Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Sajam FeHoVa - Lov, ribolov i oružje Budimpešta


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Sajam FeHoVa - Lov, ribolov i oružje Budimpešta
vuk71
 Sumo guzva jeste velika al je i sajam veci bar 20 posto od 2011 i 2012, a o parking mestima i necu da pricam... jbg. to je cena sajma i putovanja al se ipak sve isplati...
 
SUMO
 Naravno.
Steta sto smo se mimoisli.
 
vuk71
 pa steta Sumo mogli smo napraviti pauzu od silnog setanja pa pravac pice popiti,al uvek ima drugi put pa se vidimo ....
 
Podunavac
 Ide li neko na sajam u Budimpeštu? Ja planiram u subotu 14-og.
Tri prsta 2Kolce
 
gardista
 

Podunavac kaže:
Ide li neko na sajam u Budimpeštu? Ja planiram u subotu 14-og.
ja bih, ali nemam s kim...a ne bih da idem sam...
A gentleman will walk but never run
www.adio.rs
 
Podunavac
 Evo prođe i taj čuveni FEHOVA sajam u Budimpešti, i mogu da kažem da sam razočaran. Ništa on nije ni veći ni bolji od novosadskog LORIST-a. Samo je skuplji. Evo i nekoliko slika.

i57.tinypic.com/ej7eoz.jpg
i59.tinypic.com/25aln5y.jpg
i60.tinypic.com/51zmgz.jpg
i58.tinypic.com/2m5gspt.jpg
i57.tinypic.com/2ldce8n.jpg
Tri prsta 2Kolce
 
dzudzubajac
 pozz sa fehove :-)

ove godine je bilo velicine kao 2 lorista: more oruzja, nagledao sam se finih pusaka, moglo je da se isprobaju razne optike leopold, nikon i bender, bilo je lepih trenaca i atv-ova, ostatak je kao kod nas uz malo vise aktiviranja saveza i raznih agencija koje organizuju komercijalne lovove

ono sto je mene obradovalo je da cinjenica da 100 lapua zrna u kalibru 30-06 kosta 25 eur a kapisle su 100 jura 1000 komada. prodaju se strancima bez papira,dozvola i ogranicenja. isto vazi i za barut, jos samo da nasi dozvole uvoz :-)
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
dzudzubajac
 jbg slike okcim kad se vratim,nece sa tableta...
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
AcaNik
 Да ниси погрешио око цене каписли? На Сиарму су доста јевтиније.
 
dzudzubajac
 pa tako mi madjar reche cenu a jes malo jaca...

dosta su sarolike cene,na jednom standu je jedno hornady zrno u 308w 257 forinti (maloispod eura) a malo dalje 25 jura 100 komada..

inace su cene slicne kao kod nas
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Podunavac
 Prošle godine sam se razočarao u sajam pa ove nisam ni razmišljao da idem. Ali ako je cena Hornady municije u Mađarskoj ispod evra onda se isplati otići u Mađarsku da se kupi municije za celu sezonu.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 Kolega pošto je sačmena municija italijanskih proizvođača? I pošto je američka municija za 30-06 Spr. (ili 308 Win.)? Ako si možda gledao cene.
Tri prsta 2Kolce
 
dzudzubajac
 pazi, ja sam naveo cenu za hornady zrno a ne metak! hornady metak od 11.7 gr je bio 2 eur najjeftiniji, zavisi koje je zrno,ccubond itd
od 530 do 650 forinti
sve to za 30-06
sacmenu municiju nisam gledao zaista...
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Podunavac
 Moja greška. Nisam pažljivo čitao.
Tri prsta 2Kolce
 
arli
 Koje kapisle su u pitanju? puno je to parica....
 
dzudzubajac
 E sad kad sam lepo seo za komp mogu ljudski da napišem...

Sajam je veliki, recimo kao dva lorista, možda malo jače, kad se gleda samo lovni deo. Paralelno se održava i sajam nautike koji je u drugoj hali.

Cena ulaza je 2500 forinti (8 eur), dok je parking za ceo dan 1800 forinti (6 eur).

Generalno je na sajmu bilo puno oružja, video sam valjda sve puške osim zastave Smile Uglavnom može da se puška uzme u ruke, proba kako leži, neki klinci su besomučno silovali karabine i repetirali ih bez da ih je neko terao. Uglavnom su puške vezane sajlom za policu pa mogu da se uzmu, dok su na nekim štandovima bile iza prodavaca pa moraju oni da vam ih dodaju. Ali za razliku od naših prodavaca koji bez nabavne neće da pričaju, ovi su bili dosta raspoloženiji.
Video sam blaser,merkel,savage,marlin,browning,benelli,winchester,zbroju,steyra i još koješta što sam u međuvremenu i zaboravio.
Cene kao kod nas.

