Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovačke priče - stvarni dogadjaji!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovačke priče - stvarni dogadjaji!
Planinko011
 Daki drago mi je da si zdravo a mesto za pricu je pravo jer sada lovci vise adrenalina osete pri susretu sa referentima za oruzje u PU nego pri susrwtu sa kapitalnim veprom.<br>
Mene procedura tek ceka jer znam za jadac i cekam caleta da se vrati iz letnje emigracije pa da me prijavi na stan koji je njegov jer je on ziveo do bolesti u mom.
Obuku imam, osudjivan nisam, metalnu kasu imam, referente piznajem dobro vec 20 godina ( sto me ne postedjuje od ispunjavanja njihovih zapovesti pa vezujem konja gde oni kazuju).<br>
Obzirom da sam lov ,zbog manjih zdrastvenih problema, odlozio za oktobar dok temperatura nw bude ispod 20 stepeni a i da akcije i ove takse moram da platim oko 30 hiljadarki; trenutno mastam o sumskoj sljuci i nekom lepom patanu koje bi preparirao.
A sledece rogove planiram tek u aprilu jer pored decije garderobbe, racuna i taksi ove godine samo ena moze da mi ih obezbedi.
 
DakiNS
 Šta da ti kažem , radnim mestom sam bio vezan za policiju i to za OKP , forenziku i odelenje za oružije , poznajem ih godinama skoro sve , nije mi trebala nikakva protekcija , barem sam tako mislio, jer nemam nikakvu mrlju , ali je sve to džaba , ako naletiš na "stručnjaka".
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Planinko011
 Nazalost kada sam vadio prvu cev 90te godine podnesem uredno zahtev i oni me direktno pitaju da li imama nekog u policiji i da dzabe podnosim ako niko ne garantuje.
Ja se raspitam levo i desno i brat od strica mi kaze da nam je dalji rodjag na funkciji i odem kod njega i zavrsi mi dve cevi odjednom (a nasali se da li mi treba i minobacac).
Nazalost posle 30 godina situacija ista, mora neko da urgira ako mislis da nesto zavrsis bilo upis deteta u vrtic, skolu, gradjevinsku dozvolu, uknjizbu...
Mislim ne mora ali su najvece sanse da ces da se nacekas i da ce ti onda odgovoriti cuveno "fali ti jedan papir".
Sad kad je sve iza tebe, verujem da si se nervirao za 10 godina zivota, a pare obaska ko da ne mozemo da ih negde drugde utrosimo.
Bar si fit za ovu lovnu sezonu.
 
ProfiHunter
 Ovo vec prevazilazi i naucnu fantastiku u negativnom smislu,jos jedan dokaz u kakvoj zemlji(nazalost)zivimo.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
AcaNik
 Невероватно Sad
Ако немаш против пренео бих твој пост у групу на фб?
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Ne smeta , sve je istina.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 Nađoh na Fb prelepu pesmu.

TUŽNA PJESMA O PSU (Čekaj me ja ću doći) 💔

Još jedna noć je prošla,
otvaram umorne oči,
novi dan, nova nada..
možda će danas doći..

Malo sam gladan i žedan,
odavno nisam jeo..
i puno drugara takvih,
još usput ja sam sreo.

Al’ neka.. nema veze..
još ima snage i moći..
još pamtim tvoje riječi,
čekaj me.. ja ću doći..

I tako od onog dana,
prošetam, pa se vratim
i čekam na istom mjestu..
i nikako da shvatim..

Prolaze tako ljudi,
svak’ ide putem svojim,
ja tražim poznato lice
i mašem repićem svojim.

Netko me pomazi malo,
netko i udari nogom,
al’ neka, sve će to proći
i opet bit ću sa tobom.

Sjetim se onda tako,
kada mi teško bude,
dolaska u tvoju kuću,
među te sve nove ljude.

Svi ste se smijali jako,
na dlan ruke sam stao,
rek’o si da me voliš,
da nikom ne bi me dao.

A ja sam bio sretan
i već tada sam znao,
da ako zatreba nekad,
za tebe život bih dao.

Svud sam te pratio stalno,
dijelili sreću i tugu
i nikom vjerovao nisam,
kao svom najboljem drugu.

Zato mi jako čudno
bijaše onog dana,
gledao si me dugo,
pa izveo iz stana.

