Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Baikal MP-153 vs MP-155


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Baikal MP-153 vs MP-155
vlada lovac
 

MarkoMarin kaže:
... pa čak i korun...

sta je korunNe razumem
 
MarkoMarin
 kada sa klipa kukuruza skineš kukuruz i ono što ti ostane Smile
Srbijalov
 
mrwa22250
 153 za te pare nema bolje.moj prvi PA bese turcin,lak kao pero,cev 65cm,3/4 cok,leze u rame ko budali samar,sve plastika i neke cudne legure.pocnem ja da lovim kad ono 7 lovova-8 kvarova.ko hoce lagano i dobro mora da odvoji poprilicnu svotu jevrica.
 
rk
 Jedino znam da bi za 550 e kolko kosta novi MP155 radije uzeo neki od polovnih stranih poluatomata iz prve lige kao sto je Banelli, Beretta, Franchi....
RK
 
avast
 Tesko za 550e uzeti bilo koji od gore navedenih poluautomata.
i50.tinypic.com/2r7ol1c.jpg
 
avast
 Mislim da zasebno treba otvoriti temu o 155-icama i o istoj pisati sta su joj prednosti i mane.Bar sada je ima konacno na nasem trzistu i koliko vidim prodaja ide dobro.Kada sam mislio na prednosti i mane svakako me interesuje u praksi jer sam se o teoriji bas dosta nacitao na netu.
i50.tinypic.com/2r7ol1c.jpg
 
PEZ
 

avast kaže:
Mislim da zasebno treba otvoriti temu o 155-icama i o istoj pisati sta su joj prednosti i mane.Bar sada je ima konacno na nasem trzistu i koliko vidim prodaja ide dobro.Kada sam mislio na prednosti i mane svakako me interesuje u praksi jer sam se o teoriji bas dosta nacitao na netu.


Ide, ide, kad se za nesto bolje nema para Confused
 
avast
 To je na zalost istina.Mnogi od nas nemaju sebi da priuste ni mp155 a kamoli nesto skuplje.
i50.tinypic.com/2r7ol1c.jpg
 
Joe the hunter
 

vladant kaže:
[quote]dera kaže:
ja se izvinjavam sto kasnim sa utiscima celu nedelju imao sam neke kolokvijume i gluposti.
pa ovako posto ja te nedelje na kraju nisam otisao u lov prenecu vam utiske ovih mojih, brat koji je i kupio ovu pusku je prilicno zadovoljan i rekao je da se uopste ne kaje zbog para koje je dao za 155-cu a mogao je da da na za neku drugu pusku..
puska lepo lezi u zgibu, osetno je laksa od 153-jke, po tezini uopste nemate osecaj da je drveni kundak ( u pitanju je orahovina ako se ne varam) , ima dobar domet ali to tek treba da se potvrdi u narednim odlascima u lov, za bukvalno jedan minut mozete ceo mehanizam da rasklopite i sklopite tako da sto se tice odrzavanja ne zahteva mnogo vremena... izdrzljivost nismo testirali ali mislim da i nema potrebe jer su to ipak rusi, nasli smo podatak da su pusku testirali italijani i da je za ako se dobro secam 3 dana ispalila 5000 metaka ( Fiocchi je bio sponzor ) i samo par zastoja je bilo, ali nikakvih drugih problema..
Cenzurisano
sve u svemu puska je ispunila ocekivanja, a vreme i malo cesca upotreba ce zajsta pokazati sve prednosti i eventualne mane ove puske..[/quote



Lele mene, odakle si ti...?






Za 3 dana (4320 minuta) je moguce ispaliti 5000 metaka samo ako je materijal vanzemaljski(recimo sa merkura) sa jednom puskom .Ako je pucano sa vise oruzja onda test nije merodavan.Koliko traje hladjenje jedne cevi posle recimo uzastopno ispaljenih 50 metaka.Inace cela ova prica 153 vs 155 mi lici na jedan duhovit oglas iz ruskih novina od pre 20 godina koji glasi"Menjam Zaporozac za Jupiter Motor. sifra s....nje za s....nje"Bez uvrede naravno.
 
sheytan
 Kolega Joe, izgleda da nisi video ovaj test, JEDNA je puška u pitanju, i to navodno "iz soške", nasumično biraTa, a čak 50.000 mečića i par bećara koji se smenjuju, ko u onim brezobraznim filmovima ROFL :







Što se tiče hladjenja, videćeš, VODENO hladjenje praktiqju... Jaooo


NEMA POOŠKE DOK ROOS NE NAPRAVI! Stari


Smeko
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Joe the hunter
 Vidi u teoriji je moguce ispaliti 60-70 patrona u minuti.E sad posto lovacka puska nema redenik nego se puni rucno samo za punjenje oruzja ti treba oko 10-18 ( ja sebe merio)sec za 5 metaka pod uslovom da nisi smoren i pod uslovom da sve ide glatko.ako uzmemo da su brzi i cili pa pune za 15 sekundi 5 metaka samo za to im treba 42 sata za punjenje 50.000 patrona.Ostalih 30 sati ostaje da se ispali 50000 metaka bez ikakvog zastoja (koji odnosi vreme ) a sumnjam da ih nije bilo ,pa hladjenje kakvo god da je ,pa razmak izmedju pucnja i tako dalje.Tako da upucujem sve cestitke momcima koji su vrsili test.naravno kao na filmu.Bravo 2puc puc
 
sheytan
 Ima o testu da se skine članak iz žabarskih novina. Nikakvih havarija iole značajnih nije bilo! Puška može i dalje da se koristi, bez opravke! Smile

