Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Steyr Mannlicher PRO HUNTER


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Steyr Mannlicher PRO HUNTER
Neca92
 Odobreno iveli
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
ssekir75
 нисам љубитељ новотарија, али ово уопште није безвезна ствар. сигурност пре свега!Stari
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
AcaNik
 Мени се баш допада. Сигурно бих се цео дан занимао са тиме Veselo 2
 
Planinko011
 Pravo da kazem meni se svidja kocnica na mojim Styerima besumna u oba pravca, mada je plasticna, sa ta dva polozaja za lov i transport mada je meni u lovu uvek u transportnom polozaju a kad ulazim u kola uvek izvucem zatvarac a metak gurnem u okvir pa posto ne pucam iz kola nikada, sem na sakala i lisicu,imama dovoljno vremena da zabravim zatvarac. A tako radim i sa zastavom a i sacmaricu obavezno prelamam ili rasklopim i ne drzim municiju u cevi. Metak iz cevi vadim i kada prelazim neku prepreku, kanal, brvno jer sam potezi a pomalo i trapav pa mi je to vec podsvesna reakcija. Malo i u zivotu krenem od najcrnje opcije pa me obraduje svaki bolji ishod.
 
sheytan
 ^ Bravo 2


Otvoren zatvarač je MAJKA! Odobreno





... ma JOK more ... bolje je ostaviti karabin kući Selja

jes, nije tema ... ako bi o ovome prebacite se na -bezbedno rukovanje- ili slično
Admin Power
canis aureus
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
ssekir75
 нешто као планинко радим и ја па ми се сви смеју. нек се смеју, још ми ради главна кочница Smile
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
DJANGO
 Izgleda niko nije kupio karabin 15meseci ili niko ne prijavljuje, kada nema upisa od 02.2015.
Nebojsa Lalovic
 
Planinko011
 Iskreno, vidim da je u mnogim delatnostima zavladala zestoka susa pa vrovatno i oni koji bi mogli da kupe Styera sada pre kupe nesto poput ceskog ako nece bas domace jer i to isto vrsi posao kao i nesto 3-4 puta skuplje.
A kome bas pretice malo je Krighof.
 
canis aureus
 Ko hoće još da kupuje ProHuntera kad ga više ni ne proizvodU!?! Mora da je biJo dobar pa ... Jaooo
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
micic80
 Kolege jel zna neko gde se moze naci municija u kalibru 8*56r
srbijalov
 
canis aureus
 Tema je "Steyr Mannlicher PRO HUNTER" i o tome pišite!
O kalibrima ima predviđenih tema.
hFala
Admin Power
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Planinko011
 

canis aureus kaže:

Ko hoće još da kupuje ProHuntera kad ga više ni ne proizvodU!?! Mora da je biJo dobar pa ... Jaooo


Mislim da je Svabama (meni oni isti) mali profit na 1300-1500e za Pro Hantera. Ja ne vidim neku razliku izmedju mehanike na Pro Hanteru i Klasiku, samo kundak razlika za mene a ovaj drugi 2300e.
Mislim da bez izmestanja prozivodnje iz Austrije u neku Spaniju ili Tursku ne mogu da smanje prozivodnu cenu pa nece da se trkaju sa CZ i Tikom u ceni od 800 do 1200e.

Licno meni Prohunterov kundak mnogo vise ergonomski odgovara (valjda malo kraci) i ko saliven mi je.
Drugo kad opali letnji pljusak meni mnogo lakse kad imama plastiku u rukama.
 
canis aureus
 ... svako svoje veselje ima ... Veselo 2

Ta baš taj plJastikaner je najveća mana ProHuntera Confused
Elem, npr., po povratku iz zimskogA lova, iz dočeka, ProHunter naslonjen u blEzini izvora toplote(radijatora) na poL metra udaljenos', taj plJastikaner se uviJo kogoj violJinski ključ! Shock ... doduše, u zonU pistolgrip ...
Kad se raZladiJo vrno se u normalu ALI vlJasnik i svi ostali su bili u šoku ... (inače vlasnik je biJo član Srbijalov ... )

... da ne uzimamo moje subjektivno viđenje(koje Vam je totalno nebitno Jaooo) tog plJastikanera ... menE liči ponajviše na ortopedsko pomagalo iz rane proizvodnje koja se zasnivala na robusnosti bRez previše osvrta na estet'ku ... Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Planinko011
 Canis, da li smatras da se Pro Hanter razlikuje od Klasika u necemu osim u kundaku?

