Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.
Nidza
 Hvala na odgovorima. Odobreno

Ja moram prvo da završim lekarski pregled, pa kad dođem do podnošenja zahteva videću kako i šta će biti kad je u pitanju razlog nabavke. Confused
Za sad mi je bitno da je uverenje koje imam validno da ne moram opet na obuku. Kad završim proceduru, obavestiću Vas o detaljima.

Pozdrav....
 
Planinko011
 Kolege, do kada moramo u MUP da odnesemo lekarsko uverenje da smo zdravi u telo i mozak?
Da li je za kolekcionarsku dozvolu potrebno 5 bilo kakvih cevi li 5 cevki iste vrste?
Ja imam 3 karabina, 2 lovacke, pistolj i revolver pa je to ukupno 7cevi al ne znam da li je to za tu kolekcionarsku dozvolu.

Mislim sve i da procitam zakon ne znam kako su krenuli u praksi jer eto kolega pise da ne daju pistolje pa sad treba da se resetujem i batalim srpske vojvode, balkanske ratove, hajduke, svetske ratove i da predjem na klub obozavaoca duginih boja Sad.
Mislim meni nisu jasni ni oni sto ih masakriraju i zasto su bas toliko uzbudjeni al ja sam uvek rezonovao da mi je manja konkurencija kod devojakaSmile
 
neca90
 Ovaj ZOM je stupio na snagu 5-og marta 2016-e, i u njemu stoji da je rok za zamenu isprava 3 godine, a to bi trebalo da je do 5-og marta 2019-e.

Za kolekcionarsku dozvolu treba da se ima najmanje 5 komada oruzja iz kategorije B, a u kategoriju B spadaju sve duge i kratke, glatke i olucene cevi koje civili mogu da poseduju, dakle, sacmare, karabini, malokalibarske puske, pistoli, revolveri, malokalibarski pistolji i revolveri. Koju god kombinaciju da imas, nije vazno. Bitno je da dodjes do broja 5 najmanje. Da li ce da budu 5 pistolja, dve sacmarice, dva karabina i revolver... nebitno je.

A o pèderima ne znam sta bih ti rekao... ti su umobolnici jedni najobicniji. Grehota je i tuci i ubiti umobolnog coveka, jer se nasiljem ne resava ama bas nista, makar u civilizovanom svetu, ali im se od strane drzave ne bi trebalo dozvoliti propagiranje bolestine i nastranosti!
 
Planinko011
 Da li bi onda bilo ako imam kolekcionarsku dozvolu preskocio zahtev za nabavku oruzja i otisao, kupio i samo registrovao?
Koliko je taksa za dobijanje te kolekcionarske dozvole?

HmmmHmmmHmmm Sve mi se javlja da se priprema da kolekcionare rebnu nekim godisnjim porezom ne bio ja ovaj sto jesam, zaljubljenik u planine u telu Banacana (deda po majci mi je iz Mokrina al je bio vitak).
 
Planinko011
 Da li bi onda bilo ako imam kolekcionarsku dozvolu preskocio zahtev za nabavku oruzja i otisao, kupio i samo registrovao?
Koliko je taksa za dobijanje te kolekcionarske dozvole?

HmmmHmmmHmmm Sve mi se javlja da se priprema da kolekcionare rebnu nekim godisnjim porezom ne bio ja ovaj sto jesam, zaljubljenik u planine u telu Banacana (deda po majci mi je iz Mokrina al je bio vitak).
 
neca90
 Koliko sam ja razumeo ZOM, ako sam ga dobro protumacio, a mislim da jesam, uzmes kolekcionarsku dozvolu, pokazes je prodavcu, kupis, odes u policiju da registrujes, oni ti upisu taj komad sto si kupio u dozvolu i to je to...

Taksa? Neko je napisao ovde na portalu da je 800 dinara, ali nisam proveravao. Verujem da je toliko.

