Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ŠTA SE DEŠAVA U LSV?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ŠTA SE DEŠAVA U LSV?
Sremac75
 Nema smisla da i ova gospoda budu pošteđena komentara!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Lepo, lepo....
Pa u Vojvodini i u LSV, je nešto specifičnija situacija, imajući u vidu skoro zatvoren krug ljudi, koji upravljaju. Tu mislim na čuvenu, već pominjanu 'Vertikalu', spregu na liniji Vojvodjanski lovac doo - LSV - Pokrajinski Sekretarijat za poljoprivredu - Lovačka komora, gde su uključeni isti krug ljudi.
U Vojvodini čini mi se da imamo i interesantnijih stvari: imamo nepotizam (otac i sin Kunovac), imamo sukob interesa (direktor Vojvodj. lovca je istovremeno i sekretar LSV), imamo ulogu 'jezička na vagi' vojvodjana u skupštini LSS, od čijih glasova možda zavisi opstanak aktuelnog rukovodstva LSS, imamo cepanje postojećih LU i formiranje novih, patuljastih, koja nemaju nikakvu šansu da opstanu, po mom mišljenju. Moda cepanja LU, izgleda nije zahvatila ostali deo Srbije, nego je kanda postala vojvodjanski specijalitet, naročito posle onog nesrećnog intervjua Zeremskog u Dnevniku.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Limun
 Uso majmun u tenak, bice katastrofa!!!!!Smeko 
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Sremac75
 Nekako su mi oni po strani u ovim dešavnjima, ne eksponiraju se, a rade isto što i LSS!
Sutra ću malo više o tome!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
zoranp
 ..bitno je da su pustili par Jelena na frušku goru, pa sad se šepure ko paunovi...sad je bitno da se baca prašina u oči!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
slavaplana
 Gos. Kunovac ce biti na velikom testu da li ce podleci pritiscima i uslisiti zelje pojedinaca za lovistima ili ce razumno postupiti i nedozvoliti rasparcavanje i onako slabih udruzenja!!!Drzava tu nemoze nista da ucini jer je zakonom definisano, nazalost!!!!
Vojvodjani ce biti na velikim mukama to je sigurno jer po najavama u Vojvodini ce se cudne stvari desavati u narednim danima!!!!
Nemogu da kazem da se radujem tom scenariju ali POJEDINCI zele tako!!!!!!
Lovci iz Vojvodine ce se dobro zamisliti kome ce u narednom periodu dati legitimitet da ih prestavlja!!!!Opametili su se ali kasno!!!To je sto je!!!!!Scenario je do nekle poznat samo da se glumci prihvate uloga i svsena stvar!!
 
Lala
 E Slavo, jesi me obradovao, nemaš pojma koliko! Sad

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
charuga
 sve mi se vise cini da je najbolje suspendovati ovu lovnu godinu,pojacati lovocuvarsku sluzbu sa poljocuvarima,raspisati izbore,posmenjivati "starosedeoce",precesljati poslovanje zadnjih godina i od nove 2012/2013 krece nova era srpskog lovstva...ovako u hodu resavati nagomilane probleme,tesko a da ne bude jalovo...
..............
 
slavaplana
 Videce se ovih dana sta se radi u Vojvodini !!!!!!
 
Lala
 

charuga kaže:
sve mi se vise cini da je najbolje suspendovati ovu lovnu godinu,pojacati lovocuvarsku sluzbu sa poljocuvarima,raspisati izbore,posmenjivati "starosedeoce",precesljati poslovanje zadnjih godina i od nove 2012/2013 krece nova era srpskog lovstva...ovako u hodu resavati nagomilane probleme,tesko a da ne bude jalovo...


ChaMuga, moram da ti kažem da u zadnje vreme 'ispaljuješ' odlične ideje! Gde si bre bio do sada? Proradili ti klikeri odjednom...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
charuga
 imam jos jednu odlicnu samo da nadjem temu o krivolovu
..............
 
punisher
 

charuga kaže:
sve mi se vise cini da je najbolje suspendovati ovu lovnu godinu,pojacati lovocuvarsku sluzbu sa poljocuvarima,raspisati izbore,posmenjivati "starosedeoce",precesljati poslovanje zadnjih godina i od nove 2012/2013 krece nova era srpskog lovstva...ovako u hodu resavati nagomilane probleme,tesko a da ne bude jalovo...


