Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ŠTA SE DEŠAVA U LSV?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ŠTA SE DEŠAVA U LSV?
Lala
 Ljudi, hade malo da razjasnimo: postoje samo dobri ili loši lovci (i ljudi), isto kao što postoje sposobni i nesposobni funkcioneri. Nema to mnogo veze sa godinama - može biti star (po godinama) a čestit, isto kao što može biti i mlad a pokvaren. Primera ima i jednih i drugih, i to nema veze sa godinama, nego isključivo sa moralom i znanjem. Najredji su moralni poznavaoci, dok svih ostalih varijteteta ima koliko hoćete. Ne treba generalizovati.
Ubedjen sam da je jako neodgovorno da se preskaču po dva-tri i više stepenika u lovačkom napredovanju. Kao što u vojsci desetar ne može preko noći postati pukovnik, tako i u lovstvu: ne može grupovodja odjednom voditi lovački savez. Jednostavno nije logično, potrebna količina znanja o funkcionisanju sistema lovstva se ne može steći preko noći. Pa još ako pojedinac nije baš visoko moralna ličnost, eto belaja. Eksperimentisanje i učenje 'in vivo' skupo košta. Mlade svakako treba postepeno uvoditi na odgovorne funkcije: mladi imaju energiju, ali im fali iskustvo.
Ne zaboravite: i stariji lovci su jednom bili mladi, ali mladi lovci nisu bili stariji, tek će biti jednog dana. Najbolje rezultate postižu ljudi koji imaju dobar balans energije, znanja i isustva, a to su, dokazano, ljudi oko 40-45 godina starosti (plus/minus 5 godina), najproduktivnije životno doba.
Na kraju sve opet zavisi od toga kakav je 'materijal' svakog pojedinca.

O broju mladih ljudi u lovstvu dovoljno govori činjenica da je prosečna starost lovca u Vojvodini oko 56 godina, u centralnoj Srbiji nešto niža, a to se poklapa sa demografskom slikom stanovništva. Nije zanemariva ni obrazovna i socijalna struktura, ali to nije sad tema.
Mladjih od 30 godina ima najmanje u lovstvu. To je jasno. Kad odete na zbor sekcije, ili skupštinu bilo kojeg LU, ili saveza, sve se beli od sedih glava, a pred toaletom uvek gužva - prostate prave probleme Grin. Matori smo kao nacija, a uz to skoro svako od nas je ubedjen za sebe da je najpametniji, kao što smo svi ubedjeni da smo najbolji selektori u fudbalu, i da 'ovaj što sastavlja tim nema pojma'.

Da ne bude zabune, nisam ni ja baš u cvetu mladosti, i mogu da se zezam na račun svoje generacije. Ima često i sujete koju ja zovem 'žal za mladost', i ličnih interesa, i manjka ideja, i inertnosti. Mladji ljudi, sa druge strane, vole da prelamaju preko kolena, hoće brza rešenja, često se tvrdoglavo zaleću pa plate skupu cenu na duže staze - greške im se vrate kao bumerang, baš kad ne treba, i kad dodju u situaciju da vide svoje greške. Pitajte starije funkcionere. Grin

Samo nemojte generalizovati. Tema je dobra, diskusija je dobra, ali smo mali izašli van teme, a to je LSV i aktuelna dešavanja u vojvodjanskom lovstvu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mrwa22250
 

Lala kaže:

Ubedjen sam da je jako neodgovorno da se preskaču po dva-tri i više stepenika u lovačkom napredovanju. Kao što u vojsci desetar ne može preko noći postati pukovnik, tako i u lovstvu: ne može grupovodja odjednom voditi lovački savez. Jednostavno nije logično, potrebna količina znanja o funkcionisanju sistema lovstva se ne može steći preko noći. Pa još ako pojedinac nije baš visoko moralna ličnost, eto belaja. Eksperimentisanje i učenje 'in vivo' skupo košta. .


Bogu hvala,eto nas na istoj talasnoj duzini.Ne moze preko reda,nego polako,stepenik po stepenik.
Zato sad treba da proberemo od onih koji su stepenik po stepenik na celo saveza doveli ni manje ni vise nego velikog lovackog radnika,majstora lovacke vestine,koji je strpljivo napredovao stepenicu po stepenicu i to sva cetiri dana(ako i toliko)koliko je bio lovac pre nego postade preCednik SVIH lovaca u drzavi.Poklonise mu se,pa ga jos i zlatnim ordenom zakitise.Pogadjate li o kome se radi????
Koje su bile lovacke zasluge Bate Milovanceva za isto mesto u vojvodjanskom savezu i kakvu je idilu iza sebe ostavio,da bi mu naslednika birali od probranih koji ga na celo postavise.Ne znam da li je i on dobio neki ordencic ili plaketicu,ako nije prava je steta,jer je valjda i on korak po korak od grupovodj do.....KoTuKoga

