Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Turske puške YILDIZ


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Turske puške YILDIZ
Sremac75
 

Skorpion kaže:
Moze li tema : Turske puske YILDIZ???

Ne nadjoh je na forumu zanima me misljenje drugih kolega.Dali neka firma uvozi ovu marku pusaka kod nas...
Gledajuci ih na njihovom sajtu http://www.yildiz...oduct.html
izgledaju veoma zanimljivo a pogotovo njihova tezina koja je veoma mala Bye

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
DESPERADOS
 Interesantne puske , ali tesko da to neko kod nas ima , a ne uvozi niko .

Ostaje nam samo da gledamo .
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
ivanfox
 Kolega DESPERADOS reče ne uvozi niko.Gledao sam jednu i bacao u rame pre nekoliko godina u već zatvorenom "Magnum Extra" u Jagodini.Prilično je lepo ležala u ramenu i na oku ali naša nepoverljivost i skepticizam mi nedadoše da je kupim a i daleko siromašnije je izgledala od prikazanih modela.Mislim da je Yildiz kao i još neki kontigent Turskih pušaka uvozio Novsadski "Magnum".
 
DESPERADOS
 Pricamo o sadasnjem vremenu , zato sam napisao da ne uvozi niko , bar meni nije poznato da neko sada uvozi .
A i mislim da su Huglu puske kvalitetnije od yildiz .
Samim tim je i nepotrebno da imamo toliko Turskih firmi na nasem malom trzistu.
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
aleksa
 Mislim da je uvoznik ovog lovackog oruzja bio Capriolo.Jedna je stajala u njihovoj prodavnici u Bg-u vise od dve godine,polozara sa dva obaraca 12/70.Zvanicna njena masa je 2,8 kg medjutim kada sam je uzeo u ruke,nisam imao takav osecaj ali ne mora da znaci.Puska je fino odradjena,sa potopljenom sinom sto je malo neobicno i cudno,kundak i potkundak su od finog drveta,ima veoma mekano okidanje i lepo leze u rame.Kada sam je prvi put video,negde 2006.,cena je bila 36000 din.Nakon nesto vise od dve godine,nestala je iz izloga,a onda sam je ponovo video u istoj prodavnici prosle godine,ista puska ali cena preko 60000 dinara.Obrazlozenje prodavca za toliki porast cene je bio da su u medjuvremenu popravili kvalitet.Nije uzeo u obzir da sam zapamtio dobro tu pusku i da u novoj produkciji nemaju varijantu sa dva obaraca.Imali su i jednu bock 20-icu sa fantasticnom orahovinom od preko 1000 eura i ona je prodata brzo.A i ove godine kao i 2008. kada sam isao na sajam izlazu jednu polozaru Yildiz u kalibru 36/76.Znam jednog lovca koji je kupio upravo jednu takvu i prezadovoljan sa tih nekoliko lvova ali je to nedovoljno da bi se doneo sud o njihovom kvalitetu.
 
nemeza
 

DESPERADOS kaže:
Pricamo o sadasnjem vremenu , zato sam napisao da ne uvozi niko , bar meni nije poznato da neko sada uvozi .
A i mislim da su Huglu puske kvalitetnije od yildiz .
Samim tim je i nepotrebno da imamo toliko Turskih firmi na nasem malom trzistu.


Kolega, Huglu fabrika nastala 1962 godine i pravi 17 modela sačmarica, a Yildiz fabrika nastala 1960 i proizvodi 42 modela sačmara. Po ovim podacima je diskutabilno koje su puške kvalitetnije i bolje, a nebi se složio da nam ne treba tolika ponuda Turskih pušaka sobzirom da vodeće svedske firme sele svoju proizvodnju u Tursku. Pozdrav. Bye
 
