Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: "Vojvođanski lovac" doo


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
"Vojvođanski lovac" doo
Lala
 Poslednja strana obrazloženja:
Lala priložio:
8_7.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mrwa22250
 

mrwa22250 kaže:
sve su sanse da ce i zvanicni izvestaj ako ga ikad bude izgledati ovako ili slicno.prihodi toliko,rashodi tolikoTrt Milojka.o detaljima moze samo da se masta.jbg srbija brale.KoTuKoga
kao sto rekoh,da se ne ponavljamTrt Milojka.fino jedno i uspesno preduzece(nije ni plata losa,verovatno je i redovna),detalje izvestaja zna uo.lsv i to bi trebalo da nam bude dovoljno,jer boze moj zar da sumnjamo u perjanicu.kakvi smo tako se prema nama i ponasaju racunajuci da u situaciji kad od cele skupstine jedino Sremac ima sta da pita ne treba ni izvestaj da bude bas detaljan.ma sta detaljan,dovoljno bi bilo;1.prihodi,2.rashodi,3.sve ok casna pionirska i gotovo.pa kad prodje finansijski izvestaj,proci ce i ovo.subvencija je tek posebna prica da ne poverujes.eh da barem nikad nisam cuo za ovaj forum,a ja cuo pa se jos i uclanioJaooo.da nisam mislio bi da je sve bajno(pise u zvanicnom glasilu)i mnogo bi mi bolje prijao rucak.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Lala
 Malo o platama u firmi: prema izveštaju, za bruto plate je isplaćeno za tri zaposlena (četvrti je zaposlen u oktobru 2012.), ukupno nešto preko 5 miliona! Prostom matematikom dodje se do cifre od oko 150 000 dinara po zaposlenom u proseku. To je bruto plata.
Kada se od bruto plate odbiju porezi i doprinosi, ispadne da je svaki zaposleni primao u proseku oko 95 000 platu NETTO!! Naravno, podnosilac izveštaja nije naveo tačne podatke o platama zaposlenih u firmi Vojvodjanski lovac.
Pitam vas, kolege lovci, koliko ljudi u vašem okruženju poznajete da imaju ovoliku platu?

Najveći deo tih plata se isplaćuje iz članskog doprinosa lovaca, i iz naknade za poslove upravnika lovišta koje obavljaju ljudi u firmi VL, a sve to opet lovci plate. Živeli vi meni, samo ćutite i plaćajte!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Idemo dalje: na sajtu APR (državna agencija za privredne registre) i dan danas piše da firma VL ima tri zaposlena, a u izveštaju koji je dostavljen piše da ima 4 zaposlena od oktobra 2012.?! Koji podatak je tačan? Zvanični, koji poseduje država, ili ovaj koji je napisan u izveštaju koji je poslat iz LSV?

Dalje: za 2012. godinu piše da je firma VL poslovala pozitivno, a kada se od prihoda oduzmu rashodi, ispada da je dobit 729.077 dinara; kako onda na sajtu Agencije za privredne registre piše da je dobit 715.000 dinara? Koji je sad podatak tačan? Kome verovati: ljudima iz LSV, ili državnoj Agenciji, koja objavljuje podatke koje im obveznik (u ovom slučaju firma VL) dostavlja?

Idemo dalje: u dostavljenom fin. izveštaju piše da su prihodi u 2012. bili 12.062.000 dinara, a na sajtu APR piše da su ti isti prihodi 12.055.000?!? Opet neslaganje! Koji podaci su tačni a koji su lažni? Možda će neko reći da su razlike minimalne, ali u fin. izveštaju mogu da stoje samo jedni apsolutno isti podaci; ako se podaci razlikuju, može da se sumnja da su momci 'štelovali' izveštaj!!!

Ma ima tih neslaganja još, a ja sam mišljenja da je ovo što je dostavljeno samo pokušaj zamazivanja očiju i otaljavanja zadatka koji je Skupština LSV postavila. Pa zar im je trebalo dva meseca da sačine izveštaj, a onda se ispostavi da izveštaj ne odgovara zvaničnim podacima?!?

