Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Borba protiv KRIVOLOVA!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Borba protiv KRIVOLOVA!
Sremac75
 Palica
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 

Gedza66 kaže:
Dok na sve načine LU pokušavaju da destimulišu lovokradju, stimulacija za iste dolazi sa druge neočekivane strane.

Evo jednog primera: Osnovni sud u Leskovcu, je svojim Rešenjem od 29.07.2011. godine, k.br.311/11, odbio optužni predlog oštećenog LU iz Vlasotinca i obustavio krivični postupak protiv optuženog "Marka Markovića", zbog krivičnog dela Nezakonit lov iz čl. 276.st.1.KZ, sa sledećim obrazloženjem " sud je utvrdio da se u radnjama okrivljenog "Marka" ne stiču elementi bića navedenog krivičnog dela koje mu se stavlja na teret, ovo iz razloga jer isti nije lovio divljač za vreme lovostaja ili na mestu gde je lov zabranjen, nikakva divljač nije ulovljena, niti se radnje koje je on preduzimao kretanje kroz lovište sa puškom ne može okvalifikovati kao lov. Nošenje lovačkog oružja samo po sebi ne predstavlja delatnost koje se može okvalifikovati kao lov, jer se ne može i iz izjava zaključiti da je prijavljeni nosio oružje u lovištu i tražio divljač, već bi se ovakvo njegovo postupanje jmoglo eventualno okvalifikovati kao NEKAŽNJIV POKUŠAJ".
[/b]
Inače "Marko Marković" je lice zatečeno u lovištu 04.03.2011. (lovostaj) od strane onog "vozača", sa napunjenom lovačkom puškom. O ovom dogadjaju je obavešten i nadležni lovni inspektor, koji je i podneo krivičnu prijavu javnom tužilaštvu. Tužilaštvo je odustalo od krivičnog gonjenja kao i osnovni sud. Po njima se, ovo lice samo naoružano lovnom puškom šetalo u lovištu. Uložena je žalba na rešenje i iz tog razloga nije izneto ime i prezime ovog Marka.

A ja mislio da se niko bez dozvole korisnika lovišta ne može naoružan (osim pripadnika vojske i policije) kretati kroz lovište. Izgleda da može, jer je to samo NEKAŽNJIVI POKUŠAJ krivičnog dela Nezakonitog lova.

E sada, šta je uzrok a šta posledica, našeg sve jadnijeg stanja u lovstvu, možda možemo zaključiti i iz ovog primera.Confused

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 Evo još malo "stimulacije" :

Opštinski sud u Bačkoj Palanci je presudom K.xy/04 oslobodio optužbe 5 lica optuženih za KD nezakonit lov.

Iz obrazloženja (parafraziram):

"Činjenica je da su lovci 3. grupe, među kojima su i okrivljeni, u toku lova odstrelili jednu stariju srnu, jednu mlađu srnu i srndaća.
Činjenica je da su lovci toga dana imali dozvolu za lov zeca i fazana.
Činjenica je da su srne i srndać odstreljeni sačmom različite krupnoće, sačmaricama sa neolučenim cevima.
Činjenica je da su okrivljeni i svedoci potvrdili da su svi okrivljeni pucali na srneću divljač"
Činjenica je da je po čl.162 st.4 dovoljno utvrditi da je izvršilac dela lovio, bez utvrđivanja odstrela divljači.
.....
Međutim, kako je OJT okrivljenima stavio na teret da su izvršili nezakonit odstrel, a kako nije na nesumnjiv način dokazano i utvrđeno kojim puškama je pucano, kojim puškama je odstreljena divljač, i koji lovci su odstrelili divljač.....
OKRIVLJENI SU OSLOBOENI OPTUŽBE!"