Dobro jutro džezeriii... Dobro jutro majstoriiii.
Šalu na stranu ovaj charugin post je odlično napisan. Sama suština stvari. Negde sam već rekao da su ovi u LSV mnogo prefriganiji igrači. Namazaniji. Pošto po meni LSV definitivno gubi trku potrebno je bilo formirati novu firmu koja će u skladu sa osnovnim postulatima kapitalizma, biti spremna za zarađivnje a LSV polako kao relikt nekih prošlih vremena otišao u penziju. Da radi se o "Lovcu" koji će besplatno dobiti gomilu podataka kojima je do juče raspolagao LSV, dobiće bivše radnike LSV, dobiće dakle kompletnu logistiku preko potrebnu za zarađivanje. A da bi zaradio nije dovoljno da bude samo dobar i da ima podatke. Potrebna mu je politička potpora koju čine ljudi iz omiljene nam Vertikale, ali ni to nije dovoljno već je potrebna i Kamora za licencu, ali ni to nije dovoljno nego je potrebno da sad imaju što više LU pa Zeremski na sav glas propagira cepanje postojećih LU na manje jedinice. "Da svako bude gazda u svome". A to našem običnom malom lovcu kad kažeš a njemu samo oči zacakle.
A ne razmišljaju šta će biti sa tako malim LU kad propadne usled lošeg rukovođenja. E tu na scenu po meni stupa država koja onda to LU lepo uzme pa da ili JP ili "Lovcu" da sa njim raspolaže a ovi ga lepo utope nekom lokalnom "kapitalcu" pa opet zarade.
Još jednom dobro jutro džezeriiii.
 
DakiNS
 Narode gledam vesti pa zbog događaja na Bliskom istoku dobijam razne ideje, kako se vama čini ona Radovanova - Pobit .ovna i gotova stvar.
 
Lala
 Nema nasilja, i pozivanja na nasilje. Ni slučajno!
Postoji drugi način, malo sporiji i teži, ali jednako efikasan. Otvoriti oči lovcima, dati im informacije koje su proverljive, naterati lovce da malo mućnu glavom i da razmišljaju malo dalje od tanjira sa paprikašom na skupštini svog LD. Eto to je način. Pa da lovci, koji su, fakat, oni o kojima se ovde radi (i o njihovim novcima, lovištima, divljači, objektima), ukapiraju da SAMI najbolje mogu da isprave brljotine u lovstvu.
Uostalom, Daki, seti se kako smo ti i ja razgovarali pre jedno 2-3 godine o istim ovim stvarima, a kako pričamo sada? Seti se kakve savete si mi davao onda, kao mnogo iskusniji lovac i možda iskusniji čovek? I seti se do koje mere smo razvili medjusobno poverenje. Seti se kako sam prošao na sastanku našeg LD pre jedno godinu, godinu i po, kada sam im počeo pričati o velikim promenama koje novi propisi donose? Seti se da su me onda maltene ismejali! A posle malo više od pola godine, isti ti ljudi sad očekuju da im ja pomognem oko mase stvari koju moramo da uradimo. Nisam zlopamtilo, i pomognem im, ako mogu. Ali ti to navodim kao primer, koliko malo je potrebno da se ljudi opasulje i pogledaju oko sebe, pa da reaguju. Velika razlika za kratko vreme!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 

