Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Baikal MP-153 vs MP-155


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Baikal MP-153 vs MP-155
AJDUK
 Losa kopija italijana, u Kanoni u Nisu 58000 din.
 
avast
 Mislim da je puska dodatno izgubila na izgledu sa onom ogromnom gumom tj. amortizerom na kundaku.Jos nema utisaka sa terena.
i50.tinypic.com/2r7ol1c.jpg
 
dere
 ja se izvinjavam sto kasnim sa utiscima celu nedelju imao sam neke kolokvijume i gluposti.
pa ovako posto ja te nedelje na kraju nisam otisao u lov prenecu vam utiske ovih mojih, brat koji je i kupio ovu pusku je prilicno zadovoljan i rekao je da se uopste ne kaje zbog para koje je dao za 155-cu a mogao je da da na za neku drugu pusku..
puska lepo lezi u zgibu, osetno je laksa od 153-jke, po tezini uopste nemate osecaj da je drveni kundak ( u pitanju je orahovina ako se ne varam) , ima dobar domet ali to tek treba da se potvrdi u narednim odlascima u lov, za bukvalno jedan minut mozete ceo mehanizam da rasklopite i sklopite tako da sto se tice odrzavanja ne zahteva mnogo vremena... izdrzljivost nismo testirali ali mislim da i nema potrebe jer su to ipak rusi, nasli smo podatak da su pusku testirali italijani i da je za ako se dobro secam 3 dana ispalila 5000 metaka ( Fiocchi je bio sponzor ) i samo par zastoja je bilo, ali nikakvih drugih problema..
Cenzurisano Cenzurisano Cenzurisano
sve u svemu puska je ispunila ocekivanja, a vreme i malo cesca upotreba ce zajsta pokazati sve prednosti i eventualne mane ove puske..

Kolega, deo tvog tvog upisa je izbrisan, da ne bi imao problema. Koja divljač se sme loviti puškom sa neolučenim cevima?
Srbijalov Admin Tim
 
vladant
 [quote]dera kaže:
ja se izvinjavam sto kasnim sa utiscima celu nedelju imao sam neke kolokvijume i gluposti.
pa ovako posto ja te nedelje na kraju nisam otisao u lov prenecu vam utiske ovih mojih, brat koji je i kupio ovu pusku je prilicno zadovoljan i rekao je da se uopste ne kaje zbog para koje je dao za 155-cu a mogao je da da na za neku drugu pusku..
puska lepo lezi u zgibu, osetno je laksa od 153-jke, po tezini uopste nemate osecaj da je drveni kundak ( u pitanju je orahovina ako se ne varam) , ima dobar domet ali to tek treba da se potvrdi u narednim odlascima u lov, za bukvalno jedan minut mozete ceo mehanizam da rasklopite i sklopite tako da sto se tice odrzavanja ne zahteva mnogo vremena... izdrzljivost nismo testirali ali mislim da i nema potrebe jer su to ipak rusi, nasli smo podatak da su pusku testirali italijani i da je za ako se dobro secam 3 dana ispalila 5000 metaka ( Fiocchi je bio sponzor ) i samo par zastoja je bilo, ali nikakvih drugih problema..
Cenzurisano
sve u svemu puska je ispunila ocekivanja, a vreme i malo cesca upotreba ce zajsta pokazati sve prednosti i eventualne mane ove puske..[/quote



Lele mene, odakle si ti...?
Sveta Srpska zemlja!
 
270
 Sve vreme se načitah o upoređivanju ove nove 155-tice sa 153-ojkom!
Pa ljudi moji to je kao da upoređujete Zastavu 750 sa Zastavom 750 Specijal (popularni Fićko)
Ajde da čujem neka upoređivanja sa Browningom, Fabarmom Beretom, Benelijem, Franchiem,..... jer ova puška košta 2/3 njihove cene (njihovih jeftinijih modela)!
Baš me zanima da li će se doći do zaključka da je bolje uzeti ovog novokomponovanog Rusa ili doplatiti tu oko 1/3 cene svotu i uzeti neki od jeftinijih modela pomenutih fabrika?????
 
