Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: "Vojvođanski lovac" doo


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
"Vojvođanski lovac" doo
Lala
 Može li neko da mi objasni kakav je to komercijalni 'prolećni lov na sitnu divljač' koji je obavljen prošle godine, kako piše u izveštaju, u LU 'Graničar'?

Podsećam: po kalendaru lova, ni jedna sitna divljač (ona najčešćće lovljena) ne može da se lovi u proleće (lisica i šakal se ne love u komercijali) !!!
Izuzetak je veštački uzgojen fazan koji se može loviti samo na ustanovljenim poligonima za lov fazana tokom cele godine!

Pa koju su onda sitnu divljač lovili u LU 'Graničar' u proleće? Da li LU Graničar ima ustanovljen poligon?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Možda misle na sitniju nazimadHaHaHa
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Možda su lovili ondatru, rakunolikog psa ili nutriju?
To može da se lovi, po kalendaru! Ali ja ne znam da je neko ikad išao u komercijalu na ovu divljač!

Ma šta ima veze, bitno je da su oni napisali 'izveštaj', valjda misleći da niko to neće čitati pažljivo? Zeznuli su se!

Ima još brljotina u tom izveštaju, samo polako...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
zoranp
 SRAM VAS BILO I TEBE ZEREMSKI I TEBE PAŽINU I TEBE KUNOVCU!!...KAKAV JE TO NAUČNO ISTRAŽIVČKI RAD O POPULACIJI ZECA NA TERITORIJI VOJVODINE, A U IZVOENJU VL-a??? ŠTA JE UOPŠTE VL?? DOKADA SE MISLITE IGRATI LJUDSKIM RAZUMOM I DOKADA MISLITE DA ĆETE MOĆI TAKO???....NADLEŽNA GOSPODO IMA LI IKOGA KOD KUĆE, PA DA PREISPITA SVE OVO'?? .....ALLLOOOOOOOOO SRBIJOOOO...PROBUDI SE!!!!ShockShock...ILI MI ŽIVIMO U NEZAVISNOJ vOJVODINI, DI ZAKONI SRBIJE NE VAŽEDUConfused???
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
mrwa22250
 e moj dobri zemo prvo da im objasnis sta je to sram pa onda da vidimo sta ce da se desi.oni ljudi samo obilato koriste nezainteresovanost lovaca za punjenje svojih dzepova i to traje vec decenijama.sada se suocavaju sa problemom praznih lovista(krivolov poprima razmere katastrofe)pa lovci pocinju da gundjaju ali racunaju i to ce proci pa opet udarnicki po dnevnicama i naucno istrazivackom radu a vi lovci lovite jedni druge ako vec divljaci nema.moze i komercijala ali samo tamo gde lovistem gazduju odredjene etnicke grupe.ne pricam napamet,cuo sam od jednog prof.dr.Bravo
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Sremac2011
 xexexexexe....

Proćiće i ovi praznici, izveštaj se dooobro izanalizirao.......pa "gospodo", drž'te gaće!

'ebaće vas ovaj moj taja!

Dragoljupe
Zatvor
PUŠKU PA U FRUŠKU!
 
DakiNS
 Sa Vazeljin ili bez VazeljinGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
bogoljub
 Ko treba da bude ...en tom same gaće spadaju.

Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
mrwa22250
 

DakiNS kaže:
Sa Vazeljin ili bez VazeljinGrin
pa uzimajuci u obzir da im lakse ulazi metar u doope nego mm u glavu ja predlazem bez vazeljin.dobro ce im doci trening za slucaj da nadlezni pocnu da ceprkaju po poslovanju saveza i lonca pa mozda bude iSudijaZatvora tamo nema vazeljin a ima ovih sto oce da ebu.Preki Sud
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 Gospodine Vazeljin dođi i ti sa SremcemHaHaHa
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Možda bi ozbiljnija analiza onoga što piše u izveštaju bila korisnija, nego parole.
Ovako će se kritika svesti samo na praznu priču. Konkretne primere muljanja i neslaganje je mnogo korisnije navesti, nego video spotove i smajlije sa rešetkama - sutra da neko pita šta to ne valja u poslovanju, ne bi ste znali da kažete.
Problem je ozbiljan, mnogo para je u pitanju, pa ako mislimo nešto da uradimo da se istera na čistac, nećemo to postići uopštenim pisanjem. Nadjite konkretne primere.