KoTuKoga

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Cadara
 Prvo da razjasnimo šta je Krivolov i ko je Krivolovac.
Davno, negde krajem devedesetih uhvatili smo lica u nedozvoljenom lovu, koji nisu ni bili lovci, i ja (tada sekretar) u krivičnoj prijavi ih nazovem krivolovci (ime i prezime) i radnju koju su vršili Krivolovili su tamo i tamo. Uglavnom oni osuđeni novčano, oduzeto oružje a ja i predsednik popijemo privatnu tužbu za uvredu jer smo ih nazvali uvredljivo Krivolovci i radnju Krivolov. Navodno trebali smo da to nazovemo Lica zatečena u nedozvoljenom lovu i nedozvoljen lov.
Uglavnom dve godine se vodio sudski spor i ipak tu je pokazalo sudstvo pravdu i oslobodilo nas optužnice i morali su da plate sve troškove suđenja i naše advokate a za njihove naravno nisam se interesovao koliko su koštali. Uglavnom ponovo najebaše.
Ponekad ih sretnem i ne smeju u lice da me pogledaju i posle više od deset godina već brže bolje beže na drugu stranu ulice.
Inače ova grupa nije bila član nijedne lovačke družine i ubijali su divljač i verovatno prodavali nekome, to nije rasvetljeno ali smo znali sve to bez nekih konkretnih činjenica, već smo se držali onoga čega smo mogli a to je lov bez dozvole, nisu članovi udurženja itd.
Znači Krivolovac je lice koje na Zakonom nedozvoljen način lovi ili na drugi način čini štetu divljači, krši propise u toku lova, nema odgovarajuću dokumentaciju za obavljanje lova itd a član je lovačkog društva, udruženja.
Krivolov je napred navedena radnja koju vrše ta lica.
Lovokradica je isto takvo lice koje vrši napred navedene radnje ali koje nije član lovačkog društva ili udruženja.
Čisto da znate do kakvog smo zaključka došli pre nekih malo više od desetak godina.
Znači ja sam trebao ta lica tada nazvati Lovokradice i Lovokrađa, što znači da sam ih čak nazvao u lepšoj i blažoj varijanti.
Borba protiv krivolovaca i krivolova se vrši u okviru naših lovačkih organizacija. To su naši lovci članovi, obično se to dosta brzo otkrije, i disciplinskim kaznama u blažim oblicima leči ili deluje, preventiva je podizanje svesti, edukacija, česte kontrole itd.
Borba protiv lovokrađe i lovokradica je još teža, ne znamo odmah ko su počinioci, obično imaju neku zaleđinu, imaju dobro opremljena terenska vozila, farove, noćne optike, pomagače iz sredine gde vrše lovokrađu, oni ubijaju sve redom ne mareći za lovnu sezonu i lovostaj, ne boje se, vrše ucene i pretnje kada budu razotkriveni itd, itd.....
tu je lek samo pravedno Sudstvo, policija, tužilaštvo i drakonske kazne ( novčane i zatvorske) inače neizlečivo u dužem periodu bez pomoći države.
Eto ukratko moje viđenje.
 
Sremac75
 Ovo pitanje je u KZ RS regulisano sa dva člana

Ubijanje i mučenje životinja
Član 269

(1) Ko kršeći propise ubije, povredi ili muči životinju, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.
(2) Ako je usled dela iz stava 1. ovog člana došlo do ubijanja, mučenja ili povređivanja većeg broja životinja, ili je delo učinjeno u odnosu na životinju koja pripada posebno zaštićenim životinjskim vrstama, učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

Nezakonit lov
Član 276

(1) Ko lovi divljač za vreme lovostaja ili na području gde je lov zabranjen, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.
(2) Ko neovlašćeno lovi na tuđem lovištu i ubije ili rani divljač ili je uhvati živu, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
(3) Ako je delo iz stava 2. ovog člana učinjeno u odnosu na visoku divljač, učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do dve godine.
(4) Ko lovi divljač čiji je lov zabranjen ili ko lovi bez posebne dozvole određenu vrstu divljači za čiji je lov potrebna takva dozvola ili ko lovi na način ili sredstvima kojima se divljač masovno uništava, kazniće se zatvorom do tri godine.
(5) Ulovljena divljač i sredstva za lov oduzeće se.
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Mogu samo da kažem, da je ovih par primera iz presuda, vrlo poučno. Na žalost, i za krivolovce i lovokradice.
Treba dobro paziti, šta se piše u prijavama.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Gedza66
 Cadara, priznajem da tebi više verujem nego Oskaru sa Lorista u vezi razlike pojmova krivolov i lovokradja (pa ti imaš dokaz sa suda). Kod njega je to drugojačije.

Evo šta je on o tome napisao: Osnovni faktor koji karakteriše ovo brojno stanje je KRIVOLOV. Prema podacima LSS i ukupnoj brojnosti srneće divljači i naravno matematike, broj srna, broj mladih, planirani i evidentirani gubici i prijavljeni odstrel daju cifru da svake godine u Srbiji fali najmanje 20.000 grla. Gde su. Pa ukradeni su na razne načine, krivolovom ( to je kada kradu nelovci) lovokrađom ( to je kada kradu lovci). Šta je veće to u ovom momentu niko ne zna. Tek šteta (meso i trofeji)se procenjuje na 1,5 milona evra. Šta bio se sa tim novcem uradilo u srpskom lovstvu. Verovatno mnogo.

Razlika pojmova krivolov i lovokradja je u ovoj našoj priči manje bitna. Bitno je da obe ove pojave uništavaju divljač. Zabrinjavajuće je ako su ove pojave uzrok da u Srbiji svake godine nestane najmanje 20.000. grla srnece divljači, 20.000 divljih svinja, 20.000 zečeva, 20.000 fazana itd.

