Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Noćna optika


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Noćna optika
Podunavac
 

Dzamba kaže:
Podunavac druze u pravu si,moj teca ima trophy,a moja je TASCO PRONGHORN optika.jbg,greska,ali nemoj zameriti!Razmisljao sam da kupim optiku do 500e,samo ne znam koju,zbog karakteristike terena na kojim lovim,jer su sve sumarci,bagrenjaci sa malim livadicama gde se svinje dovlace prihranom.ali kad sinem sa farom,svinjce se pomeri samo 1 m i ja ga vise ne vidim i onda se lagano proseta pored mene,samo gulezinom i pozdravi me onim njihovim duvanjem kroz nos...zanima me jel ima neka optika kojoj ne treba far za pucanje,jer optika i far nisu dobra kombinacija,nikako!A naravno kad je mesecina,divljac nece ni da izadje...Gledao sam na tu optiku ZRAK 6x42,problem je sto za ove terene ovde kad uvelica na 100nak m,tesko sta razlikujes...mozda je bolje cekati promenu zakona,pa kupiti optiku za nocno gadjanje...Smile

Zadnja opomena da se korektno predstavite!!

Srbijalov Admin Tim!



Kolega nemam šta da ti zamerim, samo sam ti ukazao na grešku. Što se tiče optike moja ti je preporuka Meopta Artemis 2000 1,5-6x42. Uvoznik za Sbiju je Capriolo iz Bačke Topole.
Ni jedna klasična optika ne može da se koristi u mraku bez nekog izvora svetlosti. A što se tiče noćnih optika i da jesu dozvoljene zakonom veoma su skupe (nekoliko hiljada evra). Postoje baterije sa zelenim svetlom, za koje proizvođači tvrde da ih divljač ne vidi. Neznam dali je ovo tačno, pošto nisam lično probao. Ovde možeš da pogledaš jednu takvu, koja se prizvodi i prodaje u Hrvatskoj.
http://www.lov-ri...ektori.php

Klikni na lampu za opširnije objašnjenje.
Tri prsta 2Kolce
 
Dzamba
 Hvala kolega Podunavac...Nisi mi samo rekao cenu te optike!A za ovu bateriju nesto ne verujem,ali cu se raspitati,ako uspem i isprobati je...Pozdrav
iveli
 
Podunavac
 

Dzamba kaže:
Hvala kolega Podunavac...Nisi mi samo rekao cenu te optike!A za ovu bateriju nesto ne verujem,ali cu se raspitati,ako uspem i isprobati je...Pozdrav



Ne znam koja je cena u Srbiji. Ja sam je nedavno gledao u Osijeku (Hrvatska) i bila je 3465 kn za keš. To je oko 480 evra. Mislim da je to realna cena, pošto je Meopta stvarno dobra.
Tri prsta 2Kolce
 
Dzamba
 Podunavac kolega,reci mi znas li nekog ko ima takvu bateriju,pa da je probam ili pitam za karakteristike,ne bacaju mi se pare tek tako bezveze No no no nikako!to mi deluje kao dobra kombinacija i sigurna,samo ne znam koliko su tacne te informacije vezane za bateriju...Pozdrav
iveli
 
Podunavac
 Nažalost neznam nikoga ko ima takvu bateriju. Ovo je nova stvar na tržištu i od mojih drugara i poznanika još je niko nema. Cena jesta dosta visoka, ali ako je istina ovo što tvrdi fabrika (proizvođač) onda i vredi toliko. Probaću da nazovem proizvođača da vidim dali daju neku garanciju za svoje tvrdnje, i u slučaju nezadovoljstva sa njihovim proizvodom dali postoji mogućnost da im se u nekom realnom vremenskom roku vrati baterija a oni da vrate pare.
Tri prsta 2Kolce
 
