Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ŠTA SE DEŠAVA U LSV?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ŠTA SE DEŠAVA U LSV?
Lala
 Bilo bi vrlo lepo, da se LSV pridržava alineje 7. u tom članu predloga statuta, pa da za početak obezbedi pravo na informisanje članstva i lovaca. Da li iko zna, šta se stvarno dešava u LSV? Ja nemam pojma, iskreno, pre ćeš otvoriti konzervu bez otvarača, nego dobiti celovite i pravovremene informacije o radu LSV. Samo da opet ne izadje neki intervju u Dnevniku, kao onaj Zeremskog, pre izvesnog vremena.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Ja mislim da oni ne poštuju sopstveni Statut.

Čl.7
(1) Rad LSV je javan.
(2) Rad i sednice organa saveza su dostupni javnosti, predstavnicima sredstava javnog informisanja, kao i predstavnicima državnih organa i organizacija.
(3) Savez informiše javnost o svojim aktivnostima, kao i o aktivnostima svojih članova, putem sredstava javnog informisanja i svog informativnog glasila, koje izdaje u skladu sa zakonom.


Kada je neko čuo da se održava UO LSV?
Ja nikada i nigde!!!
Možda bi punisher mogao da pita g. Bogunovića koji je član UO?

Ne bi bilo loše da neko javi kada se i gde održava UO LSV, pa da nekoliko nas ode da kao javnost prati dešavanja (u skladu sa Statutom)!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Pa to pitanje informisanja je najbolnija tačka: kad si neinformisan, i kad nemaš pojma šta se dešava, onda moraš da ćutiš, da ne bi došao u situaciju da kažeš nešto što posle ispadne da nije tačno.
Ako si dobro informisan, onda možeš i da kritikuješ, a niko izgleda ne voli kritike na svoj račun.
Pa što bi se rukovodstvo LSV izlagalo nekom remećenju svog načina rada i kritikama istog, (za koji sigurno misle da je najbolji u ovim okolnostima), kad je mnogo lakše ovako - nema informacija, nema ni kritike. Bronhi: lakše se diše, a manje se piše Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Samo što postoje organi koji bi trebali da vode računa o tome da li udruženja poštuju svoje Statute i rade u skladu sa njima!

Da ne bude FIK!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 A kad si ti čuo da se sastao nadzorni odbor LSV? Ja nemam pojma ni ko je u tom odboru, ni ko je predsednik NO. Znam ko je predsednik LSV, i znam ko je sekretar LSV, a sve ostalo mi je u magli. Možda sam ja kriv, što nisam dovoljno informisan? Možda to piše negde, a ja nisam uložio dovoljno truda da to nadjem? Pa neće valjda moje rukovodstvo LSV da mi olakša tu potragu za informacijama, šta se njih tiče što ja ne znam nešto, jel tako? A možda bi ipak trebalo da informišu članstvo, pa da, ako vidimo da dobro rade, da ih nahvalimo ovde do neba! Pa ja takvu šansu za promociju svog rada ne bih propustio.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Mene baš nešto zainteresovalo da li su finansijskim planom izdvojena sredstva za informisanje lovaca i gde se ta sredstva troše, a ako se ne troše zašto. Da ih slučajno nisu ostavili za seme pa da se umnožavaju, ne bi li kasnije bila upotrebljena za unapređenje lovstva.ujem teSmeko
 
LU Aleksandrovo
 

Lala ka?e:
A kad si ti euo da se sastao nadzorni odbor LSV? Ja nemam pojma ni ko je u tom odboru, ni ko je predsednik NO. Znam ko je predsednik LSV, i znam ko je sekretar LSV, a sve ostalo mi je u magli. Mo?da sam ja kriv, ?to nisam dovoljno informisan? Mo?da to pi?e negde, a ja nisam ulo?io dovoljno truda da to nadjem? Pa neae valjda moje rukovodstvo LSV da mi olak?a tu potragu za informacijama, ?ta se njih tiee ?to ja ne znam ne?to, jel tako? A mo?da bi ipak trebalo da informi?u elanstvo, pa da, ako vidimo da dobro rade, da ih nahvalimo ovde do neba! Pa ja takvu ?ansu za promociju svog rada ne bih propustio.


E to isto ae da znaju i ovi iz centralne srbije kad osnuju regionalne saveze, il ae kod njih biti drugaeije pa ae mo mi vojvo?ani mo?da ne?to i naueiti.
 
Lala
 Upravni odbor LSV je 11.02.2011. doneo odluku da se RASPIŠU IZBORI ZA SVE ORGANE LSV!

Izbori se moraju održati najkasnije do 12.05.2011. godine.
Nisam siguran, nemojte me držati za reč, ali mislim da dosadašnji predsednik LSV Miloš Beuković neće biti kandidat za novog predsednika. 
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
zoranp
 Vala posle one izjave o HLS-u netreba ni da bude kandidat, može ga samo sram biti za onu izjavu !!! Pfft
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
paninm
 

DakiNS kaže:
Mene baš nešto zainteresovalo da li su finansijskim planom izdvojena sredstva za informisanje lovaca i gde se ta sredstva troše, a ako se ne troše zašto. Da ih slučajno nisu ostavili za seme pa da se umnožavaju, ne bi li kasnije bila upotrebljena za unapređenje lovstva.ujem teSmeko

PA za LSV neznam, ali ovi iz LSS su lepe novce izdvojili za informisanje lovaca, imas u njihovom planu za 2011 godinu.

