Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Ruske optike VOMZ (ВОМЗ)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Ruske optike VOMZ (ВОМЗ)
canis aureus
 galjaman

 Ruska optika WOMZ
Konkretno me zanima koju od ove dve uzeti za lov pogonom
1. WOMZ Pilad 2-10x48L
2. Womz Pilad 1,2-6x24L
Naravno iz iskustva kolega. Pozz


----------------------------------------------------------
-na predlog člana galjaman
izvol'te
SrbijaLov AdminTim 
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 Ako ćeš je koristiti samo i jedino za pogonski lov onda 1,2-6x24
a ako ćeš je koristiti i za lov sa čeke, za gađanja na većim daljinama, u sumrak i "noćni" lov onda svakako 2-10x48 koju sa uvećanjem 2x možeš uspešno koristiti i za pogon tj za "na blizu"
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
galjaman
 Hvala za otvaranje teme i odgovoru. Koristio bih je za pogonski lov u vecini slucajeva, tj. 2-3 puta godisnje lovim cekanjem u sumrak. E sad, ne znam koliko ce mi od 1,2-6x24 zavrsiti posao za tih par puta? I dali se uopste isplati za tih par izlaska uzeti ovu drugu.l?
 
stefan092
 Са овим произвођачем сам се срео па ћу пренети моје искуство, један мој колега је купио ову оптику са повећањем од 2-10х48, и солидно се види испуцао је за годину дана преко 250 ком муниције у кал 270 win оптика и даље држи групи све супер. Мени је нешто друго запало за око када ставиш увећање на х2 направи се( ваљда се то зове паралакс) око целог обима окулара и никако не може да се изгуби померањем око напред, назад, лево, десно тај црни крг. Е када се увећање стави на 3х онда се он изгуби. Он је задовољан оптиком има и илуминацију. И још нешто мораш обратити пажњу на кончаницу, један други наш колега је купио Вомз оптику али када увећаваш кончаница постаје дебља, тако да на х10 већ покрива иха ха!

А што се тиче твоје дилема као што у претходном упису рече колега ако је искључиво за погон онда 1,2-6х24 са том оптиком ти је шире видно поље али слаба или никаква видљивост у сумраку и мраку.
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
dzudzubajac
 

stefan092 kaže:

Са овим произвођачем сам се срео па ћу пренети моје искуство, један мој колега је купио ову оптику са повећањем од 2-10х48, и солидно се види испуцао је за годину дана преко 250 ком муниције у кал 270 win оптика и даље држи групи све супер. Мени је нешто друго запало за око када ставиш увећање на х2 направи се( ваљда се то зове паралакс) око целог обима окулара и никако не може да се изгуби померањем око напред, назад, лево, десно тај црни крг. Е када се увећање стави на 3х онда се он изгуби. Он је задовољан оптиком има и илуминацију. И још нешто мораш обратити пажњу на кончаницу, један други наш колега је купио Вомз оптику али када увећаваш кончаница постаје дебља, тако да на х10 већ покрива иха ха!

А што се тиче твоје дилема као што у претходном упису рече колега ако је искључиво за погон онда 1,2-6х24 са том оптиком ти је шире видно поље али слаба или никаква видљивост у сумраку и мраку.


To što se končanica uvećava sa promenom uvećanja je sasvim prirodna stvar ako je končanica u prvoj fokalnoj ravni. Ako ne želite to, gledajte optike koje imaju končanicu u drugoj fokalnoj ravni...
Postoje argumenti za i protiv, končanica u prvoj fokalnoj ravni je poželjna za razne mil dot končanice pošto je tako lakše odrediti veličinu divljači i samim tim i daljinu itd.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
7x57
 A ta pojava crnog kruga na malom uvećanju se zove efekat tunela. Smanjivanjem uvećanja objekti u slici se više ne smanjuju već se samo udaljavaju i pojavljuje se crni krug. Uobičajeno i za neke mnogo skuplje optike.
Draško
 
canis aureus
 

galjaman kaže:

Hvala za otvaranje teme i odgovoru. Koristio bih je za pogonski lov u vecini slucajeva, tj. 2-3 puta godisnje lovim cekanjem u sumrak. E sad, ne znam koliko ce mi od 1,2-6x24 zavrsiti posao za tih par puta? I dali se uopste isplati za tih par izlaska uzeti ovu drugu.l?