Da li se sa tim pojavama mi lovci možemo sami izboriti i na koji način, odnosno da li mi trebamo da se bavimo time. Naravno da trebamo ali postoje ljudi koji primaju platu za to. Tu platu im izmedju ostalih, obezbedjujemo i mi lovci iz svojih davanja na razne načine.

Ne mogu da shvatim, da je na primer jednom lovnom inspektoru ili inspektoru MUP-a teško da samo jednog radnog dana u godini, poseti dve veterinarske ustanove u Vlasotincu i zatraži duplikate izdatih potvrda o trihinoskopskom pregledu mesa odstreljenih divljih svinja. Da zatim to svoje saznanje uporedi sa brojem prijavljenog odstrela po osnovu dozvola u LU Vlasotince. Eventualna razlika u broju pregledanih i po osnovu dozvola odstreljenih divljih svinja ih može navesti na osnovanu sumnju da se radi o divljači odsteljenih u krivolovu ili lovokradji. Pa zar tužiocima i sudijama treba neki dodatni dokaz, možda video zapis samog odstrela.

Ovo je samo jedan primer kako se može otkriti i sankcionisati krivolov ili lovokradja.

Primera kako naterati spomenute državne službenike, nemam.

Fekalna motka je jedno od ršenja (upotrebiti kada ostale mogućnosti ne budu dale rezultate).PalicaPalicaPalica
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
DakiNS
 Eto Gedzo sada si napravio belaj sada lopovi nece ispitivati meso nego ce se redom sa prijateljima i rodbinom razbolevatiIznenadjen, ma nije to problem jer su vet, stanice privatizovane a nikome ne odgovara registrovanje zarade preko fiskalne kase i eto dogovora
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Gedza66
 DakiNS, nisam razmišljao o toj "posledici" mog glasnog razmišljanja. Naopako bilo da dodje do zaraze krivilovaca i lovokradica. Ma visprene su to životinje. Ne bi me začudilo da oni pravi imaju tu spravu u svojoj privatnoj režiji, kao i svog privatnog veterinara. Stole Šumadinac bi nam možda mogao reći nešto o tome ali je opravdano odsutan sa ovog foruma.

Inače taj pregled mesa košta oko 200 dinara. Pod pretpostavkom da se ukrade 20-30 grla divljih svinja, PDV na usluge pregleda mesa bi godišnje iznosio oko 1000 dinara. Ako su vlasnici veterinarskih ustanova u Vlasotincu spremni da rizikuju zbog tih para.......Frown
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
Sremac75
 

Gedza66 kaže:
DakiNS, nisam razmišljao o toj "posledici" mog glasnog razmišljanja. Naopako bilo da dodje do zaraze krivilovaca i lovokradica. Ma visprene su to životinje. Ne bi me začudilo da oni pravi imaju tu spravu u svojoj privatnoj režiji, kao i svog privatnog veterinara. Stole Šumadinac bi nam možda mogao reći nešto o tome ali je opravdano odsutan sa ovog foruma.

Inače taj pregled mesa košta oko 200 dinara. Pod pretpostavkom da se ukrade 20-30 grla divljih svinja, PDV na usluge pregleda mesa bi godišnje iznosio oko 1000 dinara. Ako su vlasnici veterinarskih ustanova u Vlasotincu spremni da rizikuju zbog tih para.......Frown


No no no
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
DakiNS
 Ma za pregled mesa dovoljan je jedan osrednji mikroskop i znati sta traziti i gledati
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
papiga
 Bas tako ako je vise od 6 čaura po cm2 onda nije za ishranu ako je manje od 6 onda se moze upotrebljavati vrlo prosto bilogija iz 2 god gimnazije
 
Cadara
 Pa i sama reč Krivolov kaže Krivo lovi. Znači ne lovi po pravilima. Dok lovi znači da je lovac i da ima prava na lov. Krivolov je i kada u lovu na fazana neko odstreli fazanku ako to odlukama organa društva ili udruženja nije dozvoljeno, i drugi sitniji prekršaji, puca PP-om na divlju svinju na primer.
Lovokrađa je znači čist lopovluk i krađa, znači lice koje nema veze sa lovom, nije lovac ili nije član tog društva ili udruženja gde krade.
Dva pojma koja se često upotrebljavaju a imaju ipak sasvim različito značenje i tumačenje.
Uglavnom da skratim naravoučenije je sledeće: ostavite da ne daj Bože eventualnu krivičnu ili prekršajnu prijavu napiše policija, ili profesionalni lovočuvar, eventualno lovni inspektor.
Kada baš morate vi kao član udruženja, ili po službenoj dužnosti (predsednik, sekretar) da pišete ili potpišete neku prijavu ipak konsultujte advokata ili pravnika da to sroči i sastavi.
Uglavnom dao Bog da ne morate nikada i protiv nikoga pisati bilo kakve prijave u vezi nezakonitog lova.
 