Naravno da starosna granica nije limitirajuci faktor pri izboru nekih novih vodja u lovstvu i sto ona pesma kaze"mladost i iskustvo"je dobitna kombinacija,ali ovde od "iskustva"ne moze da se dodje do vazduha i kao sto si rekao sve same sede glave.To jednostavno nije prirodno i da smo deo nekog copora zveri,svi znamo sta bi bilo sa tim sedim glavama.Posto nismo i civilizovana smo bica,uvek ce biti mesta i to na celu stola za te iste sede glave koje svoj vek provedose uceci mlade istinskim vrednostima lovackog zanata.Njihova uloga treba da bude savetodavna,narocito kad kao sto kazes,mladi krenu da lome preko kolena.Ta vrsta iskustva je dragocena i siguran sam rado vidjena u lovackim krugovima.Sa druge strane,za one koji su svojom pohlepom,zlobom i sitnodusjem trovali lovacku organizaciju,za one koji su krali i to mnogo,lagali jos vise,za samoproklamovane vecite lovacke velicine,ne sme biti mesta cak ni ispod stola jer tu je mesto za plemenita bica,za nase lovacke pse.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Lala
 Vreme je da se spusti lopta, predaleko je ovo sve otišlo.
Dva čoveka koje lično znam i koje cenim, svakog na svoj način, i kao ljude i kao lovce, uspeli su da se podžapaju. Oko čega ste se podžapali, jeste li vi normalni?
Dok se vi džapate, prava akcija se odvija trenutno u KG, oko sajma i oko dešavanja na sajmu. Dolazi i generalni direktor CIC. O tom potom.
A druga akcija ide oko LSV - dok se vi ovde džapate, drugi rade punom parom. Belaj u najavi.

Sad je dosta. Urazumite se, ne pomažete uopšte sa ovakvim diskusijama. Meni je počelo jako da smeta.
A ostali neka ne dodaju benzin na vatru.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mrwa22250
 Branite neodbranjivo,pa jos ovaj tvoj kompa u nedostatku argumenata pocne da vredja.
Sve je moglo da se spreci kad je pre par dana krajnje neprimereno napao skojica iz samo njemu znanih razloga.Zasto onda niko sem Dakija nije reagovao,a nije mu to prvi put i ti to dobro znas.Osokoljen tvojim i skojicevim cutanjem,krenuo da disciplinuje ceo forum,valjda misleci da je to dozvoljeno posto ste slicnomisljenici.
Sta sam trebao i ja da odcutim ili mozda njega da pitam sta i kako da pisem,e pa malko ste se zayebali.
Mozda nismo svi na "izvoru"informacija,ali srecom forum pamti godinama u nazad pa moze covek da se vrati kroz vreme i vidi ko je tada i sta pisao.Sta li je to u tom izvoru kad ste ovoliko revidirali stavove o pojedincima i uopste o celom tom banditskom sistemu,samo vi izvorni znate a na nama je da nagadjamo.
Pocelo je i nama stosta da smeta pa da ne talasamo mirno more,pozdrav za sve na portalu.Ostajte mi zdravi,veseli i dosledniiveli
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Lala
 Druže Mrwa, ja svoje stavove nisam promenio ni za milimetar, i to ti je dobro poznato. Neki drugi iz garniture funkcionerske su itekako korigovali svoje stavove i shvatili najzad da sve ono što smo 'se.rendali' na portalu je još kako imalo smisla. Na žalost, ni naše prognoze od pre 5-6-7 godina nisu bile dovoljo precizne, stanje je još gore nego što smo mislili da će biti.
Druže moj, kontaktiramo nas dvojica i mimo portala, što se tiče informacija imao si ih uvek iz prve ruke, čak i one info koje ne mogu da javno napišem.

Ja niti hoću niti mogu da se upuštam u medjusobne rasprave članova portala, ali kada to predje meru onda moram, zbog interesa portala, a ne zbog svog nekog kaprica. Ja znam da ti to razumeš. Razume to i Evodija, pa mi je tim pre potpuna misterija kako ste uspeli da dodjete u ovu fazu sukoba. Daki da je reagovao kao administrator, ne bi se svadja rasplamsala, nego se i on uključio u diskusiju. Ja ne mogu biti 24h na portalu. Trebali ste biti upućeni da svoju ličnu raspravu vodite preko privatnih poruka, a ne da se svrstavanjem na jednu stranu zaoštrava retorika. Šta sam ja trebao posle da uradim? Da seckam upise, i da cenzurišem tvoje, Mrwa upise, ili Evodijine? Pa da napravim još veći problem? Izgubili ste obadva osećaj za meru, i umesto iznošenja svog mišljenja prešli ste na lične obračune i komentare tudjeg mišljenja. To ne priliči ozbiljnim ljudima vašeg kalibra, to se ne radi tako, i sad treba neko da presudjuje šta je starije, kokoš ili jaje? Glupost iz ničega.

