Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.
vajsmiler
 Druže ovaj zakon je tako napravljen da ga skoro svaka policijska stanica drugačije tumači. To znači da može da se desi da ako pitaš u jednoj stanici da može, a ako pitaš u neku drugu da ne može. Zato najbolje je pitati tamo u policijsku stanicu gde imaš prebivalište, kao i tamo gde ovo drugo lice ima prebivalište, osim ako ne živite u istom mestu ili opštini gde je nadležna ista policijska uprava.
Zec, lisica, jarebica, divlja patka, prepelica, a i golub, i grlica, i po koja komšinica...
 
sasaruma
 Kada sam hteo da izvršim zamenu lk.službenica u rumi mi je tražila da oboica donesemo uverenje iz streljane i lekarsko uverenje.
 
Aca S
 Hvala. Kako stvari stoje, moraću na obuku ili da se zadovoljim sa onim što imam.
 
SharpShooterSer
 ja se zeznuh danas pa se upustih u proceduru zamene oruznih listova...platio takse, uzeo lekarsko, potvrde o obucenosti imam od ranije...nigde nije receno da ce da mi uzmu stare listove, i da dok se procedura ne zavrsi, puske mogu da stoje samo kod kuce, u sefu. znaci sve sto sam lovno planirao narednih mesec dva pada u vodu. kakav nonsens!
drugo, i dalje mi nije jasno kako (tako sam razumeo) moze da se desi da nekome ko vec ima to oruzje i dozvole, i ispunjava zakonske uslove (bez diskrecionog prava) to oruzje bude oduzeto (pu pu daleko bilo).
i jos jedan nonsens od danas, s obzirom da legalizacija istice, nadjoh nesto na brzinu da legalizujem, i donesem tri osnova dela (normalno sastavljena) - sanduk zatvarac i cev (bez kundaka, okidaca), kaze sluzbenica, ne moze ovo da se legalizuje, nije kompletno. haos???
M48 - 8x57
Browning XPR 243 - Leupold VX-3 3.5-10x50
K98 - 6.5x47 Lapua - Vortex Golden Eagle 15-60x52
CZ527 .223 - Hawke 6-24x56
Browning 425 20/76 cal.
Suhl 127 - 12 cal.
Uherski Brod 585-06 mod 2 16 cal.
AR15 22lr - Falcon 18+ 4-18x44
 
Djurovic Djordje
 Vidim da si iz Cacka, a sve sam to prosao. Ja sam im oruzni list dao tek kad je stigo novi i ako su trazili stari odmah. Zvace te neko od sluzbenika za proveru bar u mom slucaju nisu dolazili kuci nego sam isao tamo i rekao im gde drzim oruzje i td, znaci nisu proveravali nego veruju na rec posto vec imamo oruzje valjda je to i ligicno. E sad ovde kod nas tumace zakon kako ko hoce i ni sami ne znaju sta treba da rade pa nekom ovako, nekom onako, ali nema razloga da ti oduzmu tako da sa te strane budi opusten. Ja sam cekao oko 15ak dana na oruzni list i otisao tamo da vidim da li je stigao, nece te zvati nego odes sam da proveris.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
dzudzubajac
 Podneo za nabavku 11.09.
Kontrola bila posle 2 nedelje, došao policajac, oduševio se led svetlom koje se uključuje kad se orman otvori.
Danas dobio nabavku.

Mislim da ću za preregistraciju da sačekam, sve se nadam da će ukinuti taj harač, mada bi mi bilo zgodno da prebacim i druge dve puške na isti oružni list.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
lakistrike95
 Kolega mozes li da slikas taj ormar da vidimo i mi? Smile
 
sasaruma
 

dzudzubajac kaže:

Podneo za nabavku 11.09.
Kontrola bila posle 2 nedelje, došao policajac, oduševio se led svetlom koje se uključuje kad se orman otvori.
Danas dobio nabavku.

Mislim da ću za preregistraciju da sačekam, sve se nadam da će ukinuti taj harač, mada bi mi bilo zgodno da prebacim i druge dve puške na isti oružni list.
E sada mi nista nije jasno.Ja u Rumi ne mogu da podnesem zahtev za nabavku,dok ne izvrsim preregistraciju oruzja koje vec posedujem.
 
dzudzubajac
 

lakistrike95 kaže:

Kolega mozes li da slikas taj ormar da vidimo i mi? Smile


Imam metalni orman upakovan u drveni orman. Imaš na temi "držanje oružja" kako sam pravio sa sve slikama...

i.imgur.com/QNTAPtp.jpg

Iznutra

i.imgur.com/UqJb0eA.jpg

sasaruma kaže:
E sada mi nista nije jasno.Ja u Rumi ne mogu da podnesem zahtev za nabavku,dok ne izvrsim preregistraciju oruzja koje vec posedujem.