Lala kaže:
Nema nasilja, i pozivanja na nasilje. Ni slučajno!
Postoji drugi način, malo sporiji i teži, ali jednako efikasan. Otvoriti oči lovcima, dati im informacije koje su proverljive, naterati lovce da malo mućnu glavom i da razmišljaju malo dalje od tanjira sa paprikašom na skupštini svog LD. Eto to je način. Pa da lovci, koji su, fakat, oni o kojima se ovde radi (i o njihovim novcima, lovištima, divljači, objektima), ukapiraju da SAMI najbolje mogu da isprave brljotine u lovstvu.
Uostalom, Daki, seti se kako smo ti i ja razgovarali pre jedno 2-3 godine o istim ovim stvarima, a kako pričamo sada? Seti se kakve savete si mi davao onda, kao mnogo iskusniji lovac i možda iskusniji čovek? I seti se do koje mere smo razvili medjusobno poverenje. Velika razlika za kratko vreme!
Izgleda da nisam dobro pratio vesti ali sam shvatio da je najviše nastradalih demonstranata, i Lalo nije se Daki promenio nego sam malo izgubio strpljenje presporo to ide, upravo zbog te sporosti sam dao citat za skraćivanje postupka ali ne bukvalno. Nekako mi se sviđa ideja da se okupi gomila lovaca u radno vreme i da idemo u naš savez i napravimo malu reviziju poslovanja mislim da bi to bilo sasvim dovoljno da se pošalje cirkular da se izaberu novi delegati napravi vanredna skupština i smenimo sve , ali uz asistenciju OKP za privredni kriminal verujem da bi bilo rezultata.
 
Lala
 Pa, ima anketa ovde na portalu, o vanrednim izborima u LSS/LSV. I rezultati su očigledni. Samo kratkovid čovek će ignorisati takve zahteve članstva.
A što se tiče asistencije nadležnih organa, papiri ostaju, izjave ostaju, intervjui ostaju... A ostaju i odluke koje su donošene, koje takodje mogu da budu u nekoj budućnosti preispitane.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
chaki
 Boli njih ona stvar sta mi pisemo i pricamo. Oni rade po svome u svakom slucaju i izgurace sigurno ono sto su naumili jer iza svega stoji ne LSV kao savez vec jedan drugi LSV ( politicka stranka). Resori su podeljeni , funkcije takodje pa da vidimo sta i akko dalje. Kad bi obracali paznju na razne ankete i anketice stvari bi drugacije izgledale a ovako mislim da ce borba biti teska i da ce biti neizvesno do kraja kada su lovci u pitanju. JOs jedna bitna stvar je da se predsednici LU po Vojvodini redom uclanjuju u novonastalu firmu i da preraspodela tek predstoji onako kako oni smisle. Ima nekih nagovestaja ali jos razmatraju koliko smo jaki i koliko moze da bude bucno. Ako ovako nastavimo odradice bez ikakvih prepreka
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
Sremac75
 

chaki kaže:
JOs jedna bitna stvar je da se predsednici LU po Vojvodini redom uclanjuju u novonastalu firmu i da preraspodela tek predstoji onako kako oni smisle. Ima nekih nagovestaja ali jos razmatraju koliko smo jaki i koliko moze da bude bucno. Ako ovako nastavimo odradice bez ikakvih prepreka


Nisam razumeo......
U koju se firmu učlanjuju predsednici LU?
Šta hoće da odrade?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
chaki
 Okupljaju se oko ideje vojvodjanski lovac i jedan drugoga vuku. Ko ne pristane ako im prodje ideja onda nece moci da racunaju da eventualna dobijanja lovista. Svasta se prica i svasta se suska.

LOvci su sve zabrinutiji novonastalom situacijom jer vide gde sve to vodi. 
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
Sremac75
 Kakve oni veze imaju sa dobijanjem lovišta!
Znam ja da oni svašta pričaju i obećavaju predsednicima LU, ali bih im ja poručio da te priče i obećanja stave na papir i ozvaniče!

Ovako samo truju ljude, koji ih još uvek doživljavaju kao neprikosnovene autoritete, i sve što od njih čuju doživljavaju kao jedinu istinu!

Neki dan su mojima iz LU rekli da će se naknada za lovnu kartu uplaćivati na račun LSV, a da će oni kasnije to prebaciti državi i tražiti lovne karte!
Pa su rekli da oni garantuju da će svako ko želi dobiti svoje lovište, što možda ima veze sa pominjanom vertikalom!
Pa su rekli da je zakonski maksimum površine 1 lovišta 30.000ha!
Pa su rekli da Skupština LU ne treba da odlučuje o eventualnim podelama/cepanju LU, nego da se to radi samo verifikacijom odluke bilo kojeg LD o podeli ili istupanju, od strane UO LU!
.....................
STRAŠNO!Besan
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,232,186 posete www.srbijalov.com