Sa mnom se ne možete posvadjati ni jedan ni drugi ni treći, jer ja to neću. Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Nisi dovoljno pažljivo čitao upise što nije čudo pošto se o skoro istim stvarima piše na dve teme .
http://www.srbija...ost_204968
Sa druge strane iako jedan od admina i ja imam svoje mišljenje i normalno mi je da se uključujem u raspravu , posebno ako se kosi sa nekim mojim moralnim načelima. Ne stavljam se na Mrwinu stranu , ali da sam želeo da budem književni kritičar , bio bih u nekom književnom klubu , ili da se bavim enigmatikom da rešavam rebuse i pitalice . Evodija , tvoje pisanje kojim se obraćaš nekom trećem licu nije jasno nikome sa foruma , a posebno je nekorektno nečije tuđe osobine pripisivati kolegama sa foruma . Ako imaš nekome nešto napisati , piši direktno i otvoreno, i mani se uvlačenja forumaša u tvoje lične rasprave sa onima koji uopšte ne pišu na forumu , imaš zato pismo ili telefon. Linkovao sam tvoj upis gde ti je stav dijagonalno suprotan sadašnjem pisanju .Meni se to kosi sa nekim mojim moralnim načelima.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
davorcalic
 Glupo je ovde pisati u stilu "Štaj je pisac hteo da kaže"... da razumeš sam sebe i niko drugi.... kakvi su to upisi?
imao sam i ja svojih momenata frustracije ali pisao sam barem razumljivo i kad pogrešno protumačim uvek ima kolega da me svojim argumentima isprave ili ukažu na pogrešno mišljenje...
Kako tebi, kolega Evodija ,čovek da odgovori kad te ništa ne razume?
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
skojic
 Očigledno je da se u sve pore naših života upleo " rialiti " program . Svađa ili bar pokušaj provociranja nekoga ko misli drugačije i uvlačenje u svađu ili ti žučnu raspravu je OK sve dok je publika zainteresovana posle reaguje produkcija .
" Jednoumlje nije dobro" neko reče a vređanje ? Vređanje je uredu , nekad su neki i ban popili i za manje no odgovor na ovo moje bi bio kome se ne sviđa ne mora da bud ovde .
Tražio sam precizno da se piše šta je to što nije uredu po raznim aktima a ne šta se kome ne sviđa , a to dali se nekome to svidelo ili ne baš me mnogo z...le.

P.S. Kojić je moje prezime koje je ovde gde ja živim sinonim za radnog i poštenog , a tako se i ja vladam .
Svetislav Bato Kojić
Lov srbijalov i Žene enaidu zajedno
 
Evodija
 E pa izjasnili ste se, pa je red da se i ja izjasnim, a vidim i očekujete!!!
Ja sam već molio da mi ne treba sufler,da je suvišan i da mi ne pomaže.Pa da krenem redom : Ako neko nije video "provokatora" Kojića, koji je za Uskršnje i Prvomajske praznike, brutalno bezobrazno i sarkastično provocirao Lalu zbog iznošenja činjenica o minulim izborima u LSV - JA JESAM. Ali nisam mu ja objašnjavao ništa. Objašnjenje mu je dao SREMAC (sa advokatskim ispitom) i on je sve razumeo. Ja sam mu samo objasnio (to je bilo očigledno) kako izgleda kad si prema drugu forumašu nekorektan i bezobrazan. I on je razumeo. I nije se bunio, jer je svestan da je otkriven njegov motiv. Pa što vi kukate na tuđem groblju???
Idemo dalje: Lala od izborne Skupštine do danas skoro svakodnevno na NASLOVNOJ strani foruma objavljuje aktuelne, vruće životno goruće i zanimljive priloge i saopštenja. Mnogi od nas su ih čitali i komentarisali. Neki nisu. Prvi put reaguju na Lalin prilog o Tomicinoj nagradi.Na vrlo prizeman i primitivan način usledila je jedna reakcija.Sa ciljem da omalovaži i Lalu i Tomicu.Imala je i blagu podršku na forumu. Tada sam kao Lalin "sličnomišljenik" reagovao i svoj odgovor postavio na temu LSCS. To nije za temu LSV. Naravno da sam čestitao Tomici. I tu čestitku obrazložio u celosti (pa je neću ponavljati) Obratio sam se kolegi Elku iz LSCS (njemu sam se i ranije uvek obraćao)da prenese lovcima Šumadije MOJ stav. E sad tu se javlja sufler - a ne treba.Ja sam jasan. Poverite šta sam pisao o legendarnom lovočuvaru MILANU GRBI, o legendi MARKU TICI fazan i drugima, da ne nabrajam. Meni je Milan Grba rekao" Mile pa ja sam se bojao kada sam čitao vaše upise na Srbijalovu, a onda sam shvatio da ste pisali istinu i da ja nisam bio u pravu". Ja sam posle toga popio sa Grbom dosta kafa. Ne bi nam palo na pamet da se posvađamo. Pa kad sretnem Marka Ticu, smejemo se i pozdravimo prijateljski.Ako neko živi u 2015, ja mu nemogu pomoći.
Baš me interesuje dali je neko od kritizera, imao sreću i čast, da upozna Tomicu. Ja jesam. Dali ste razgovarali sanjim eventualno popili piće ili ručali. Ja jesam. Pravi Srbin. Pravi lovac.Pravi lovački funkcioner. Njegovi lovci ga vole i poštuju. Baš mu puca prsluk za "mišljenje marginalaca".
Idemo dalje: (da vam otkrijem jednu tajnu i više ne ). Razgovarao sam sa Lalom o tome da je ostalo još par dana do polaganja lovačkog ispita u LSV, a nije formirana komisija. Hteo je da objavi, ja sam bio protiv,jer sam znao da če reagovati.Bio sam u pravu. Za par sati je usledilo "pomeranje iz tehničkih razloga." I Lala je prso!!! Tada sam otišao na"ažurni" (što nikom ne smeta)sajt LSV-a. I da ne ponavljam,zvao sekretara, precednika LSV išefa komisije. Niko se ne javlja. Naknadno mi se javlja prof. Beuković, i kaže nisam ja predsednik komisije.LSV ne funkcioniše.Zamoli me da napišem, da je "apsolutni šampion novosadskog sajma u svinjogojstvu" Što i uradim. Šta da neće neko da mi zabrani. To je plasirano onim koje će da nervira. A oni neka se sami izjasne. Moji sličnomišljenici ne moraju da se izjasne. NE treba mi podrška.
Tada je počelo moje prozivanje i vređanje, sve grublje i grublje.
Beuković se uzima u usta, kao paravan da se nebi pisalo o stvarnim problemima LSV-a
O LSV se ćutalo dve pune godine (proverite). Od maja 2017 do aprila 2019. Sem dakijevog vica iz novembra.Što jel tada teklo med i mleko. Ili je Beuković kriv. Ja nisam bio aktivan na forumu, pa ne znam.
Njegova je greška i krivica formiranje VL.Ili što je Sremac kumovao "BAJKE OD ŽIVOTA", što je on lično i priznao.
Beuković kaže VL je zamišljen i formiran, sa ciljem da se pomogne LU. Da se objedini rad,snizi cena, i pomogne udruženjima, na terenu svakodnevno.
Ali oni su se osilili uzdigli iznad Saveza, pa sad vedre i oblače. Niko ne sme ništa da ih pita. A oni polako guraju priču "Beuković je kriv za sve- nas ne dirajte". Što kod nekih forumaša i pije vode, nažalost.
LSV je naša svetinja a nikako " septička jama".Jer su nam je preci ostavili da ječuvamo na ponos, a ne na sramotu. Ne smemo nikom dozvoliti da je zagadi, a pogotovu nedam nikom da mi zagadjuje Dunav.
Niko me nije za uvo doveo niti će me za uvo oterati sa foruma.
Neću nikom dozvoliti za minimizira i marginalizuje štetu koju su nam nanele "Barice". Niti ću da pišem gluposti i markove konake.
Nisam kriv, čak sam sretan što sam na izvoru nekih važnih informacija. ali mi je žao što ih uvek ne mogu podeliti sa forumašima.
 
