Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kahles optika


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kahles optika
ssekir75
 прво, честитке на куповини, а друго, ипак поредиш фићу и мерцедес
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
sheytan
 ^ Nemoj preterivati, kolega, ipak nije baš tolika razlika! Bolje reći otprilike Golf i Mečka, po meni... Odobreno

iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
davidovic6
 Neznam stvarno ljudi al ja sam bio iznenadjen. Ipak je to prilicno stara optika a sa druge strane nov leupold. Mislio sam čak šta više da će Leupold da beži malkice. Al kad vidiš. Presrean
Ne kaže se džabe više sreće nego pameti Vebanje
P.S. Al šta ako je golf 2.0 GTI Confused
 
sheytan
 A ako je Metchka A eM Dje? Grin
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
kelt
 sve cestitke nišlija i da te dugo služi. dodjes pivo barem ispred zadrugeGrin
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
davidovic6
 I to ne po jedno nego minimum gajba. Ti najbolje znas ko je kriv to sto sam kupio. Presrean
Da ne pricam ljudima Stari
 
sheytan
 Kelt, znash koga da povedesh, da se bori s gajbu... Stidljiv

Grin


iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
vlada lovac
 Drugari imam priliku da pazarim jednu polovnu optiku pa bi mi trebala mala pomoć, optiku nisam video ali mi je zena telefonom diktirala sta pise na njoj (ostala joj u nasledstvu) Kahles Helia Super 3-9x42, malo sam gledao na netu i izgleda da se radi o modelu 39s2. Koliko bi vredelo da se da za takvu optiku i ako neko ima iskustva sa tim modelom dobro bi mi doslo da cujem
 
darkon
 Vlado, nisam koristio takvu, ali imam Kahlesa u varijanti 2,3-7X32 (27s2) i zadovoljan sam. Odlična slika, drži dobro upucanost, metalni tubus, neki kažu da su neuništive, al to nisam probao Grin, samo neka radi kako treba, a baš sam zadovoljan, končanica1, na kombinaciji je montirana.
Sad ne znam da li je ta što tebe interesuje metalni, ili čelični tubus, pošto sam viđao tog kahlesa i u aluminijumskoj varijanti, a čuo da ih ima i čeličnih.
Što se cene tiče, sve opet zavisi od stanja, ali na ceni su, ja sam ovaj moj platio oko 350E, ako ti nešto znači orijentaciono...
 
vlada lovac
 Darko vecina ih hvali bez obzira o kom modelu se radi, koliko si platio svoju toliko mi ona trazi ali sa jednodelnom Zrakovom montazom koja mozda vredi 35-40e tako da mi optika izlazi dosta skupa, iskreno nisam u mogucnosti da platim vise od 200e, ponudio sam joj 180e bez montaze ali nismo mogli da nadjemo zajednicki jezik ni priblizno, neko je izgleda dobro pripremio koliko to vredi pa i malo precenio, tako da sam odustao, a ona ako se predomisli ima moj broj pa videcemo
 
darkon
 Vlado, po mom mišljenju ova optika vredi tih 300E, a po ceni od 200e sad bih uzeo dve takve i montirao na karabine, ali su i dosta retke kod nas, još kad poredimo sa optikama koje se danas prodaju u prodavnicama u tom cenovnom rangu...
Ja za ovu moju nisam se mnogo razmišljao, jer su u ovoj varijanti još ređe, a za kombinaciju mi baš odgovarala.
Ti naravno znaš koliko si u stanju da izdvojiš, pa vidi kako ćeš se uklopiti.
 
vlada lovac
 

davidovic6 kaže:
Evo još jedne slike

Kolega jel ovaj model ima koncanicu u prvoj ili drugoj fokalnoj ravni
 
davidovic6
 

vlada lovac kaže:

davidovic6 kaže:
Evo još jedne slike

Kolega jel ovaj model ima koncanicu u prvoj ili drugoj fokalnoj ravni


FFP - Front Focal Plane
 
vlada lovac
 

davidovic6 kaže:

vlada lovac kaže:

davidovic6 kaže:
Evo još jedne slike

Kolega jel ovaj model ima koncanicu u prvoj ili drugoj fokalnoj ravni


FFP - Front Focal Plane

Kako izgleda na uvecanju 8,9, jel nije previse podebljana u odnosu na malo uvecanje, mislim jel moze precizno da se pukne na vecim daljinama, koji tip koncanice je kod tvog nisana
 
davidovic6
 Odlicna je. Pri uvecanju od 9 koncanica nije narocito debela da se nebi moglo precizno gadjati. Tubus je celican i fantasticno radi. Slika je dobra ali nazalost nisam imao prilike da je poredim sa nekom drugom pri sumraku ili svitanju. Mislim da za te pare vredi zaista. Primetan je paralak na daljinama do 100m al to je zanemarljivo po meni. Samo dobra-sigurna montaza i to je kraj.
 