I krenusmo u vožnju
i to baš podužu neku,
puno smo ulica prošli..
i most.. i neku rijeku..

Tada smo odjednom stali,
krio si od mene oči,
rek’o si da te čekam
i da ćeš sigurno doći.

A ja sam ostao zbunjen,
gledao dugo za tobom,
sam u nepoznatom kraju,
ne znajuć’ kud bi sa sobom.

I prolazili su dani,
teški, al’ hrabrio sam sebe,
u svakom čovjeku sto prođe,
ja sam tražio tebe.

Mnogo je od tada prošlo,
smjenjivala se ljeta, zime,
kad mi je najteže bilo,
dozivao sam ti ime.

Dođi.. molim te, dođi..
sve bit će kako treba,
ništa ti traziti neću,
čak ni koricu hleba.

Al’ tebe nema, pa nema,
ja više snage nemam,
polako sklapam oči,
na put se posljednji spremam.

A ako nekada i dođeš..
možda i nećeš.. al’ ako..
znaj, čekao sam te dugo..
i volio sam te jako..

Dok zora polako sviće,
ja zadnjim dahom dišem..
za oproštaj te molim,
nisam mogao više..
Ljiljana Vukosavljević, 28.02.2014.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
krilas
 E Dare, mnogo lepa i tuzna ova pesma. Nazalost, ima mnogo "ljudi" koji se samo tako zovu, a gori su od svake zivotinje, ovde se bojim da ne uvredim zivotinje.
Siroma
 
bogoljub
 Volim lov,volim žene,a i žene vole mene,al lov mene srećnim čini zato ženo ti izvini što vikendom sediš sama dok ja šetam planinama.Lovac sam od malih nogu,bez kerova ja ne mogu!Zadovoljstvo to mi godi Mir Božiji Hristos se rodi.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Vuja
 Hajmo ovu temu da aktiviramo!!!!!!

Bio je to Novembar 2019te, izašli smo na čeku negde oko 18h mrako uveliko pao ali pošto služba ne dozvoljava bežanje sa posla ranije, šta ćemo osuđeni smo da na tenane i sa što manje buke priđemo i postavimo se na čeku. Hladno jesenje skoro zimsko veče u daljini se čuje po neki šakal, ćuk. Veče polako odmiče i počinjemo lepo da osećamo hladnoću negde oko 21h čuje se uplašeni princ šume Srndać. Dere se kao da ga goni čopor gladnih pasa, nije prošlo 2-3 minuta od njegovog javljanja čuje se karakteristično pucanje grane ispred nas. Drugar je u liniji samno ali na jedno 100 m ulevo od čeke na kojoj sam ja, šalje mi sms pošto toki-voki tada nismo imali svinje su u trnju ispred nas. On kod sebe ima TOZ 34 ali je trnje i izlaz nekih 70-80 m ispred njega što znači njemu je malo dalje ali za mene i M70 sa optikom Tasko 6x40 i Grom u cevi kada izađu iz šume odlično. Stegao sam rukama onaj karabin kao dete lizalicu pripremio samo da mi se pojavi senka da ga ubacim u rame pa čemo da vidimo kom opanci kom obojci. Kad ono cvrc.... Ne lezi vraže sve se smiri utihnu nema ih e sad polazi ono dal smo ih čuli ili nismo dal smo ludi ili nismo šta se dešava???? Prošlo je par minuta... Čujem ih iza sebe a stiže mi sms ispred tebe su nagvirujem se kroz prozor i imam šta da vidim gospođa krmača ide ukoso iza moje čeke sa leve strane ka meni smanjuje prostor izmeču nje i čeke na neka 2-3-4 metra a ja sam na visini od 4m iza nje zaludeo gospodin vepar je gura njuškom i samo čeka momenat da ona stane i mrdne rep ne bi li je on opalio Smile. Karabin je u ramenu a u glavi "e pa daso nisi ni prvi a bogami ni poslednji kome je ona stvar došla glave" končanicu od prilike nanosim ispred njega i palim lampu..... Međutim zbog uveličanja i njegovog hoda za krmačom končanica je pala na desni but jer idu ka meni vučem končanicu napred ispred njega a on kao na mesečini samo za mladom damom ide li ide ma ne haje on što ja glumim voajera i gledam kroz optiku. Nikako da zastane kako bi mi dao šansu da povučem optiku na plećku i uputim hitac prolaze oni pored čeke onako u ljubavnom zanosu počeše da trče i uđoše u drugi deo šume. Adrenalin mlati bubnji mi u ušima kad se sa neke čeke desno od mene ču ono klasično GRUUUU e reko ode dasa mada možda i mlada ko će ga znati.. Drugar šalje poruku ajde idemo kada sam stigao do njega dobih onako u šali ćušku po glavi i ŠTO NE OPALI !!!! Koliko ga grlo nosi e reko zato što sam mu non stop nišanio BUT, nikako da stane reko da povučem ka plećki pa da pucam, "vidim ja ti ih osvetlio i samo čekam sad će sad će kad ono ništa" reko šta da se radi, nisam bio siguran da će pasti a da ga ranim da se muči i da ga ne nađem nisam hteo. Reko dal sam ja poludeo ili ti?? Šalješ mi poruku ispred tebe su a oni iza mene, On će " ispred tebe su bila dva nazimeta ove iza nisam ni čuo ni video" e reko da sam ja akar jedno ispred video bar njega da pokušam ovako sam se lepo nagledao kao kakav voajer ljubavnog zanosa vepra i krmače mada više je to bilo daj mi -ne dam, pa opet daj mi - ne dam nego neke akcija ali avaj neću da budem cepidlaka. Nadam se da ćete uzivati čitajući kao što sam ja gledajući i evo sad prisećajući se i pišući. Do sledećeg puta DOBAR POGLED