DESPERADOS
 Nisam znao za to , hvala na informaciji .
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
bjanko
 Jel ima neko iskustva sa polozarama Yildiz otprilike oko 500 eura kosta jedan model sa polozenim cevima deluje na sajtu lepo e sad uzivo kakva je i kvalitet ako neko zna neka napise par reci, i gde se nalazi ta prodavnica u Beogradu sto prodaje Yildiz puske
Lovac 1
 
stefan092
 Danas sam u prolazu svratio u prodavnicu lovacke opreme Capriolo i video polozare jako lepog izgleda, odma sam znao da nisu ruske. Vizualinim kontaktom vidim da je rec o puskama u kalibru 20 i 410. Posmislio sam ma tu su sigurno Beretine, zamolim prdavca da vidim pusku on mi da, puska laka ko pero(cal 20). Pocinjem da okrecem pusku razgledam vidim ima 1 obarac kad ono na cevima pise "made in Turkey" okrenem nalepnic na kojoj je bila cena ono pise Yildiz. Cena je negde oko 70000 u kalibru 20 a oko 55000 u kal 410 govorim o polozarama imale su i bokerice koje su nesto jeftinije. Gotovo sam siguran da je to sledeca puska koju kupujem, Meni izgleda fantasnirco. O kvalitetu ovih pusaka ne znam nista pa bi zamolio kolege ako neko ima iskustva sa ovim puskama da napise svoje iskustvo, boilo bi mi od velike koristi.

Hvala unapre Smile
 
kimi
 

stefan092 kaže:
Danas sam u prolazu svratio u prodavnicu lovacke opreme Capriolo i video polozare jako lepog izgleda, odma sam znao da nisu ruske. Vizualinim kontaktom vidim da je rec o puskama u kalibru 20 i 410. Posmislio sam ma tu su sigurno Beretine, zamolim prdavca da vidim pusku on mi da, puska laka ko pero(cal 20). Pocinjem da okrecem pusku razgledam vidim ima 1 obarac kad ono na cevima pise "made in Turkey" okrenem nalepnic na kojoj je bila cena ono pise Yildiz. Cena je negde oko 70000 u kalibru 20 a oko 55000 u kal 410 govorim o polozarama imale su i bokerice koje su nesto jeftinije. Gotovo sam siguran da je to sledeca puska koju kupujem, Meni izgleda fantasnirco. O kvalitetu ovih pusaka ne znam nista pa bi zamolio kolege ako neko ima iskustva sa ovim puskama da napise svoje iskustvo, boilo bi mi od velike koristi.

Hvala unapre Smile


Ne čekaj puno, to je jedna jedina u kalibru 20 !!!
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
xlr 5
 kolega je kupio jednu bokericu u kalibru 12 radi besprekorno vec par sezona video sam i ja u capriolu odlicno izgledaju postavicu slike sutra kad slikam ima jednocevke bok i polozare sve jako lepo izgledaju, yldiz je od boljih proizvodjaca oruzja u turskoj koliko sam upoznat imaju dosta firmi koje se bave proizvodnjom.
JelenLisica
 
PEZ
 Evo jednog linka pa se moze pogledati kakvih sve modela ima
www.yildizshotgun...
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
stefan092
 Izgledaju stvarno lepo kad se puska uzme u ruke stice se utisak da u rukama drzite ako ne italijansku bar neku spansku pusku. Ali ima jedna druga stvar koja me brine, saznao sam na nekim (americkim, kanadskim) forumima da je baskula uradjena od neke aluminijumske legure. Sto se i ispostavlja tacnim s obzirom na to da je model koji sam ja gledao i za koji sam zainteresovan "Elegant A5" cal. 20 tezak svega 2.4 kg. Pored ovog ne znam kakav ce trzaj puska imati zbog njene lakoce. Neki drugi modelo turskih proizvodjaca isto u cal 20 su teski bar 2.8 kg. Ovu pusku kupujem sa namerom da sa njom
lovim prepelice, fazana i jerebice(kad istekne zabrana) sto bi znacilo da necu koristiti punjenja preko 28g.
 
stefan092
 Izgledaju stvarno lepo kad se puska uzme u ruke stice se utisak da u rukama drzite ako ne italijansku bar neku spansku pusku. Ali ima jedna druga stvar koja me brine, saznao sam na nekim (americkim, kanadskim) forumima da je baskula uradjena od neke aluminijumske legure. Sto se i ispostavlja tacnim s obzirom na to da je model koji sam ja gledao i za koji sam zainteresovan "Elegant A5" cal. 20 tezak svega 2.4 kg. Pored ovog ne znam kakav ce trzaj puska imati zbog njene lakoce. Neki drugi modelo turskih proizvodjaca isto u cal 20 su teski bar 2.8 kg. Ovu pusku kupujem sa namerom da sa njom
lovim prepelice, fazana i jerebice(kad istekne zabrana) sto bi znacilo da necu koristiti punjenja preko 28g.
 