Evodija
 O evo vratio nam se i kojić u sitne sate.
Kaže nešto ga zabolelo.
Mora se javiti doktoru, koji lako i brzo daje diagnoze.Stari
 
DakiNS
 Evodija druže , počeo si da preteruješ. Ne razumem šta je cilj namerno pogrešnog tumačenja i provociranja drugih forumaša . Ako ti je promaklo daću ti konkretne odgovore na tvoje pisanje.
Ako neko nije video "provokatora" Kojića, koji je za Uskršnje i Prvomajske praznike, brutalno bezobrazno i sarkastično provocirao Lalu zbog iznošenja činjenica o minulim izborima u LSV.
skojić:
Prvo da ti se izvinim Lalo je ja nisam ni pomislio da si zlonameran
Lala:
Skojiću, nema potrebe za izvinjenjem, nisam ničim ni uvredjen ni povredjen, odnos izmedju tebe i mene je više nego korektan i bio i biće. Smatram te dobrim i poštenim čovekom i čestitim lovcem, koji ima svoj stav i mišljenje, i koji ume da čuje i uvaži i tudje argumente.
evodija:
Objašnjenje mu je dao SREMAC (sa advokatskim ispitom) i on je sve razumeo. Ja sam mu samo objasnio (to je bilo očigledno) kako izgleda kad si prema drugu forumašu nekorektan i bezobrazan. I on je razumeo. I nije se bunio, jer je svestan da je otkriven njegov motiv.
skojić:
Sad je mnogo jasnije gde su greške i kako se mogu ispraviti . Nadam se da će se ovo rešiti na dobrobit svih lovaca na samo zarad lične korist .

Hvala na pojašnjenju . Aplauz


Gde tu pronalaziš "motiv", ajde brate prosvetli nas. Razgovarao sam sa nekoliko forumaša i niko nije našao motiv , nego neupućenost , i posle pojašnjenja čovek se zahvaljuje na istom.
evodija:
Lala od izborne Skupštine do danas skoro svakodnevno na NASLOVNOJ strani foruma objavljuje aktuelne, vruće životno goruće i zanimljive priloge i saopštenja. Mnogi od nas su ih čitali i komentarisali. Neki nisu. Prvi put reaguju na Lalin prilog o Tomicinoj nagradi.Na vrlo prizeman i primitivan način usledila je jedna reakcija.Sa ciljem da omalovaži i Lalu i Tomicu.Imala je i blagu podršku na forumu.

Mrwa je napisao svoje mišljenje , koje je skoro identično tvome mišljenju napisanom 22.01. 2015. godine:
http://www.srbija...ost_178473
Pa te niko nije prozvao da si prizeman i primitivan.
Što se tiče hvalospeva o Beukoviću , nemam momentalno vremena da listam stare upise, da opet citiram tvoje nekadašnje mišljenje o istom . Mani se druže provokacija , ne znam šta ti je cilj , ali sam lično vrlo iznenađen okretanjem ćurka. Da li te je načeo švaba ili naš klasični Srpski sindrom brzog zaboravljanja loših stvari , pa je puj pike ne važi sve loše, posle samo pokazane dobre volje da će se nešto korektno uraditi , ne znam , ali te molim da ne izvrćeš nečije reči i ne svrstavaš forumaše u kategorije koje ne zaslužuju , Eto nisam suflirao , nego sam bio direktan i otvoren bez prenesenog značenja i insinuacija.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Za utorak, 21.5., zakazana je sednica UO LSV, na kojoj bi, izmedju ostalog, trebalo da se rešava pitanje neregulisanih odnosa LSS-LSV i neplaćene članarine za LSS za prethodnu godinu.
Ovom sastanku prethodio je sastanak u Beogradu, na koji je predsednik LSV Novak Andrić /Zrenjanin/ poveo delegaciju u sastavu: Mirko Latinović /Kikinda/ i Borislav Aradjanski /Boka/, članovi UO LSV, Milenko Zeremski, direktor firme Vojvodjanski lovac, i Dragan Gutić, predsednik Skupštine LSV /na Skupštini LSV bio predstavnik čuvenog LD Barice/. Dakle, osim Zeremskog, za kog ne znamo u kom svojstvu je išao i koga je predstavljao, ostala 4 čoveka su sve sami banatski predstavnici - nije baš mudar potez. Veoma je zanimljivo i začudjujuće da uprkos prethodnom dogovoru sa čelnicima LSS o razgovorima najužih rukovodstava dva saveza, u vojvodjanskoj delegaciji nije bilo zamenice predsednika LSV Sanje Momčilović Bognič /Bečej/, iste one kojoj je demoliran auto ispred sedišta LSV. Zašto se ovako radi?