Treba pogledati finansijski izveštaj LSV za 2012. i uporediti cifre iz tog izveštaja vezane za Vojvodjanski lovac, sa ciframa iz izveštaja ove firme - da li su transferi izmedju LSV i Vojvodjanskog lovca isto prikazani u oba izveštaja, recimo deo o izradi planskiih dokumenata.

Ostavljam da neko drugi proba da to uradi. Nije komplikovano.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Gedza66
 

Lala kaže:
Možda bi ozbiljnija analiza onoga što piše u izveštaju bila korisnija, nego parole.
Ovako će se kritika svesti samo na praznu priču. Konkretne primere muljanja i neslaganje je mnogo korisnije navesti, nego video spotove i smajlije sa rešetkama - sutra da neko pita šta to ne valja u poslovanju, ne bi ste znali da kažete.
Problem je ozbiljan, mnogo para je u pitanju, pa ako mislimo nešto da uradimo da se istera na čistac, nećemo to postići uopštenim pisanjem. Nadjite konkretne primere.

Treba pogledati finansijski izveštaj LSV za 2012. i uporediti cifre iz tog izveštaja vezane za Vojvodjanski lovac, sa ciframa iz izveštaja ove firme - da li su transferi izmedju LSV i Vojvodjanskog lovca isto prikazani u oba izveštaja, recimo deo o izradi planskiih dokumenata.

Ostavljam da neko drugi proba da to uradi. Nije komplikovano.


Lalo, tražiti od clanova foruma analizu sadržaja izveštaja o poslovanju Vojvodjanskog lovca, umesto parola i smajlija je surovo, narocito prema clanovima foruma koji su se u poslednjem trenutku otarasili pantljicara, krpelja i ostalih parazita. Surovo je i prema ostalim clanovima foruma, kojima još uvek odgovara društvo napred pomenutih nekorisnih životinja, jer zašto bi se oni bavili takvim analizama kad iste ne interesuju ovlašcene i nadležne (NO LSV , UO LSV, Skupština LSV).

Samo iz razloga solidarnosti pogledao sam finansijski izveštaj LSV za 2012. godinu i uporedio cifre iz tog izveštaja vezane za Vojvodanski lovac, sa ciframa iz izveštaja ovog subjekta za razvoj lovstva (?), i video neshvatljivu razliku u prikazanim transferima izmedju LSV i njihovog ceda, narocito u delu oko izrade planskih dokumentata.

U finansijskom izveštaju LSV (tacka 37. Rashoda) stoji iznos troškova za Vojvodjanskog lovca od 3.078.176,- dinara , dok je u pismenom obrazloženju izveštaja (tacka 37), navedeno da je u okviru ove sume, isplaceno Vojvodjanskom lovcu po osnovu izrade planske dokumentacije ukupan iznos od 2.725.800,- dinara ( isplate izvršene po osnovu tri fakture) i za usluge iznajmljivanja usluga zaposlenih iz Vojvodanskog lovca iznos od 352.376,- dinara, što cini ukupan prikazani iznos od 3.078.176,- dinara.

Na drugoj strani, iz objavljenog finansijskog izveštaja VL, vide se prihodi od usluga izrade planske dokumentacije u iznosu od samo 2.395.000,- dinara, odnosno prikazan je manji iznos za 330.800,- dinara!!!???

Da nije smešno, bilo bi tužno ali u svakom slucaju treba ih upitati: gde su Vaših 330.800,- dinara??? ili ko je izgubio Vaših 330.800 dinara???? ili ciji knjigovoda laže?????


