Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Steyr Mannlicher PRO HUNTER


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Steyr Mannlicher PRO HUNTER
coolerns
 Meni isto zanimljiva ova diskusija na temu karabina od 1000-1500e, izgleda nas ima dosta koji razmisljamo na istu temu. Mozda je trebalo otvoriti novi topic kako se ne bi "prljala" ova tema posvecena samo jednom modelu.
 
Vule bgd
 Zaboravio sam da pomenem mauser M 18,i on svakako zarađuje pažnju,i pri tom je povoljniji od svih predhodno navedenih.

P.S.

I da ispravim sam sebe, Stayer Pro Hanter ima zatvarač koji se bravi sa 4 brega koji su postavljeni pod uglom od 180° u dva reda. Meni to nije od nekog značaja,ali možda nekom bude da se odluči baš za njega pri kupovini.
Jelen
 
stel
 Sauer 100 i mauzer m18 se sklapaju u istoj fabrici. Isti zatvarac,okvir. Mauzera je jeftiniji ali tukla nekako više poverenja uliva
 
Planinko011
 Pa nema na nasem trzistu toliko vlasnika Styera da bi se vodila nekakva preterena diskusija.
Cak je ta komparacija modela srednjeg cenovnog razreda od 800-1500e zanimljivija.
 
stel
 

stel kaže:

Sauer 100 i mauzer m18 se sklapaju u istoj fabrici. Isti zatvarac,okvir. Mauzera je jeftiniji ali tikka nekako više poverenja uliva
 
hercegovac
 Ima li neko ovog pro huntera u cal.308, kakva su iskustva?
 
hercegovac
 

hercegovac kaže:

Ima li neko ovog pro huntera u cal.308, kakva su iskustva?


izgleda niko nema ovu pucu?
 
Planinko011
 Pa sama cena je svrstava u rang Tike, i jeftinijih modela Mausera i Sauera a iznad Zbrojevke.
Cena se i formira u odnosu na klasu oruzja a ja sem u kundaku ne vidim nikakvu razliku izmedju mog Clasica i Pro Huntera.
I dobro zbog razlike u kalibru pa je cevka duza i teza.
Ali obarac, kocnica, okidanje je identicno.
Moj .243 kao .308 ima kratku akciju i pravo da kazem meni savrseno upada u rame i lako je baratati sa njom.

U nedelju na sajmu nesto se primim na Sako S20 u kalibru 30-06 sa sintetickim kundakom pa se mislim da bi mogao da zamenim Pro Huntera i Zastavu 707 za njega a sreca pa mi je tu bio rodjak pametnjakovic on me odgovori jer je kaze Sako 85 neuporedivo kvalitetniji a na sajmu beznacajno skuplji ali opet ne bolji od mog Styera.
Pa se razmisljam da kad je kisa i blato mogu ipak da ponesem ponekad na svinje .243 posto uglavnom izlaze nazimci i prasad a gadja se u uvo po mogucstvu. Mislim da postedim Clasica.
Ali jopet da ga ponesem apsolutno sam uveren da bi mi izasao vepar kapitalacHmmm.
 
hercegovac
 

Planinko011 kaže:

Pa sama cena je svrstava u rang Tike, i jeftinijih modela Mausera i Sauera a iznad Zbrojevke.
Cena se i formira u odnosu na klasu oruzja a ja sem u kundaku ne vidim nikakvu razliku izmedju mog Clasica i Pro Huntera.
I dobro zbog razlike u kalibru pa je cevka duza i teza.
Ali obarac, kocnica, okidanje je identicno.
Moj .243 kao .308 ima kratku akciju i pravo da kazem meni savrseno upada u rame i lako je baratati sa njom.

U nedelju na sajmu nesto se primim na Sako S20 u kalibru 30-06 sa sintetickim kundakom pa se mislim da bi mogao da zamenim Pro Huntera i Zastavu 707 za njega a sreca pa mi je tu bio rodjak pametnjakovic on me odgovori jer je kaze Sako 85 neuporedivo kvalitetniji a na sajmu beznacajno skuplji ali opet ne bolji od mog Styera.
Pa se razmisljam da kad je kisa i blato mogu ipak da ponesem ponekad na svinje .243 posto uglavnom izlaze nazimci i prasad a gadja se u uvo po mogucstvu. Mislim da postedim Clasica.
Ali jopet da ga ponesem apsolutno sam uveren da bi mi izasao vepar kapitalacHmmm.


Vjerovatno si sve u pravu.
 
hercegovac
 Ja nisam imao 308-cu a nešto mi želja da je probam. Vidim pomama za njom pa rekoh da vidim kako to radi. I tako tražeći pušku u tom kalibru nekako mi najprivlačniji bijaše ovaj Austrijanac, te ga kupi prije tri dana. Nije još proban a neće ni uskoro. Treba sad nabaviti optiku i nosače.
Evo slikica.
 
hercegovac
 Nešto neće slika.
 
hercegovac
 Evo ponovo.
hercegovac priložio:
screenshot_20220412_225825.jpg
 
rk
 .308 je do skoro za mnoge ovdasnje lovce “znalce” bio nikako u lovu inače jedan od najpopulatniji kalibara na svetu.napokon se taj stav menja i . 308 je sve popularniji sa dobrim odabirom zrna kalibar kojim mozete da lovite svu krupnu divljac koja se lovi kod nas na normalnim lovackim daljinama.
Sto se tice steyera pro hunter iskreno mislim da je u svom cenovnom rangu daje najvise kao kompletno
Oruzje, mislim da je tikka bez premca sto se tice custumizacije al isto tako u osnovnoj varijanti je dobraradna puska i nista vise imao sam je u plastici t3x kundak je ispod svakog nivoa al naravno to je promenjiva stavka.
Kad bih hteo da se igram sa necim verovotano bi i bila tikka t3x u nekoj varmit varijanti
RK
 
Planinko011
 Pa ja sam lovacke price slusao od lovaca negde 80tih kada sam se resavao da lovim i u pricama su bile Zastave i tek bi za ponekog partijskog rukovodioca ili pasioniranog lovca za ono vreme napominjali da ima Styera, verovatno jer je bio jedina da kazem svapska puska u SFRJ iz slicnog razloga kao sto su Rusi kupovali Styer PUH za vojsku a Mercedes G nikako.
Moram da priznam da sam klsaika dobio na poklon i da nisam bas analizirao marke i tehnicke karakteristike iako je bilo na trzistu raznih pusaka- jednostavno u sivim celijama je ostalo ime kao pojam za to vreme 25 godina ranije. A pro hunter
.243 se jednostavno iskocio u prodavnici pa sam shvatio da ako prodam zastavin .243 i IZ 94 mogu da ga kupim bez doplate.
Eto ni dan danas ne znam bas nista o tehnickim karakteristikama samo da mi kundaci leze, da je okidanje super za mene itd. Cuo sam za neke kritike kundaka al ja ne dodjoh do toga.
A .308 je super kalibar od predatora pa...sve do bas kapitalnog vepra i jelena a na klasicnoj daljini i sa dobrim pogotkom u vitalnu zonu i oni ce pasti.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Grom Hunter sačmena municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 56 30.12.2019. 12:15
Steyr Manlicher Duet KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 10 03.11.2014. 07:43
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,936 posete www.srbijalov.com