Cvele
 Stefane, ne znam da li je to ta legura aluminijuma, ali bas pre neki dan procitah da se Marocchi Firs pravi od legure aluminijuma s' oznakom 7075/Т6 koji se koristi za pravljenje aviona i svemirskih letilica, i trpi dosta... Pa nisi dete pa da te brine trzaj valjda ? Pogotovo kod kalibra 20...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
sheytan
 ^ Možda se pravi od istog materijala ki raketle, ali praktično identičan model, samo od čelika, je par stotina jevreja sqplji, tako da... Hmmm


Čelik je čelik, aluminimum je aluminimum! Stari.


iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
nidzamotocross
 A Ergal je Ergal...
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Miroslaw
 Lagana puska je jako lepa za nosenje i celodnevni lov no jako je neugodna za pucanje pogotovo ako je to jedina puska lovcu te je koristi za sve lovove, jedan drug pazario pusku u cal 12 tesku 2,8kg te je posle prvog lova na plovke gde se pucalo malo vise dobio podliv na ramenu iako je covek ko od stene odvaljen. Nemoj te se plasiti tih 300-400 gr vise kod oruzja sa celicnom baskulom zato sto puska treba da pruzi lovcu prijatan ugodjaj a ne neprijatno ritanje i samaranje.
 
nidzamotocross
 U pravu je donekle Miroslav. Mada.. Na mom primeru ima jedna stvar tu.. Evo nekoliko lovnih dana nisam ni metka opalio a prepesacio sam mnogo kilometara po planini. Ja bih licno zrtvovao manji trzaj za veci, a da u celodnevnom lovu nosim pusku pola kile ili kile laksu. Jos sada postoje razni ublazivaci trzaja, razne tehnologije redukcije trzaja, itd. Moje licno misljenje je da bih pre izabrao laganu nego tezu pusku. I ti laki materijali su kvalitetni, kao sto rece Pez u jednom upisu, i tu naleze celik na celik. ;)

Mada posto kolega hoce dvadeseticu, ne treba da se plasi trzaja. Jos je i hoce za namenski lov, tako da nema problema.

Kupuj i uzivaj. Smile
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Miroslaw
 Ako izuzmemo poluautomate kod klasicnih prelamaca tezina oruzja je ostala presudni faktor kod trzaja, iako su proizvodjaci bacili akcenat na ublazavanje trzaja njihovo oruzje koje proizvode nije ispod optimalnih tezina a to su za cal 12. 3.3 kg, cal 20. 2.8 kg. Kod primera koji sam naveo puska ima recoil system i radi se o beretti ultralight i sve pije vodu kada puca punjenja od 32gr ali 34-36-38gr samaraju pa samo tako. Ono staro pravilo tezina punjenja patrona puta 100= optimalna tezina oruzja je veoma istinito.. Nisi ti jedini kolega kome se to desilo da ide nekoliko nedelja u lov i ne ispali ni patron i svi tada mislimo kako nam je puska teska i sta bi dali da je laksa ali sta je sa situacijom kada se ide 3 meseca po 8 puta mesecno u lov na plovke i kada je sve dobro organizovano tipa lokeri, vabilice i kada se u takvim lovovima puca 20+ patrona a obzirom da su mrazevi koristi se obicno municija malo tezih punjenja sacme i to sve u sat vremena lova kada pocne prelet?? Iako je namenska puska ja bih se ipak odlucio za celik i malo vecu tezinu tipa za cal 20. 2.8kg. Takodje bih vas posavetovao da bolje odaberete oruzje boljeg balansa nego manje tezine, dobro izbalansirano oruzje daje osecaj manje tezine oruzja.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Turske puške "Akkar" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 12 22.01.2015. 22:14
Turske sačmarice "Kral Arms" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 26 27.01.2014. 12:52
Turske puske Armed LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 5 31.05.2013. 23:52
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,227,581 posete www.srbijalov.com