Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ŠTA SE DEŠAVA U LSV?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ŠTA SE DEŠAVA U LSV?
Lala
 Verifikaciju podele LU vrši onaj, kome je statutom LU dato to pravo.
Nigde u zakonu ne piše koliki je maximum površine lovišta. Postoji nekoliko kriterijuma za ustanovljenje lovišta, ali nigde nema ograničenje u max. površini. Ako to urade na neku foru, onda će npr. zrenjaninsko LU morati konkurisati za 4 lovišta, pošto su doneli odluku da ostanu jedinstveni, ili će se možda morati podeliti na 4 nova LU. Uzeo sam za primer Zrenjanin, pošto je njihovo lovište najveće. Mislim da je u pitanju netačna informacija.
Ne znam kako LSV može da obećava granice lovišta (ako je to tačno), kada to nije u njihovoj nadležnosti.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Dešavanja u LSV je veoma teško komentarisati pošto je javnost rada, iako je predviđena čl.7 Statuta LSV, veoma diskutabilna.
Naime, oni nemaju ni internet sajt (što je meni nezamislivo-organizacija koja broji oko 25000 članova), niti imaju svoje glasilo (ili ja za njega ne znam)!

Da li bilo ko zna kada je održan poslednji ili bilo koji drugi UO LSV (osim onog na kojem je osnovan "Vojvođanski lovac" doo)?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Čuj, nemaju sajt! Pa šta će im sajt! Neće valjda da informišu ljude preko sajta? A što bi uopšte informisali? Njima se valjda veruje 'in bianco', da rade najbolje za lovce članove LSV! Ako ti nešto nije jasno, dodješ lepo u ul. Jovana Djordjevića, pa pitaj! Možda dobiješ odgovor.
Moje LD Fazan iz Bača ima sajt, tvoje LD Jelen iz Palanke ima sajt, imaju sajt i mnogo manja udruženja gradjana, imaju pojednici svoje sajtove. Valjda će i LSV naći u budžetu 'ogromna' sredstva od jedno 200-300 evra, pa da napravi svoj sajt, makar neki jednostavniji! Ejjjjj mukoooooo... 21. vek u Vojvodini!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Ma nije to slučajno moj Lalo!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 Pa pošto ne može drugačije, citiraćemo Zapisnike sa UO LSS u kojima su učešće uzeli predstavnici LSV.
Još jednom hvala na objavljivanju zapisnika.

http://www.ecolss...2_2011.pdf

M. Beukovic: Da raščistimo neke nedoumice. Srbiji i lovcima Srbije (moje je mišljenje imajući u vidu sadržaj diskusije da je ovde greškom izostavljena reč NE....Sremac75) treba Nacionalni Savez. Da ne dolazimo u Beograd nekim poslom kojim ne moramo da dolazimo i koji treba da rade regionalni Savezi. Pogledajte primer Hrvatskog lovačkog saveza koji je postao među najjačima u Evropi. Prvo su imali Županijske, a sada imaju Regonalne Saveze, moderni su i reformisani sa solidnim prihodom od nekoliko miliona evra. Treba napraviti 5-7 Saveza koliko treba, da svako raspolaže svojim sredstvima. Šta ste, vi niste pravno lice, vi samo imate šansu da to budete. Naslušali smo se demagogije o tome kako članovi iz Vojvodne plaćaju manje, međutim treba da znate da će oni ove godine plaćati 1000 RSD. Za pravo na lov i za odstrel divljači po planskim dokumentima država traži oko 20 EUR i za to mi nismo krivi. U ovoj godini ne očekujemo 24.000 lovaca, očekujemo 20.000 lovaca zbog krize i zbog činjenice da nema više lova za džabe. U Rumuniji je članarina 250-300 EUR, u Bugarskoj je članarina 250-280 EUR. Za ovih 600 RSD, ne može da funkcioniše ni jedan Nacionalni Savez. Ako vi razmišljate, da taj Savez ne funkcioniše, da ne treba da postoji, vi recite. Da jednom napravimo Savez koji neće da raspravlja o solidarnosti i o pomoćima, već neka svako sa svojim novcem raspolaže. Što se osiguranja tiče, to osiguranje sad
nema veze sa životom, ne može da bude uključeno. Ko meni daje za pravo da uđem u taj posao kada nisam korisnik, kada ne mogu da zastupam korisnika? Iz ovoga nije jasno kako Uprava za šume ima nameru da naplati divljač na osnovu planskog dokumenta sadašnjeg korisnika lovišta? Napišite nedvosmisleno, da Lovački savez Srbije to zna, kako će izvesti tu matematiku i naplatiti od korisnika? Za svako lovišt onoliko koliko treba da bude,
na osnovu planskog dokumenta. Što se lovne karte tiče, pustite nas da mi to radimo, mi taj posao znamo. Pustite ovom, kako ga vi stalno opisujete i doživljavate, nesretnom Savezu da taj posao uradi. Moji su pobelili, tri meseca su sve podatke unosili i sve je spremno elektronski. Dajte da mi taj posao uradimo, mi hoćemo da budemo vama servis. Vi sad korespondirate udruženja, a ne pitate se kad ćete dobiti podatke, kad ćete naplatiti? U jednom delu Srbije koji se zove Vojvodina, neće hteti ljudi da plate lovnu kartu, a mogu da zamislim, nemojte da se ljutite, kako će biti negde na jugu, kad će u Vojvodini tamo gde je veći standard ljudi odbiti da plate lovnu kartu. Pustite nas da
radimo distribuciju. Pokušavate na sve načine da zaobiđete Savez. Pa ako treba da ga ubijete, ubijte ga svi već jednom zajedno, nemoj da se igramo, hajde jednom otvorene karte da vidimo šta ćemo. Ako hoćemo nacionalni Savez treba da kažemo. I država treba da kaže, a vi nam prvo pošaljete pogrešan žiro račun koji nema veze sa životom. Zašto stalno izbegavate Savez, nećete stići taj posao da uradite, pustite nas, ako smo do sada mogli da ga radimo, po svim javnim ovlašćenjima po kojima smo radili, dajte sada da vidim ko će. Ti (Aco Radosavljeviću) jako dobro znaš zašto smo formirali preduzeće. Jeste li nam trubili, jeste li nas ubeđivali, da treba da ga osnujemo,
jeste li nam govorili da ne može udruženje građana, da ne može Savez kao asocijacija građana da radi i obavlja poslove za koje treba preduzeće, zbog toga smo ga napravili.
Mi smo ga napravili i ne znamo šta ćemo, kako da rasporedimo ljude, narod je nervozan, treba članarinu da uplati, niko ništa ne zna, hajde da vidimo šta ćemo.
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
zoranp
 Kod LSV-a je već proverena taktika... tiha voda breg roni ... ili prevedeno nežubore puno , ali zato dobrano rove Besan
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Sremac75
 Iz reči našeg Predsednika g. Beukovića mogli smo da saznamo sledeće:

1. Predseednik LSV se zalaže za cepanje LSS na više 5-7 Saveza!
Da li je to stav i LSV ne znam, ali znam da me o tome niko nikada nije pitao!

2. To zalaganje se opet svodi na PARE (ona politička parola "gde su moje pare?"))!
Zar nije i do sada 2/3 članarine članova sa teritorije Vojvodine vraćano LSV?

3. Članovi iz Vojvodine će ove godine plaćati veću članarinu nego članovi iz tzv uže Srbije!
Članovi iz Vojvodine će ove godine plaćati veću članarinu nego članovi iz tzv uže Srbije!
Članarina će biti kako kaže predsednik 1000 dinara, od toga 600 dinara LSS a 400 dinara direktno LSV. Kada LSS vrati LSV 1/3 članarine to je još 200 dinara za LSV.
To znači da krovna organizacija lovaca Srbije LSS od svojih članova iz Vojvodine dobija po 400 dinara, a njena članica LSV dobija 600 dinara! Ili možda grešim?
Kako je moguće i na osnovu čega će biti doneta odluka da članarina za lovce iz Vojvodine i ostale bude različita?????
Zar nismo svi jednaki po ustavu i zakonu?????

4. Izgleda da se naš predsednik zalaže da članarina bude kao u Rumuniji i Bugarskoj 250-300 evra!
Pa kome ćeš onda moj predsedniče biti predsednik???

5. Izgleda da se naš predsednik zalaže da Savez ne treba da raspravlja o solidarnosti i o pomoćima!
A koja je to onda uloga saveza???
Nije valda samo ocenjivanje trofeja!

6. Izgleda da se naš predsednik zalaže da svako sa svojim novcem raspolaže, misleći na LSV!
Ima tu jedan problem, TO SU MOJI NOVCI, a ne predsednikovi, a ne od LSV!

7. Nejasno je da li je država savetovala LSV da osnuje "Vojvođanski lovac" doo, ili je rekla da određene poslove ne može da radi Savez kao udruženje građana, nego da to mora da radi preduzeće, pa je "Vojvođanski lovac" doo zato osnovan!
(sećate se da je sekretar g. Zeremski u intervjuu "Dnevniku" rekao da je osnivanje bila zakonska obaveza).

Ima još.....ali posle!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 E pa sad, ova rečenica je baš napamet: ''U jednom delu Srbije koji se zove Vojvodina, neće hteti ljudi da plate lovnu kartu, a mogu da zamislim, nemojte da se ljutite, kako će biti negde na jugu, kad će u Vojvodini tamo gde je veći standard ljudi odbiti da plate lovnu kartu. Pustite nas da radimo distribuciju.''(citat iz stenograma).