Lala
 Stvarno je sramota da neki od kolega i 'kolega', napišu onakvu glupost, koju sam morao cenzurisati!

Nemate vi blage veze sa pojmom 'lovac', kada peglate ovako!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
rk
 A koje su to jeftinije berette?

Mislim da je MP 153 odlican poluautomat, a ruzi bi hteli ovim da isprave mane prethodnog, a posebno tezinu i verovatno su u tome donekle uspeli, drugo mislim da je previsoka cena.

Gledao sam neki bugarski sajt koji prodaje IZ oruzje cene su
jedno 20 posto nize u odnosu na ove u Snajperu, a pri tom mi imamo sporazum o slobodnoj trgovini.
RK
 
vlada lovac
 Da ali nemamo sporazum sa trgovcima da nas ne deruAngry
 
sheytan
 ^ Nema to veze sa trgovcima(oni se samo KORISTE onim shto im je data prilika!), jedino mozda ima sa - drzavom! Npr., da je dozvoljen individualni & personalni Grin uvoz oruzja, verujem da bi pricha bila totalno drugachija! Recimo, u BiH su turske pushke maaaashala jeftinije nego ovdi. Neko je pominjao poseban carinski tretman BiH od strane Sulejmana Velichanstvenog, ali carina je mala stavka u uqpnoj ceni, tako da je definitivno u Srbistanu marza ogromna. A alternativu nemamo - ili novo oroozje uvezeno preko par jakih firmi, ili polovno, pa qj koga zaebe... Cry
Imamo carinski sporazum sa Rusijom, pa jopet, zbog nemogootjnosti individualnog uvoza, ruske tarabe kod nas SVEcKI SQPE... Cry
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
ficha007
 a da ne kažemo kakve krsheve uvoze ovde u Srbiju, jer bilo je reči ovde od strane starijih i iskusnijih kolega o tome koji "sortovi" postoje i šta ide na taj "truli" Zapad a šta dolazi kod nas.

I onda im nije dovoljno što nam uvoze neke drešove nego im još udaraju cene da uši otpadaju.Angry
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
vlada lovac
 U tome i jeste stvar sto se svasta uvozi pa mi ovde medju pet losih pusaka biramo naj bolju, verujem da je svo rusko oruzje koje se kod nas uveze iz nize klase nego oruzje istog proizvodjaca koje se moze naci u okolnim zemljama, a cene ne bas niske, prati se potraznja i skladno tome koriguju cene, svi IZH modeli su u zadnjih godinu dana prilicno poskupeli, kada se tu uracunaju i neke sitne dorade i eventualno popravke, to oruzje ni malo nije jeftino, da je individualnog uvoza bila bi druga prica, bar bi za svoje pare birao pusku koju kasnije nebi morao doradjivati
 
sheytan
 PoJenta je - MOŽE IM SE! Niko nama ne brani da unidjemo u bizMis uvoza/zastoopanja nekog brenda lovatchkog, tako da...



A to uvaljivanje druge klase i sl. po dobrim cenama je posledica i nedovoljne konjqrenzzije, i, ponavljam, zabrane individualnog uvoza...
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
270
 

rk kaže:
A koje su to jeftinije berette?

Mislim da je MP 153 odlican poluautomat, a ruzi bi hteli ovim da isprave mane prethodnog, a posebno tezinu i verovatno su u tome donekle uspeli, drugo mislim da je previsoka cena.

Gledao sam neki bugarski sajt koji prodaje IZ oruzje cene su
jedno 20 posto nize u odnosu na ove u Snajperu, a pri tom mi imamo sporazum o slobodnoj trgovini.


Berata ES 100 a kad smo već kod italijana imaš po ceni ispod 100.000 dindži i izvanredan Franchi Afiniti!
Od mana 153 su uspeli da isprave samo težinu i da balans pomere ka središtu a sve ostalo je u globalu isto a neke stvari su i pogoršali!
Obzirom šta pruža, cena je previsoka i tu se slažem, a što se Bugarske tiče i cena Ruskog oružija tamo trebao si da ih uporediš pre 10-15 godina kad je kod njih bilo 2-3x jeftinije, tek tad bi shvatio njegovu realnu vrednost i koliko nas naši trgovcu DERU!!!

