Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Belom Municija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Belom Municija
gardista
 cekaj 2.7mm- to su oni sa crveno plavoom shtampom ili oni sa potpuno crnom shtampom na chauri?
posto imam i jednih i drugih pa da ne naletim negde na problem...
A gentleman will walk but never run
www.adio.rs
 
Zeljko92
 Imas na 23. strani na ovoj temi. U pitanju je skroz crni natpis.
 
Mitar NP
 Belom je jednina fabrika vojne municije koiko znam. ;) metak je dobar,kolko para tolko muzike,u osptalom moze te pogledati testiranja na you tube koja je odradio sinper hunter, ja sam ga koristio u lov na zeca,metak je dobar,malo vise cadjavi cev ali zza te pare sasvim dobar metk,po meni bolji od krusika!!srbijalov
ja sam lovac MERAKlija ... srbijalov
 
gardista
 ja sam super zadovoljan i sa trapom i sa 16-icom za prepelice...
samo ne bih da me neko diskvalifikuje i obruka sa takmicenja zbog tudjeg propusta... zato pitam...
A gentleman will walk but never run
www.adio.rs
 
ssekir75
 митре, белом је фабрика ловачке муниције. војну ради ППУ ;) и ништа не фали ни једном ни другом ;)
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
darko7x64
 Belom sam koristio i koristim podjednako kao i krušik,nemam nekih drastičnih zamerki ali blagu prednost dajem krušiku. Posebno mi se sviđa na lov na šakale i lisice,od beloma su mi i bežal ali od krušika gotovo nikad drugi metak ne palim. Pozdrav kolege lovci! Dobar pogled!
IN VINO VERITAS
 
ssekir75
 крушик, чини ми се, има малко јаче притиске од белома. то колега из белома може да нам потврди или демантује (не мора да се наводе конкретни подаци, мада не знам што би то било тајна), јер су свакако испробали и крушикову муницију. од ловне муниције и ја сам више окренут крушику, али беломова кугла 32г ми је супер метак, бољи од крушикових.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Ghost Hunter
 Pozdrav!

Kako vam se pokazala Belom municija u lovu na fazane i patke?
 
Zeljko92
 Moj kolega iz grupe je lovio fazane i patke celu sezonu sa belomom. Lovio je fazane 10kom bez korpice i retko kad je masio. Inace lovi puskom IZ 27 kalibar 16.Odobreno
 
Podunavac
 

Ghost Hunter kaže:
Pozdrav!

Kako vam se pokazala Belom municija u lovu na fazane i patke?


Patke nisam lovio sa Belom municijom ali fazane jesam. I zečeve. Inače lovim sa municijom Mirege Clever, ali sam pre par godina na sajmu lova u N. Sadu kupio par kutija Belom patrona za probu, jer je bio veoma povoljan cenom. Što se tiče efekta na divljači on je bio isti kao i sa Mirage municijom, samo je prljanje cevi bilo mnogo veće. To je i jedini razlog zašto sam nastavio sa upotrebom Mirage municije.
Tri prsta 2Kolce
 
ssekir75
 

Ghost Hunter kaže:
Pozdrav!

Kako vam se pokazala Belom municija u lovu na fazane i patke?


на фазане ми је био добар, а и гуске су падале ;) мада сам ја углавном "крушиковац"
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
krilas
 Pitao bih kolege da li je koristio super b ove ssezone i kakva iskustva ima?
Siroma
 
Nidzo
 Interesuje me da mi neko kaze kako se pokazao Belomov metak b36? Nijesam ga do sada koristio u lowu..
 
Mitar NP
 ne moze da probije flasu !!! puna flasa sacme,sta reci ... Sad Confused
ja sam lovac MERAKlija ... srbijalov
 
krilas
 Posto je samo kolega Mitar NP izneo svoje iskustvo sa Belom-ovim Super B patronom, a sezona se priblizava, ponovio bih pitanje , od kolega koji su ga koristili , kolega Tomash naprimer, kako se pokazao u praksi taj patron?Zbunjen
Siroma
 
Tomash
 Pokazao se prilicno dobro.

Na zeca sam njime uvek pucao kao drugi metak, jer su mi bas chokirane cevi, i nije bilo greske sa njim nikada.

Pucao sam njime na patke i iz leve i iz desne cevi , i nije bilo problema. Cak i na malo neetickim daljinama je obarao patke, ali i one pticurine sto sto ih ostreljujemo kada neposredno ugrozavaju plemenitu divljac Smile

Sasvim jedan korektan patron.

Ja sam sticajem okolnosti presao na BP tricolor, jer sa njim i mojom chokiranom zastavom horizontale, radi savrseno na svim daljinama, pa mi je to zlatna sredina, isti patron u obe cevke, i pesma.

Ali Belom od 32gr se pokazao mnoooooooooooogo bolje od BP 32grama, pisao sam to negde vec,
A u lovu na patke na Drini (gde lete jako visoko tamo gde ih cekamo) mnooogo bolje Belom36 nego Rio32 ili Rio36.

Po prljanju cevi je tu negde sa Rio-m, a ucinak nikada nije bio upitan sa Belomom.


Na zecu je bio malo cudan ucinak, zec bude pogodjen, ali desi se da nastavi da trci i odjednom padne kada niko ne puca, a posle pri redjenju sam primetio da malo jace(dublje) probija i ne pada od shoka vec od prostrela, ali....opet, uvek sve padne ako je pogodjeno.

Malo jaci Bang nego BP, u rangu crnog RC-a od 35 grama, ja ga tada uzeo jer tog patrona nije bilo u nabavci, i jos sam lutao sa municijom.


Kada nema tricolora, belom je super izbor, jos kada bi napravili patron bez casice......

EDIT:

Inace kolega koji inace puca samo RC(i to teza punjenja) u jesenjoj sezoni, je kupio kutiju trapa Belomovog da puca na mojoj svadbi.
Ostane mu tu skoro 20 patrona, koji su mu se fenomenalno pokazali na fazanu... Confused
 
belombeograd
 https://www.youtu...EDsQI_YZz0 na YOU TUBE-u novi video promotivni spot za BELOM.
 
DakiNS
 Kolega bili smo na štandu Beloma u subotu da te potražimo i ništa, nisi bio tamo.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
tomo vrbas
 Ja na sajmu kupio 10kom podkalibarnih od beloma za 16cal pitam prodavca jesu li sa gualandi kuglom on sleze ramenima kaze nemam pojmaudaranje
 
AcaNik
 

tomo vrbas kaže:
Ja na sajmu kupio 10kom podkalibarnih od beloma za 16cal pitam prodavca jesu li sa gualandi kuglom on sleze ramenima kaze nemam pojmaudaranje

За то је одговоран послодавац што није едуковао своје продавце. Поред развоја производа треба улагати и у едукацију оних који ће продавати производ.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Municija kalibra 30-06 MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 115 15.11.2022. 22:30
Cheddite Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 18 09.10.2022. 23:40
Krušik municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 840 30.09.2022. 21:38
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,287,026 posete www.srbijalov.com