Identicna situacija postoji i kod iznajmljivanja usluga zaposlenih iz Vojvodjanskog lovca, pa tako gosn. Pažin kao odgovorno lice LSV u svom finansijskom izveštaju kaže da je po ovom osnovu VL placen iznos od 352.376,- dinara, dok nadležni gosn. Pazin iz VL u svom izveštaju napisa, da je za te usluge ukupno naplaceno 296.270,- dinara, što je za 56.106,- dinara manje prikazano od onog Pažinovog iz LSV-a??????

O cemu se tu radi???? O permutaciji gosn. Pažina.???? možda ali ne verujem, mada se treba upitati kojih se to usluga zaposleni iz VL stide i ne žele da prikažu kao prihod??? Pa gosn. Pažin u svom pismenom obrazloženju nije izricito rekao da se radi o strucnim uslugama iz oblasti lovstva, pa zato se ne treba stideti zaradjenih para, pa makar one došle nakon oralnih (citaj oratorskih) ili ne dao bog analnih (citaj usluga sa zadnjim namerama) usluga????

Druže Lalo, ne bih više da se opterecujem ovim matematikama, ali ne mogu a da ne upitam za cega i kome bre lovci Vojvodine placaju onih 1.200,- dinara , kad oni ne znaju ni osnovne racunske operacije. Pa kakvi li su im tek Strucni radovi u normativnom delu?????


Ja bih samo ponovio pitanja onog dosadnog Nikole Jovica iz Backe Palanke i upitao se da li su lovci Vojvodine objavljenim Finansijskim izveštajem VL zaista dobili odgovore:

Nikola Jovic ih upita:

1. Koja je struktura prihoda doo Vojvodanski lovac Novi Sad za 2011. godine, a koji je iskazan u visini od 15.326.000,oo dinara?
2. Koja je struktura rashoda istog društva za 2011. Godine, s obzorom, da je godina završena sa gubitkom od 865.000,oo dinara?
3. Da li i koliko ima neplacenih racuna prema LU, kod kojih je organizovan komercijalni (turisticki) lov preko doo Vojvodanski lovac Novi Sad?
4. Da li i koliko doo Vojvodanski lovac Novi Sad placa za korišcenje infrastrukture i logistike LSV-a (poslovni prostor, komunalije)?
5. Na osnovu cega je doo Vojvodanski lovac Novi Sad ucestvovao u poslovima obeležavanja i premera lovišta, kada su ti poslovi odlukom PSPŠV bili povereni LSV-u?
6. U koliko Lovackih udruženja doo Vojvodanski lovac Novi Sad, u lovnoj 2012/2013 godini vrši strucne poslove gajenja I zaštite divljaci u skladu sa cl.54 ZODL (poslove upravnika lovišta), a po Ugovoru o strucnoj I poslovnoj saradnji?
7. Da li je tacno da godišnja cena te usluge iznosi 200.000,oo dinara uvecano za PDV?
8. Koliko ima zaposlenih u doo Vojvodanski lovac Novi Sad i od kada su zaposleni?
9. Kolika je zarada (bruto) zaposlenih u doo Vojvodanski lovac Novi Sad?
10. Da li je Milenko Zeremski, inace direktor doo Vojvodanski lovac Novi Sad, i zaposlen u tom pravnom licu, ili je zaposlen u LSV kako to piše u nekim ugovorima o strucnoj I poslovnoj saradnji?
11. Koliko novca je uplaceno na racun doo Vojvodanski lovac Novi Sad od strane LSV, za izradu planskih dokumenata?
12. Koliko planskih dokumenata (lovne osnove i GPGL) za lovišta još nije uradeno?
13. Da li je, kome, koliko i za koje poslove od strane doo Vojvodanski lovac Novi Sad isplacivano novca po ugovoru o delu?