Podsećam da firma Vojvodjanski lovac besplatno koristi resurse Lovačkog saveza, ali joj ne predstavlja problem da od tog istog saveza naplaćuje usluge, pa im čak i 'iznajmljuje' svoje zaposlene!!! Ima i to u izveštaju!

Uostalom, gde je objavljen Ugovor o regulisanju odnosa izmedju LSV i firme Vojvodjanski lovac? Bilo je reči prošle godine da je taj Ugovor potpisan, ali sadržaj tog ugovora je ostao nepoznat javnosti - sadržinu verovatno znaju samo nekolicina ljudi iz najužeg rukovdstva saveza i firme VL. Zašto to nije javno objavljeno, ne znam.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Na Skupštini LSV je izmedju Slobodana Grdinića, pravnika LSV, i izmedju advokata Nikole Jovića izbila rasprava oko toga da li Lovački savez kao udruženje može ili ne može da se bavi privrednom aktivnošću, i u vezi toga je postavljeno pitanje potrebe za osnivanjem i postojanjem firme VL. Čak je tom prilikom Grdinić osporio Joviću stručnost, rekavši da ne zna materiju?!?
Naime, po rečima nekih rukovodilaca saveza rečenih i u mom prisustvu, oni smatraju da savez ne može da se bavi privrednom delatnošću, i da to treba da ide preko privrednog društva.
I Jović, a i ja smatramo da ovo nije tačno, Jović je i na skupštini za govornicom rekao da je to najveća obmana lovaca! Istog mišljenja sam i ja; a g. Grdinić neka pogleda šta piše u registraciji Lovačkog saveza, pre nego što nekom ospori stručnost!

Evo dokaza za Jovićevu i moju tvrdnju:

Na sajtu APR lepo se vidi da je Lovački savez Vojvodine registrovan za obavljanje privredne delatnosti i to pod šifrom 0170 'traperstvo, lov i odgovarajuće uslužne delatnosti'!!!! Koga to farbaju momci iz LSV?

Ko ne veruje, neka proveri na sajtu APR (klikni na link):

http://pretraga.apr.gov.rs/udruzenja/...D12CE84006

Dakle, tvrdnja da savez ne može da obavlja privrednu delatnost je čista obmana!!! Sve ovo što radi firma VL je komotno mogla da radi stručna služba LSV, za daleko manje para koje uzimaju od lovaca! I planska dokumenta, i poslove upravnika lovišta, i lovni turizam, i sve ostalo, moglo je da se radi u samom savezu. Ali onda ne bi moglo da se sve debelo naplaćuje! Da li je neko svesno obmanjivao lovce?
Podsetiću da je pre par godina stručna služba LSV obavljala sve to, pa je onda neko došao na ideju da to izmesti, koristeći kao paravan posao distribucije lovnih karata (koji nikad nisu dobili), a istovremeno drastično povećavajući članski doprinos po lovcu za LSV! Time su silne pare bukvalno izvučene iz LU korisnika lovišta, i stavljene na raspolaganje jednom malom broju ljudi. Mnoga LU su u popriličnim finansijskim teškoćama, neka čak na ivici da propadnu, ali to ne dotiče ekipu iz LSV i firme VL - davanjima nikad kraja, a sve je moglo da bude daleko jeftinije i efikasnije.

Nekome to izgleda nije odgovaralo, jer, da je sve išlo preko saveza, onda bi svaki dinar zaradjen obavljanjem privredne delatnosti morao biti plasiran za ostvarenje ciljeva za koje je LSV osnovan, a ne da se preko nekih tzv. projekata taj novac preliva i odliva ko zna gde!

