Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Medved


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Medved
Predator
 Evo još ulja na vatru:
[movie=youtube]kSvDg1Z4NYU[/movie]

Sasvim prirodno
 
nenadx
 Hahaha E moj Boškić eto enimal šanel razjasnio da je medved u teranju
Ovo Predatorovo cu sutra pogledati da nekvarim utisak orđa Torbice...
Dobar pogodak
 
Predator
 

nenadx kaže:
Hahaha E moj Boškić eto enimal šanel razjasnio da je medved u teranju
Ovo Predatorovo cu sutra pogledati da nekvarim utisak orđa Torbice...


E onda sutra pogledaj i ovo. Poslije svega ovoga i ako nije bilo kao što Blažo tvrdi, namjestiće se kao da jest.
[movie=youtube]gvciv2OYTZ4[/movie]

Sasvim prirodno
 
nenadx
 Bar ja zaista neznam kako da prokomentarišem,nakon snimaka i svega rečeno...možda da pomenem....
Mnogi umovi su pokušali definisati šta je istina od starih grčkih, rimskih pa do savremenih. Kada razmatramo pitanje postoji li uopšte apsolutna istina, vidimo dva dijametralno suprotna gledišta.Rečnik definiše istinu kao usuglašenost sa činjenicom ili stvarnošću; izjava koja je dokazana ili prihvaćena kao istina; stvarnost ili zbiljaa stvarnost, postojanje istina. Međutim neki tvrde kako nema prave stvarnosti, nego samo percepcije i mišljenja,jer ne postoje apsoluti koji definišu stvarnost. Zagovornici ovog gledišta govore da je sve relativno i da zato nema prave stvarnosti. Zato, u krajnjem odredištu ne postoji autoritet koji određuje je li nešto pozitivno ili negativno, ispravno ili pogrešno. Ovo gledište jednostavno nazivaju situacijska etika u njenom najrazvijenijem obliku. Nema ispravnog niti pogrešnog i što god čovek smatra ispravnim u tome trenutku ispravno je. Naravno, ova vrsta situacijske etike vodi do mentaliteta i svesti kojim upravljaju osećaji, a to ima razarajući uticaj na društvo i pojedince.
Dobar pogodak
 
ljubitelj
 Pa drage moje kolege forumasi. Licno poznajem Blaza i iz istog smo mjesta / Gacka. Procitao sam sve komentare a i cuo razne price kako se desilo i sta se desilo sa Blazom i medjedom. Prvo da Vam kazem par rijeci o Blazu. Bio je jedan od najsmjelijih boraca u Gatackoj brigadi proslog rata Drugo sto se tice lovackih trofeja pa i najvecih mogu mu pozavidjeti mnogi. Trece istina je za ovu pricu da je istina negdje u sredini, a da su je ljudi i novinari iz raznih razloga i naduvali i promijenili. O cijelom slucaju reci cu Vam ovako. Hrabrost jest velika ono sto je dozivio i uradio a da je istina onako kako pisu nije. Ni on niti iko se nije nadao da ce ovaj dogadjaj otici tako daleko pogotovo medijski, a onda samo mozete zamisliti kako to ljudi u zelji za senzacijom pocnu kititi i nadogradjivati. Blazo je sve al nije covjek koji se zna nositi sa rijecima i pitanjima prevejanih novinara i lovaca na senzaciju. On je Gatacki gorstak i danas je izjavio da bi radije sad opet mecki u zagrljaj nego vise ijednom jedinom novinaru dao izjavu. To Vam vjerovatno moze dosta reci. Istina je negdje izmedju iako je znamo javno je niko napisati nece pa necu ni ja . ps. sikirica, rasjecala, sjekira i rasijecala. Ovo sto posto Gacanin nije njedan napisao. . pozz

[code][/code]tesarskom sikiricom rasjecala ulazne i izlazne rane ,nastale od vatrenog oružja[code][/code]
Srbija
 
medo
 ..ima jih i ovdje http://www.mojvid...strickorle
..narava je najbolji doktorOdobreno
 
Lala
 

ljubitelj kaže:
Pa drage moje kolege forumasi. Licno poznajem Blaza i iz istog smo mjesta / Gacka. Procitao sam sve komentare a i cuo razne price kako se desilo i sta se desilo sa Blazom i medjedom. Prvo da Vam kazem par rijeci o Blazu. Bio je jedan od najsmjelijih boraca u Gatackoj brigadi proslog rata Drugo sto se tice lovackih trofeja pa i najvecih mogu mu pozavidjeti mnogi. Trece istina je za ovu pricu da je istina negdje u sredini, a da su je ljudi i novinari iz raznih razloga i naduvali i promijenili....


Ma biće sve u redu, evo objavili na sajtu vukajlija.com i ovu sliku:
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Što je mnogo, puno je! Grin
Lala priložio:
blazo-covece.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Ima gi razni
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
zoranp
 Ljubitelj ako je tako "istina je negde između" , onda ste vi dolje trebali da to razjasnite, pa onda da se to razglasi!!? I ako si odozdo onda sigurno znaš i reći , dali je istina da je grupa lovaca podnela tu anonimnu prijavu, za navodni krivolov i da se to zataškalo ili je i to nečija izmišljotina koja se čita po fejsbuku??.. i ima li gde slike od tog famoznog međeda, jer ja još ni jedne kvalitetne slike, neviđe ni na jednoj televiziji, a zna se da se u takvim slučajevima radi jako puno i fotografija i snimakaConfused??
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
ljubitelj
 Sta bi ti da se razjasni. Nema sta krivolov jes i to svak zna. I sta bi ti vijece staraca da se sastane pa da odluce sta svaki lovac i covjek mora pricat. Ta prica je pukla u pola ses tu vece a desilo se sat i po ranije. Ko je narodu jezik zavezao i novinarima zabranio nesvakidasnju vijes da karikiraju i objavljuju. Sta je tu je i nije jedan medjed bio.
Srbija
 