Brzinu poonjenja i "pražnjenja" Grin lahko možemo da izmerimo i na klipićima. Znam da sam svojevremeno to analizirao, i naravno da je moguće za 5 dana, definitivno nije ništa izmišljeno. Smile

E, sad, booćkanje cevke u vodu i sl. - delooje šašavo, ali radi! Jaooo
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
mrwa22250
 zeleo bih da cujem koje su im to mane osim navodno sto su teske(ko ne moze da nosi pusku od 3,5kg neka proba balet ili pikado).jes los finis al to je radna puska ko pati za lepotom nek proda bubreg i kupi beretu SO-6.za pet godina kolko je 153 u mom posedu i otprilike dve hiljade metaka(dosta pucko golubove)nisam imo nikakvih problema.Tri prsta
 
Joe the hunter
 Tesko je objasniti koja je razlika izmedju kruske i banane onome ko nije probao bananu, sem da nije ni nalik kruski.
 
mrwa22250
 

Joe the hunter kaže:
Tesko je objasniti koja je razlika izmedju kruske i banane onome ko nije probao bananu, sem da nije ni nalik kruski.
Tacno tako onome ko vozi slona i pasat je sranje a da li je?No no no
 
marlin
 Šeki....jesi li mislio na ovaj link?
http://0186886.ne..._colpi.pdf

Dobar dvogled.
 
Joe the hunter
 

mrwa22250 kaže:

Joe the hunter kaže:
Tesko je objasniti koja je razlika izmedju kruske i banane onome ko nije probao bananu, sem da nije ni nalik kruski.
Tacno tako onome ko vozi slona i pasat je sranje a da li je?No no no



Pa i dalje je onome ko vozi mecku, pasat sranje.E sad sta o tome misli vlasnik pasata to je druga prica ali mislim da bi rado zamenio pasat za mecku(neiskren suprotan odgovor ne vazi) jedini problem je u tome sto nema cak ni pasat nego zaporozac ali za njega je to pasat(ofarbo ga WV bojom)
 
PEZ
 

mrwa22250 kaže:
zeleo bih da cujem koje su im to mane osim navodno sto su teske(ko ne moze da nosi pusku od 3,5kg neka proba balet ili pikado).jes los finis al to je radna puska ko pati za lepotom nek proda bubreg i kupi beretu SO-6.za pet godina kolko je 153 u mom posedu i otprilike dve hiljade metaka(dosta pucko golubove)nisam imo nikakvih problema.Tri prsta


Kolega mrwa jesi li nekad lovio u planini, kad posle predjenih 10-15km i usputnog lomatanja po losem terenu bude i kapa na glavi teska video bi da su ta 3,5 kg prilicno teska. Ako uz tu tezinu dodamo i taj los finis koji pominjes, los balans, lose drvo...
uz duzno postovanje prema tebi i svima koji love sa MP-153 mislim da je na toj pusci jedino dobro sto je ispalila toliko metaka na testu.
 
mrwa22250
 

pez kaže:

mrwa22250 kaže:
zeleo bih da cujem koje su im to mane osim navodno sto su teske(ko ne moze da nosi pusku od 3,5kg neka proba balet ili pikado).jes los finis al to je radna puska ko pati za lepotom nek proda bubreg i kupi beretu SO-6.za pet godina kolko je 153 u mom posedu i otprilike dve hiljade metaka(dosta pucko golubove)nisam imo nikakvih problema.Tri prsta


Kolega mrwa jesi li nekad lovio u planini, kad posle predjenih 10-15km i usputnog lomatanja po losem terenu bude i kapa na glavi teska video bi da su ta 3,5 kg prilicno teska. Ako uz tu tezinu dodamo i taj los finis koji pominjes, los balans, lose drvo...
uz duzno postovanje prema tebi i svima koji love sa MP-153 mislim da je na toj pusci jedino dobro sto je ispalila toliko metaka na testu.
Ne pricam ja o 153-ci u superlativu ali je cinjenica da za te pare ovde kod nas ne moze da se kupi bolja.Svo rusko oruzje ima svojih mana ali i dve dobre osobine(jeftino i pouzdano).Mnogima od starijih modela lovi treca generacija lovaca pa je mozda sranje prejaka rec(na to sam zeleo da ukazem).I da svakako nije pravljena za lov u planini ali pored ovakvih(sve tanjih) budzeta daleko smo od toga da imamo za svaki lov prikladno oruzje.Vaistinu
 
PEZ
 E to je vec druga stvar sto smo mi tu gde smo pa ne mozemo sebi da priustimo neku skuplju puskicu. Inace slazem se sa tobom da za te pare kolko kosta ruska ne mozemo kupiti nesto bolje, a da ima bolje ima ohohooo.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
baikal 153 LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 1033 21.06.2019. 18:36
Ruske bokerice "Baikal" (uopšteno ,svi modeli) LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 115 02.02.2017. 11:53
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,290,004 posete www.srbijalov.com