Zbog čega u finansijskom izveštaju koji je poslat LU članicama saveza, nije data precizna struktura prihoda i rashoda?
Ono što mene čudi u svemu tome jeste činjenica da veliki broj predsednika i uprava po LU ćuti i plaća sve što im se zatraži! Zašto?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Za ilustraciju, prenosim deo teksta dipl. pravnika Dragana Dragina (ceo tekst je objavljen na Lorist forumu), koji je napisan povodom javne rasprave o novom Zakonu o zadrugama, gde se izmedju ostalog kaže i sledeće:

Lovački savezi Srbije i Vojvodine je iz opravdanih i zakonom obavezujućih razloga (zakon o divljači i lovstvu ) osnovali su Društva sa Ograničenom Odgovornošću u prostojama svojih sedišta.Ostalo je lovačkoj javnosti nejasno ko za to dobitno udruženje koje ima dominantan položaj na tržištu i ograničeno je prinudnim propisma kojima se reguliše monopolski položaj plaća struju,vodu,telefon inetrenet,grejanje...

Član 232. Krivičnog zakonika SG RS 85/05,88/05,107/05,72/09,111/09 i 121/12 reguliše-zloupotrebu monopolskog položaja
Odgovorno lice u preduzeću ili u drugom subjektu privrednog poslovanja koje ima svojstvo pravnog lica ili preduzetnik,koji zloupotrebom monopolističkog ili dominantnog položaja na tržištu ili zaključivanjem monopolističkog sporazuma izazove poremeđaj na tržištu ili taj subjekat dovede u povlašćen položaj u odnosu na druge,tako da ostvari imovinsku korist za taj subjekat ili za drugi subjekat ili nanese štetu drugim subjektima privrednog poslovanja,potrošačima ili korinsicima usluga,kazniće se zatvorom do tri godine.

Lovci plaćaju matičnu članarinu udruženju i savezu,a privredno društvo koje ne bi moglo da funkcioniše bez lovaca naplaćuje im svoje usluge za izradu planskih dokumeta LO i GPG dok za distribuciju lovnih karata može da se angažuje i pošta.

Da li su se članice saveza (lovačka udruženja)izjašnjavale po pitanju isplate dobiti,
ili su to prepustile delagatima na skupštini saveza da podnose takve inicijative po sopstvenoj savesti.Tema o koja nije poslovna tajna niti može biti.


Ovo je u potpunosti identično sa onim što je nas nekoliko pisalo u proteklih godinu-dve dana na ovu temu.
Sećam se da sam svojevremeno napisao da je Vojvodjanski lovac doo tačka na kojoj će se videti ogoljeno kakav je način na koji se upravlja LSV-om i novcem i imovinom lovaca.
Vreme pokazuje da sam bio u pravu!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
ficha007
 Lala:"...Nekome to izgleda nije odgovaralo, jer, da je sve išlo preko saveza, onda bi svaki dinar zaradjen obavljanjem privredne delatnosti morao biti plasiran za ostvarenje ciljeva za koje je LSV osnovan, a ne da se preko nekih tzv. projekata taj novac preliva i odliva ko zna gde!..."

Ovo je apsolutna suština osnivanja firme VL D.o.o i poziv istražnim organima čiji predstavnici čitaju ovaj forum da obrate pažnju na osnovane sumnje da su određena lica iz LSV počinila niz krivičnih dela i konačno poziv nadležnim državnim institucijama da reaguju.

I Lalo deo ovih tvojih upisa ode na temu "LU Srem" da vide moje kolege šta im "baza" radi i kako arči pare a lovci u Šidu plaćaju a pojedinci zarad svoga položaja agituju da se ostane u LSV.
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
ficha007
 A najbolje od svega je što mislim da su gospoda iz LSV ovo ciljano uradila jer sada idu praznici pa ko vele "ide 1. maj, pa Uskršnji praznici...sve pijano i ludo...ko će da komentariše ove naše škrabotine..."