E moj Nikola brate, nikada ti neceš dobiti odgovore na postavljena pitanja, dokle god ne odvojiš jedno 48 sati, posetiš prostorije LSV i VL, zatražiš uvid u izvode banaka sa tekucih racuna i sumnjivih faktura i sam pronadeš odgovore. Mada i kada ili ako ih pronadješ, bele ovce to nece razumeti, jer su iste Krsti stvorene samo samo za podšišivanje.ROFL
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
slavaplana
 uskoro ide KRIVICNA PRIJAVA protiv NN lica koja su sve ovo zamrsila i koja vredjaju inteligenciju postenih lovaca pa neka gospoda koja su sve ovo izrezirala daju odgovore na pitanja tuzilastva....

ovo nece proci samo sa pisanjima na forumu budite sigurni pa ko je kriv neka odgovara ako za to ima elemenata.....
 
Lala
 Gedžo, ja sam ta neslaganja video odmah, ali je zaista više glupo da ja stalno nešto pronalazim i analiziram, pomisliće neko da imam nešto protiv diretkora firme VL ili protiv predsednika skupštne tog privrednog društva. Ma otkud, to su simpatični, iskreni i dragi ljudi, kojima očito matematika nije jača strana, pa se čas posla zabune u ciframa, tako da ništa ne možeš povezati, niti se cifre vezane za isti posao slažu - razlike su drastične. Ono što 'devojci sreću kvari' jeste činjenica da ima puno lovaca koji umeju da barataju sa ciframa, pa imne promakne ovako nešto.

Tragedija je da skupštini privrednog društva Vojvodjanski lovac doo predsedava čovek koji po prirodi svog posla sigurno ima znanja i iskustva, pa je mogao, da je hteo, da uvidi ovakve nesrazmerne cifre u izveštajima saveza i firme. Posle ovoga ja mogu da sumnjam da nije ni čitao fin. izveštaj, nego je to usvojeno onako udarnički na o-ruk, bez puno ulaženja u materiju.

Ono što mene jako buni u celoj priči jeste da finansijski izveštaji koji su poslati nisu ni potpisani, ni overeni pečatom!? Da se nije neko možda igrao žmurke, pa ovo pustio kao provokaciju? Zbog čega ovi finansijski izveštaji nisu postavljeni na sajtu LSV, u odeljku posvećenom firmi VL?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
slavaplana
 Nista se sa nicim ne gadja a pare fale jer su trosili nemilosrdno........
 
Sremac75
 25.04.2013. goodine sam posle dugog iščekivanja na izvršavanje Odluke Skupštine LSV-a od 28.02.2013. godine, nadležnima poslao sledeće dopise :

______________________

Lovački savez Vojvodine
Za Predsednika LSV-a Milana Pažina N/R

Poštovani,
obraćam Vam se kao Predsedniku LSV-a, i licu odgovornom za zakonit rad istog, a sve u cilju obaveštavanja da još uvek nije ispoštovana Odluka Skupštine LSV-a od 28.02.2013. godine da se Izveštaj o radu i detaljan Finansijski izveštaj Vojvođanskog lovca doo za 2011. i 2012. godine dostavi svim članovima LSV-a.
Članom 47 tač.3 Statuta LSV-a, Vi ste dužni da se starate o izvršenju odluka Skupštine LSV-a.
Članom 73 st.1 tač.1 Zakona o udruženjima predviđene su kazne za ostvarivanje aktivnosti suprotno zakonu, statutu i drugim opštim aktima.
Zbog svega navedenog, zahtevam od Vas da, imajući u vidu Vaše zakonske i statutarne obaveze i ovlašćenja, preduzmete sve neophodne radnje u cilju izvršnja Odluke Skupštine LSV-a od 28.02.2013. godine da se Izveštaj o radu i detaljan Finansijski izveštaj Vojvođanskog lovca doo za 2011. i 2012. godine dostavi svim članovima LSV-a.