Šta su tačno Vojvodjani uradili u Beogradu, i da li će se na predstojećoj Skupštini LSS desiti povratak Vojvodjana posle sramnog Šormazovog čina zabrane prisustva Vojvodjana, ostaje da se vidi.
Ostaje takodje pod znakom pitanja kakav bi sastav delegata bio u slučaju željenog povratka Vojvodjana u Skupštinu LSS? Naime, Skupština LSV se na svojoj izbornoj sednici nije izjašnjavala o broju i imenima delegata u LSS. Sa obzirom na pad broja članova u LSV, srazmerno bi smanjen bio i broj delegata u Skupštini LSS, pa nije poznato po kom kriterijumu i na koji način bi se neki delegati brisali sa liste, bez odluke Skupštine LSV koja ih je imenovala.

Mislim da idu teški dani za upravu LSV. Povlače se ishitreni i nepromišljeni potezi u rovitoj atmosferi, i ne bi me iznenadilo da ni na junskoj skupštini LSS ponovo ne bude Vojvodjana, ovaj put krivicom njih samih. Teranje inata u kombinaciji sa viškom sujete neće dobro doneti LSV, naročito kod onih koji nisu dovoljno upućeni u odnose u lovstvu Srbije.
Razmišljam juče, posle nekih razgovora koje sam imao, da za neupućene objavim neku vrstu priručnika pod nazivom 'Ko je ko u lovstvu Srbije', da se ne bi dešavali ovakvi gafovi.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mrwa22250
 

Lala kaže:

Razmišljam juče, posle nekih razgovora koje sam imao, da za neupućene objavim neku vrstu priručnika pod nazivom 'Ko je ko u lovstvu Srbije', da se ne bi dešavali ovakvi gafovi.


Verujem da za prirucnikom nema nikakve potrebe,jer je samo desetogodisnje postojanje ovog portala i 9985 upisa o LSS-u i LSV-u uz 379 upisa o LSCS i jos 474 o Vojvodjanskom lovcu d.o.o.,prava jedna riznica podataka u kojoj samo slep,zlonameran ili mentalno ogranicen ne moze da zakljuci ko je ko u lovstvu Srbije.Slepima bi se jos i moglo pomoci dok ovim drugima tesko,barem ja ne znam nacin.
Nepobitna je cinjenica da je jedan deo iz vrha LSS-a znao za pokusaj zelenasenja(novac iz kase saveza dat na kamatu privatnom preduzecu),cutao i cekao da vidi sta ce da se desi(po sopstvenom priznanju).Da li je bilo nekakve odluke ili je to expreCednik uradio na svoju ruku?Da li je prikrivanje krivicog dela,takodje krivicno delo?Da li bi akteri "afere Zivojinovic"izasli u javnost da je novac sa kamatom vracen a kamata podeljena na ravne casti???Da li lovacka javnost ima pravo na uvid u zapisnike sa sednica koji bi razresili sumnju ko je tu i koliko umakao rucice u pekmez posto sudski epilog izgleda nikad necemo dobiti?Da li je iz tog razloga,zastita potrazena u vrhu vlasti sto je za posledicu imalo dovodjenje Dragana Sormaza na celo lovacke organizacije?Kako nas je vodio u proteklom periodu svi znamo ili naslucujemo,ali ne znamo(a neki i naslucujemo)zasto i dalje nema pozivanja na odgovornost od sadasnjeg vrha LSS-a,sto citamo i u novom broju,bratskog nam Predatora.