zoranp
 VALA ZEMLJAČE TAKO VOLIM, DA JE CRNO, CRNO JE...ALI NEK JE REČENA ISTINABravo 2!!! DOSTA JE BABSKI PRIČA, JE ILI NIJE, A SVE OSTALO NA OBRAZ ONIMA KOJI DRUGAČIJE RADESad!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Indjijanac
 [quote]ljubitelj kaže:
Sta bi ti da se razjasni. Nema sta krivolov jes i to svak zna. I sta bi ti vijece staraca da se sastane pa da odluce sta svaki lovac i covjek mora pricat. Ta prica je pukla u pola ses tu vece a desilo se sat i po ranije. Ko je narodu jezik zavezao i novinarima zabranio nesvakidasnju vijes da karikiraju i objavljuju. Sta je tu je i nije jedan medjed bio.[/quote]

kolega sad si nas bacio na rešavanje rebusaConfused
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
neso
 Pitam vas jel neko bio od vas na planinu Volujak ?. Drugo znate li gdje je selo gospodina Blaža. Možete li pretpostaviti da svaki planinar ili ljubitelj prirode ako prolazi tim terenom mora naletjeti na međeda ili ga vidjeti.

i39.tinypic.com/cp5yt.jpg

i40.tinypic.com/etb8m1.jpg

Blaža nepoznajem ali sam od mnogih ljudi čuo da je dobar čovjek i domaćin. Koliko sam shvatio čovjek je tražio medicinsku pomoć a novinari su napravili svjetsku vijest što se čovjek odbranio od napada međeda. Dragi moji lovci, Blažo je gorštak iskusan čovjek planine i lovac i nevjerujem da bi se ovo njemu moglo desiti da je bio u lovu.

Toliko od mene, svaka mu čast kada se uspio odbraniti i ostati živ.
 
ljubitelj
 http://www.tarzan...map=%5B%5D

Evo sta sad rade covjeku. Bljuvotine.
Srbija
 
kimi
 

neso kaže:
Pitam vas jel neko bio od vas na planinu Volujak ?. Drugo znate li gdje je selo gospodina Blaža. Možete li pretpostaviti da svaki planinar ili ljubitelj prirode ako prolazi tim terenom mora naletjeti na međeda ili ga vidjeti.

i39.tinypic.com/cp5yt.jpg

i40.tinypic.com/etb8m1.jpg

Blaža nepoznajem ali sam od mnogih ljudi čuo da je dobar čovjek i domaćin. Koliko sam shvatio čovjek je tražio medicinsku pomoć a novinari su napravili svjetsku vijest što se čovjek odbranio od napada međeda. Dragi moji lovci, Blažo je gorštak iskusan čovjek planine i lovac i nevjerujem da bi se ovo njemu moglo desiti da je bio u lovu.

Toliko od mene, svaka mu čast kada se uspio odbraniti i ostati živ.


Bravo 2
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
ssekir75
 meni jedna stvar nije jasna. taj blažo je čovek gorštak. nije mamina maza, a nije ni glup ni neiskusan. pride ima i ratno iskustvo. i kako bi neko takav pošao u krivolov i to na medveda samo sa sekirom? kako bi neko takav krenuo po krvavom tragu a da ne nosi punu i otkočenu pušku na gotovs? i to još sam? nešto tu ne štima. po njegovom glasu i ponašanju pre bi se reklo da je zaista bio negde poslom u planini. Confused
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
nenadx
 Da nekvarimo mnogo, svi prenose svetske vesti (ruski forum skinuo sa američkog foruma,koji je preneo sa hrvatskih vesti....) :

Муж&#уб&#1...

A 48 year old Blažo Grcković from village Vrba, Bosnia- Herzegovina, went through quite an encounter.
While watching over his herd of sheeps under the Volujak mountain, he saw a bear (by some sources stated as being a 3 yo brown bear female), suddenly rushing into the herd.
Seeing the man, beast turned against him, and a dramatic fight began.
Armed only with a small pocketable axe, Blažo "striked the bear behind the skull", while the bear was biting and clawing at him.
Not seeming to recall the details and duration of the battle, the man remembers only he eventually yelled out for help.
He was found being in shock, with a dead bear lying next to him.

While the title of the report is a sensationalist statement "Blažo strangled the bear by his bare hands in self defence", and further describes him dropping the axe after the initial blow, the struggle continuing with his hands on the bear's throat, what the man says in the video is another thing - he struck the bear repeatedly, and the bear head was looking nearly "chopped off " when people arrived at the bloody scene.

В&#;те&#1088&: http://www.vecern...i/blazo-go nak-559517

&#;от (30 May 2013 08:19:56)
Dobar pogodak
 
neso
 Meni se čini da bi po nekima trebalo da Blažo iz kuće izlazi sa oružjem i to uvjek napunjeno i otkočeno. Vjerovatno bi i tako i bilo da pojedinci odu na neko vrijeme da žive u kući Blažovoj.
Našao sam jednu fotografiju ( ako ne griješim ali mislim da ne ) Blažovog sela odnosno kuće koja se nalazi na nekih 1500m. n/v.

i40.tinypic.com/1589i5j.jpg
 
ljubitelj
 Da to je sleo podno Volujaka i tuda je svaki dan par ljudi sa stokom a ima par domacina koji i zive tu tokom ljeta.
Srbija
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
MEDVED /Ursus arctos/ STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 9 12.05.2012. 18:28
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Online
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,142 posete www.srbijalov.com