To za porez nema ni najmanje logike, ali to sto nema logike nikako ne znaci da poreza nece biti! Sad, hoce li - videcemo, ali za sad ga nema jos.
 
dzudzubajac
 Ispadne najpametnije sačekati...

Ja ću krajem 2018. da uradim preregistraciju, još se nadam da će taj namet da ukinu. Onda ću o istom trošku da uradim i nabavku za novi karabin.

Za kolekcionarsku dozvolu nema smisla da naplaćuju porez - ako imaš pušku i lovac si, nije bitno da li si je uzeo na običnu nabavku ili kolekcionarsku dozvolu, i dalje ne plaćaš porez na lovačko oružje.

Ono što može da se desi je da izmisle neku godišnju taksu na kolekcionarsku dozvolu - zašto bi se tek tako odrekli takse od 5000 din za dozvolu za nabavku?

neca90 kaže:
To za porez nema ni najmanje logike, ali to sto nema logike nikako ne znaci da poreza nece biti! Sad, hoce li - videcemo, ali za sad ga nema jos.


Baš tako kolega, u Srbiji je sve moguće, naročito ako je na štetu naroda Grin
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Kile_
 Pogodnost kolekcionarske dozvole je ta sto ti ne treba dabavka kada kupujes novo oruzije.samo kupis na osnovu dozvole i odes na prijavis gde placas upis tog oruzija u dozvolu. Porez na lovacko oruzije ne placaju aktivni lovci to je provereno niti placajju porez oni koji imaju kolekcionarsku. To je provereno jer nas lovocuvar ima kolekciinarsku.obican a4 format malo deblji papir. Plus plasticna kartica gde su oruzja uneta.
Samo 300 i 4x4
 
Planinko011
 Sad sam pozvao Snajper da bi dobio informaciju iz takoreci prve ruke i kazu da moze da se nabavi oruzje na kolekcionarsku dozvolu ali su imali samo jednu do sada i kazu da ima vise uslova da se dobije kolekcionarska dozvola.
E sad, dal je kasa za oruzje, sigurno i ovaj zdravstveni pregled, raspitacu se.

A za porez, mislim da ce ga biti i ko ima vise od dva para sezonskih cipela.
I to je neki luksuz sigurno.
 
AcaNik
 Тачно има да избаксузирате нешто са тим порезом Sad
Порези и таксе за ову годину су изашли у фебруару. Нема за колекционарску дозволу! Није ни предвиђен да га има уопште јер је њена сврха само да се олакша куповина лицима који су већ више пута пролазили провере и испуњавали услове да не пролазе опет.
Уместо што само кукакате као нарикаче и слутите зло за неки нови порез, побуните се против њега! Померите се и учините нешто да се он укине!
Или боље немојте, лакше је само кукати!
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Kile_
 Upravo tako aco.
A da bi uzeli kolekcionarsku prvo morate da preregistrujete oryzije koje vec imate i izvadite novi oruzni list.samim tim iradite lekarski i potreban vam je sef naravno.posle samo platite taksu za kolekcionarsku i izdaju vam bez problema ukoliko imate 5 oruzja iste kategorije
Samo 300 i 4x4
 
Planinko011
 Уместо што само кукакате као нарикаче и слутите зло за неки нови порез, побуните се против њега! Померите се и учините нешто да се он укине!
Или боље немојте, лакше је само кукати![/quote]

Da li mi se cini ili imamo nekog sa nikom Ce ovde? Kako se pobuniti? Odes u hajduke pa te vlast juri sto neces da placas? Cukunded mi je bio ucenjen, kako su mi kazivali, i od Srbije i od Austro Ugarske zbog sverca duvana ali slabo sta bi od toga za potomke. To radi raja sirotinja i danas na gepek a ovi sto rade na kamione imaju neki stelt sistem pa ih vlast ne vidi.
Demonstracije 41, 89, 91, 96/97, 2000???
Sta je to donelo Srbima?
Zasad mogu da izadjem na izbore i da zaokruzim ali imam neki neopisiv utisak da su svi njihovi pa cak i oni koji deluju da nisu.
Moj problem je bio sto sam znao od 25te da stari ne valjaju ali da dolaze gori.