DEER HUNTER
 

haram kaže:
Vec duze vremena pokusavam nabaviti ili napraviti nocni ciljnik i nakon dvije ne bas male investicije odlucio cam prikupiti dovoljno novaca za jednu dobru "cijev" 2+ generacije. Nabavio sam u startu optoelektronsku cijev 1 gen. i pokazala se kao cisti promasaj. Onda sam nabavio trostepenu kaskadnu cijev gen. 1+ od Americkog proizvodjaca "VARO" i od nje bi se dala sloziti dobra nocna optika samo sto joj visokonaponski dio prizvodi nesnosan piskav visokofrekventni zvuk (ja ga ne cujem jer imam 53 god. dok moj sin sa 18 god. zatvara usi kad je ukljucim) pa sam odustao jer bi i divljac sigurno osjetila taj zvuk. Inace ako je netko imao prilike drzati u rukama ukljucen pokvaren nocni ciljnik ZRAK-PN 5x80 mogao je cuti taj zvuk. Volio bih da se jave oni koima materija nije starana pa da razmijenimo iskustva jer dusa nocne optike je cijev, neki kazu katoda, ispred nje se montira objektiv a iza okular, spoi se na izvor napona i optika je gotova. Znaci bitno je nabaviti dobru cijev 2 ili jos bolje 2+ gen. a ostalo se da napraviti. Nekada je Ei Nis radio optoelektroske cijevi 2 generacije i zvale su se SOVA. Ako netko zna gdje se mogu nabaviti bio bih mu zahvalan. O ovome bi se moglo jos puno reci pa ako se razvije diskusija bit ce prilike.

Ako zelite da razgovarate na temu noćnih optika, javite se.
Pozdrav

Obaveštavaju se svi članovi portala SRBIJALOV da je uvedeno obavezno predstavljanje u PROFILU.
Svi koji nemaju podatak imaće upozorenje.
Oni koji su već uradili predstavljanje u forum temi PREDSTAVITE SE mogu isti tekst da prekopiraju u PROFIL ili da ukucaju novi.
Podaci koji ne liče na predstavljanje biće brisani bez upozorenja.



Pravilo foruma je da se predstavimo u profilu ili u temi "Predstavite se"
Ako to ne uradite bicete banovani sa Foruma!
Srbijalov Admin Tim!

MN
 
Ivca
 Nema tog svetla od kojeg se divljac ne boji. Pogotovo ona divljac na koju je pucano ili na krdo. Po nekad divljc bezi od infra crveno svetlo ako je primeti. Sto znci ne bazajte pare na kojekakve gluposti. Kakva je prica bila sa crvenim ,zelenim i plavim felterima za svetlo?
 
223rem
 Pre mesec dana sam dobio na poklon Leupold VX-R 3-9x50 sa svetlecom tackom koncanica 4A.optika je vrhunska nocu se vidi extra.Montirao sam je na 9.3x62 M70 sa QR montazom,jer imam jos i bushnel trophy 1.5-6x42i.
 
Cvele
 I?
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
223rem
 I samo da izadje svinja.Grin
 
Podunavac
 

grabovac223rem kaže:
Pre mesec dana sam dobio na poklon Leupold VX-R 3-9x50 sa svetlecom tackom koncanica 4A.optika je vrhunska nocu se vidi extra.Montirao sam je na 9.3x62 M70 sa QR montazom,jer imam jos i bushnel trophy 1.5-6x42i.



Dobra kombinacija optika koja pokriva sve uslove lova. Međutim Leupold VX-R nije noćna optika, nego klasična optika sa svetlećom končanicom. U noćima bez mesečine je potpuno neupotrebljiva kao i bilo koja druga optika sa klasičnom končanicom (bez osvetljenja). Ili je potreban reflektor. Ali je dobra u uslovima smanjene vidljivosti ili kada je divljač na tamnoj pozadini.
Tri prsta 2Kolce
 
DakiNS
 

Podunavac kaže:

grabovac223rem kaže:
Pre mesec dana sam dobio na poklon Leupold VX-R 3-9x50 sa svetlecom tackom koncanica 4A.optika je vrhunska nocu se vidi extra.Montirao sam je na 9.3x62 M70 sa QR montazom,jer imam jos i bushnel trophy 1.5-6x42i.



Dobra kombinacija optika koja pokriva sve uslove lova. Međutim Leupold VX-R nije noćna optika, nego klasična optika sa svetlećom končanicom. U noćima bez mesečine je potpuno neupotrebljiva kao i bilo koja druga optika sa klasičnom končanicom (bez osvetljenja). Ili je potreban reflektor. Ali je dobra u uslovima smanjene vidljivosti ili kada je divljač na tamnoj pozadini.
E kada je tako rodjo i ja bi da je dobijem pa makar nije nocnaStidljiv
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Podunavac
 I ja bi rođo. Poklonjenom se konju ne gleda u zube. Premda je Leupold VX-R dobra optika.
A što se tiče noćne optike nemam želju za takvom spravom. Teška je, velika i ne može se sa sigurnošću utvrditi na većim udaljenostima da li je u pitanju vepar ili krmača kada se gleda kroz nju. Slika je slična onoj na noćnoj optici za PASP M76, pa verujem da znaš o čemu pričam. Imao sam prilike da probam te lovačke verzije i nisam ni malo oduševljen sa njima. Ne znam kakav je napredak napravljen sa najnovijom generacijom noćnih optika, ali znam da koštaju od 3 hiljade evra pa naviše.
Tri prsta 2Kolce
 