vlada lovac
 Hvala iveli
 
zoli
 poydrav kolege ! kolega vlado , nemoj se razmišljati mnogo oko te optike jer vredi svaki ne evro nego "cent" !!! reći ću ti samo toliko da je karl kales osnovan 1898 godine i da je upravo on napravio prvu optiku u SVETU ! ja sam hteo da kupim kalesa (upravo takvog kakvog tebi nude ...) i nisam mogao da ga nadjem pa sam uzeo swara... skoro sam video jednog ovde u austriji , ujutru je stavljen oglas a već u podne je bio prodat Besan ! šta misliš zašto je tako brzo prodat ?Grin u krajnjem slučaju idi na sajt willhaben at ( marktplatz-sport- jagd ) tu možeš pogledati cene. puno pozdrava i ako ti nekako mogu pomoći javi Shock. Grin
kužner zoltan
 
vlada lovac
 Zoli odustao sam od tog starog Kahlesa iz vise razloga, pored cene koja je aj da kazemo mozda i realna, nije htela da je odvoji od montaze i skine neki evro, a i koncanica me malo udaljila, navikao sam na 4, mislim da je bolja varijanta sacekati par meseci da letos odavde iz mog sela ode decko kod roditelja u Austriji, ja do tad prikupim malo vise para i dam mu da ponese, a dok bude tamo ako ima vremena mozda mi i nadje nesto ili ja licitiram i posaljem na njegovu adresu pa on donese
iveli
 
zoli
 ima ih ovde u ustriji dosta, nego je muka što su najčešće sa končanicom 1a (tri debele )... i fiksno uvećanje 6x42 !!! ako ti drugar bude dolazio za austriju neka traži na sajtu koji sam ti dao ( wilhaben at ) a pare je bolje da daš njemu jer ovde prvo moraš uplatiti robu da bi ti je poslali brzom poštom Smile takodje može pogledati u lovačkim prodavnicama jer dosta njih vrše komisionu prodaju polovnih optika. čim bude stigao neka nadje jednu takvu prodavnicu i neka im kaže koja optika ga zanima , pa će ga oni zvati čim stigne nešto u tom rangu i ceni. pogledaj malo na tom sajtu što sam ti napisao da možeš da se orjentišeš za koje pare možeš kupiti nešto što bi ti odgovaralo. ja sam uzeo swara z3 3-10x42, plex končanica
kužner zoltan
 
zoli
 ima ih ovde u ustriji dosta, nego je muka što su najčešće sa končanicom 1a (tri debele )... i fiksno uvećanje 6x42 !!! ako ti drugar bude dolazio za austriju neka traži na sajtu koji sam ti dao ( wilhaben at ) a pare je bolje da daš njemu jer ovde prvo moraš uplatiti robu da bi ti je poslali brzom poštom Smile takodje može pogledati u lovačkim prodavnicama jer dosta njih vrše komisionu prodaju polovnih optika. čim bude stigao neka nadje jednu takvu prodavnicu i neka im kaže koja optika ga zanima , pa će ga oni zvati čim stigne nešto u tom rangu i ceni. pogledaj malo na tom sajtu što sam ti napisao da možeš da se orjentišeš za koje pare možeš kupiti nešto što bi ti odgovaralo. ja sam uzeo swara z3 3-10x42, plex končanica
kužner zoltan
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Noćna optika OPTIKE I MONTAŽE 217 23.01.2022. 10:48
optika OPTIKE I MONTAŽE 175 24.03.2019. 15:32
Vortex optika OPTIKE I MONTAŽE 38 18.01.2019. 09:04
Adekvatna optika OPTIKE I MONTAŽE 399 21.09.2018. 22:32
Optika Sutter OPTIKE I MONTAŽE 70 26.10.2017. 14:10
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,283,052 posete www.srbijalov.com