Hunter forever kaže:
Sniper Hunter da pitam nesto ti svaki drugu vrstu baruta kada uzmes ponovo moras da prepravljas merice za LEE zar to nije malo komplikovano.Ako neka serija baruta treba veca posuda a neka manje kako ces tad???
[xhide]
Proveris ih samo a i ako ti treba da razbusis ima ih puno u kompletu jer obicno ces koristiti eventualno 3-4 merice pa onda one koje ti ne trebaju ti razbusis i izbazdaris npr za cal 16 mozes da iskoristis orginal i za cal 12 za punjenja od 24, i 28 g isto ,e onda ti je resenje kupi malo vise baruta iste serije i miran si[/xhide]
Hunter forever kaže:
Sniper Hunter da pitam nesto ti svaki drugu vrstu baruta kada uzmes ponovo moras da prepravljas merice za LEE zar to nije malo komplikovano.Ako neka serija baruta treba veca posuda a neka manje kako ces tad???
Možda bi mu bilo lakše sa zvezdastim šrafcigerom (odvijačem).
[xhide]Na nekoj drugoj presi mozda ili dozerom ali LEE kod nas mora da se razbusi ,za cal 20 mozda i ne mora jer ide manje baruta jer za 16 cal kao sto rekoh moze ako punis stalno istu gramazu olova i malo laksa punjenja, odvijac kod lee samo obican ili mali kljucic[/xhide]
Hunter forever kaže:
Sniper Hunter da pitam nesto ti svaki drugu vrstu baruta kada uzmes ponovo moras da prepravljas merice za LEE zar to nije malo komplikovano.Ako neka serija baruta treba veca posuda a neka manje kako ces tad???
Možda bi mu bilo lakše sa zvezdastim šrafcigerom (odvijačem).
Moji drugovi i ja nekih devedesetih, kada je manjkalo svega dođosmo na istu ideju. Experimentisali sa svim i svačim i sad mislim da nam je bio jedan Sniper Hunter, tojest Lee precision. Sigurno bi uspeli.
Znaci sustina svega je da posuda sa olovom i ova dole aluminijumsa plocica bude pod uglom od 30 stepeni.Samo je kapaljka najveci problem ovde nmg da skontam kako funkcionis kapaljka.
Hunter forever kaže:
Znaci sustina svega je da posuda sa olovom i ova dole aluminijumsa plocica bude pod uglom od 30 stepeni.Samo je kapaljka najveci problem ovde nmg da skontam kako funkcionis kapaljka.
Vrelo olovo istice kroz kapaljku tj kaplje i kapi tj.kuglice padaju u rashladnu tecnost nista ne gura olovo samo nagib i mogu vam reci da nije jednostavno na snimcima izgleda lako ali ameri rade sa olovom koje je vec za to spremljeno tamo kupis poluge koje imaju odredjeni sastav tj. leguru samo se mi i rusi zamlacujemo svakakvim otpadom sto i nije neki minus naprotiv jer se onda isplati samo je olovo malo razlicitije velicine ali to zavisi od mnogih faktora cak i od spoljnje temperature u uputstvu koje sam dobio pise da nije preporucljivo da se radi ispod 18 c ,ali ja sam donekle problem neujednacenosti resio prosejavanjem kroz sita a siri posip zbog nepravilnijeg oblika sacme posto mi je u ovim prvim livenjima ispalo oko 20%-30% nepravilnijeg oblika (imaju repic kao spermatozoid) resio povecanjem tezine punjenja tako da sam povecao broj kuglica u snopu tj ucestalost i zadovoljan sam ucinkom na fazana i divlje patke provereno radi Za reference tu je Lovac Stari(kazi koju ako citas) za moje potrebe ja ne trazim bolje ,imao sam prilike da i kupovna sacma bude neujednacena i deformisana mada sam u nekim francuskim novinama koje pisu o problemu sacme video i punjenja sa 2 razlicite vrste u jednom istom metku sto koriste za lov na blizu tj sumski na sljuke koje se dizu ispred kera na blizu pa koriste cilindar i ta mesana punjenja, onda daje se receptura za razne granulacije i za razlicitu divljac za fazana ,zeca itd.kada se otopli krecem ponovo sa livenjem ovo sto sam izlio je prosejano i grafitirano ,spremno za punjenje idemo dalje[/xhide]
[xhide]Jesi Hunter forever to su te kapaljke, a na snimku verovatno da je elektricno ima grejac ispod posude sa kapaljkama[/xhide]
Hunter forever kaže:
JEl neko mozda napravio ovu masinu za livenje sacme,meni se cini da je izvodljivo ovo napraviri???