Svi su znali i bez priznanja proisteklog iz sindroma naknadne pameti,iz kog razloga je osnovan Vojvodjanski lovac d.o.o. i ko je njegov idejni tvorac.To je objasnio i Sremac,govoreci da je i savez mogao da obavlja sve sto i VL,ali bi RASPODELA PLENA u tom slucaju bila transparentnija,sto opet nekom nije odgovaralo.Ako je kako se tvrdi VL osnovan da pomogne LU na terenu,ko je,kada i na kojoj sednici odredio na primer cenu kostanja izrade planskih dokumenata koja je iznosila 300 dinara po lovcu,kroz clanarinu LSV-u,sto je samo u prvoj godini moje LU sa tadasnjih preko 600 clanova kostalo 180 000 dinara.Na sve to nas(na srecu)expreCednik zatrazi u predlogu fin.plana jos dodatnih 250 000 za izradu planskih dokumenata.Da nije to tarifa za koju je kupovao svoju stolicu u UO LSV-a,nasim parama?
Takodje u teoriju da se privredno drustvo,otrglo iz kontrole onoga ko ga je i osnovao,njime upravljao i na kraju krajeva mogao da u njemu postavlja i smenjuje kadrove,pa i da ga ugasi,moze da poveruje samo zlonameran ili mentalno ogranicen,dok slepi nemaju opravdanje jer se o ovome uveliko i pricalo.Da li je neko pokusao da citav niz nepravilnosti u osnivanju i poslovanju VL,kao i dugi niz brljotina u radu saveza prikrije uz priklon aktuelnoj vlasti,sto je za posledicu imalo dovodjenje na celo Bate Milovanceva.Kako ga je vodio svi znamo ili naslucujemo,ali ne znamo(a neki i naslucujemo)zasto o tome nema"opipljivih"podataka,vec samo pokajanja uz kaficu u cetiri oka?????

Kolika je "svetinja"LSV,govori vise nego slikovito i sada vec cuveni slucaj"Barice".Kako se moze dobiti na uvid zapisnik sa sednice UO LSV-a,na kojoj je odluceno da se LD Barice,kao pravno nepostojeci deo LU koje i samo nije clan LSV-a,primi u clanstvo LSV-a.Interesantno bi bilo videti spisak prisutnih clanova UO,kao i kako su glasali za odluku koja se kosi sa STATUTOM LSV-a.Da stvar bude gora,najvisi organ"svetinje"na svojoj sada vec legendarnoj poslednjoj sednici,VERIFIKUJE PRIJEM LD Barice !!!E to bi bio HIT da je glasanje recimo snimljeno,pa dostavljeno na uvid lovackoj javnosti.Kako se glasalo,da li je bilo jednoglasno ili je bilo diskusije?Da li je bilo primedbi od strane nekog od delegata na odluku koja je u suprotnosti sa najvisim pravnim aktom saveza,ako neko od aktera zna neka napise barem za nas sa jeftinijim ulaznicama.Ostatak znamo,LD Barice dobijaju preCednika skupstine i clana UO kao i publicitet koji se moze meriti sa Budjanovcima nakon pada nevidljivog F117-A.
Da li se neko preigrao pa u dva navrata propustio da spreci prijem u clanstvo LD Barice,valjda unapred proglasavajuci pobedu,osokoljen brojem prisutnih na svelovackom saboru u Rumi.Da li ih je neko od tada prisutnih zedne preko Barica preveo,ostaje nam da vidimo u dogadjajima koji slede,a o nekima ce kako vidimo i sud odlucivati.Takodje cemo videti i kako ce misljenje suda o legalnosti aktuelnog rukovodstva uticati na dalje funkcionisanje saveza,kao i o odlukama LU clanica o uplati clanskog doprinosa dok se stanje ne istera na cistac.

