Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: LU "PANČEVO"


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
LU "PANČEVO"
Sremac75
 

charuga kaže:
jel moze tema LU "Pancevo"?
imalo bi svasta da se napise ali ne znamo gde bi moglo...

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Ja mislim da je LU Pančevo smešteno verovatno u Pančevu, a to je dosta blizu Beograda, a čuo sam i za Pančevački rit.
Sigurno imaju fazana u lovištu, a i srneće divljači i DS, i siguran sam da gazduju Grin
E sad kako gazduju, to ne znam.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Banatski Fazan
 Tu je Upravnik onaj krupni covek, ime mu cini mi se Kesic, i dosta dugo je tu.
 
LU Aleksandrovo
 Prilično veliko udruženje po površini preko 70.000 ha, pa još blizu Beograda, sa dugogodišnjim predsednikom i skoro nikakvim podacima o sebei, zaista bi bilo interesantno čuti nešto više o Pančevcima.

Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Banatski Fazan
 Ja mislim da mi je neko skoro pricao da uopste nemaju puno Lovaca, s obzirom kojom povrsinom gazduju i uporedjivajuci to sa Udruzenjima slicnih povrsina gazdovanja.
 
LU Aleksandrovo
 Ja sreo u februaru jednog njihovog lovnika u LSV, izjada mi se čovek kako ih beograđani preokupiraše, čak im i upravnom odbor društva pretežno čine oni.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
stane
 E pa gospodo, i Beogradjani, Novosadjani Nišlije i ostali negde treba da love. To je i njihovo ustavom zagarantovano pravo.
Postoje lovačka društva, nažalost koja ne dozvoljavaju prijem članova nekom ko nije stanovnik njihove mesne zajednice, čak i oni koji su u tom selu rodjeni a nemaju prebivalište u m.z. ne mogu biti članovi.
Ali, došlo je vreme da država uzme malo stvar u svoje ruke i da razbije te bolesne odnose. Divljač je državna a ne nečija dedovina, pa da se arči sa traktora dok se "obavljaju poljoprivredni radovi". Valjda je prošlo ono vreme u kom se ne vadi puška iz kabine. A onda na sastancima povika na gradjane koji kao sve pobiše.
 
charuga
 trazio sam temu o nasem LU jer ima dosta toga da se kaze o dozivotnom predsedniku[sekretaru]...tu je nas kolega jamar koji je svedok vecine mahinacija u Pancevu..
..............
 
LU Aleksandrovo
 Biće charuga da nema baš šta da se kaže ili niko ne želi bilo šta da kaže, pa prema tome može se zaključiti da je situacija u LU Pančevo više nego idealna. 
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Indjijanac
 hej pa akivelio otvorimo temu trebalo bi i da je iskomentarišemo
 
kelt
 ja pripadam Pancevackom udruzenju, LD Dolovo. skoro smo na sastanku birali predsednika i upravni odbor na novi cetvorogodisnji mandat (mislim na LD Dolovo) u veoma lepoj i drugarskoj atmosferi sve je obavljeno, poverenje je dobio ponovo nas predsednik Juga koji je bio predsednik i u proslom mandatu i to gotovo jednoglasno ( cak nas bila i uhvatila panika, sta ako on nebude hteo jer je najavljivao da mu je dosta svega)a sta se desava u udruzenju u Pancevu, pojma nemam samo smo uplatili prvu ratu od tri hiljade jer se jos nezna clanarina za ovu g. lovni karata jos uvek nema a ka' ce neznamoKissBye
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
zoranp
 ...ekna još nije umrla, a ka' će neznamo !!!!Grin
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
LU Aleksandrovo
 Pa kelt izgleda i da je u LU Pančevo slična atmosfera, ako ne čak šta više i idilčna, čim se niko ne oglašava.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
jamar
 

charuga kaže:
trazio sam temu o nasem LU jer ima dosta toga da se kaze o dozivotnom predsedniku[sekretaru]...tu je nas kolega jamar koji je svedok vecine mahinacija u Pancevu..