Sem oružja akcenat je bio na odeći i obući, dok je ostalo opreme bilo u manjim količinama. Ja sam hteo da kupim gumu za kundak i to nigde nisam video! Gledao sam i da li ima vabilice za lisicu, one predator ili kako se zovu i samo na jednom mestu sam video vabilice.
Odeća je slično kao kod nas, no name džemperi i pantalone su 20 eur, firmirano košta nešto jeftinije nego kod nas.

Municije je bilo, uglavnom su cene kao kod nas dok je ponuda nešto bolja.

Noćnih i termovizijskih optika sam više video kod nas na loristu, nego li tamo.

Od optika bilo je leuopold, nikon, smit bender, nešto manja ponuda zeiss,swarowski. Lepo je što su optike uglavnom bile izložene montirane na parčetu drveta koje podseća na pušku, pa je moglo da se lepo vidi kakve su razlike između modela i brendova.

Jurio sam opremu za reloading da vidim isplati li se uzimati tamo. Ja ću privatno ići za budimpeštu par puta godišnje pa mogu jednom da uzmem sve što mi treba. Slabo šta su imali izloženo, jednu Forster presu od 500 eur (!) i matrice. Ostalo vrlo slabo, uglavnom sve imaju u prodavnici ali ne donose na sajam.

Bilo je dosta štandova agencija koje organizuju lov u mađarskoj ili na drugim destinacijama, nekoliko ogromnih štandova sa trofejima, prepariranim životinjama, na dva mesta su bila mini sale za predavanja gde se non stop nešto vrtelo. Neke naslove sam uspeo da pohvatam: bezbednost u lovu, kastomizacija pušaka i uticaj na ergonomiju, predavanja o rasama lovačkih pasa itd.

Bilo je i par štandova sa sušenim (polu)proizvodima ali nisam uspeo da se razumem sa prodavcima da li su od domaćih ili divljih životinja Smile

Generalno imam utisak da je kod njih sajam manje vašarske prirode i nije toliki naglasak na kupovini koliko je na druženju, edukaciji, promociji nekih bitnijih proizvoda (čitaj: pušaka).

Ako se uzme u obzir povraćaj pdv-a, mislim da se može proći nešto jeftinije ali uz dosta cimanja.
Ako je usputno, vredi posetiti, ili da se organizuje veće društvo i podeli troškove prevoza (kombi) a za pojedinca da ide tamo ne vredi.

Nažalost zaboravio sam da slikam dosta toga zanimljivog, pa evo samo par slika da dočaraju atmosferu Smile

i.imgur.com/FmYwbil.jpg

i.imgur.com/wkfmQ3P.jpg

i.imgur.com/Db6U0Zk.jpg

arli kaže:

Koje kapisle su u pitanju? puno je to parica....


nisu imali ništa od repromaterijala (zrno, barut, kapisle) na sajmu, nego su mi generalno ispričali cene

kapisle 1000 kom 100 eur
zrno lapua 30-06 25 eur 100 komada
metak norma 30-06 40-60eur 100 komada
barut imaju IMR i vitavuri (uglavnom furaju taj)
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
arli
 Kolega hvala na podeljenim informacijamaiveli A za riloding bi mogli da napravimo nešto organizovano a?!Cool
 
dzudzubajac
 Ja čekam da vidim šta će ovde biti u ponudi kao i šta će moći da se "uveze" pa ću napraviti računicu šta, gde, kako. Cenim da bar do leta neću ništa uzimati.
Ovde je i Temišvar blizu pa ćemo videti kakve su cene tamo, a još jedna alternativa je naručivanje od preko bare, na veću narudžbinu poštarina nije strašna...


kapisle 1000 kom 100 eur
zrno lapua 30-06 25 eur 100 komada
metak norma 30-06 40-60eur 100 komada
barut imaju IMR i vitavuri (uglavnom furaju taj)


zamoliću admine da mi izedituju post, napisao sam metak umesto zrno, pa da ne zbunim nekog Smile
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
arli
 U Snajperu je solidna ponuda lee opreme za riloding,samo im je marža malo jača ''Skromnih'' 200%Grin Ko ima nekog preko ili da se pazari preko je zakon. Nego da ne idemo mnogo u off...
 
dzudzubajac
 

arli kaže:

U Snajperu je solidna ponuda lee opreme za riloding,samo im je marža malo jača ''Skromnih'' 200%Grin Ko ima nekog preko ili da se pazari preko je zakon. Nego da ne idemo mnogo u off...


Hajdemo na pravu temu Smile
http://www.srbija...ost_191477
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Beogradski sajam lova, ribolova i nautike LOVAČKI SAJMOVI 88 07.04.2024. 21:21
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Sajam u Novom Sadu LORIST LOVAČKI SAJMOVI 767 31.08.2023. 11:10
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Antikviteti lovačko oružje ORUŽJE - SVAŠTARA 73 01.02.2021. 10:32
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,050 posete www.srbijalov.com