Kada se sve sagleda,svako ponaosob treba da odluci kada se pokloni(plati clanarinu),da li se klanja"svetinji"ili pak septickoj jami,rizikujuci da i sam postane njen sastavni deo.
Dobar pogled.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Lala
 Mrwa, čoveče!
Naravno da se firma VL otela kontroli, jer preko poslova upravnika lovišta u mnogim vojvodjanskim LU jednostavno 'vlada' sa kontrolnim brojem glasova delegata tih LU na Skupštini LSV!
Pričali smo o tome, ali ti si očigledno negde to ispustio iz vida. Dokle god ta firma postoji u ovom formatu, dotle će svaki predsednik i uprava LSV zazirati od njih, a oni će se bahatiti. Zašto se to desilo tako? E pa zato što su i Beuković i Pažin verovali pogrešnim ljudima!
Upozoravali smo svojevremno čelnike LSV (Beukovića, pa posle i Pažina) da će se desiti upravo to što se desilo. Milovančev je, ubedjen sam, bio ideja nekog od 'umetnika' iz Vojvodjanskog lovca, da bi imali i politički kišobran. Rezultat vidimo. Bojim se, sudeći po potezima koje bi želeo da vuče, da je novi predsednik LSV Novak Andrić kadrovsko rešenje koje je nastavljač politike Milovančeva, ali sam siguran da u LSV ima dovoljno onih koji drugačije misle, i da će se neke stvari morati pod hitno menjati. Rezultat vrlo spornog glasanja na izborima u LSV mi daje za pravo na nadu. Milovančev kao aktuelni predsednik nije prošao čak ni za zamenika, a posle toga nije prošao ni za Komisiju LSV za saradnju sa inostranstvom. Verujem da ću dočekati dan kada će i Milovančev, kao i njegovi prethodnici Pažin i Beuković, reći da smo (da sam) bili/bio u pravu kada mislimo da je Vojvodjanski lovac grobar vojvodjanskog lovstva. Inače, glavno pokriće za osnivanje te firme jeste zakonska odredba da distribuciju lovnih karata može da vrši privredno društvo. Vojvodjanski lovac je radio sve drugo osim toga, i što treba i što ne treba.
Beuković je jednom prilikom javno, i u mom prisustvu, izrekao dobru rečenicu: 'LSV i ja kao predsednik tada, je formiranjem Vojvodjanskog lovca sam sebi stvorio konkurenciju. Napravili smo monstruma od firme koji će nas pojesti.'! Verujem da se Beuković, ali i Pažin, živi 'žderu' što su formirali i jačali tu ćerku firmu. A ćerka ružna da Bog sačuva! Kladim se, da bi sada, da mogu da vrate vreme, i Beuk i Pažin uradili drugačije - ali vreme se ne može vratiti. Ostaje samo da oni koji su doveli do ovakvog stanja formiranjem 'monstruma', sada urade sve što je u njihovoj moći da se monstrum demontira. U tom naporu ih ja podržavam, i ohrabrujem ih da ne odustanu, a bilo bi lepo kada bi ta podrška bila i od drugih, koji mogu da gledaju dovoljno unapred.
U pravu si druže kada pominješ plaćanje članarine za savez: posle onako smandrljanih (pre ishoda sudskog spora neću da kažem pokradenih) izbora u LSV, jedan solidan broj udruženja, koliko je meni poznato, ne želi da plaća više članarinu. Ljudi su kivni na sve ono što se dešavalo na SKupštini LSV, ali i na neke dogadjaje posle. Pukao ljudima film.
Molio bih te drugarski, Mrwa, da izbegavaš jake impresije i izraze tipa 'septička jama'. Jednostavno, kafanska retorika ti ne priliči, poznajem te, i znam da ovo pišeš iz teške ozlojedjenosti, znam koliko ti lov znači i znam šta sve radiš za dobrobit divljači i lovstva, ali te reči ne zaslužuju mesto u ozbiljnoj diskusiji. Da ima loših ljudi, ima, ali brate... Nije u redu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Evodija
 Znači Daki ti si i moj sufler. A ja navalio netreba mi. Dragoljupe
Tražiš, da vas "prosvetlim". Teško, ali pokušaću. Moram znati, koliko vas je. Koje ste veroispovesti (religije). Prosvetljenje je verski pojam. Morate se pre javiti Bati, on će biti za verska pitanja u LSV-u.
Daki druže, ti bi kao stari carinik, trebao znati, da ne valja nešto trkeljisati delimično. Ili sve ili ništa.
Zato predlažem, da javno analiziraš ceo moj upis, a ne samo Bravo 2.
Ja stojim , podjenako, iza svakog dela upisa.I koji ti se sviđa, i koji ne.
Ili misliš da to ostavimo za vreme kad se preseliš iz 2015. u 2019.
Baš mi je bilo žao, kada sam video, da nas neki drugovi,javno i pompezno napuštaju. Pa sam se obradovao,kad su se brzo vratili.
Moram reći i da sam se malo razočarao, kada sam video, da ih pujdaš i na moga "sličnomišljenika" . Stari
Uzdržavo sam se, reko moraće on sam da se javi. Ja ću samo morati da vam ispričam stari dobri vic " o Lali" iz vremena JNA. Ali drugi put.
Zakasnili ste sa pjluvanjem Barica, na sva usta. To je prošlo.
Ja ne pišem "hvalospeve" o Beukoviću,nikakve. Ako treba, mogu. Nemam prijatelja "na prst u doope" kao neki tvoji "puleni". Imam, prijatelje i bivše prijatelje.
Ne mogu ja hvaliti Beukovića kao naučnog radnika iz oblasti lovstva. Ne poznajem njegovu (četiri decenije staru)stručnu karijeru. Nisam čitao njegovih stotinak stručnih i naučnih radova, iz oblasti lovstva,uzgoja i zaštite,domaćih i divljih životinja. Zato to prepustimo intelektualcima da to rasprave na akademskom nivou.Ono oko pobede na sajmu je uzgred napisano,možda i nije tebalo. Ali ne škodi. to ćemo raspraviti kada se vratite u 2019.
Daki druže, nije me načeo švaba, ni "srpski sindrom" zaboravnosti. Ali nije ni ono treće "srbi ti mogu oprosti sve samo uspeh ne". HaHaHa
Ovaj što pije "kaficu pokajanja u četiri oka" neka se sam brani. Da vidi kako je teško protiv "suflera." Smean
Autore nekih upisa, ili delove upisa prepoznajem, između ostalog i po terminologiji, bez obzira na to ko je u potpisu. ROFL
 
mrwa22250
 Uh,ovo vec polako pocinje da me umara.
Pa zasto se nigde u svetu niti jedan jedini zaposleni ne otme kontroli svoga poslodavca(u ovom slucaju i osnivaca) nego se to bas desi u Srbiji u cerki firmi jednog od saveza???Da li mozda u osnivackom aktu pise;Mi vas sada osnivamo i ubuduce mozete da radite sta hocete bez ikakvih konsekvenci???Ima li VL statut ili neki drugi pravilnik???Kome su odgovorni,kome ispostavljaju izvestaj o radu i finansijski izvestaj???Zasto je godinama ignorisano nedostavljanje istih tih izvestaja i zasto niko nije pozvan na odgovornost zbog toga???U koliko to lovista vrse poslove upravnika kad po zakonu jedan upravnik moze da upravlja na ne vise od 60 000ha i kako to mogu da kontrolisu broj glasova delegata,kad se glasa tajno(barem za ove bitne funkcije)???
Kada se vec otelo kontroli,a pritom nije sluzilo za ono zasta je(kobajagi)osnovano,ZASTO JEDNOSTAVNO NIJE UGASENO??????????