223rem
 Tako je pogresno sam se izrazio,ali na mesecini i snegu ja mislim da ce dobro da zavrsi posao!pozz kolege.Dobar pogled!
 
stel
 Pozz drugari
Da osvezimo temu
Jel neko nabavljao neki uredjaj za nocno osmatranje iskustva utisci,...
Kolce
 
Planinko011
 Kod upotrebe nocnih optika treba znati da su stetne po vid a verovatno i pomalo radioaktivne (kao i dosta toga oko nas). Drugo sto se tice monokulara za osmatranje treba znati da se mora posmatrati jednim okom a pucati sa drugim jer je nemoguca akomodacija istog oka sa NV na snajper u th nekoliko sekundi koje imamo na raspolaganju.
Vidim da mnogi lovci sevaju sa skupocenim Dedalima ili adapterima u lovu na DS i vuka ali je pitanje kad vec isti ne reaguju na svetlo lasera ili lampe sa zelenim filterom od 300-400usd i kada nemate problem sa zakonom zasto rizikovati i da li taj lov treba da bude lov ili kasapnica? Lovim docekom i sjajan je osecaj kada cujete sum kroz travu, krsenje grnacice i osetite njihov miris i kada u mrklom mraku reagujete na pravi nacin a znate da ste postigli onaj praiskonski osecaj da ste delom izostrili cula kao predator na vrhu lanca iskrane. A kada vas divljac nadmudri eto razloga da se sledeci vikend ponovo okusate u toj borbi gde divljac ipak bolje i cuje i vidi u mraku od vas.
 
Zlatar
 Moj Planinko dal znaš kako izgleda čovek kad 4 dana gleda mrcinište kroz Dedala 580,otprilike kao alkoholičar od 60god.
Tu počnu da ti se priviđaju svinje od čopora vukova i slične stvariSmile
 
Podunavac
 Preglomazno, preskupo i nepotrebno. Slažem se sa kolegom Planinko. Lov je viteški sport, a ne odstrel po svaku cenu. Lovcu nije potrebna hi tec ili stelth oprema, nego malo strpljenja, iskustva pa i lovačke sreće.
Tri prsta 2Kolce
 
Zlatar
 pa lovočuvaru nije ni preglomazno ni preskupo a neophdnoo mu je, ako je došao turista iz skandinavske zemlje da puca medveda u zlatu u BIH(jel da u mraku ne bi pukao mečku) jedan je platio blizu 10000 čini mi se,tako da nema to veze sa sportom,komercijala za prebogatu klijentelu
 
Planinko011
 Ne kazem da NV snajper ne donosi vecu sansu za odstrel ali dugotrajno osmatranje donosi problem sa okom a meni vid treba za delatnost koju obavljam. Drugo verovatno NV snajper zahteva ili skupe montaze ili posebnu pusku za lov nocu sa kojom ste u debelom prekrsaju cak vecem od nelegalnog oruzja.
A opet ako zelimo da se priblizimo lovackim dozivljajima nasih dedova (kada je zverinja bilo vise) glupo je toliko koristiti tehnologiju jer cemo doci do toga da cemo sedeti u kaficu i kada vidimo sliku preko GPRSa da je svinja dosla ispod ceke verovatno preko lap topa Compnanisaniti u nju i okinuti pusku koja je na nekom rotirajucem postoljupuc puc kao u onom filmu sa Brus Vilisom.

A eto i pripovetke od djeda mog drugara kako je kremenjacom nisanio u vuka u trku pa mu je kugla ispala a on dodao baruta i novu kuglu te vuka odstrelio.Stari
E sad svi njegovi prijatelji su davno poumiraliMapetovci pa nismo culi potvrdu price od nekog savremenika.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kahles optika OPTIKE I MONTAŽE 69 25.08.2020. 23:34
optika OPTIKE I MONTAŽE 175 24.03.2019. 15:32
Vortex optika OPTIKE I MONTAŽE 38 18.01.2019. 09:04
Adekvatna optika OPTIKE I MONTAŽE 399 21.09.2018. 22:32
Optika Sutter OPTIKE I MONTAŽE 70 26.10.2017. 14:10
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,996 posete www.srbijalov.com