I ako se slazemo da li taj kundak na Klasiku vredi 1000e ralike u ceni?

Licno, nije mi palo jos na pamet da ga stavljam pored radijatora ili sporeta al ko zna, mozda upoznam i g-dina Alchajmera pa mi ga negde skrijeHmmm.

Na stranu da li bi neko kupio za te pare nesto drugo ali kada sam j a to kupovao na trzistu nije bilo ni Tike ni Saka i jedino bih tada alternativno uzeo CZ tada a iskreno i sada jer ako dodje do neke zackoljice na skandinavcima bojim se da bi cekao neku godiicu na delitje.
Nisam bas ljubitelj karabina Zolli, Sergio Tachhini, Djordjo Armani..... do kod sacmarica se ne bi libio.

Bezsumni zatvarac i kocnica su razlika izmedju zastave (sto je vazno i kod srndaca a kamoli predatora), grupa odlicna a kome kundak nije po volji za 200e u zemlji Srbiji moze da dobije drveni od drinskog oraha kao avion.

Ja licno ne gledam na oruzje kao na nepokretnu imovinu za unucice (osim kad bih poludeo od para pa kupio nekog свапског drilinga), pa ne zazirem ni od aluminijuma a ni od plastike, sto se kundaka tice, ali da bas lovim opasne zivotinje poput grizlija i bovila drzao bih se svapskog celika.
 
Planinko011
 Posto vidim da na trzistu ima podosta karabina u rasponu cene 1000- 1600e voleo bih da neko ko je mozda pucao iz njih uporedi
Styer prohunter vs Tikka vs Sauer 100 vs Sako 85 ( nije mnogo skuplji) i naravno sa CZ 550.

Kad vec nema posebne teme " sistemi bravljenja" voleo bih da neko masinski pismeniji malo se osvrne na razlike u bravljenju karabina koji postoje kod nas na trzistu.
Dobro de i ja vidim razliku izmedju Blasera koji ima pravolinijski hod i Mausera ili nam Zastave za koji se kaze da je babaroga osim za alave (da izvinete) koji bi da odstrele sva tri praseta iz basne odjednom na uzas vuka koji onda mora da se okrene na Crvenkapicu
Elem meni npr moji Stajer zatvaraci su slicni (ne identican) Mauseru tj Zastavi.
Ali vidim celu seriju karabina sa nekom srednjom roracijom i tu su mi slicni Remington, Sako, Tikka, Sauer 100. Kod njih mi je malo ruzno landaranje zatvaraca pri hodu ali upotrebno nema smetnje verovatno .
 
Planinko011
 Posto vidim da na trzistu ima podosta karabina u rasponu cene 1000- 1600e voleo bih da neko ko je mozda pucao iz njih uporedi
Styer prohunter vs Tikka vs Sauer 100 vs Sako 85 ( nije mnogo skuplji) i naravno sa CZ 550.

Kad vec nema posebne teme " sistemi bravljenja" voleo bih da neko masinski pismeniji malo se osvrne na razlike u bravljenju karabina koji postoje kod nas na trzistu.
Dobro de i ja vidim razliku izmedju Blasera koji ima pravolinijski hod i Mausera ili nam Zastave za koji se kaze da je babaroga osim za alave (da izvinete) koji bi da odstrele sva tri praseta iz basne odjednom na uzas vuka koji onda mora da se okrene na CrvenkapicuPodrka.
Da ne pomisli neko da nesto kudim Blaser nego ne volim koncept u kome lovac razmislja o trecoj svinji sto je izrazeno kod vlasnika poluautomata i Blasera.
Inace u grupnim komercijalnim lovovima mislim gde ne uzimam meso a gde svi placaju trofej, mislim da bi uvek pustio prasice i krmacu u nadi da ce za njima i tatko da naidje.