duskov
 Krivolov je, po svoj prilici, u Crnoj Gori vaznija razonoda od samog lova. Obzirom da imam bogatog iskustva i u jednom i drugom mogu o ovoj temi podobro rasiriti pricu. Naime, citava Crna Gora je napadnuta sa ovom stetnom pojavom ali se najvise krivolovi na sjeveru. citave opstine kao napr. Bijelo Polje, Berane,Mojkovac i Kolasin pa cak i Andrijevica imaju hronicnu boljku da zeca nema ni za lijek. Zasto?
Pa upravo zbog krivolova.
U maju, junu, julu, avgustu pa i septembru dok se stocari nalaze na katunima Bjelasice, Sinjajevine, Lisca ili Hajle lov na zeca ne prestaje ni sekunda. po ocjeni starijih lovaca u toku ljetnih mjeseci samo na Bjelasici se ubije preko 500 komada zecje divljaci. Od toga je 2/3 skotno i iznureno kocenjem.
Najvise krivolovaca se regrutuje iz redova policije i onih koji bi trebalo da najvise vode racuna o cuvanju prirode i same divljaci...poostrena kontrola u lovistu u zadnje dvije tri godine donosi neke rezultate ali nije rijetkost vidjeti visoke oficire Agencije za nacionalnu bezbijednost Crne Gore kako u nacionalnom parku Durmitor, sa ceste karabinima ranjavaju ili ubijaju dovokoze. Lovocuvari su samo nijemi posmatraci...
 
strahinja
 Kod mene u sekciji je problem sto nam na nas teren ulazi druga sekcija,i sepure se po nasem lovistu kao da je to njihovo.Ajde da se zeznu(tako da kazem) u granicama,omase pa udju to je u redu ali sada ovako da se sepure to je strasno..Nemozemo im nista,znamo koja grupa ulazi ali nikako da ih sa nekim uhvatimo na delu.. Besan
 
mihailo
 Borba protiv krivolova zahteva drugačije organizovanu lovočuvarsku službu.
Sadašnji lovočuvari su uposleni u LU što znači da njihova egzistencija zavisi i od krivolovaca koji uplaćuju lov,pa kada se na to dodaju druge stvari kao što su povlašćeni članovi bliski vladajućoj strukturi u LU,druge veze i vezice dobije se jedan neuspeo sistem zaštite.
Čast lovočuvarim koji rade svoj posao pošteno i profesionalno.
 
punisher
 Borba zahteva rendžersku službu koja će biti nezavisna od LU jer je divljač vlasništvo države a korisnici su udruženja. Ako je država šume poverila svojim JP i ako u ograđenim lovištima uglavnom vlada red po pitanju odstrela divljači, ne vidim zašto ne rendžeri sa džipovima, kvadovima, dvogledima, fotoaparatima i kamerama, a da pokrivaju širi dijapazon. Pored divljači, na primer i državno poljoprivredno zemljište, a može i privatno uz naknadu. Uslovi za prijem kao u policiji, vojsci, pograničnoj...
 
mihailo
 Evo ovim pravilnikom o lovočuvarskoj službi su rešeni svi problemi čuvanja.
Važno je da je propisan izgled lovočuvara,da nosi službeno oružje i nekoliko formulara-potvrda.
Najviše 20.000ha po jednom lovočuvaru,premnogo terena.
Lovokradice mogu biti spokojne lovočuvarska služba ih čuva.
 
Cadara
 U lovištu kojim gazduju Vojvodina šume u deliblatskoj peščari uhvaćeno je 8 lica u nedozvoljenom lovu koji su kod sebe imali dva odstreljena (ubijena) jelena, jednog u medalji a jednog od 150 cic poena. Svi su privedeni u MUP u Kovinu i protiv njih se vodi krivični postupak.
Čitaćete uskoro.
 
apinest
 

Cadara kaže:
U lovištu kojim gazduju Vojvodina šume u deliblatskoj peščari uhvaćeno je 8 lica u nedozvoljenom lovu koji su kod sebe imali dva odstreljena (ubijena) jelena, jednog u medalji a jednog od 150 cic poena. Svi su privedeni u MUP u Kovinu i protiv njih se vodi krivični postupak.
Čitaćete uskoro.

Bio je danas prilog o ovome na RTV. Kasno sam se uključio, video sam meso i odsečenu glavu jelena. Bogami, dobar trofej, velika šteta.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ? MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 113 26.03.2018. 13:07
Loviti fazanke-'za' i 'protiv' LOV NA SITNU DIVLJAČ 69 18.03.2013. 22:57
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,240,381 posete www.srbijalov.com