Troskovi informisanja lovaca 2.5 miliona

to je planirani rashod u LSS za 2011. E sad LSV je mnogo manji,sto znaci mozda trose 1 milion na informisanje lovaca? Neznam valjda ce objaviti, negde finansijski izvestaj za 2011?
 
huntinggirl1
 pa za predsednika je krajnje vreme da se bira nov, prof. Beuković ne voli pse u lovištu i žene, njemu mi nismo bitni, samo da ide okolo i sramoti nas, i treba ga menjati, a ne podržati ga ponovo, nije zaslužio da predstavlja bačke lovce, Kuca
 
Sremac75
 Ode meni moj sremac!Rastanak
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Eto... a taman smo navikli...Confused znali smo na čemu smo sa njim, a sad opet neko novi.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
charuga
 

huntinggirl1 kaže:
pa za predsednika je krajnje vreme da se bira nov, prof. Beuković ne voli pse u lovištu i žene, njemu mi nismo bitni, samo da ide okolo i sramoti nas, i treba ga menjati, a ne podržati ga ponovo, nije zaslužio da predstavlja bačke lovce, :kuca:

ne voli zene u lovistu???
kako se taj odrzao do danas?
taj podatak nisam imao..
pod hitno smena!
da nije GAY boze me oprosti..?
..............
 
Lala
 Pa, Cuciću, nismo kandidati, svakako, ali ima načina da se utiče svojim glasom, pa onda razgovorom sa kolegama, pa onda i preko foruma, što da ne? Da vidimo prvo ko će biti kandidati, pa koji će program imati, pa onda treba birati delegate za skupštinu LSV (tu vidim mogućnost najvećeg uticaja-birati prave ljude koji misle svojom, a ne tudjom glavom). Pa ubuduće redovno brifovati svog delegata, kakve stavove da zastupa. Pa ako ne radi kako valja, onda ga zamenite drugim delegatom, obavestite savez o promeni i eto.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
zoranp
 

charuga kaže:

huntinggirl1 kaže:
pa za predsednika je krajnje vreme da se bira nov, prof. Beuković ne voli pse u lovištu i žene, njemu mi nismo bitni, samo da ide okolo i sramoti nas, i treba ga menjati, a ne podržati ga ponovo, nije zaslužio da predstavlja bačke lovce, Kuca

ne voli zene u lovistu???
kako se taj odrzao do danas?
taj podatak nisam imao..
pod hitno smena!
da nije GAY boze me oprosti..?



Frown Sad Frown ..charuga sve je moguće u današnje vreme!! Sve izludilo brate!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Ivca
 Da li postoju mogucnost glasanja lovaca u buducnosti?
Recimo u svajcarskoj za svaku promenu ili novi zakon,budzet, pa cak gde ce pare da se trose, glasa narod a ne skupstina. Skupstina daje predloge.
A u nasem slucaju bi to lovci bili? Izgalasavanja uprave saveza od precednika, sekretara i ostale. Tko sto bi umaesto novina svaki lovac dobio glasacke listice na kucnoj adresi. Uz to naravno obazlozenje sta se menja ili ostaje isto, ko je za a ko protiv i Koga izglasavamo. Mandat da se skrati na primer 2 god. Zapravo neznam na koliko je sada.
Pre par nedelja je ovde bila inicijativa za promenu zakona o oruziju. Glasali smo mi narod i lovci.Naravno to nije proslo i zkon ostao ist.
Ja licno mislim da u ovom slucaju lovci bi sami sebi krojuli kapu a ne neko drugi. Pogotovo ako taj nije strucno obrazovan za obavljanja tog posla.
Ili ostane isto? on je neko i nesto u savezu pa zatim uvuce rodjaka prijatelja... i zatvorio krug. Daje raport na kraj godine kada je za sve kasno. Ako ne valja vi menjajte, a to vi, ko je to?
KO CE TU KOGA DA SMENI?
 
marcony
 Bice to velika "šteta" ako se g-din Beuković ne kandiduje,uvek nam je bio tu da se nađe ako imamao problema oko lovstva (gde čak nije ni imao ingerencije), da posavetuje ma jednom rečju hvala bogu pa ide
 
Lala
 Nisam siguran, ali pošto je Beuković imao 2 mandata na tom mestu predsednika, da li može da se kandiduje uopšte ponovo? Ne znam da li hoće ili neće, pitam da li po statutu može?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 

LU Aleksandrovo kaže:
Mislim da svi novi statuti predviđaju beskonačan broj reizbora, te ne vidim razlog zašto bi statut LSV bio izuzetak, uostalom taj statut nikad nije bio na javnoj raspravi a i samo njegovo javno objavljivanje je diskutabilno, valjda bi neko ovde na forumu trebao da ga ima, ako ga ima neka ga postavi molio bih lepo.


Potražićemo statut LSV, pa da ga postavimo.
Srbijalov Admin Tim

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,292,441 posete www.srbijalov.com