Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Konkurs za davanje prava na gazdovanje lovištima u Vojvodini


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Konkurs za davanje prava na gazdovanje lovištima u Vojvodini
Sremac75
 U Vojvodini prva lovišta idu na konkurs - postupak je u toku!

Na sajtu Lovačkog saveza Vojvodine objavljena je informacija o prvom javnom oglasu za davanje prava na gazdovanje lovištima!
Javni oglas je objavljen pred Novu godinu, u Službenom listu APV.
Javni oglas se odnosi na lovišta koja su ranije ustanovljena, a reč je o 19 lovišta, od kojih je većina u Banatu.
Prijava na oglas se podnosi na obrascu koji se može preuzeti u Pokrajinskom sekretarijatu za poljoprivredu,vodoprivredu i šumarstvo, I sprat, kancelarija 43.
Rok za prijavu na javni oglas sa ostalom potrebnom dokumentacijom je 30 dana od dana objavljivanja u Službenom listu APV (javni konkurs je objavljen 28.12.2011.), na adresu Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, Bulevar Mihajla Pupina 16, Novi Sad, sa naznakom za davanje prava za gazdovanjem lovištem ne otvarati.

Sve informacije se mogu videti u Službenom listu APV, broj 23, na strani 1223 i 1224 od 28.decembra 2011.

Spisak lovišta, sa površinama koje zauzimaju, možete pogledati ako kliknete na sledeći link:
http://www.lovackisavezvojvodine.com/
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 #1 | Cadara dana 16.01.2012. 18:18
U isto službenom listu apv br 23/2011 izašlo je i rešenje o ustanovljenju još 9 lovišta u Vojvodini i to: ribnjak mostonga, kapetanski rit, čik, tamiš-brzava, vučjak, donji ribnjak, pintovat, brzava, kočovat.

#2 | Lala dana 16.01.2012. 18:21
Prva vest koja je objavljena na novom sajtu LSV, pa maltene istorijska: vest o prvom konkursu za dodelu lovišta.
Od ustanovljenja tih 19 lovišta, do objavljivanja konkursa, proteklo je nepuna dva meseca. Videćemo da li će biti informacija o tome ko je sve konkurisao, i ko je dobio lovišta.
Interesantno je da na sajtu Pokr. sekretarijata nisam našao da je ovaj konkurs objavljen.

#3 | huntinggirl1 dana 16.01.2012. 18:45
da li to ima i u elektronskoj formi objavljeno, ili možda službeni list,
trebalo bi i to objaviti, da se udruženja na vreme pripreme,

#4 | Lala dana 16.01.2012. 18:52
Nema ništa u elektronskoj formi, mi smo još izgleda daleko od kompjuterizacije, iako kompjutera ima u svakoj kancelariji par komada, ali kanda više služe da se igraju igrice, nego da pomognu u komunikaciji.
Informatičko doba u Srbiji 
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 Neka mi neko kaže kako će bilo ko odgovoriti uslovima iz konkursa :

Prvo, "2. Obezbeđivanje stručne i lovočuvarske službe;"
Kako ovo izvesti?

Da li treba primiti u radni odnos lovočuvara i lovnika pa onda konkurisati, ili kako???
Šta sa njima ako se ne dobije lovište na gazdovanje???

Drugo, "3. Obezbeđivanje odgovarajuće garancije u vrednosti početnih fondova lovostajem zaštićenih vrsta divljači obračunatoj po propisanoj visini naknade;"
Kakve garancije???
Koji su početni fondovi???
Koja je propisana visina naknade???

Treće, "4. Program ulaganja u lovište za period na koji se lovište daje na gazdovanje koji mora da bude usklađen sa programom razvoja lovnog područja;"
Koji je program razvoja lovnog područja???
Ko ceni da li je to usklađeno???

Podsećam da se nepotpune prijave ne razmatraju!!!

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Indjijanac
 a šta će biti sa ostalima?kad smo mi na redu?
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Lala
 1. A gde su objavljeni programi razvoja lovnih područja?

2. Šta se prihvata kao garancija (da li bakarska garancija, hipoteka, da li može polisa osiguranja vinkulirana na davaoca lovišta, da li se prihvata menica?)?

3. Možeš zaposliti stručnu službu (lovočuvara i upravnika) na odredjeno vreme, pa ako izvisiš za lovište, onda ti oni ne trebaju, i ne produžiš ugovor o radu.

4. Početni fond divljači je valjda onaj iz prošlogodišnjeg GPG, umanjen za odstrel, a vrednost se obračunava po cenovniku Lovačke komore.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Sigurno???
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Koliko sam nezvanično čuo, vrlo brzo ide još jedna serija ustanovljenja lovišta. Možda ću već sutra nešto saznati, videćemo.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 neki su obećavali koliko se sećam da neće biti potrebna garancija za dobijanje lovišta na gazdovanje
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Lala
 Da, bilo je neke priče, ali ne da neće trebati garancija, nego da će valjda prihvatati menicu. Možda u Službenom glasniku ima više detalja o ovome što nam nije jasno, ili treba kontaktirati Sekretarijat.
A da li možda Savez nešto o tome zna više, pa pitajte njih.