Dobar pogled!
____________________________________

Lovački savez Vojvodine
Za Upravni odbor LSV-a

Poštovani,
obraćam Vam se kao izvršnom organu LSV-a, a sve u cilju obaveštavanja da još uvek nije ispoštovana Odluka Skupštine LSV-a od 28.02.2013. godine da se Izveštaj o radu i detaljan Finansijski izveštaj Vojvođanskog lovca doo za 2011. i 2012. godine dostavi svim članovima LSV-a.
Članom 45 st.2 tač.4 Statuta LSV-a, Vi ste dužni da sprovodite odluke Skupštine LSV-a, a st.3 tač.2 istog člana ste ovlašćeni da vršite vlašćenja Skupštine doo Vojvođanski lovac Novi Sad.
Članom 73 st.1 tač.1 Zakona o udruženjima predviđene su kazne za ostvarivanje aktivnosti suprotno zakonu, statutu i drugim opštim aktima.
Zbog svega navedenog, zahtevam od Vas da, imajući u vidu Vaše zakonske i statutarne obaveze i ovlašćenja, preduzmete sve neophodne radnje u cilju izvršenja Odluke Skupštine LSV-a od 28.02.2013. godine da se Izveštaj o radu i detaljan Finansijski izveštaj Vojvođanskog lovca doo za 2011. i 2012. godine dostavi svim članovima LSV-a.

Dobar pogled!
_______________________________________

Lovački savez Vojvodine
Za Predsednika Skupštine LSV-a Irmenji Ferenca N/R

Poštovani,
obraćam Vam se kao Predsedniku Skupštine LSV-a, a sve u cilju obaveštavanja da još uvek nije ispoštovana Odluka Skupštine LSV-a od 28.02.2013. godine da se Izveštaj o radu i detaljan Finansijski izveštaj Vojvođanskog lovca doo za 2011. i 2012. godine dostavi svim članovima LSV-a.
Članom 73 st.1 tač.1 Zakona o udruženjima predviđene su kazne za ostvarivanje aktivnosti suprotno zakonu, statutu i drugim opštim aktima.
Zbog svega navedenog, zahtevam od Vas da, imajući u vidu Vaše zakonske i statutarne obaveze i ovlašćenja, preduzmete sve neophodne radnje u cilju izvršnja Odluke Skupštine LSV-a od 28.02.2013. godine da se Izveštaj o radu i detaljan Finansijski izveštaj Vojvođanskog lovca doo za 2011. i 2012. godine dostavi svim članovima LSV-a.

Dobar pogled!
______________________________________

Lovački savez Vojvodine
Za Nadzorni odbor LSV-a
Predsedniku NO / Na ruke

Poštovani,
obraćam vam se kao nadzornom organu LSV-a, a sve u cilju obaveštavanja da još uvek nije ispoštovana Odluka Skupštine LSV-a od 28.02.2013. godine da se Izveštaj o radu i detaljan Finansijski izveštaj Vojvođanskog lovca doo za 2011. i 2012. godine dostavi svim članovima LSV-a.
Članom 52 Statuta LSV-a, vi ste dužni da vršite nadzor nad radom Saveza, a tač.6 istog člana kaže da ste dužni da odmah upozorite organe saveza kada uočite nedostatke ili nepravilnosti u njihovom radu i tražite njihovo otklanjanje.
Članom 73 st.1 tač.1 Zakona o udruženjima predviđene su kazne za ostvarivanje aktivnosti suprotno zakonu, statutu i drugim opštim aktima.
Zbog svega navedenog, zahtevam od vas da, imajući u vidu vaše zakonske i statutarne obaveze i ovlašćenja, preduzmete sve neophodne radnje u cilju izvršenja Odluke Skupštine LSV-a od 28.02.2013. godine da se Izveštaj o radu i detaljan Finansijski izveštaj Vojvođanskog lovca doo za 2011. i 2012. godine dostavi svim članovima LSV-a.