Smatram da su ovo tako ciljano izveli da je to za Bravo 2. Bukvalno su birali momenat kada će pažnja lovačke javnosti biti usmerena na drugu stranu, ka predstojećim praznicima i slavama, "ali malo su se zeznuli...ko na nas krene iz mesta je nahebo...mi smo neuništivi..."Grin
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
DakiNS
 opet mi se priviđa ovakva slika
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sremac75
 Da se i ja malo pozabavim ovom brukom!

Pogledajte koji su iznosi ostvareni po tabeli a koji po obrazloženju!

http://www.srbija...s/4_32.jpg

http://www.srbija...s/5_27.jpg

U tabeli kažu da je od usluga izrade planskih dokumenata ostvareno 2.395.000 dinara a u "obrazloženju" da je ostvareno 5.787.686 dinara?????

U tabeli kažu da je od usluga poslovno tehničke saradnje 2012/2013 ostvareno 1.532.407 dinara a u "obrazloženju" da je ostvareno 866.498 dinara?????

U tabeli kažu da je od usluga posredovanja na osnovu ugovora ostvareno 2.735.871 dinara a u "obrazloženju" da je ostvareno 112.844 dinara?????

U tabeli kažu da je od usluga "iznajmljivanja zaposlenih" ostvareno 296.270 dinara a u "obrazloženju" da je ostvareno 192.520 dinara?????

KoTuKoga
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Gedza66
 Ja sam za razliku od pojedinih zlobnih i nerealnih administratora sa ovog foruma, "oduševljen i ocaran" ovim finansijskim izveštajima a narocito postignutim rezulatatima u poslovanju. Ma zaradili su svaki dinar lovaca Vojvodine. Bravo 2Bravo 2Bye

Kako ne biti oduševljen, kada se iz negativnog prelazi u pozitivno poslovanje, sa sve uocljivijom tendencijom progesivnog rasta dobitne strane u ovoj a narocito u sledecim godinama.

Samo zlobnici ne vide umesnost ili snalažljivost zaposlenih i njihovih mentora, da u pravom trenutku i na pravom mestu zatraže i dobiju prihod od tatka, odnosno pokrajinskog sekretarijata u iznosu od 1.600.000 dinara. Zar ne??? Pa da nije bilo taje", tj. pokrajinskog sekretarijata, eto ponovo gubitka u poslovanju od 870.000 dinara (identicno prethodnoj 2011 godini) a nakon toga ponovo serendanje po Srbijalovu i ponovo nesnosno javljanje i nesnosna pitanja onog delegata iz Backe Palanke, koji stalno nesto zapitkuje a covek ocigledno van materije.

Pa samo zlobnici poput Lale i njemu slicnih, ne vide ili nece da vide svu umesnost strucnih lica iz Vojvodjanskog lovca DOO- (privrednog drustva za razvoj lovstva????). Pa zar nije umesnost stvoriti u 2012-oj godini, prihod od usluga izrade planskih dokumenata u iznosu od 2.395.000 dinara, uz istovremeno napravljeni trosak kancelarijskog materijala od samo 1.313 dinara. Zar nije ocigledno da se štedelo na papiru a narocito na toneru???

Pa zar nema umešnosti u obuzdavanju vanrednih situacija koje su tokom 2011-te bile bas nepodnošljive, što se i vidi po padu troškova po ovom osnovu (?), sa 2.485.724 dinara u 2011-oj, na podnošljivih 14.865 dinara u 2012-oj godini. Pa zar pad troškova po ovom osnovu od 16622%, ništa ne znace zlobnicima sa Srbijalova!!!???

Kako zlobnici sa Srbijalova ne vide da su troškovi organizovanja lova u drasticnom padu od 87,50%, odnosno da su sa 10.395.935 dinara u 2011-oj, pali na 5.544.504 dinara u 2012-oj godini. Malo li je i da li uopšte treba razmišljati ili upitati o iznosu ostvarenih prihoda po ovom osnovu. To što su oni iznosili samo 102.810 dinara i što ta surova matematika kaže da je po ovom osnovu napravljen gubitak od 5.441.694 dinara, je manje važno, ma nebitno, jer važno je da se lovilo a gubitak ce naravno i onako pokriti naivnost Vojvodjanskih lovaca????