Elem meni npr moji Stajer zatvaraci su slicni (ne identican) Mauseru tj Zastavi.
Ali vidim celu seriju karabina sa nekom srednjom roracijom i tu su mi slicni Remington, Sako, Tikka, Sauer 100. Kod njih mi je malo ruzno landaranje zatvaraca pri hodu ali upotrebno nema smetnje verovatno .
 
Max011
 Ko o čemu baba i Planinko o uŝtipcima! HaHaHa
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
Planinko011
 Max enciklopedija zabagovala?
Bar da si neki recept za ustipke ostavio.

Salu na stranu, pre 7-8 godina na trzistu je bila Zastava, Zbroja sa 500-800e pa tek Manliher clasik na 2400e i skuplje.
E onda sam nabasao na Prohuntera o kome su posle domaci " naucnici" zamerali kundak, kocnicu...
Mozda su u pravu a mozda ne ja problem nisam imao.
E sad na trzistu 4-5 karabina srednje cene pa reko da pitam u cemu se razlikuju jer od dosade pomisljam da zamenim 2 u 1.
 
Vule bgd
 I ja razmatram nabavku novog karabina.
U uži izbor ulaze : tikka T3 , sauer 100 , Haenel Jeger 10.
E sad imajući u vidu da se cene ova tri modela krecu od 120 do 152 hiljade din razmišljam dal se isplati dati jos 15-20 hiljada više za taj stayer pro hanter.
Ono sto ja znam je da se Stayer od gore pomenuta tri razlikuje prvenstveno po sistemu bravljenja,tj on ima dva brega na zatvaraču pod uglom od 180° ,što znači da mu je prilikom repetiranja potrebno zarotirati ručicu zatvarača za 90°.
Kod Tikke,Sauera i Haenela zatvarač se bravi sa tri brega postavljena pod uglom od 120°,što znači da se prilikom repetiranja ručica zatvarača rotira za 60° .
Druga razlika je pozicija kočnice na Stayeru koja se nalazi na vratu kundaka,što je po meni idealno mesto.
Cene koje sam gore naveo su za modele sa sintetičkim kundacima,vredi li Stayer tih 20 hiljada više voleo bih da kaže neko ko ima konkretnog iskustva sa ovim modelima.
Jelen
 
mihailo
 

Vule bgd kaže:

I ja razmatram nabavku novog karabina.
U uži izbor ulaze : tikka T3 , sauer 100 , Haenel Jeger 10.
E sad imajući u vidu da se cene ova tri modela krecu od 120 do 152 hiljade din razmišljam dal se isplati dati jos 15-20 hiljada više za taj stayer pro hanter.
Ono sto ja znam je da se Stayer od gore pomenuta tri razlikuje prvenstveno po sistemu bravljenja,tj on ima dva brega na zatvaraču pod uglom od 180° ,što znači da mu je prilikom repetiranja potrebno zarotirati ručicu zatvarača za 90°.
Kod Tikke,Sauera i Haenela zatvarač se bravi sa tri brega postavljena pod uglom od 120°,što znači da se prilikom repetiranja ručica zatvarača rotira za 60° .
Druga razlika je pozicija kočnice na Stayeru koja se nalazi na vratu kundaka,što je po meni idealno mesto.
Cene koje sam gore naveo su za modele sa sintetičkim kundacima,vredi li Stayer tih 20 hiljada više voleo bih da kaže neko ko ima konkretnog iskustva sa ovim modelima.



Mozda bi u uzi izbor mogao uci i Mauser m 18!!
I ja imam nameru nabaviti novi karabin ili kip.Misljenja sam da dodatnih 20-tak hiljada kosta marka.Sto se tice upotrebljivosti sve je to tu negde bez nekih velikih razlika.............
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Grom Hunter sačmena municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 56 30.12.2019. 12:15
Steyr Manlicher Duet KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 10 03.11.2014. 07:43
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,232,203 posete www.srbijalov.com