Ja ne znam, odakle je ovo izvučeno, da će lovci u Vojvodini odbiti da plate lovnu kartu? Ne poznajem ni jednog lovca, koji neće kupiti lovnu kartu, a da će ići u lov, i reskirati oduzimanje oružja i kaznu, jer bi takav lov bio nezakonit.
Ako je ovo argument predsednika LSV, da bi dobio distribuciju lovnih karata, onda bolje da ga nije iznosio!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
marcony
 pustite nas,pustite nas,pustite nas....... poenta price "pustite nas" molim vas mi smo dobri Cry. Smesno stvarno smesno!!
 
zoranp
 Prvo su imali Županijske, a sada imaju Regonalne Saveze, moderni su i reformisani sa solidnim prihodom od nekoliko miliona evra.

..lep primer gazdovanja..zaista..većina lovišta rascepkana i data u zakup privatnim licima, more lovaca koji su ispali iz igre zbog prevelikih obaveza prema državi i savazu... iii po čemu i u čemu je HLS-z jedan od najjačih u Evropi??? ..od čega prihod nekoliko milona evra???..


Mi smo ga napravili i ne znamo šta ćemo, kako da rasporedimo ljude, narod je nervozan, treba članarinu da uplati, niko ništa ne zna, hajde da vidimo šta ćemo.

...dobro pitanje šta ćete kad ste se zapetljali ko pilad u ku8činu sa svojim filozofijama i muljažama..lako vam je bilo dok niko ništa nije znao i niko ništa nije pitao..nervozan narod nego šta, nije ni čudo!!Besan
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Sremac75
 Alo Vojvođani, slabo mi nešto komentarišete nastup našeg predsednika!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
charuga
 sremac sta da komentarisem?
sprdaju se sa nama..mi smo cifra,broj,statistika..
oni su opusteni,slade se sa nasim parama a ne zarezuju nas mnogo..
vreme je da se dizemo,organizujemo...inace bicemo kao ovce za klanje..
..............
 
Sremac75
 Šta kaže predsednik, hoće naše pare da budu njihove!Trt Milojka
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
paninm
 

Pa ako treba da ga ubijete, ubijte ga svi već jednom zajedno, nemoj da se igramo, hajde jednom otvorene karte da vidimo šta ćemo. Ako hoćemo nacionalni Savez treba da kažemo
.
Moram priznati,da je ovde u pravu, treba da se vec jednom dogovore ko sta treba da radi, jer ovo nevodi nigde.
 
Sremac75
 Ja se ubi pisajući u 7 tačaka a ti samo toliko?
Komšo, komšo!!!
Cry
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
paninm
 pa komso sta da kazem? nemogu da izvicem neki zakljucak iz ove jedne izjave predsednika, mozda bi trebalo nabaviti zapisnike i sa sastanaka LSV,pa bi imali bolji uvid u rad LSV,ovako mozemo samo da nagadjamo sta se desava u LSV-u.
tU.a
 
Sremac75
 E to ćemo teško iskopati!
To se krije ko zmija noge!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
LU Aleksandrovo
 ?ta da ka?em, pa reeeno je sve u statutu koji nam je ponu?en sa njihove strane kao predlog i koji su mnoga udru?enja prihvatila. Evo vam samo jedna taeka.

Ostvarivanje zajedniekih ciljeva i interesa

Lovaeko udru?enje _________ deluje zajednieki sa LSV:
- u postupku sticanja prava lovaekog udru?enja na gazdovanje lovi?tem;
- u struenim poslovima gazdovanja lovi?tem;
- u razvoju privredne delatnosti u gazdovanju lovi?tem;
- u poslovima od op?teg interesa u oblasti lovstva koje LSV i/ili udru?enju poverava nadle?ni organ;
- u postupcima na ostvarivanje prava na finansijska sredstva iz Bud?etskog fonda za razvoj lovstva i drugih podsticajni sredstava za razvoj lovstva koja dodeljuju nadle?ni dr?avni organi;
- u postupku konkurisanja i ostvarivanju prava na sredstva iz Programa unapre?enja, za?tite i gajenja divljaei za lovnu godinu koja se dodeljuju iz fonda za razvoj lovstva AP Vojvodie;
- u ostvarivanju i za?titi prava i interesa elanova udru?enja u lovstvu;
- u aktivnostima koja imaju za cilj oeuvanje istorijskog i kulturnog nasle?a Vojvodine u lovstvu koje eine njena gra?anska lovaeka dru?tva u selima, varo?ima i gradovima kao i lovi?tima na njihovim podruejima;
- i u drugim poslovima u lovstvu

Udru?enja sara?uju sa LSV I LSS na sprovo?enju ,,Strategije razvoja lovstva Srbije,, strategije i programa razvoja lovnih podrueja kojem pripada udru?enje, kao i drugih programa za razvoj lovstva u republici Srbiji.

JEL OVDE MOLIAU LEPO JO? NE?TO TREBA DA SE DODA
 
Sremac75
 To znači da su oni svojim Statutom predvideli šta su naše obaveze!
Baš lepo!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
LU Aleksandrovo
 Ba? tako, lepo uvijeno ko pilula, samo da se proguta i boga mi gutaju je redom ko da je ministarstvo zdravlja propisalo, Eak se u statutu ni dr?avi ne zariee? na takvu vernost.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,291,502 posete www.srbijalov.com