Pa samo zlobnici sa Srbijalova ne vide ili nece da vide nepostojanje troškova oko distribucije lovnih karata a zato smo se registrovali, zar ne???

Pa samo zlobnici sa Srbijalova ne vide ili nece da vide nepostojanje troškova za utrošenu elekticnu energiju, za troškove centralnog grejanja, za troškove vode i iznošenja smeca, za troškove fiksne, mobilne telefonije i interneta, za troskove dizela, benzina ili auto gasa????

Pa zar to ne govori o racionalnosti i ekonomicnosti poslovanja????

Da, da, nema takvih troškova gospodine Jovicu iz Backe Palanke, jer se rad zaposlenih uglavnom odvijao na terenu????

Pa zar to nije ocigledno iz prikazanog troška po osnovu službenog putovanja-dnevnica u iznosu od cak 361.750 dinara. Pa kada se ovaj iznos podeli sa neoporezivim iznosom dnevnica u 2012-oj godini u iznosu od 1.859 dinara, uzimajuci u obzir da su zaposleni imali sve placene troškove prilikom službenog putovanja (nisu valjda putovali autobusom i jeli burek i kifle?), koji se pokrivaju dnevnicom (službeni automobil o trosku LSV, ice i pice o trošku domacina) i da je iz tog razloga naplacivano samo 20% od predvidenog punog iznosa neoporezovane dnevnice, dolazi se do iznosa od 372 dinara koliko je trebalo biti naplacivano, što znaci da su zaposleni proveli na terenu ukupno 972,44 radna dana ili 286 radnih dana po zaposlenom (3 radnika cele 2012 i jedan od prvog oktobra)???? Mislim da je to za svaki *ReSpEkT *, ma kaki respkt, zasluzujuMedalja MedaljaMedaljaMedalja????

Rezultati poslovanja u tekucoj 2013-oj godini ce sigurno biti impozantniji, ukoliko se u što kracem roku mentori Vojvodjanskog lovca odreknu subjekta koji je pružao knjigovodstvene usluge u 2012-oj godini. Preterao je zaista, jer i pored rasta cena na malo i prikazane inflacije do maksmimalnih 20% (?) na godišnjem nivou, ove usluge su porasle za nepodnošljivih 588,29%, odnosno sa 26.000 dinara u 2011-oj, na 178.956 dinara u 2012-oj godini. Ako su zaposleni non-stop na terenu, ako je ocigledan pad prihoda i rashoda, onda i nema razloga da se ovi troškovi ovoliko povecavaju, mada kada se isti uporede sa troškovima LSS po ovom osnovu......i nisu nesto skupi, zar ne??????

PS Braco Vojvodjani, iskreno ne vidim razloga da pored onih 1.200 dindzi za LSV, ne dotirate još nekih 600 dindzi za Vojvodjanskog lovca, jer ionako se radi o istim ili slicnim ljudima. Pa kad vec placate, placajteeeeeee ali stvarnoooooooo????ROFL
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
Indjijanac
 ovo je više nego smešno!
rukovodstvo LSV je trebalo odavno da se zamisli dali im je potrebna takva blamaža oko ćerke firme?Confused
dali lice koje je zakonski odgovorni zastupnik ćerke firme išta može da utiče na poslovanje iste ili je on taj koji vuče u stranu?Upecao se
ovo su samo neka od pitanja o kojima treba rukovodstvo da razmišljaYes