Srbija od Milosa nije imala vladara koji je nesto ucinio na polzu naroda. I Milos se obogatio ali je bar Turke proterao i osnovao bolnice a kao nepismen i skole sa Dositejem i Vukom.

Elem, metalni sef imam, zdrastveni cu valjda da prodjem a videcu dal jos nesta treba pa cu javiti ovih dana.
 
Planinko011
 /
 
Planinko011
 Eto, ne budem lenj i odem do MUPa da se raspitam za kolekcionarsku dozvolu.
I saznam lepo da za ovih 7 cevi koje posedujem moram da zamenim postojece oruzne listove i to kosta 10950din.
Prilaze se lekarsko uverenje koje kako pricase kolege kosta oko 5000din, uverenje iz suda da nisi pod istragom, uverenje o obuci za oruzje za sve vrste i potvrda iz LU ili Diploma o polozenom lovackom ispitu a vrsi se i terenska provera. Srecom pored suda, sto kaze bata Djosa, samo kod marvenog psihijatra treba da odem po pecat da nisam jeo lude krave i prasice.

Kad to dobijem podnosim zahtev uz 800din takse ali kako MUP nije doneo odluku o visini takse obavezujes se da ces platiti razliku takse.
E sad MUP moze da smisli da mu treba 5000, 50000 ili 500.000 din ti si se obavezao ili gubis tu dozvolu. Eh rekose i da to nesto nacelnik razmatra i da su izdali dve na cirka 200.000 ljudi.

A ja reko kad vec trazis tu kolekcionarsku mozes odmah da jednim potezom sve resis ali jok zasto lako kad moze komplikovano.

Za ove zdrastvene sto menjamo su se sad setili strucnjaci da na cipu ima mesta i da se drze podatci o hronicnim bolestia, alergijama, krvna grupa, izabrani lekar......... ali eto ko bi se to setio ali menjace se one opet pa ce dopisati naknadno.

Rok za zamenu starih oruznih listova je 5.03.2019te pa sad idem hitno da uplatim loto da regulisem to i jos nekoliko sitnica samo mi se cini da moram bar do Nemacke jer mi ovaj domaci nagradni fond ne zavrsava posaoVrlo tuan
 
neca90
 I u svemu sto si pobrojao, treba i clanska karla LU?!?? A sta sa pistoljima?!? Oni nisu lovacko oruzje. Je l' to znaci da za pistolj treba da se nosi clanska karta streljackog udruzenja?!???? Je l' si pitao da li po ovom pitanju prave nekakve razlike izmedju pusaka kao lovackog, i pistolja i revolvera kao nelovackog oruzja?...
 
Planinko011
 Nisam ja pitao referenta kako sta i po kom clanu razmatraju vec kako bih zavrsio posao.
A razlika je sto pusku mozes u loviste a pistolj ne mozes na zalost.
Sad covek moze da smisli sto pitanja iz kojih izlazi hiljadu potpitanja ali ne mogu da se ubedjujem dal su u pravu ili nisu i sta je pravda a sta nepravda.
Na poslovima sa oruzjem nacelnik i referent su uvek u pravu a ko to shvati lakse zavrsi posao.
Opcija je tuzakanje od nemila do nedraga i potezanje poznanika koji mogu da zamole ili narede.
 
