si klao vola ,a od zeca ni traga ni glasa. sve on prevrnuo ali zeca nema pa nema. njegova majka cuvala tu ovce nedaleko i sve videla i ona trazila ,ali bezuspesno. uvece kad je doterala ovce u tor zamoli sina da joj pomogne da razluce jagnjad od ovaca kako bi ih muzla , kad oni u tor, a ono zec lezi mrtav na sred tora. veli bice da se izmesao sa ovcama kako bi utekao, ali kako je bio ranjen uspeo stici do tora i tu od gubitka krvi preminuo. ma zamislite samo i sad se smejem dok pisem...ha!ha!BesanGrin
 
zoranp
 ...kaže jedan moj kolega još dolje u Lici dok smo bili..veli izaša ja u polje snježić zabjelio ma milina za lov, kad najednom iz žita iskoči zec ja jednom, drugi put..promašaj..ma neviđe ga od žita visoko je veli taman pred kosidbu... Grin Grin
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
charuga
 isao poznanik lovac u italiju,kolima..dok je isao kroz sloveniju,u onim brdima,pojavila se medvedica.podigla ruku da ovaj stane..stane on a ona mu pokazuje shapu..ubola se na trn,on uzme kombinirke,izvadi trn ,sedne u auto i ode..u trstu je bio par dana,pazario kad se vracao kuci na istom mestu,istoj krivini saceka ga medvedica ,zaustavi ga i dade mu cup sa medom..u znak zahvalnosti sto joj je izvadio trn..eto ako laze on lazem i ja..
..............
 
Sremac75
 Pre nekoliko godina, i 10ak, pošli lovci, negde na severu Bačke, u lov na zeca. Zimsko doba, pala magla, da se jedva moglo loviti. Upali u neko duboko oranje i pate se. U jednom momentu jedan lovac ispred sebe vidi nešto tamno i veliko kako leži u razoru. Kada se malo i oprezno primakao vide da je to mrtva mečka, i shvati da ju je verovatno neki mečkar, kojih je tada bilo dosta u našim krajevima, tu ostavio.
Ali, ne dade mu đavo mira, pa reši da se našali sa svojim kolegama u lovu. Opali dva metka u vazduh.
Iz daljine se začu : "Jel pao?"
On odgovori :"Jeste!"
Opet se začu iz magle :"Jel velik"
On reče :"Ne znam, idem da vidim!"
Posle malo vremena povika : "Ljudi odstrelio sam medveda!"
Počeše se njegovi drugovi sakupljati i u neverici gledaše medveda kako leži u Bačkom oranju!
A ovaj lola se sa medvedom i slikao i nazdravljao velikom ulovu.
Trajalo je to dobrih sat vremena. Tek kada su rešili da organizuju da traktor dodje po njih rekao im je šta se u stvari desilo.
Dobar štos!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Limun
 Polagao jedan moj kolega lovački ispit i jedno od pitanja koje su mu postavili glasilo je "Kojom sačmom se lovi bekasina?", a on ko iz topa odgovori "Beka svinja se lovi brenerom eventualno PP-om!" ha,ha,ha
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Neca92
 Cuo sam da je na nekoj lovackoj manifestaciji (ne znam, neka zabava ili tome slicno) imala nagrada za najbolju laz! Znaci takmicenje u tome ko ce bolje da isprica pricu, naravno svi znaju da se radi o lazima!
Izlazi jedan cicica do bine i krece: Lovili mi svinje pogonom, teraju kerovi, ubijaju dusu! Vidim ja ide svinja preko potoka pravo na mene! Zagledam ja malo bolje, vidim, trazi da se pari... Kud cu, sta cu, odlomim ja jedan prut, i fike, fike, poteram je polako fino pruticem u selo! Idem ja putem polako, svinja ispred mene, a ja je usmerujem pruticem gde da ide... Vodio sam je kod seoskog vepra da se pari! Grin Dosli mi do kod coveka, zovnem ga ja da izadje, takva i takva stvar, kaze nema problem, sad ce Misko da zavrsi poso! Ivede on vepra, muci se vepar, skace na svinju, a ono nista...ne moze da zavrsi poso pa bog! Gleda onaj gazda, cudno mu, iskusan vepar, nikad nije bilo problema, a sad nece, pa nece... Sagnem se ja da pogledam u cemu je problem, kad ono, verovali ili ne KONTRA NAVOJ!!! Nista, uzmem ja polako onim pruticem i nazad u planinu... ker nastavi da je tera, nisam hteo da pucam! Grin hahahahahaha Grin
Kaze, dok je on to pricao, cela sala se drzala za stomake i plakala od smeha! Grin Ne znam sta je bilo prva nagrada za njavecu laz, ali predsednik mu je kroz smeh i suze reko: ,,Cica, idi u p.m. evo ti nagrada!!! hahaha Grin
Da l' je to stvarno bilo, ne znam! Laz sam cuo, laz pricam! Grin
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
petar
 [xhide]Laz:
Idem ja jednom u lov pored reke, kad na drugoj strani, srndac, kapitalac, 300 cic poena minimalno. Dignem ja karabin,nanisanim, BUM, kad u tenutku dok je metak prolazio preko vode iz vode iskoci som, oko 130 kg, i metak ga probusi i pogodi srndaca u plecku i istovremno obojca padnu, ja u neverici, dignem ruke iznad glave da tapsem sam sebi, kad slucajno iza mene prnu fazan, i tacno meni iznad glave i kako sam tapsao uhvatim ga golim rukama. Nista, pokupim ja odstrele i idem kuci, kad na putu do kuce, vepar kapitalac u trku, ja BUM i on pade u tocak i kao je padao kotrljajuci se pade i pregazi zeca koji je na mesti nastradao, prilazim vepru i zecu, kad ono lisica dolazi i hoce da odnese mrtvog zeca, ja BUM i lisica pade. A u to vreme je bilo divljaci "sa gole ruke da ih fatas"...SmekoSmekoSmeko[/xhide]
Just like old times!
 