A Sheki šta te čudi uvozni škart, pa nama naša Zastava odavno uvaljuje škart a izvozi dobro! Pa kad smo od naših to doživljavali što nebi od nekih koji i ne znaju gde je Srbija!!!
 
sheytan
 ^Ništa PROIZVODJAČI inostrani ne uvaljuju! TRGOVCI biraju šta će da uvezu, a proizvodjači prethodno njima ponude vako: imate ovu klasu po toj ceni, a ovu i onu po toj i onoj ceni... Jaooo

Dodooše, može ponekad da se desi i da za Srbistan ino proizvodjač svesno proba da UVALI nešto, znam iz droogih branši... Besan Ali, ovde mislim da to nije slutčaj...
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
kimi
 Ko hoće da kupi 155-icu sad je pravi momenat. Imam neke informacije da ovo što je sada ušlo u Srbiju treba da predstavlja "vrh". Već sledeća isporuka će bioti daleko lošija.
Naime otkako se pojavila 155-ica prvih 6 meseci niti jedan komad nije ostao u Evropi, sve je otišlo za probirljivo Američko tržište. Mi(Srbija) smo prvi ili među prvima na kontinentu dobili MP 155 i te prve serije bi trebalo da su ok.
A što se tiče prodaje mislim da će se vrlo brzo razgrabiti sve sa zaliha.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
MarkoMarin
 Lovac sam već nekoliko godina, i odmah sam kupio MP 153 12/89. Puška je zakon, ne bih je menjao ni za koju drugu. Šta god stavim u nju ispali, pa čak i korun. Neka se italijani sa tim pohvale. Jeste malo teža od drugih, ali je lakša za održavanje. Lova sa njom čini zadovoljstvo, bilo koju vrstu divljači da se lovi.
PoSpavanjezzJelen

Obaveštavaju se svi članovi portala SRBIJALOV da je uvedeno obavezno predstavljanje u PROFILU.
Svi koji nemaju podatak imaće upozorenje.
Oni koji su već uradili predstavljanje u forum temi PREDSTAVITE SE mogu isti tekst da prekopiraju u PROFIL ili da ukucaju novi.
Podaci koji ne liče na predstavljanje biće brisani bez upozorenja, a članovi koji ne poštuju ovu obavezu biće banovani.

Srbijalov Admin Tim!

Srbijalov
 
270
 

kimi kaže:
Ko hoće da kupi 155-icu sad je pravi momenat. Imam neke informacije da ovo što je sada ušlo u Srbiju treba da predstavlja "vrh"........


Kako li tek izgleda dno Shock
 
kimi
 

270 kaže:

kimi kaže:
Ko hoće da kupi 155-icu sad je pravi momenat. Imam neke informacije da ovo što je sada ušlo u Srbiju treba da predstavlja "vrh"........


Kako li tek izgleda dno Shock


To ćemo tek videti,ko zna....
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
zh304
 neka prodje neko vreme da vidimo kako ce ta 155 da se pokaze u praksi ponekad noviteti donesu i neke lose stvari. kad sam 2003 kupovao 153 bio sam siguran da cu biti zadovoljan sa njom i tako je i danas pa ako se odlucim na promenu trebace bolji dosta razlog od 200/300 grama tezine i malo estetske obrade,inace mogu reci da je moja 153 za ovih 9 godina sluzbovanja kod mene pucala svu municiju koja se pojavljivala na nasem trsistu nesto i domace radinosti po raznim vremenskim uslovima i poprilicnu kolicinu bezzastoja pa dok se 155 nedokaze u praksi dotad ce 153 dapuc pucpuc pucpuc puc
lov i samo lov
 
zh304
 a i dobar puskar ce da 153 stanji kundak i potkundak pa ce da izgleda mnogo lepse skladnije i malo lakse bar sam ja tako uradi moju 153 iGrin
lov i samo lov
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
baikal 153 LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 1033 21.06.2019. 18:36
Ruske bokerice "Baikal" (uopšteno ,svi modeli) LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 115 02.02.2017. 11:53
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,288,696 posete www.srbijalov.com