Koristim 1,5-6x42 i 2,5-10x42 (ne VOMZ nego drugog proizvođača)
ova prva mi je bolja za pogonske lovove, za na blizO i za na brzO ali je i te kako upotrebljiva i ova druga sa na 2,5x Yes ... a obe su mi sasvim ok i za čeku, i za dalje i za "noć" gde malu prednost sad ima druga ...

2-10x48 je "univerzalnija" i za "sve prilike" dok je 1,2-6x24 "prava pogonska" koja sa sumrakom gubi funkciju pre ove prve ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
galjaman
 Jos samo jedno pitanje i mozda dobijem ,, i jare i pare'' Smile
Za nocni lov 1,2-6x24 sa nekom boljom lampom kako bi se pokazao za nocni lov?
 
Planinko011
 Kolega galjaman da li je to neka posalica?
I da je Swarovski pa to nije za nocni lov.
Mislim moze ali ispod 42 objektiva za noc.... Bar sad tih varijabilnih optika ima na sve strane.

Inace imao sam neke slicne ruske optike Veber na 30-06 sa iluminacijom cene 150e i zaista je drzala grupu i posle 50 metaka i kada osvetlis lampom sve je to ok ali bez lampe to je na srndacu pola sata ujutru i pola sata uvece manje lova u odnosu na Meoptu a o pucanju na DS nocu bez lampe da ne govorim.

I kolega ne znaci da ces ako sada izlazis 2-3 puta godisnje u lov docekom i da neces za par godina postati pasionirani lovac na lisicu i sakala ili neke druge pretezno nocne divljaci.
 
MMilos
 Za optike ne znam, ali drugar ima VOMZ crvenu tačku na ZH kombinaciji i prezadovoljan je za pare koje je dao.
 
7x57
 Mislim da sa min uvećanjem od 2 ili 2,5x nećete biti hendikepirani u pogonskom lovu na svinje. Kada se srodite (uvežbate) sa svojim karabinom nema nikakvih problema. Dva šakala sam odstrelio noću sa uvećanjem 4x na 20-30m, a bili su u pokretu, da ne kažem trku. Doduše sa upaljenom tačkicom (4-12x56). I jednog u kasu na 70m sa 4x32, teški sumrak. Uvek prednost dajem 1,5-6x42 do 2,5-10x50 optikama u odnosu na tzv. igle ili šila (x24).
Lovio sam i po šumskom planinskom terenu sa 3-9x, pa nije bilo problema. Samo često karabin u rame i sve to dođe na svoje mesto, nisu svinje šljuke.
Draško
 
Brka bez brkova
 Gledao sam tu optiku 2 -10x48,koncanica je veoma tanka a tacka mala,sto je dobro za vece daljine,ne znam kako bi izgledalo brzo gadjane na 20ak m u sumi na svinju u trku. A tu drugu optiku nisam imao prilike da vidim. Ja bih se pre odlucio za 2-10 x48 ,ako planiras da imas samo jedan karabin to ti je pametniji izbor.
 
galjaman
 Naruceno Vomz pilad 1,2-6x24L illuminated reticle LD.
Trebalo bi da stigne 29og decembra iz Rusije.
 
7x57
 

galjaman kaže:

Jos samo jedno pitanje i mozda dobijem ,, i jare i pare'' Smile
Za nocni lov 1,2-6x24 sa nekom boljom lampom kako bi se pokazao za nocni lov?

Mali savet, za noćni lov je drži na 3,5-4x. Tu će dati svoj max. Očekujemo fotografiju kad stigne, najbolje sa metom i nekom lepom malom grupom pogodaka.
Draško
 
galjaman
 Hvala na savetu. Bice fotografija cim stigne optika. U medjuvremenu ako ima neko preporuku koje nosace uzeti za ovu optiku?
 
galjaman
 P.S. zaboravio sam da kazem da je zastavin karabin m70 sa lastinim repom u pitanju.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
ZEISS optike OPTIKE I MONTAŽE 233 11.08.2020. 23:05
TRUGLO optike, red dot, nišani,mušice .... OPTIKE I MONTAŽE 50 22.11.2017. 12:37
Optike Schimdt & Bender OPTIKE I MONTAŽE 107 18.11.2017. 13:55
Rusan nosači i montaže optike OPTIKE I MONTAŽE 26 16.11.2017. 18:17
Ruske bokerice "Baikal" (uopšteno ,svi modeli) LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 115 02.02.2017. 11:53
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,227,805 posete www.srbijalov.com