Neca92
 hahahahahah Grin Ima svasta da se cuje! Grin 
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
mirko knezevic
 Kod mene Limune na polaganju jednog pitali,kojom sacmom je najbolje da se gadja zec u psenici ili jecmu visine cm(misleci na letnji jecam i psenicu)kada je lovostaj naravno,ovaj ko iz topa odgovara: Najbolje da prvi metak bude 6 a drugi 4 krupnoce sacme.....Grin Smeko
 
petar
 Kod nas pitali jednog, "Sta znas o sakalu" a ovaj pita, "sta ste rekli, o santalu? "Grin Smean
Just like old times!
 
mirko knezevic
 

mirko knezevic kaže:
Kod mene Limune na polaganju jednog pitali,kojom sacmom je najbolje da se gadja zec u psenici ili jecmu visine 20 cm(misleci na letnji jecam i psenicu)kada je lovostaj naravno,ovaj ko iz topa odgovara: Najbolje da prvi metak bude 6 a drugi 4 krupnoce sacme.....Grin Smeko
 
Browningbar
 Knele ono je strasno sta sve mozes cuti na polaganju lovackog ispita!GrinGrinGrin

Kada sam ja polagao jednog lika pitaju sta je srna po nacinu ishrane, a on ko iz topa odgovara:
"Pa, svastojed"!SmekoSmekoSmeko
Pravo u centar!
srbijalov
 
Limun
 Nije istina da su oni alkosi!!!!
mirko knezevic i BROWNINGBAR
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
paninm
 ja sam cuo da je kod nas,kada je jedan polagao,dobio pitanje o divljim svinjama, a on odgovori kratko "to kod nas nema",
 
mirko knezevic
 Pa za koga smo doneli smo ovo vino ovoliko,niste mogli vise na sto da stavljate pa ste stavili ovamo kod nas da vam cuvamo! Kolege ovo je klasicna lovacka neistina!!!Grin Grin Grin
 
Sremac75
 A pelindžer već prazan!!!
Cccccccc!
Sram vas bilo!
Stari
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
mirko knezevic
 Nismo Sremac stvarno,Limun sedi odmah tu do nas ne vidi se na slici i cim popije nesto stavlja kod nas!Grin
 
Limun
 Mirko Limun je ovo slikao nije sedeo do vas!!Njanjanja
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,427 posete www.srbijalov.com