Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kahles optika


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kahles optika
Sniper Hunter
 A tema o optikama marke KAHLES?

Tražih je na forumu, kada su mi bile potrebne neke informacije, a ne nađoh je...
A mislim da zaslužuje svoje mesto ovde, jer će neko možda reći nešto "zanimljivo" o ovoj marci.
Važi za kvalitet.

Klega darkon
 
darkon
 Pošto sam dao predlog, ajde da napišem nešto, iako nemam još nekog praktičnog iskustva sa ovom markom, sem informacija sa neta i iz časopisa.

Kupio sam KAHLES HELIA SUPER 27S2, varijabilna 2.3-7x32.
Iako 20-ak godina stara, mislim da je jako dobrog kvaliteta...
Upoređujući nju i ostale optike koje imam, nisu za poređenje.
Slika veoma kvalitetna, pa čak i u sumrak, iako joj je objektiv 32mm.
Končanica broj 1, čelični tubus, dobro očuvana.

Tražim već par meseci nešto od optika i taman digao ruke od nečeg polovnog, a dobrog i mislio da kupim nešto novo iz prodavnice, ali "izlete" ovo.
Ide na kombinaciju 12/76-7.62x54R, pa kada budem malo lovio sa ovim, napisaću još neku.

A kolege upućenije od mene, neka daju mali doprinos temi.

 
sheytan
 Paa, nemam litchnog isqstva, vetj samo ono shto sam prochitao na netu(a jesam dosta) + isqstvo dobrog prijatelja, koji je upucao na stotine optika(i jednim Kahlesom novije generacije ostao apsolutno odushevljen)...

Znachi, ono shto je poznato: Kahles je 1 od velike chetvorke(uz Zeiss, Swar i Bender). Beshe NAJSTARIJI proizvodjach od svih, sa najvetjim brojem patenata iz ove oblasti. Nedovoljno je ulagano u marketing, shto im se izvesno obilo o glavu. Sada im je gazda Swar.
Po mnogim isqsnim reviewer-ima - NAJBOLJI brend na svetu.
U Srbistanu nije previshe sqp - npr., 1.5-6x42 na poslednjem NS sajmu bio 850e, a sa iluminacijom - 1050.
Ako budem mogao da biram, sledetja PRAVA optika tje biti ovog brenda! B)
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Lovac Stari
 Bem li ga ja poslednjih 5god koristim jednu Olinjalu 25,4mm uvecanja 6x42. Necu je menjati skoro, eventuelno tamo pred penziju ako me pocne vidi izdavati?
Na kombinaciju planiram istu takvu postaviti i upucati!
Dobar pogled.
 
Zoran Zoli
 Danas sam postao vlasnik Kahles optike , model Helia C 1,5 - 6 - 42 . Mada sam dosad koristio optike Shmidt - Bender , nisam imao prilike da se bolje upoznam sa ovim modelom . Znam da je u vrhu po kvalitetu medju ostalim optikama . Nadam se da nisam pogresio u izboru , ocekujem od kolega da cujem njihova saznanja o ovoj optici . Odobreno
srbijalov
 
atom
 Sutra i ja idem da nabavim optiku i vecita dilema dal da uzmem kahlesa il bendera planirao sam uvecanje 2.5-10x50 jeftniji je kahles za par glava!
 
Zoran Zoli
 Ja imam i Bendera 2,5 -10 -56 i sa njim sam prezadovoljan ali je i mnogo skup za ovo vreme.Grin
srbijalov
 
stojkuki
 Bender rules!!!!
 
stel
 Kahlesa je kupio Svarovski, nije mu menjao ime zbog brenda.
Cuo sam da Bender nije kao sto je bio , da se pravi u Madjarskoj.
 
stojkuki
 Ma da nije Bender kao sto je bio, .... JOS JE BOLJI!!!!Smeko

A to di se pravi ... pise na tubusu ... pa ako neces madjarski (iako se tacno zna koja se serija gde pravi) ... ti kupi nemacki (iako nema razlike).
To ti je kao da neko dodje i kaze da BMW GT3 ne valja .... jer pobogu pravi s eu kini .....
 
atom
 evo upravo dodjoh iz trofeja, gazda m,ica otisao u inostranstvo a radnica koja radi nema pojma o optici...ja trazim kahlesa ona vadi bendera...ali ok...Grin dala mi broj pa da nazovem za nedelju dana valjda ce do tad doci gazda...a sto se tice bendera imas i iz hungary i iz germany pa koji ti se vise svidja, jedina razlika je cena, a sto se tice kvaliteta isti su...ili se meni samo to ciniConfused
veliki pozdrav za kolegu steela
SERPIKO
 
srpko1
 

atom kaže:
Sutra i ja idem da nabavim optiku i vecita dilema dal da uzmem kahlesa il bendera planirao sam uvecanje 2.5-10x50 jeftniji je kahles za par glava!