P.S sezona polako počinje nadam se da će se druge kolege priključiti u pisanju.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
Planinko011
 Evo pre par dana sedosmo ja i Max 011 sa drugarima koji sa namerom tj poslom dodjose u nas grad pa se podsetismo nekiih lovackih a i ribolovackih prica.
Posto nas drugar cesto ide u neke lovove a voli da proprati i neki eksluzivni trofejni lov drugara koji to mogu da plate, pa je pre 7-8 godina poveo duboko u Bosnu prijatelja gastabajtera u lov na medveda.
Krece uvodna prica o pripremi, doceku, pregledu slika sa hranilista, atmosfera se zagrejala i dodjosmo do pucnja sa 7x64 i pogotka ali avaj meda odlazi sa mesta u mrkli mrak i ostavlja krvni trag.

I onda donosi se odluka da se puste psi i da se medved odmah nadje i njih trojca krecu u potragu opremljeni termalima i na puskama i za osmatranje.

Psi arlaucu i oni se razdvajaju, drugar prolazi kroz kanal i puzeci uz skarpu izbija na malu cistinu od 30m i termalom uvidja medu koji krece ka njemu vidno skucene pokretljivosti.
On nisani i opaljuje metak ali lose i meda na njegov uzas nastavlja ka njemu, on repetira i uspeva da zaglavi metak.
I neocekivano iza njega izlazi sumar koji ceo sarzer iz tetejca prazni u medu i ovaj se sruci na 2 metra od njega.

Drugar akter ove drame guta knedle od samog secanja, a Maxu i ovom trecem se tresu ruke i graske znoja izbijaju na celo.

E tu su mi se namestili i ja kazem ovom. Ma druze nije to bilo tako opasno kao sto se tebi cinilo vec ti si to zbog mraka imao percepciju da je to tako opasno.

Tu sva trojca skacu na mene. Sta lupas? Ti znas sta je ranjeni medved? Da li si ti normalan?

Ja nastavljam. Ma daj bio si ti i u gorim situacijama ali nisi bio svestan opasnosti jer je bio dan.
Drugar ne veruje sta pricam i sad je vec prica otisla dodjavola i izusti-
Pa kad to?

Pa rekoh kad ti je pre 5-6 godina dosla svalerka na kucu pa pred decom, majkom, dedom i babom ubedjivala ti zenu da treba da se razvede od tebe jer te ona voli vise Shock.
 
Vuja
 Da li neko ima tacnu informaciju cuo sam da je ukinut moratorijum na lovacko i sportsko oruzje?
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
rk
 Ja ti Vujo odgovorih na drugoj temin
RK
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Marlin lovački karabini KARABINI 66 26.01.2023. 22:20
Lovački karabini češke proizvodnje KARABINI 396 22.07.2022. 10:02
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,144 posete www.srbijalov.com