Dobar pogled!
____________________________________________

Nekako istovremeno je od strane LSV-a mom LU poslat i dopis od 22.04.2013. godine (ne znam tačan datum jer sam bacio koverat) pod naslovom "Informacija o radu "Vojvođanski lovac" doo".
U prilogu dopisa su dostavljeni tzv. "Finansijski izveštaji" sa tzv. "Pismenim obrazloženjem" o kojima su otvorene posebne teme!

http://www.srbija...ad_id=1305

http://www.srbija...ad_id=1306

Ovo što je dostavljeno nikako ne može da se smatra izvršenjem odluke Skupštine LSV-a od 28.02.2013. godine, jer niti se radi o izveštajima o radu niti o DETALJNIM finansijskim izveštajima.
Sremac75 priložio:
3_70_1.jpg

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Jel se to neko malo ponovio sa tablom?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Evo malo novosti iz sveta lovstva, koje se odnose bogami i na sva (ili skoro sva) LU u Vojvodini, a ima veze sa firmom Vovjodjanski lovac.

Elem, ovih dana na adrese LU po Vojvodini stiže obaveštenje od firme Vojvodjanski lovac doo, kojim se obaveštavaju LU da će ubuduće analizu očnih sočiv zeca raditi cenjena firma Vojvodjanski lovac, u saradnji sa Pokrajinskim sekretarijatom!
Da podsetim: godinama (decenijama) se analiza očnih sočiva zeca u Vojvodini obavljala preko Lovačkog saveza Vojvodine, a u saradnji sa referentnom laboratorijom. Sada je, prema tekstu obaveštenja, pokrenut projekat (?) 'Monitoring zečijih populacija na teritoriji AP Vojvodine'. Još piše lepo da će ubuduće Vojvodjanski lovac doo davati preporuke lovačkim udruženjima!
Sve ovo je lepo i korisno, ali se postavlja pitanje ko će to da plati; dilemu razrešava poslednja rečenica u obaveštenju, gde se kaže: 'Sav posao oko istraživanja, obrade rezultata i davanja preporuka, stručna služba Vojvodjanskog lovca doo će kao i do sada uraditi besplatno za lovačka udruženja'.
Besplatno? Neće biti! Pre će biti da im je taj posao itekako plaćen preko Pokrajinskog sekretarijata, a verovatno iz Fonda za razvoj lovstva, u koji pare uplaćuju svi lovci preko naknade za lovnu kartu i onih 10% naknade za korišćenje divljači. Pa kad se iz tog Fonda daju pare za ovo, onda za LU ostane manje para za koje mogu da konkurišu!
Još u obaveštenju za LU napišu kako je NEOPHODNO da LU urade nekoliko stvari (pet tačaka) - dolazimo izgleda polako u fazu kada će Vojvodjanski lovac izdavati naloge za LU?!?
Besplatno rade!?
A onda je mrmot zavio čokoladu...
Lala priložio:
dsci0036_2.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Da li sam ja to nešto prevideo ili preskočio u gradivu?. "Vojvođanski Lonac" - geodetska firma koja se bavi premeravanjem lovišta (koliko mi se čini protuzakonito) pa odmah i odreže granice (po sistemu ko je sa kim u boljim odnosima), pa drži predavanja ( ko nije na predavanju ne može da bude grupovođa pa makar nemao ni oružije) , pa postaše i biolozi ( određivanje starosti zečije populacije) a i neka vrsta zakonodavca (koji određuje ko će kada i koliko loviti). Mislim da je krajnje vreme da promene i ime umesto "Vojvođanski Lonac" u "Vojvođanski Margarin" ( u sve se meša)
Tako da sam počeo da se pitam kako smo do sada bili slepci . Pre "Vojvođanskog Margarina" nismo znali ni gajiti divljač , ni loviti, kako smo uopšte živeli?Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sremac75
 

Lala kaže:
Evo malo novosti iz sveta lovstva, koje se odnose bogami i na sva (ili skoro sva) LU u Vojvodini, a ima veze sa firmom Vovjodjanski lovac.