Dobio sam dosta pp poruka u vezi masine ,davao sam planove skice i sajtove mnogim ljudima a ni jedan da se seti da nesto i napise kako je uspelo i dali je uspelo da podeli iskustvo sa drugima .Svaka cast izuzecima kao kolega Jastreb na primer,svi nesto kriju rade u tajnosti kao da se necega plase ili stide ,pisem ovde skoro sam a znam da nas ima puno koji to radimo ne mora svaki pokusaj da bude uspesan na greskama se uci ovim bih uputio poziv kolegama da se malo vise ukljuce u diskusiju i razmenu iskustava da zajednicki usavrsimo i poboljsamo nase punjenje i livenje [/xhide]
[xhide]Sniperu samo ti piši!! Ima nas koji čitamo!!
Ja mogu samo da pohvalim sve ovo što si do sada napisao i prikazao!
Rado čitam i učim a možda jednoga dana se odlučim i na taj korak
Sad baš ne mogu da učestvujem u temi jer nisam dovoljno upoznat sa istom ... ali eto ima se od koga naučiti
Sniperu svaka častB)[/xhide]
[xhide]Hvala kolega canis milo mi je da to od tebe cujem, i ja iz tvojih postova saznajem nove stvari !
PS. mozda ce da nam se nas kolega iz Sevojna prikljuci na forum malo pre sam se cuo sa njim, radi na svom novom sajtu posto stari mu vise ne radi [/xhide]
[xhide]E da reče mi da treba da sredi sajt.
Danas smo se dva puta čuli te se baš ispričasmoB) a hoću da sredim "petlaru"(TOZ63) a kod njega drvo a možda i još po nešto [/xhide]
Pozdrav kolege lovci, da li neko zna dobrog oružara Beograd ili okolina, treba mi zbog moje toz 34, ne radi mi levi indikator zapetosti udarnih igala,hvala, pozdrav?
INTERMAKER OfflineAdmin
· 19.11.2025. 12:42
Podunavac
Podunavac Offline
· 17.11.2025. 20:08
Поздрав другари. Дуго ме није било.
krilas Offline
· 25.07.2025. 13:27
Bog da mu dusu oprosti. Pozdrav Daki, vidimo se u vecnim lovistima !
arnotije Offline
· 24.07.2025. 21:28
Бог да му душу прости, породици живот и здравље.
davorcalic Offline
· 24.07.2025. 19:00
Moje saučešće Darkovoj porodici i prijateljima, veoma sam ga poštovao... Nek mu je slava... Pozdravi Lalu i Mrvicu...
alex Offline
· 24.07.2025. 18:30
Sada primio poruku da je DakiNS.preminuo. Predivan čovek,prijatelj,lj udima,nemam reci kojim bih ga opisao! Darko lovi večnim lovištima sa svojim bretonima. 😞😞😞
AcaNik Offline
· 24.07.2025. 15:13
Наш колега и душа овог форума, DakiNS је умро данас. Нека му је лака земља и да има одличну екипу у вечним ловишти
Lela Offline
· 17.05.2025. 12:37
Krivolov se odvija u Zapadnoj Srbiji, Opština Požega, okolna sela ! Ubijaju se srne !!!