Sremac, a šta je u ovoj državi sigurno, kewe ti? Otkud znam brate, gde smem da nešto tvrdim, pa da se zeznem, posle bude priča da neko izvisi zbog pogrešne informacije ili tvrdnje. Ima nejasnoća, i treba tražiti validno tumačenje od onih koji su konkurs raspisali.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
milenko0609
 http://www.puma.v...qcv47fm7h5
poštovani, svuda sam tražio da pročitam taj službeni glasnik APV broj 23 ali ga nema, što možete videti u navedenom linku?
 
Sremac75
 Da, da i ja sam tražio da vidim ali nisam uspeo.
Sl.List APV br.23 je sigurno izašao i u njemu se nalaze Rešenja o ustanovljavanju lovišta kako je to naveo kolega Cadara, ali nema nikakvog Javnog oglasa!
Međutim, ja dobijam sve službene listove u elektronskoj formi pa je moguće da nisu ubacili i taj Oglas!Confused
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Da li neko ima u štampanoj formi taj Sl. list APV, pa da proveri da li je taj oglas objavljen, i da li ima detaljnijih objašnjenja, i da ga možda uslika i postavi sliku ovde?
Nemam razloga da sumnjam u tačnost informacije, koja je objavljena na sajtu LSV. Ali na sajtu PSPŠV takodje nema tog konkursa!?!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Cadara
 Ja dobijam sve službene glasnike i listove i juče sam gledao službeni list apv broj 23/2011 izašao je konkurs i odluka o ustanovljavanju još 9 lovišta u Vojvodini. Taj službeni list br 23 nije još objavljen na sajtu ali sve firme ili ustanove koje dobijaju poštom službene listove su dobila, tako i ja.
Ako vam šta znači mogu skenirati pa postaviti ovde, inače sadržaj u službenom listu je isti kao što je objavljeno na sajtu lovačkog saveza Vojvodine.
Ja pratim svaki izlazak službenog lista jer me interesuje naše lovište koje je pretrpelo neke izmene u granicama pa ima raznih priča u vezi toga i nestrpljivo čekam da vidim ''konačnu priču'' u službenom listu.
 
Sremac75
 Cadara, ako ti nije problem postavi one dve stranice koje se pominju - 1223 i 1224!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 

gavra bakos kaže:
U telefonskom razgovoru sa ovlašćenom osobom iz Pokr. sekr. za polj., vodop. i šumarstvo saznao sam da su dali svojoj službi da na njihovom sajtu objavi OBRAZAC prijave na oglas za davanje prava na gazdovanje lovištima. Ovaj obrazac biće objavljen u narednim danima, a rok za prijavu ističe 28.01.2012.
Danas je u Ruskom Selu sastanak u organizaciji LSV na temu ovog Javnog oglasa . Pozvana su sva LU koja mogu da se prijave na prvih 19 formiranih lovišta. Na sastanku će biti data potrebna uputstva.


Ovo je upis kolege Gavre je postavljen u komentarima na vest, na naslovnoj strani, pa ga zbog važnosti informacije, prenosim i ovde. Zahvaljujem kolegi na korisnim informacijama.
Očekujemo detalje sa ovog sastanka, i razjašnjenja nekih nedoumica, u vezi konkursa za lovišta (garancije, uskladjivanje, početni fond divljači, itd.).
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
slavaplana
 SEXXXXXXXXXXXXXXXXX!!!!!

Kosakupi papire u igri je a ko nesakupi ...................??
 
Lala
 A vreme baš kratko!!!! Još kad uračunaš sve praznike i koliko je bilo neradnih dana u januaru, bogme će biti velike trke da se ispoštuje rok!!!
Možda bi bilo bolje, da je konkurs umesto 28.12. (pred Novu godinu), objavljen posle Božića, 07.01., bilo bi više vremena, a tih desetak dana za kasnije objavljivanje oglasa ne bi ništa poremetilo. Sad šta je, tu je, oni koji hoće da konkurišu, trk po šalterima i kancelarijama, skupljajte papire!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
huntinggirl1
 ozbiljna udruženja se već uveliko pripremaju za ovo, mislim da će i sakupiti dokumentaciju, ovo se očekivalo, tako da ja mislim da su mnogi već spremni, samo se čeka konkurs,
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Sremac75
 Nije baš tako!

Šta je sa onima koji su rešili da pocepaju postojeća LU? (to svakako nisu ona ozbiljna udruženja kako kaže huntinggirl 1)

Oni prvo moraju da na skupštini starog LU donesu odluku o podeli tog istog LU na dva ili više novih LU!
Pa treba to da sprovedu kod APR!
Pa treba da prime u radni odnos lovočuvara i lovnika u ta nova LU!
Pa treba da obezbede garanciju za nova LU!
Pa treba da naprave plan ulaganja za nova LU!
.....
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Indjijanac
 i za sve vreme dok se vrše te radnje moraju da prodju sve propratne torture i sabotaže pristalica starih LU i da ne pokleknu do kraja .e moj Sremac mukotrpan je to put
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Sabatti kombinovane lovačke puške KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 16 07.03.2022. 23:10
Hajke, lovačke manifestacije, pozivi, obaveštenja, iskustva i utisci SVAŠTARA 1096 20.02.2020. 12:07
Cal. 20/76 iskustva i mišljenja! LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 169 15.10.2019. 19:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,446
Najnoviji član: Haunted

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,651,981 posete www.srbijalov.com