Nisu imali nacina ili nisu imali coyones,jer bi direktor mogao biti nezgodan svedok mnogih brljotina koje su se u savezu desavale dok VL nije bio ni u povoju???
Upravo o tome ja ovde pisem sve vreme.Ne moze se sa ljudima koji vuku takve repove(a ovi nemaju repove nego slepove) ici napred ma koliko oni tvrdili da su se promenili i da su shvatili gde su gresili.Takvi ce pre ili kasnije naici na nekog svedoka tih njihovih neokajanih greha,kome ce morati,hteli ili ne hteli,napraviti odredjene ustupke da bi spasli sopstvena coyones iz procepa.To zacarano vrzino kolo,donosi nam iste likove kako u lovnoj tako i u dnevnoj politici i tako vec 30 punih godina.Svi umazani i niko odgovoran jer vrana-vrani.....mislite o tome.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 Evodija do sada sam ti nekoliko puta rekao i molio te da nije korektno tako se ponašati prema kolegama sa foruma, iz poštovanja i po malo i godina, ali vidim da ne vredi , svesno izvrćeš i prekrajaš svačije pisanje ali se ne obazireš na konkretne navode. Mislim da si dovoljno maltretirao forumaše pa i mene , zato te poslednji puta molim da svedeš svoje pisanje na razumnu meru i kada pišeš navedi kome pišeš jer sam ti već rekao da forum nije enigmatski klub. Svaki nekorektan i neodređen upis biće brisan.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Evodija
 I ja sam kao i većina forumaša mislio da se ništa ne dešava u LSV. Ali nije baš tako.Ili jeste. UO LSV, ne radi ništa, sem par poverljivih članova.Odanih preCedniku Novaku,poznatijem kao Staljin. Skupilo se par njegovih poltrona i ispratilo u velikoj tajnosti Milana Novkova (sefa stručne službe LSV) u penziju.
A onda je nastala "NJAKA". Mnogo je zainteresovanih "zaslužnih" kadrova za tu funkciju. Pa je sada opšti "Cenzurisanovajz". Ko će???? Jedno mesto - mnogo krokodila.
Pošto je gospodin Gutić pušten polako da "klizi", a zainteresovan je za posO,ja ipak tipujem na Zelenka (direktor VL).
Ja toliko , nadam se da nisam pisao nejasno (u rebusima).
Jel baš niko ništa nije čuo o radu LSV .
Dali je moguće da je na tamnom nebu vojvođanskog lovstva jedina svetla zvezda LU SREMAC iz Rume, koji se bori protiv izborne krađe, za sve vojvođanske lovce.
 
Lala
 Da pojasnim Evodijin upis: radi se o mestu sekretara LSV, koje i dalje stoji upražnjeno.
UO LSV nije do sada uspeo da imenuje sekretara, jer je i po tom pitanju vidljivo da je duboka podela u UO, i da preds. Andrić nema većinu, čak štaviše, u manjini je. Ako ćemo u brojkama, od 15 članova UO, rukopoloženi preds. Andrić je mogao da računa na max. 7 članova, nedovoljno za donošenje odluke.
Sekretar LSV je važna funkcija u operativnom smislu.
Škoda Octavia je stvarno dobar auto, i po svemu sudeći promenila je mesto boravka, nije više u NS, nego je u ZR i okolini, pri ruci preds. Andriću, da mu se nadje. Kako će tu promenu boravka limuzine preživeti društvo iz Vojvodjanskog lovca, lepo nisam živ da čujem.
Ako me sećanje ne vara, slično je radio i Šormaz sa Octavijom iz LSS, a znamo kako je prošao.
Ispraćen je u penziju Milan Novkov, ali ispraćaju je prisustvovalo samo nekoliko ljudi, izmedju ostalih i bivši preds. LSV Milovančev, Zeremski i prof. Ristić. Ovaj poslednji se, kako čujem, baš istakao u disciplini ocrnjivanja kolege profesora Beukovića, ali ne samo njega.
Gutić nije bio, izgleda da je svojim trapavim vodjenjem izborne Skupštine Lsv i zbog 'slučaja Barice' zaradio crveni karton, pošto sudski postupak ima dobre šanse da loše završi po Lsv.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
bogoljub
 

Evodija kaže:

I ja sam kao i većina forumaša mislio da se ništa ne dešava u LSV. Ali nije baš tako.Ili jeste. UO LSV, ne radi ništa, sem par poverljivih članova.Odanih preCedniku Novaku,poznatijem kao Staljin. Skupilo se par njegovih poltrona i ispratilo u velikoj tajnosti Milana Novkova (sefa stručne službe LSV) u penziju.
A onda je nastala "NJAKA". Mnogo je zainteresovanih "zaslužnih" kadrova za tu funkciju. Pa je sada opšti "Cenzurisanovajz". Ko će???? Jedno mesto - mnogo krokodila.
Pošto je gospodin Gutić pušten polako da "klizi", a zainteresovan je za posO,ja ipak tipujem na Zelenka (direktor VL).
Ja toliko , nadam se da nisam pisao nejasno (u rebusima).
Jel baš niko ništa nije čuo o radu LSV .
Dali je moguće da je na tamnom nebu vojvođanskog lovstva jedina svetla zvezda LU SREMAC iz Rume, koji se bori protiv izborne krađe, za sve vojvođanske lovce.

Sve je moguće u današnje vreme i drveni šporet za jednokratnu upotrebu.A zvezda je toliko svetla da se nemože gledati u nju a ni u ostale zvezdice.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,232,079 posete www.srbijalov.com