Lu Pančevo srećno ili nesrećno ali svakako ne više ono što je bilo kad je bilo OLS (opštinski lovački savez) Pančeva. Naime tada se uprava rotirala na četiri godine, jedan zaposleni, članarine prihvatljive za "svačiji džep" lovaca preko 600 a divljači (svih vrsta) u izobilju. Unosilo se 5 fazana po lovcu, čuvalo se (volonteri) pa se i imalo...Danas: lovaca nešto preko 300, troje zaposlenih, dva vozila, visoko obrazovani lovočuvar a: članarine nikad veće, lovište nikad u težem stanju-opustošeno a nijedan lovokradica nije izveden pred sud... Šta sve plaćamo u sto i kusur evra, niko nezna...Dobijamo po 2,5 fazana po lovcu, ograničeni izlasci u lovište (osim nedelje dozvoljen četvrtak i subota) lisice se mogu loviti (po pravilniku)"...samo kada ima snega t.j. kada je bela podloga..." (znači nema snega-nema čekanja lisica. Jamarenje u aprilu i maju...!!! KO je to radio ili radi zna kolike su to zablude. A vrhunac je: kao LU dobro poslovalo, ostatak ili ti višak sredstava raspodelili zaposleni kao jubilarne nagrade (160 000,oo dinara) Neka je nazdravlje! Što bi rekli: "Ima se, može se!" Biće još komentara na ovu temu. Ne zato što je zanimljiva već što je dogorelo do nokata a samo neki imaju "ono" pa se pripremaju da se odvoje od ovog "bogatog" LU.
s.djurin
 
Lala
 Izgleda da nije baš idilično, kako neko napisao...
Pa što ti vaši nisu uneli malo divljači za te pare, nego podelili? Imate UO, pa što neko ne postavi pitanje? Ili na skupštini, da pitate?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
LU Aleksandrovo
 Jamar je potpuno u pravu, nazadovanje lovstva je upravo počelo sa onim famoznim zakonom iz 93. i bukvalno nasilnim ujedinjavanjem društava, plaćenim lovočuvarem, dok su društva sama brinula o sebi divljači bilo ko šaše, a onda počelo da se osipa, zašto niko nezna, ista stvar i sa parama, dok su bila društva sa svojim računima gradilo se, onda odjednom stalo, šta tu ne valja.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Lala
 Pa od nesrećnih devedesetih, mnogo štošta je pošlo naopako.
A i uslovi nisu isti, pre devedesetih je bilo neko drugo vreme, kad gledam sada, mnogo srećnije nego ovo sada.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
LU Aleksandrovo
 U svakom slučaju, samo je u ono vreme upravni odbor i predsednik neposredno odgovarao svojim članovima, pa se lako i pedaliro, a sada sve izmućkano, više društava, delegati, upravni odbor mešovit, zaposleni kolo vode, svako vuče na svoju stranu, lovci više sopstveni revir i divljač ne smatraju kao svoje, izgubio se pojam domaćinskog odnosa, au na ovu temu bi mogao disertaciju da napišem, posle mojih 13 godina upravljanja i sudelovanja u ludačkoj družini.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Indjijanac
 pa sve je to u redu ali možda je divljač nestala zbog upotrebe herbicida,Kuca
 
Lala
 A možda i zbog ozonske rupe, mslm, Pančevo - azotara, rafinerija, probušili su ozonski omotač možda...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Susreti i druženja "forumaša" SVAŠTARA 4989 02.10.2022. 23:48
"Grom" iz Užica MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 284 27.09.2022. 07:26
"Gebruder Merkel Suhl" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 447 22.06.2021. 11:59
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
L.U."Fazan" Vranje LOVAČKA UDRUŽENJA 82 31.12.2017. 12:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,383 posete www.srbijalov.com