I ja sam imao istu dilemu i na kraju se odlucio za swarovski z6i 2-12x50 sr bt i pojma nemam dal sam pogresio jer bender i kahles nisam koristio pa ne mogu da napravim pordjenje.
 
stel
 

stojkuki kaže:
Ma da nije Bender kao sto je bio, .... JOS JE BOLJI!!!!Smeko

A to di se pravi ... pise na tubusu ... pa ako neces madjarski (iako se tacno zna koja se serija gde pravi) ... ti kupi nemacki (iako nema razlike).
To ti je kao da neko dodje i kaze da BMW GT3 ne valja .... jer pobogu pravi s eu kini .....

Razlika mozda nije vidljiva, ali je ima sigurno ... da nekvarimo temuiveli 3
pozdrav i za tebe SerpikoOdobreno
 
Podunavac
 O kvaliteti i razlikama bi mogli da pišemo u nedogled. Svako ima svoje mišljenje i svog favorita. Međutim činjenica je da između Zeiss-a, Swarovskog, S&B i Kahles-a nema velike razlike. Razlika je u nijansama i ličnim afinitetima pojedinaca. Premda lično smatram da je trenutno sa tehničke strane gledano Swarovski možda najdalje dogurao (nova serija Z6). A opet za mene je Zeiss nekako za nijansu ispred svih. Ipak je on bio Zeiss i kad drugi nisu bili ovo što su sada. Koji god od ova četiri proizvođača da odaberete sigurno nećete pogrešiti. Pitanje je samo ko šta voli i koliko može da plati.
Što se tiče S&B slažem se sa kolegom Stojkuki. Ne verujem da bi jedna tako renomirana firma dopustila pad kvaliteta. Mađarska je deo EU i ima stručne kadrove. Ne vidim zašto bi njihovi radnici bili lošiji od švaba. Za ovo je najbolji primer Rumunski IOR, koji pravi vrhunske optike u višoj cenovnoj klasi. Bez obzira što je Rumunija u nekim drugim segmentima još uvek bedna.
Tri prsta 2Kolce
 
Zoran Zoli
 Pri kupovine prve optike ja sam bio kao u bunilu od informacija sa svih strana. Jedni kazu ova je dobra drugi kazu ona je bolja tako da je stvarno tesko odluciti sta kupiti . Ali posto se kupuje jedanput ja se odlucih za Bendera , a juce da probam i Khalesa kojeg cu montirati na Bar-a . Sledeci put probacemo nesto drugo . iveli
srbijalov
 
sheytan
 ^ Daa, probatjesh Swara i Zeissa! Grin

Svidja mi se kako razmisljash! Bravo 2

iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Zoran Zoli
 Kolega ja volim da probam sve pa cak i bliznakinje .Odobreno
srbijalov
 
atom
 I tata bi sine...Grin
bas sam se slatko nasmejao!!! Smeko
 
stel
 Kao sto rece kolega Podunavac koju god optiku od vodece četvorke odaberes neces ce pokajati. Ja sam jurio S&B i na kraju kupio Kahlesa, sve je to stvar ukusa. Najbolje da pogledas kroz svaku pa koja ti se svidi.
 
atom
 I konacno pala optika!!! Dvoumih se izmedju kalesa i bendera i na kraju kupih zeissa! Mogu reci da sam prezadovoljan slikom, stvarno vrh optika!Grin
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Noćna optika OPTIKE I MONTAŽE 217 23.01.2022. 10:48
optika OPTIKE I MONTAŽE 175 24.03.2019. 15:32
Vortex optika OPTIKE I MONTAŽE 38 18.01.2019. 09:04
Adekvatna optika OPTIKE I MONTAŽE 399 21.09.2018. 22:32
Optika Sutter OPTIKE I MONTAŽE 70 26.10.2017. 14:10
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,285,622 posete www.srbijalov.com