pa zar je zelenko jedini koji može da vodi takvu instituciju?Confused

ovo su primeri ekonomske stručnosti,a o pravnim stvarima poveravanja blanko dozvola kao u slučaju fazanerista ima još toliko,pa dokle bre?FIK
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Lala
 Ne znam ko je sastavljao i pisao obrazloženja finansijskog izveštaja, niti me se nešto specijalno tiče. Znam da je propratno pismo potpisao Milan Pažin, u svojstvu predsednika skupštine privrednog društva 'Vojvodjanski lovac' doo.
Privredno društvo je osnovano po odluci Skupštine LSV. Nije mi poznato ko je i kada birao članove skupštine tog privrednog društva, pa sada imamo situaciju da UO LSV istovremeno predstavlja skupštinu Vojvodjanskog lovca?!? Jesu li to oni sami sebe imenovali, ili ih je Skupština saveza imenovala? Ne, nije ih Skupština imenovala!!! Pa po kom to onda osnovu su članovi UO LSV automatski delegati u skupštini firme?!?
Elem, ovaj finansijski izveštaj i obrazloženje je takva brljotina neopevana, da zaista mislim da je neko potpuno pobrljavio kad je imao petlju da ovakvu gomilu nebuloza pošalje kao izveštaj! Pa zar oni stvarno misle da je neko od nas sisao mesinganu kvaku, i da će progutati ovo što je nabacano na papir?

Čini mi se kao da u rukovodstvu saveza i ćerke firme i dalje misle i smatraju da su lovci ili blesavi, ili nezainteresovani, ili neuki, ili mutawi, pa im plasiraju ovakve stvari koje vredjaju inteligenciju prosečnog čoveka; treba samo malo vremena da se zaviri u podatke, i onda odmah ispliva sve i svašta! Izgleda da je prošlo vreme kada su ljudi okretali glavu od ovakvih stvari i tolerisali; sada para nema nigde (osim u LSV i VL), pa se sada sve češće dešava da po LU ljudi otvoreno pitaju čemu sve ovo, pa se već pričaju i prepričavaju svakakve stvari vezane za LSV i ćerku firmu. Samo čelnici saveza i firme ne čuju to - posle će se čuditi.

Šta bi tek bilo da su poslali detaljan izveštaj o strukturi prihoda i naročito rashoda?
I njima je trebalo dva meseca da sastave ovo što su poslali?!?

Kako uspešno rade, svedoče prihodi i rahodi o organizaciji komercijalnog lova - pogledajte! Bolje bi bilo da se ne bave time, jer samo prave minus! Ili se preko te stavke (komercijalni lov) dešava nešto drugo?!?
Šta ih briga, ove iz ćerke firme: LSV im je omogućio da imaju skoro apsolutni monopol na poslove izrade planskih dokumenata (monopoli su kažnjivi!); LSV im je obezbedio siguran prihod iz članarine; LSV im daje besplatno prostor, opremu, vozila; LSV im plaća troškove; LSV od njih 'iznajmljuje' radnike povremeno; i na kraju, pogledajte: LSV im je uplatio osnivački kapital od početnih 500 eura, dodatno još preko 1,2 miliona dinara!!! Da li je nekgde u finansijskom izveštaju LSV prikazana ta uplata?!?

Pa majku mu, jel LSV kupuje i donji veš za firmu Vojvodjanski lovac?!?

I kao šlag na tortu, NEKO iz Pokrajinskog sekretarijata im 'bućne' 1,6 miliona dinara kao 'subvenciju'!!!
Šta još treba da dobiju?
I posle kažu 'sve je u redu'? E pa nije u redu!