Kolega, zakon je vrlo jasan, preregistracija nije uslov za nabavljanje oružja. Nažalost, u praksi imaš slučajeve da referenti tumače zakon nakaradno, a to se da rešiti na više načina, za početak pokušati prijateljsko ubeđivanje i konsultaciju sa višom instancom.
Ja bih uradio preregistraciju karabina i sačmare, čisto da imam sve na jednom dokumentu, al se sve nešto nadam da će ukinuti preregistraciju a 8000 din nije malo. Pištolj ću verovatno iduće godine prebaciti na sportsko da ne bih plaćao porez. Naravno uz nabavku još jedne cevi, pošto sam ženi objasnio da "ako kupim još jedan pištolj umesto da plaćam porez 7000 plaćam samo članarinu u streljačkom klubu 1000-2000". Tek sa dve kratke cevi to ima smisla Smile
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
SharpShooterSer
 meni ostaje da vidim koliko ce da traje procedura za preregistraciju, odnosno nabavku jos jedne cevi i dobijanje oruznog lista za ovu legalizovanu cevku. nadam se ne previse...
a ptice na grani znaju da koliko pu toliko tumacenja zakona/uredbi/propisa
M48 - 8x57
Browning XPR 243 - Leupold VX-3 3.5-10x50
K98 - 6.5x47 Lapua - Vortex Golden Eagle 15-60x52
CZ527 .223 - Hawke 6-24x56
Browning 425 20/76 cal.
Suhl 127 - 12 cal.
Uherski Brod 585-06 mod 2 16 cal.
AR15 22lr - Falcon 18+ 4-18x44
 
DakiNS
 Da vas "obradujem" Porez se plaća i na malokalibarsko oružije , barem ovde u NS.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mihailo
 Koliko su takse za novi oruzani list,preregistracija?
 
AcaNik
 Мени није стигло за МК оружје сем за пиштољ грешком и за то сам однео потврду из станице да имам само један пиштољ за порез.
МК нема у таксама које су изашле у фебруару. По ком основу и колики порез онда наплаћују?!
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 U pitanju je bereta 5,6 znači MK i plaća se porez kao i za svaki drugi pištolj ili revolver, a stiglo je na istom rešenju poreske. Kaže da se ne plaća porez samo za vatreno oružije čiji kalibar ne prelazi 4,5 mm. To mi je odmah rekla službenica u PU i posebno napisala kalibar.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Мислио сам да причаш о МК пушци. Као тамо што сам навео битно је како је МК пиштољ регистрован.
Када она нађе у закону да пише да калибар не прелази 4,5мм нека оде она па нека нађе такво оружје код нас ;) Не и муницију!
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Aco , šta misliš koliko se poreznici razumeju u oružije? Opisao sam vam kako sam danas prošao , mene to i ne čudi mnogo , s obzirom na ostala dešavanja . NS je specifičan , da ne kažem najgori grad što se tiče priučenih filozofa tumača zakona , ma o kojoj se službi radi.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mihailo
 Nije to samo u NS,svuda je slicno.
Ja se obradujem kad naidjem nna sluzbenika koji je pred penzijom.
 
AcaNik
 Ех Даки да знаш како је по другим мањим местима Sad
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Danas me nazove neki lik iz poreske uprave povodom moje žalbe na porez za MK pištolj i reče da će mi pročitati zakon , rekoh ne treba , ali dodade on - Treba jer morate platiti.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Друже мене још нико није назвао. Па нека нађе у том закону где пише да се опорезује МК пиштољ?
Не могу да окачим слику јер ме зеза онај сајт за хостовање да видиш како изгледа потврда коју су ми дали у станици.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
КОРИШЋЕЊЕ СРЕДСТАВА ИЗ ФОНДА ЗА РАЗВОЈ ЛОВСТВА PROPISI O LOVU 106 27.07.2019. 16:13
СТАТУТ ЛОВАЧКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ PROPISI O LOVU 15 05.06.2015. 22:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,232,044 posete www.srbijalov.com