AcaNik
 Тај твој референт нема појма да ти ја кажем! Не може те нико условљавати да будеш члан удружења грађана, што ЛУ јесте! Довољна је или диплома о положеном ловачком испитку или важећа ловна карта и то је то.
А те бајке како је начелник издао само две на 200 000 дозвола је најобичнија лаж јер колика је то општина где има 200 000 дозвола!? У Београду нема ни једна са толико дозвола за оружје сигуран сам 10000000000000% !
Лекарско кошта у просеку 2500-3300, како где. И ту је дошло до промена.
А биће још промена Smile
ПС Земун је до сада издала већ преко 20 колекционарских дозвола. Никакав баук то није.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
sasaruma
 Kolega Aco referent u Rumi isto trazi potvrdu iz lovackog drustva da si clan.U zakonu stoji da je dovoljan lovacki ispit ili lovna karta ali jbg.moze im se.Ovo je tacna informacija koju sam dobio od mog rodjenog brata.I isto je morao da potpise da je saglasan sa doplatom takse posto nije utvrdjena konacna visina iste.Potpisao je i saglasnost da policija moze da dodje u kontrolu oruzja kad god zeli,da bi proverili kako se oruzje cuva tj. da li je zakljucano u ormaru za koji nisu precizirali jel mora da bude od lima ili od drveta.
 
Planinko011
 Prvo kolega ne znam sta si ti procitao ali sam da ponovim napisao da mi referent kaze da imaju dve kolekcionarske dozvole a opstina ima 200 hiljada dusa.
Drugo sa referentom se poznajem cirka 20tinu godina i izdao mi je bar 4-5 dozvola za nabavku a sef mu je zena mog dugogodisnjeg drugara. Nacelnika poznajem ali mu nikada nisam nista izvoljevao a i ne planiram.
Na kraju pa slucajno radim tih cirka 23 godine u zgradi gde se nalazi i MUP pa eto nije bas da sam dobio nogu otpozadi a kafu nisam izvoljevao.
Da je pominjao potvrdu iz LU jeste ali odmah rece da odgovara i da imam diplomu o lovackom ispitu (verovatno se lovne karte nije odmah setio jer sam izasao za 5min)
Za jednu kolekcionarsku sam siguran cija je (jer sam i lovio sa covekom i da ne pitam) a druga me ne zanima.

Sve i da nemaju pojma sigurno necu proveravati sudsku praksu sa MUPom vec kad mi to dodje na red zavrsicu nekako.
Drugo u poslu kojim se bavim sam toliko ljudi koji u okviru istih sluzbi traze za iste stvari razlicite papire i bukvalno vazi koliko pravnika toliko misljenja.
Jos kad su nabiflani da nisu oni tu zbog ljudi vec da ljudi dolaze zbog njih veselju nikad kraja.

Sto se tice promena siguran sam da ce biti ali za ovo mojih 27 godina rada skoro uvek su bile na gore a jedino se posreci kad dodje neki normalan covek na mesto sefa.

Niko nije rekao da je bauk ali kako mi novo oruzje ne treba nemam potrebu da trcim pred rudu jer zdrastveno cini mi se traje pet godina pa bih potrosio bar 2 bezveze.

Normalno da je lepo komforno kupiti pusku kakvu zelis u radnji odmah a da ne trcis krug sud, MUP.
 
Srem
 Izveštaj izabranog lekara ,koji je prvi korak za odlazak na lekarski pregled , poskupeo sa 210 dinara na 500 ! Reč je o Novom Sadu .

E sad ranije nisam mogao izvaditi izveštaj , jerbo je istekla zdravstvena knjižica ,koja je opet data pre 5 meseci da se izvadi u SIZ-u i normalno prvo se platila , a izrada kad stigne na red.

Pitam lepo ,šta će knjižica kad potvdu plaćam kao vanstandardnu uslugu na svoj zahtev, kažu sestre treba.
Kad sam konačno dočekao zdravstvenu knjižicu , niko je nije čestito ni pogledao ... Ali stigao novi cenovnik za izveštaj ...500 dindži ... parče papira.

Skuplje nego nova zdravstvena !
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
КОРИШЋЕЊЕ СРЕДСТАВА ИЗ ФОНДА ЗА РАЗВОЈ ЛОВСТВА PROPISI O LOVU 106 27.07.2019. 16:13
СТАТУТ ЛОВАЧКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ PROPISI O LOVU 15 05.06.2015. 22:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,228,306 posete www.srbijalov.com