A klijenti, LU članice saveza, petljaju da spoje kraj sa krajem, daju po nekoliko hiljada eura godišnje za 'alu nezasitu', dok u rodjenoj kući ponekad nemaju ni za struju i telefon, a kamoli za unos divljači!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
bogoljub
 Prihodi od organizacije lova 102810 a rashodi troška organizovanja lova samo 5544504 ko tu koga zajebava.PismoSudijaZatvor misle li KuvarStariLisica ako smo ludi da smo i glupi.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
DakiNS
 Od kada se daju subvencije privrednom društvu?" Vojvođanski Lonac "doo dobije subvenciju 1,6 miliona dinara za naučni rad! Da nije možda naučni rad vezan za razvoj privatnih budžeta zaposlenih. Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 ne znam samo kad su dobili famoznu subvenciju,da nisu mozda u zadnja dva meseca???mozda smo zato ovoliko cekali.kako bi opravdali postojanje radeci dve godine zaredom sa debelim minusom i jos debljom platom da nisu dobili pomoc prijatelja.ostao im je jos jedan dzoker pitaj publiku(ali samo biranu)jer su dzoker pola-pola iskoristili prijavljujuci dobit.neko rece nema reakcija iz vrha lu,pa ko da reaguje?oni koji ne trepnuvsi izglasase finansijski izvestaj,oni koji klimaju glavom na sve nove namete koji im se predstavljaju kao obaveza ili oni koji su i pored svih tih nameta izglasaju dodatnih 250000 din za izradu LO. i GPGL iako je vec placeno redovnom clanarinom(koja po njihovim recima iznosi 1400 din)ShockShockShock ciscenje treba da pocne odozdo,da vidimo koji su to delegati nas predstavljali i svojim necinjenjem dozvolili da drugovi odozgo ovako lapaju godinama.mogu da stampaju moje upise u kojim opisujem desavanja sa skupstine lu,a da li ce odstampati ovaj izvestaj i objasniti lovcima gde i kako nestaju njihove pare i zasto su clanarine sve vece.mora da tu ima i nekog licnog interesa cim su tolike godine cutali i trpeli ovakva i slicna sranja i da nema Srbijalov ne bi se ni trudili da ih sakriju.ova ekipa ima podrsku odozdo i dok se ista ne razmontira u ld i lu plivace i dalje.ika
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
ficha007
 Mrwa, kao i u svakom LU i LD postoje oni koji hoće da misle svojom glavom, ali na takvog jednog dođe njih 15 koji "vuku na dole".

Još gora je stvar kada rukovodeći organi ( predsednik, ljudi iz stručne službe ) ne vide dalje od nosa i misle da su ovi iz LSV-a neki bitni ljudi, ili najgore, kad vide da to sve što se radi nije dobro ali žele zarad neke svoje lične koristi da "ostanu na liniji ( trenutnoj )" pa će u zavisnosti od situacije ( ako se ona promeni ) lako promeniti i "dres" i ponovo biti na aktuelnoj liniji.
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
mrwa22250
 e brate sad si me bas utesio,na jednog plivaca-15 davljenika.ovde nam ni cavic ne bi pomogao.Glavu o zidJaoooPilot
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
ficha007
 Mrwa ma nisu to davljenici to su bre tegovi koji LU vuku na dno svojim razmišljanjem iz vremena Tita. Po njima ne treba ovu "finu gospodu" iz LSV-a ni slučajno prozivati jer su to moralno - političke veličine, gromade lovstva, a ko smo u ostalim mi da im nešto spočitavamo.

Oni i kad lažu rade to ne zbog sebe već "zbog preduzetje".ROFL.
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
mrwa22250
 e zato takvima noga u doope pa neka pitaju copavog zasto im se to desilo.koliko ce jos generacija sahraniti pre nego sto biologija uradi svoje.gospodo,probali ste videli da ne znate,pustite sada neki mladji svet pa makar nam bilo i gore ako je to uopste moguce.Srbija
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Susreti i druženja "forumaša" SVAŠTARA 4989 02.10.2022. 23:48
"Grom" iz Užica MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 284 27.09.2022. 07:26
"Gebruder Merkel Suhl" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 447 22.06.2021. 11:59
LU "PANČEVO" LOVAČKA UDRUŽENJA 115 07.03.2019. 18:18
L.U."Fazan" Vranje LOVAČKA UDRUŽENJA 82 31.12.2017. 12:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,274,686 posete www.srbijalov.com