Elem, ovih dana na adrese LU po Vojvodini stiže obaveštenje od firme Vojvodjanski lovac doo, kojim se obaveštavaju LU da će ubuduće analizu očnih sočiv zeca raditi cenjena firma Vojvodjanski lovac, u saradnji sa Pokrajinskim sekretarijatom!
Da podsetim: godinama (decenijama) se analiza očnih sočiva zeca u Vojvodini obavljala preko Lovačkog saveza Vojvodine, a u saradnji sa referentnom laboratorijom. Sada je, prema tekstu obaveštenja, pokrenut projekat (?) 'Monitoring zečijih populacija na teritoriji AP Vojvodine'. Još piše lepo da će ubuduće Vojvodjanski lovac doo davati preporuke lovačkim udruženjima!
Sve ovo je lepo i korisno, ali se postavlja pitanje ko će to da plati; dilemu razrešava poslednja rečenica u obaveštenju, gde se kaže: 'Sav posao oko istraživanja, obrade rezultata i davanja preporuka, stručna služba Vojvodjanskog lovca doo će kao i do sada uraditi besplatno za lovačka udruženja'.
Besplatno? Neće biti! Pre će biti da im je taj posao itekako plaćen preko Pokrajinskog sekretarijata, a verovatno iz Fonda za razvoj lovstva, u koji pare uplaćuju svi lovci preko naknade za lovnu kartu i onih 10% naknade za korišćenje divljači. Pa kad se iz tog Fonda daju pare za ovo, onda za LU ostane manje para za koje mogu da konkurišu!
Još u obaveštenju za LU napišu kako je NEOPHODNO da LU urade nekoliko stvari (pet tačaka) - dolazimo izgleda polako u fazu kada će Vojvodjanski lovac izdavati naloge za LU?!?
Besplatno rade!?
A onda je mrmot zavio čokoladu...


Sremac75 kaže:
Autorski ugovor na ime isplate lica aković Dara koja je angažovana za istraživanje realnog prirasta zeca.Gde je bruto 394.425, neto isplata 300.000, porez na autorske ugovore 44.964 i doprinos za autorske ugovore 49.461.

Ovoliko je gospođa Dara dobila 2011/2012 godine!

A ovoliko 2013/2013 - 50.000,oo neto

http://docviewer.yandex.com/?url=ya-d...2be5124343

Hmmm kako sad to???


Ova istraživanja su u poslednje dve godine različito koštala vojvođanske lovce.
Znači ovako :

2011/2012 = 300.000,oo neto + porez 44.964,oo + PIO 49.461,oo = 394.425,oo dinara

2012/2013 = 50.000,oo neto + porez 30.133,oo + PIO 27.393,oo = 207.526,oo + troškak lica angažovanih na obradi očnih sočiva 90.479,oo + materijal 2860,oo dinara = ukupno 300.865,oo dinara

(malo mi se ne slaže računica ali verovatno ja ne znam da sabiram...ne bi drugovi istaknuti pogrešili!)

E sada će kako vidim ova istraživanja finansirati Pokrajinski sekretarijat APV, koji je posao (posle javne nabavke male/ili velike vrednosti) poverio (verovatno) najpovoljnijem ponuđaču, odnosno "Vojvođanskom lovcu" doo.
Ovo znači da će vojvođanski lovci ove godine uštedeti na planiranim rashodima oko 300.000,oo dinara, što otvara vrata povratu dela članarine.

P.S.
Nadam se da Pokrajinski sekretarijat APV nije sa ovo istraživanje prebacio puno više novca od 300.000,oo dinara koliko je isto koštalo prošle godine kada su ga platili vojvođanski lovci.

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Susreti i druženja "forumaša" SVAŠTARA 4989 02.10.2022. 23:48
"Grom" iz Užica MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 284 27.09.2022. 07:26
"Gebruder Merkel Suhl" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 447 22.06.2021. 11:59
LU "PANČEVO" LOVAČKA UDRUŽENJA 115 07.03.2019. 18:18
L.U."Fazan" Vranje LOVAČKA UDRUŽENJA 82 31.12.2017. 12:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,273,154 posete www.srbijalov.com